Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
15. lis 2010

tak paji na čtvrtek budu držet moc pěstičky ať je úrodička co nejlepší a hlavně ať tam najdou nějaká pořádná embrya..
myslím na tebe.

baraf
16. lis 2010

Mishi-to bylo asi tlakem, mně se v neděli taky pořádně motala hlava a měla jsem nízkej tlak. jinak s tím jídlem-já moc chutě nemám, jen občas, ale musím se krotit....

Dandi-tak jste to stihli vymalovat, tak super.

Paji-držím palce

mishi
16. lis 2010

@pajinkaa28 to je dobre cislo, 8, ja jsem brala taky menopur a mela jsem jich 9, ale z toho jen 6 oocytu, 3 byly prazdne. preju ti, at ti jeste pekken poporostou a zacnou se ukazkove delit 😉
drzime ti vsechny palce na OPU a hlavne ET, at maji embryologove statsnou ruku!!!!

mishi
16. lis 2010

@danda78 kdy jdes na kotrolu do porodnice nebo k mudr? chodis ted kazdy tyden, ze je to tak?

vcera jsem byla u hulverta, teda ne osobne u nej, sestruicka rikala, ze musel nutne pryc:( byla tam mlada doktorka, byla prijemna, mila, ale hulvert to proste neni. venovala se nam, hodne nam povidala o organech, ktere videla a zkoumala - lwedviny, zaludek, pupecnik, nosni dirky, rty, krasne srdce prepazene na 4 casti, ....
na flaskhku nam nic neulozuila, beth nebyla moc hezky videt v obliceji na 3D.
podle rozmeru sledovanych organu ji namerila 1613 g, coz je asi o 250g vice nez pred 3 tydny, mne se to zdalo malo, ale mudr rikala, ze hulvert mohl minule neco pridat, ona ubrat a nemuze to byt trak presne.
porad ma hlavicku dole a nozickama me kope nad pupikem 😀
na dalsi kontrolu jdu 1.12.
do te doby se chci stavit v podoli na prohlidku porodnice, je to mozne kazde po a st od 10h. tak asi pristi tyden.

mishi
16. lis 2010

k tomu omdlevani v nedeli - moc mam v poradku bez bilkovin , pry to obs byva v tehu zmena tlaku a v nedeli, jak bylo krasne,tak se to asi projevilo na tlaku. a to jsem pul hod. pred tim mela male slabe kafe se smetanou.
vcera mi merili tlak 3x, prvni byl totiz vysoky cca 148/85, ale mluvila jsem pri tom
tak paotom z leve ruky a s mlcenim 115/67 a 111/68. takze mam spis nizsi

no budu se muset vic hlidat, odpocivat, delat prestavky behem chuze, vic sedet

doporucila mi na mdloby klasicky nohy nahoru, vodu a cerstvy vzduch

a kdyby mi bylo spatne a opakovalo se to, at volam 155 a necham se odvezt do porodnice
no snad to uz nezaziju a do porodnice pojedu az s kontrakcemi pred porodem 😉

mishi
16. lis 2010

holky, to je vebku hnusne, co? jsem fakt rada, ze uz muzu byt doma a nejezdit 3/4 hod do prace.

konecne mam cas na veci, na ktere pri praci nebylo moc casu - knizky, zehleni, debordelizace (stare casaky,zbytecnosti, co zabiraji misto, ...) navstevy kamaradek,

dandi -uz mam zabaleno do porodnice?? 😀 😀

pajinkaa28
16. lis 2010

Ahoj holky! 🙂
Moc Vám všem děkuji za podporu a přáníčko.Dneska ve 21h Ovitrele a to je konečná injekce.Já měla předtím na Menopuru 4
vajíčka a teď k tomu mám ten Gonal,tak snad bude lépe.Ještě si Vás dočtu.Pa pa 😉

