Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
22. kvě 2013

@elana a jak se má pan bryndáček?

baraf
22. kvě 2013

@mishi mě taky nevzali Trpaslíčka do školky. trochu mě tím teda ředitelka naštvala, ale co už. zkusíme to př. rok.

kaijko
22. kvě 2013

@mishi Tak jsem doma. Ale jako ty dny v Podolí byly zážitek. Pořád jak u blbejch 😀 Nejdřív, že to vypadá na porod, že nemám jíst, pak zase ne a pak zase jo..když jsem se psychicky připravila, že půjde malá na svět, tak pak zase přišli, že je to ok.. pak nás zlobily monitory. A to samé včera, jednou, že jdu domů, pak že ne a pak nás tedy nakonec pustili 😀 Dr co mě propouštěla mi napsala ať se na čtvrtek objednám do poradny k nim. Tak tam se mám domluvit jestli mám jít ještě k jardovi v pátek. A to jsem se na příští pátek objednala k hanáčkovi, Jarda mi to domluvil..tak se uvidí co tam vymyslíme..Pořád mě zlobí hrozná rýma a kašel..Musím si vyběhat předoperační testy. s císařem tam všichni počítali a pořád se na něj ptali..A jak je Tobě???

kaijko
22. kvě 2013

@sonka.77 Naše maličká má svátek 1.června, příteli to vadilo na začátku, že se okolo toho data narodí, ale já si jí vydupala 😀
Já mám třeba narozeniny 23.12. a musela jsem se s tím smířit 😀

baraf
22. kvě 2013

@kaijko tak super, že vás ještě pustili domů... to jsem zvědavá, kdy se malá nakonec narodí 😉 abys nakonec ještě nepřenášela 😀

kaijko
22. kvě 2013

@baraf Podle toho jak to tam řešili, tak by mě nenapadlo, že půjdeme domů 2v1 😀 Jdu plánovaným císařem, tak naštěstí nebudu přenášet..Dr i já cítím jak maličká nalíhá dole..Někdy mám pocit, že mi vypadne 😀 😀
A jak to máš s prací? Budeš doma a nebo máš nějaké hlídání, babička nebo tak?

baraf
22. kvě 2013

@kaijko o práci jsem po rodičáku s Lukym přišla, takže si nějakou musím najít. jenže hledat práci, když vím,že nemám Trpaslíčka kam dát (naši oba ještě pracujou a tchánovci jsou prarodiče na baterky a za ty kecy mi to nestojí), je těžký.
no uvidíme, co bude...

baraf
22. kvě 2013

@kaijko no jo vlastně, ty jdeš na plánovanou sekci, tak to máš určitě jistotu,že přenášet nebudeš. 😉

sonka.77
22. kvě 2013

@mishi porodnici ještě netuším, mám na výběr tři a asi to nechám na později. Chtěla bych se jít do všech aspoň podívat, ale nevím zda a jak to umožňují, protože někde to jde jen v rámci předporodního kurzu a na ten teda třikrát nejdu 🙂

sonka.77
22. kvě 2013

@kaijko ach jo, to je celá ta naše medicína, pořád zkoumají, mudrují a stejně nakonec nic nevymyslí. 🙂 to je fajn, že ještě nerodíš a že tě pustili domů, tak to snad klapne až na toho plánovaného císaře.

kaijko
22. kvě 2013

@sonka.77 Na druhou stranu jsem se pak začla těšit a byla bych ráda, kdybych jí měla už u sebe v náručí.. S tím, že jsem dostala ty kortikoidy a i podle váhy a utz je v pořádku, tak jsem neměla strach 🙂

kaijko
22. kvě 2013

@sonka.77 Ale zase mě ta péče mile překvapila..Nic nepodceňovali a oravdu se o nás starali a běhali okolo nás.. 🙂 Věděla jsem, že jsem pod kontrolou a nic se nezanedbává 🙂

baraf
22. kvě 2013

@kaijko to je dobře, žes byla spokojená, to je hlavní, že když se cítíš, že se starají, tak jsi i víc v pohodě. já jsem Lukyho rodila u Apolináře a tam na rizikovým to trošku "drhlo",až když máma sehnala známou, tak to bylo najednou jiný 😀

111safary
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elana
23. kvě 2013

@baraf Baru, díky za optání, pan Bryndáček se má dobře 🙂 , už je to velkej kluk. Neumí si akorát sám hrát, nevydrží vteřinku o samotě a i když tam jsem, tak prostě hrát si ho nebaví, nějaký puzzle, lego, vláčky, ani koukat na pohádku, to vůbec, jediný, u čeho trošku vydrží, tak jsou knížky...tak je to docela náročný. Mě nevadí se mu věnovat, ale vadí mi, že mu v podstatě celý den mám akorát asistovat u lumpáren 😒 , ale tak to snad taky časem přejde.

jinak s tím jménem, jak píšeš, že to máš úplně jinak: přesně s tím souhlasím...proto jsem Sonce psala, že je to o zvyk, někdo to bere tak a někdo jinak, ale furt si prostě říkám, že jestli bych měla mít svátek týden po narozeninách (nebo den) a nosit to hezčí jméno nebo si celý život říkat, že škoda, že mi naši nedali to, co měli vybrané a zohlednili jen ty narozky u něj, tak bych si vybrala to první. Však malí a na těch dárkách a oslavách "závislí" jsme jen chvíli, pak už je i pro rodinu spíš výhoda, když se to oslaví vše naráz, kor u holky, která si nakonec ty oslavy připravuje sama😀😀.

