Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
3. lis 2009

Kapříku i já držím palečky 😉

danda78
3. lis 2009

ahoj holky,
i já vás opět zdravím po delší době, mám teď hodně práce, potom chodím cvičit - na ten pilates, už 2x jsem byla na té kineziologii....
vidím že u vás vše ok, jsem ráda že akty i siki jsou v pořádku a bříška pěkně rostou 😉 😉 😉
my tomu teď opět necháváme volný průběh a pokud se něco nestane do konce roku, tak asi po vánocích půjdeme do dalšího pokusu....
moc na vás myslím, čtu ale nestíhám reagovat, tak jen aby jste věděly, že jsem tu s váma.

kapr
3. lis 2009

Holky díky, díky. 😵 Snad to tentokrát dopadne.
A kdybyste někdo chtěl, tak v pauze mezi IVF můžu dát tip na jednu výbornou léčitelku. 😵 (nejsem jediná komu pomohla) 😵
Tak se držte i s mimísema 😉

baraf
4. lis 2009

ahoj všem,

teda nevím jak u vás,ale tady šíleně leje.... Luky dnes nešel do školky,měli jsme jet ke kámošce za jejíma dětma, ale psala mi,že jí není dobře. tak když už je doma, vyrazíme do Letňan, koupit mu nějaký botičky a oteplený kalhoty, když už je fakt zima 😠

Dandi-a co ta kineziologie,máš z toho dobrej pocit?

siki26
4. lis 2009

Dobré ráno holky,

teda Kapříku, to je krásné překvapení 😵 Moc, moc držím palečky a věřím, že to konečně dobře dopadne. Tak se drž. Neboj, na žirafky sem tam mrknu, ale teď v práci nějak nestíhám...To víš, pomalu tu končím, tak musím dát vše do kupy. ale ozvu se.

Dando, to víš že jo, jen si dej teď pauzičku a třeba se vyplatí 🙂 Budu držet moc palce...Podívej na kapříka, taky si toho dost zažili a je to tu 😉

aktaka
4. lis 2009

čau holky

jsem byla pár dní zase bez pc a navíc jsem pořád někde poletovala

Siki, pupek krásný, ale narost za ty dva týdny tedy neskutečně 🙂

Baruš, tak jo, sejdeme se v nějaké kafárně cukrárně. já tam budu teď ve čtvrtek nebo pak zase za měsíc. ale jsem objednaná už na půl devátou a počítám, že nijak dlouho tam trčet nebudu

El, Soni, snad už jste zdravé. já jsem se poslední dva dny budila s bolestí krku, ale nic se z toho nevyklubalo, naštěstí

baraf
4. lis 2009

Akty-tak se budu těšit. jo a devátá ranní mě nějak nerozhodí, jezdíme do školky, tak musím vstávat. zkusím něco pohledat. 😉

aktaka
4. lis 2009

jo a tím teď ve čtvrtek jsem myslela příští čtvrtek, kdyby to nebylo jasné 😀
já už taky blbnu

baraf
4. lis 2009

jo,je mi to jasný, někde si tu psala,že jdeš 12.

aktaka
5. lis 2009

ahoj holky

jak to šlape?

Baruš, je vidět že ti to myslí lépe jak mně 🙂

siki26
5. lis 2009

Ahojky,

opět nevím, kam dřív skočit, tak tu nebudu nejspíš pečená vařená jako obvykle 😀
Nám se vede dobře, jen mě zmáhá únava a dost mě začínají bolet záda 😝 Ale zatím to zvládám.

Akty, co prcek? Necháš si udělat novou fotečku 😵

aktaka
5. lis 2009

Siki, do kdy budeš v práci? nechceš to už zabalit? 🙂

prcek dnes ráno nějak zlobil, ale ustála jsem to 🙂 fotka určitě bude, hned v pondělí, už se těším

sonka.77
5. lis 2009

Ahojky! Siki, no už by ses mohla hodit marod a doma relaxovat. Do kdy chceš pracovat?

Akti, tak v pondělí se těším na fotečku!

Jinak jen pro vaše info, musela jsem se smát, protože původně, ještě když jsem chtěla jít na IVF teď v listopadu, tak mi přesně na cca 10 a 11DC padlo důležité školení. Pak jsem teda dospěla k tomu, že IVF ze všech možných důvodů odložíme, no a dneska to školení zrušili, pro nedostatek přihlášených. No a první co mě napadlo bylo "no to jsme mohli jít 🙂 " Teda stejně nemohli, ale vím, že kdyby to školení zrušili už dřív, tak bych o tom asi ještě uvažovala. Jinak je to teda naprd, protože to školení jsme fakt potřebovali a teď babo raď, jak se to naučíme. 😒

sonka.77
5. lis 2009

Už jsem zdravá, ťuk, ťuk, byla to naštěstí jen rýma trošku škrábání v krku, co ty Eli? Už je líp?