danda78
16. lis 2010

ahoj holky,
tak dnes se hlásím až teď...
dopoledne jsem byla na poslední prohlídce před těhu v diabetolog.poradně, pak jsem byla ve městě něco vyřizovat, na poště, v elektru... na nákupu..
po obědě jen rychle u babičky..
volali nám z banky,že úvěr nedopadl, tak jsme z toho ko.. a musíme vyřešit situaci co nejdříve,začíná být kritická..asi budeme muset ten byt napsat na toho známého a pak to nějak ošetřit ve smlouvě,abychom o něj nepřišli.. přítel tam jel ještě to zařizovat..tak uvidím s čím přijede,ale už jsem z toho unavená,řešíme to už od srpna a stále nic..
teď jsem donatírala malým štětečkem poslední místnost kolem radiátorů, lišt od plovoucí podlahy..
navečer přiveze tchýně koš na mimi - budu ho mít v obýváku, je půjčený od její známé, pojízdný,tak snad ho využijeme..
zítra budu opět vařit, péct, mají k nám po obědě přijít známí tak jim udělám alespoň puding a něco z listového těsta.. a taky chci převléct postele..
ve čtvrtek jedu na kontrolu,tak mimi snad ještě týden vydrží, ale připadá mi,že za poslední dny mi nějak spadlo břicho..
v sobotu máme jet těch 150km k ségře a zase zpět, nevím zda to dám, co myslíte, je to risk nebo oK?, přítelovi se moc nechce,ale já bych je ještě ráda viděla,potom nejdřív až se to narodí,ale to jen do porodnice na návštěvu..
a pak až možná na vánoce..
jdu vás dočíst.
napíšu ještě večer.
d.

danda78
16. lis 2010

mishi, už teď chodím na kontroly po týdnu, jdu tento čtvrtek a pak zase příští pokud do té doby nebude změna..
tašku do porodnice mám zabalenou asi týden,ale ještě tam pořád pár drobností schází.. dobaluju postupně..
náš malý měl v 32tt asi 1700g což říkal,že je tak akorát, tabulkově a minulý týden v 37tt jen asi 2200g - ale prý se to může lišit až skoro o 500g což je tedy dost..takže to není tak přesné.
doufám,že si ho ještě trošku vykrmím,aby měl alespoň kolem těch 2,7-3kg
já taky myslela jak budu mít v těhu čas na věci,na které normálně není,ale bohužel se tak nestalo..
pořád řeším stavbu, úvěr, malování, věci kolem zaměstnanců...
paji - přeji ti,ať máš krásnou úrodu a ať z toho vzejde to nejlepší embryjko..a třeba zbyde ještě něco na zamražení..

mishi
16. lis 2010

@danda78 to je mi moc lito, ze vam uver v bance nevysel...takze ti starost neubyla, spis pribyla. ooojeee:(

k te ceste 150km - ja osobne bych nejezdila a skousla, ze pribuzne enjakou dobu neuvidim, misto toho bych odpocivala, divala se na pohadky,atd....za 2 tydny mas termin, to je uz brzy, a kdyby se ti rozjel porod drive, asi bys nechtela roduit v jinem meste🙂)) to je muj nazor
ja budu mit na vanoce 3 tydny do porodu a z prahy se nehnu🙂 nasim a kolem jsem uz predem oznamila, ze nikam nepojedu, kdyz budou chtit, at prijedou oni k nam. chci si uzivat klid a odpocivat v domacim pohodli, a ne brouzdat po navstevach 65km od prahy

dando a bud v klidku, 38tt to je super, vzdyt se vsude pise 38-42tt je v normalu. a maly simon jiste pribyva kazdym dnem nejake ty gramy navic. papej, nestresuj se a zkus se uz "flakat", jestli to ddokazes 😀 😀

baraf
16. lis 2010

@danda78 já bych teda nikam nejezdila a trošku bych odpočívala,ale to můj názor. tak ať ségra přijede za Tebou, to by nešlo? no a s tím úvěrem je to teda na houby,tak to snad nějak vyřešíte.držím palce

danda78
16. lis 2010

díky holky..
uvidím,taky se mi moc nechce,ale už sjem to slíbila.
to víte, oni k nám moc nejëzdí, když nepřijedeme my,tak se nevidíme klidně i 3měsíce..
to až pak přijedou asi kouknout na malého,ale na vánoce pokud budeme chtít,tak zase budeme muset přijet my..
to samé je s našima..
no ještě to promyslím..
ten úvěr mě taky pěkně sere,ale nenaděláme nic..
budeme to muset napsat na toho známého a ošetřit u právníka ve smlouvě, kdyby něco..přece jenom je to závazek na 20let a nikdy nevíš, co se stane.. nebo než se to doplatí, pak by se to dalo přepsat na nás..

madlinka
16. lis 2010

Ahooooooj holky, omlouvám se za dlouhou absenci, ale nějak nestíhám. Manžel je furt v práci a jsem s dvojčaty pořád sama doma. Sice stíhám vše i domácnost relativně dobře, ale pak už mi moc nezbývá energie na klábosení 😀 ...... občas jsem ale nakoukla a jsem v obraze......