baraf
23. kvě 2013

@elana tak já vím, že mám jméno, co se mámě líbilo 😉 u nás byl i Lukáš jasnej a přes to nejel vlak, i kdyby to bylo v jeden den. a u Trpaslíčka jsem se dlouho rozmejšlela mezi Filípkem a Matyášem (chtěla jsem oba dva)... tak nakonec má krásnej monogram FF 😀

a s tím hraním si-u nás to taky donedávna bylo "utrpení", teď už občas vydrží aspoň chvilku u pohádky,ale když ho to popadne, tak se od něj nesmím hnout a asistovat mu u všeho. a když náhodou vařím, tak mi chce asitovat on, takže si přitáhne židličku a kontroluje troubu, tuhle , než jsem se otočila, tak pozorval játrový knedlíčky ve vařící se polévce 😲 a teď zrovna mi sedí na klíně 😝

baraf
23. kvě 2013

@kaijko tak jak v poradně v podolí? všechno dobrý?

elana
23. kvě 2013

@baraf Barbora je krásný jméno, taky se mi líbí 🙂 a Lukáš jsem měla být já, kdybych byla kluk. To jsem se právě chtěla zeptat, co rozhodlo mezi Filipem a Matyášem, takže se Ti líbily obě jména úplně stejně a nakonec kvůli svátku a supermonogramu vyhrál Filípek? Se to k němu ale hodí, ne? 🙂

ivarei
23. kvě 2013

Omlouvám se moc, že vám sem lezu, ale potřebovala bych poradit - kde se v iscare vyzvedávají léky na stimulaci? Přípravu mi prováděla moje doktorka, tam si dojedu jen pro léky a pak až na punkci + transfer, nikdy jsem tam nebyla. Mám jet na recepci, nebo do lékárny? Co je k tomu třeba? Jen ten stimulační protokol? 🙂

aktaka
23. kvě 2013

@mishi já budu rodit na Bulovce. vzhledem k překotnému porodu se Sárou jsem tentokrát vybírala tu nejbližší porodnici 😅
škola - to je kapitola sama pro sebe. my nebydlíme v Praze, ale kousek za Prahou na severu. takže je to tu stejně blbé jak všude. letos nejmladší děti brali narozené duben 2009, Sára je duben 2010, takže se budu modlit, aby se vůbec vlezla do příštího roku. protože to klidně můžou skončit s březnem a jsem v háji. chci jí ale dát na dva dny v týdnu do soukromé, aby byla beze mě a mezi dětmi, mám pocit, že to potřebuje. navíc o tom už sama žvaní, že chce za dětmi do školky.

aktaka
23. kvě 2013

@kaijko to je dobře, že ještě držíš 2v1 🙂

ad jména a svátek - já to vůbec neřešila, protože u nás se svátky nijak moc neslaví. s M si dáváme vždycky jen nějakou blbinu (kytku, čokoládu a tak). u Sáry je to stejně. akorát to tedy vyšlo, že má mezi narozeninami a svátkem půl roku.
a jména teď, to bude zase boj. já mám vymyšleno a M mi na oboje řekl, že jsem se zbláznila, tak jsem zvědavá jak to dopadne. asi zase jako se Sárou, budeme rozhodovat v porodnici mezi kontrakcemi 🙂

baraf
23. kvě 2013

@elana já jsem chtěla Matěje, Matyáše. no a nebo Filípka.. líbilo by se mi kombinace Lukáš a Matyáš... no jo,ale doma mi ten Matyáš ne a ne projít. no a když už prošel Lukáš, tak jsem nastrčila jiného svého favorita (ale o tom manžel nevěděl, že to tak je 😀 ) a máme Filípka.ale máš pravdu, k němu to jméno fakt sedí. Akty ho viděla několikrát v reálu, tak ví,co je to za raracha 😀

baraf
23. kvě 2013

@ivarei léky se vyzvedávají v lékárně,ale recept ti musí dát sestřičky, jestli ho teda nemáš od své dr....

aktaka
23. kvě 2013

@elana žádný rarach, @baraf kecá, normání hodný chlapeček, co rád běhá 😉 Sára ta ho úplně miluje 😵

baraf
23. kvě 2013

@aktaka my taky svátky nějak extra nedržíme mezi náma dospělýma,ale u dětí teda jo... ale to je spíš proto,že to vidí Luky kolem u jiných dětí...

baraf
23. kvě 2013

@aktaka ti ho půjčím na pár dní,chceš?

baraf
23. kvě 2013

@aktaka nooo, když ho miluje, tak to už je ruka v rukávě 😀 jako nevěstu ji beru všema deseti 😝

aktaka
23. kvě 2013

@baraf no ostatní děti zatím řešit nemusím, tak uvidíme. jako Sára dárek dostane, ale tím to končí. žádné oslavy a podobné blbiny
no jasně, ti ho vrátím krotkého jako beránka 🙂 zrovna včera jsem rozbrečela sousedky holčičku 😅 😀

kaijko
23. kvě 2013

@ivarei Nemáš se za co omlouvat, vždyť jsem patříš 🙂 já šla na recepci, Ti mě doprovodili k sestrám. Sestra mi dala injekce a recept na léky 🙂 Myslím, že jsem měla v ruce ten protokol a taky tam i můj dr volal, že tam přijdu. A pro léky do jejich lékárny 🙂
@baraf V Podolí vše ok 🙂 Co mě trápí, že se mě pořád drží neuvěřitelná rýma a strašnej kašel ☹ Abych zase malou nevykašlala ☹
@aktaka Možná už by se mi i levilo, kdyby jsme to měli za sebou, když už je maličká pěkně dopečená, ale s tím mým kašlem, bych to asi nerozdejchala po císaři ☹

aktaka
23. kvě 2013

@baraf to tvrdíš teď, ale já jí správně vychovám - nic nedělej, nech všechno na chlapovi - to už pak chtít nebudeš 😀