Dětičky jsou strašný zlatíčka. Usnadňují mi to, jsou docela hodní. Někdy už i spí celou noc. Jen to vstávání mezi 5-6 by si mohli odpustit 😖 . Rostou neuvěřitelně rychle, jsou to žroutí, tak jsme na tříměsíční prohlídce měli 7 a 7,2 kg 😨 Příští týden jsou nám 4 měsíce, tak budem najíždět na mrkvičku 😝

Jdu hodit fotečky ať vidíte jaký jsme už pašáci 🙂

madlinka
16. lis 2010

Taaaaak fotečky tam jsou 😉

baraf
16. lis 2010

@madlinka to jsou krásný zlatíčka! a co ty vaše všechny zdravotní problémy, dobrý?

madlinka
17. lis 2010

Barů naštěstí dobrý. Byli jsme s Matyášem v tom Motole a kraniostenóza se nepotvrdila, takže vše o.k. Karolíně se očička srovnala, takže ťuk ťuk ťuk jsme bez zdravotních potíží úplně. 😀

danda78
17. lis 2010

ahoj madli - jsou nádherní.. musí to být záhul mít takhle dvě naráz,ale určitě to stojí za to..
jinak dnes mám uklízecí a pracovní den,ale už končím..
ráno jsem vařila, pekla, dělala puding.. do toho prala 2 pračky, převlíkla postel,uklidila celý byt, koupelnu,wc a teď dovytírala podlahy...
čekám než mi dopere pračka, půjdu to pověsit a pak už budu relaxovat..
dočtu vás a nakouknu večer.
mějte se.
d.

dvojcata2
17. lis 2010

Ahojky všem po dlouhé době jse hlásím ze zamračeného Liberece.Tak genetiku i imuno mám za sebou ještě jedno vyšetření krve výsledek bude v lednu a pak objednávka do Prahy na poslední IVF.Vše mám v pořádku tak nevím v čem je problém že se to ve mně neudrží ale pevně věřím v Prahu že tam se to povede. 😉

danda78
17. lis 2010

ahoj dvojcato
nebo, v Praze se to určitě podaří, nám taky vyšlo až 3.IVF a právě tam..a to tam máme ješttě asi 17 mrazáčků,které budeme darovat na vývoj nebo pomůžeme někomu, kdo to taky potřebuje..
takže by jsi potom mohla stimulovat jako já letos ne?? někdy v únoru..
to musí vyjít..
moc ti to přeju.
nám všem tady..
měj se hezky a zase se někdy ozvi.
d.

aktaka
17. lis 2010

ahoj holky

@madlinka prckové jsou krásní!! a ta fotka jak čučí na kytku, ta je naprosto super 🙂
to je dobře, že už jsou v pořádku a tedy jedlíci řádní 🙂

@danda78 ty už to máš za pár! já jsem tu chvíli nebyla a nestačím se divit 😨

baraf
18. lis 2010

@madlinka to hrozně ráda čtu, že jste v pořádku, to je super!

baraf
18. lis 2010

@dvojcata2 povede se to uvidíš, držím palce!

pajinkaa28
18. lis 2010

Ahojky holky!
Tak nemám dobrou zprávičku.Dneska po OPU bylo jen 1 vajíčko,jako by to dr při páteční kontrole minulý týden tušila,to je pech.
Zítra si mám zavolat,jestli je ok.Tak nám nezbývá než doufat a když bude ok,tak mě v sobotu čeká transfer,jsem z toho docela špatná.
@danda78 Taky je mi to moc líto,že Vám to v bance nevyšlo,my máme teď taky v prodeji pozemek a na poslední chvíli pán zrušil schůzi,že onemocněl.Tak moc držím pěsti,ať to co nejdříve a nejlépe vyřešíte.Jinak tu cestu bych taky neriskovala,určitš bych se bála že někde porodím.Opatruj se.
@madlinka Tak to jsem moc ráda,že jsou miminka v pořádku,musím zkouknout fotky 😉
@dvojcata2 Tobě taky hodně síly a určitě se to povede.
@baraf Tobě to taky pěkně utiká,Hlavně ať jste v pořádku

danda78
18. lis 2010

ahoj holky,
tak jsem po dnešní kontrole..
na monitoru vše ok,... příští týden jsem si mohla vybrat zda přijít ve středu nebo v pátek,tak jsem se raději obje¨dnala na středu, takže 24.11.v 9 další kontrola.. prý mi ho zkusí ještě 1x na ultrazvuku převážit a říct co a jak tak bych do té doby ještě ráda vydržela...
jinak úvěr v bance stále nic, pořád to řešíme, už přes 3 měsíce, jsem z toho už unavená...
a v tu sobotu to vypadá,že tedy zatím pojedeme k té ségře,snad to zvládneme.. možná si sebou vezmu tašku do porodky,jak se říká,když jsi nachystaná,tak se nic nestane, kdybych ji neměla,tak určitě cestou někde porodím..
jdu si vás dočíst a navečer ještě nakouknu..
d.

danda78
18. lis 2010

akty a jak ty?? koukám,že už máte 2 zoubky, nádhera...
dlouho jsi tu nebyla.. no letí to už začínám 39tt tak to může být každým dnem...ale ráda bych vydržela do konce příštího týdne, ale i tak už jsem ok, to nejhorší už mě minulo...
baraf - tobě ty týdny taky pěkně letí..
pajinko - tak to je mi líto,ale i to 1 vajíčko stačí k tomu,aby z toho bylo krásné embryjko...budu na tebe myslet a mooooc držet pěstičky..

baraf
18. lis 2010

@pajinkaa28 držím palce, ať se embryjko vyvíjí. no jo, utíká to utíká... hlavně,ať vydržíme co nejdýl
@danda78 tak snad neporodíš nikde cestou

dvojcata2
18. lis 2010

@danda78 no já vůbec nevím kdy na to půjdu u těch prvních pokusů jsem nemohla dospat dne kdy jsem na to šla ,ted nějak nepospíchám asi se bojím když to je poslední pokus.
Jinak jsem trochu zklamaná že mi na imunu nic nezjistili protože ted jse ještě víc ten můj mozek ptá proč se to ve mně nechce udržet když je vše ok.Jen si říkám když jsem vyměnila Liberec za Prahu tak to bude určitě lepší.Jinak díky všem

danda78
18. lis 2010

dvojcato - já to měla úplně stejně jako ty - v Brně 2x IVF+ ÏCSI, 4x KET nikdy se nic neuchytilo, přitom tvrdili,že embrya vypadají dobře...
pak jsme si nechali sami udělat imuno a genetiku -taky vše v pořádku...
dali jsme si pauzu...
a pak přestoupili z Brna do Prahy... a tam jsem sice otěhotněla až po dalším 1,5roce ale to bylo i díky tomu,že jsme zkoušeli nejprve několik inseminací, nativů... prostě šetrnější metody... bohužel nedopadly,tak pak jsme přistoupily k poslednímu IVF+ ICSI a za chvíli budu rodit+ dalších 17 mrazáčků....takže super stimulace, měla jsem tentokrát krátký protokol s antagonisty.. předtím v Brně vždy dlouhý a skoro by nás už hnali do dárce...
a tady to vyšlo hned...
přeji ti,ať je pro Tebe Praha stejně úspěšná...
jestli můžu doporučit,tak se hlas k primáři, já chodila k němu a nemůžu si ho vynachválit...
d.

madlinka
19. lis 2010

Pajinko držím palce ať je to bojovníček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Holky děkuju moc za pochvalu foteček 😉

dvojcata2
19. lis 2010

@danda78 no já tam byla zatím dvakrát a vždy jiného dr. nevím jestli si můžu vybírat asi jak to tady čtu ho chce každá.No uvidíme v lednu tam budu volat na objednání tak uvidíme.Dělám tady v Liberci v dětským a dělám od rána do večera takže doufám že s tím nebudou v práci problémy.Jak je to tady s neschopenkou tady v LBC mi ji napsali automaticky po zavedení?