Dando, děláš dobře, chce to relax a až si pěkně všechno srovnáš, tak se další IVF povede. Holky teda příští Vánoce budou pod stromečkem samá řvoucí miminka. 😀

sonka.77
5. lis 2009

Teda holky, my tu máme diskusi, ale spíš je to samomluva více lidí najednou. 😀 😀 😀

aktaka
5. lis 2009

Soni, na co si stěžuješ, máš prostor se dosyta vyjádřit 😀 😀

to je pech s tím školením tedy, fakt. ale už se těším, po novém roce to tu bude lítat jedna těhule za druhou 🙂

já teď bádám po netu a hledám židle a jídelní stůl a světla, máme pořád všude jen žárovky 😅

sonka.77
5. lis 2009

No jo, však jak se říká "hledejme klady", takže aspoň máme prostor pro maximální sebevyjádření, aniž by nám do toho někdo kecal. 😀 😀 😀

Jako pravděpodobně bysme stejně nešli, ale tak jako mě to trochu zamrzelo.

My máme taky ještě ve dvou místnostech žárovky. Už třetím rokem. 🙂 Tak ať ti něco padne do oka.
Jídelní stůl jsem vybrala v Ikee a židle od Tonu.

garp776
5. lis 2009

Ahoj Siky,
mám zase otázku.. 17.12 máme jít ke Kočímu na TESE, můžeš mi napsat jak to u vás probíhalo, respektive, kolik času zabralo, jestli mám plánovat si vzít dovolenou na celý den, příprava,průběh, rekonvalescence...díky moc

sonka.77
5. lis 2009

Ahoj Garp, tak to se už brzo posunete dál. Držím palce, aby to dobře dopadlo. 🙂

garp776
5. lis 2009

díky sonka!,

no naděje je jen malá(máme Klinefeltera), teď ještě studuju, co obnáší tam PGD. Asi jí budeme muset podstoupit, pokud se nějaké spermijky vydolují. Bojím se těch peněz. Bez pojišťovny to je cca 45000! Ach jo. Už samotná Tese je 35 tis, pak ISCI tak 22tis. a teď to PGD. (snad by nám to pojiŠtovna mohla uznat, když je ta genetika v rodině špatná.. dle iscare webu: U indikovaných případů, např. páry s výskytem dědičné genetické choroby v rodině ,mají vyšetření částečně hrazené zdravotní pojišťovnou. Doplatek činí zhruba 10 tis Kč. )

aktaka
6. lis 2009

ahoj ve spolek

tady to zase žije 🙂

doufám, že po novém roce se to tu zase rozjedete, s těmi všemi ivf 😉

já dnes frčím do práce, v pondělí nastupuje už za mě někdo nový, tak si musím vyklidit stůl a pc. vůbec se mi tam ale nechce

siki26
6. lis 2009

Ahoj holky,

Soni, s tím školením je to asi nějaké znamení 🙂 Třeba by jsi IVF fakt neměla v listopadu podstoupit...Co ty víš.

Garp, to už jdete na operaci nebo teprve první konzultaci? Vezmu to tedy od začátku: První konzultace trvala cca 45min. Vyptával se přítele, co všechno už podstoupil, jaké byly výsledky, zda prodělal nějaké nemoce a prostě vše, co s neplodností souvisí. Nasadil mu kyselinu listovou + nějaký prášek na prokrvení (to už si bohužel nepamatuju který) a poslal ho na krev kvůli zjištění nějakého chromozonu Y či co...pak jsme tam šli asi za měsíc s tímto výsledkem a už nám naplánoval operaci. Šlo to docela rychle, ale měli jsme z něj pocit, že se nám opravdu věnuje. první konzultace stála 2000,- a každá další 500,-.
Na operaci se dostavil myslím v 8h ráno. K zákroku došlo ve 13h a v 19h ho navštívil, řekl, jak vše dopadlo, co se všechno našlo a jelikož se přítel cítil dobře, jeli jsme domů. Dokonce sám řídil, takže fakt pohoda. Já jsem tam s ním ráno jen jela, pak jsem šla do práce a večer za ním zase přijela. Můžeš s ním být na pokoji, jak dlouho chceš. Pokud se ale nebude tvůj teď nevím, jestli manžel nebo přítel cítit, může tam přespat za poplatek do druhého dne.
Je pravda, že je to vše drahé, ale pokud se to povede, tak to určitě stojí za to 🙂
Kdyby jsi ještě něco chtěla vědět, tak se ptej 😉

Soni, Akty - chtěla bych tu vydržet do konce roku a v lednu si vzít 14dní dovču a pak nastoupit rovnou na mateřskou. Dneska se cítím celkem fajn, tak uvidíme. V prosinci za mě nastupuje nová holčina, tak doufám, že ji stihnu zaučit.

garp776
6. lis 2009

ahoj Siki,
díky za vyčerpávající odpověď, alespoň si to teď můžu nějak naplánovat. U Mudr. Kočího jsme byli poprvé v září, teď už máme naplánovaný zákrok na 17.12.. Bohužel nám zjistili Klinefeltera, ale i tak to nevzdáváme. Také máme agopurin na prokrvení, a pak injekčně Pregnyl na zvýšení testosteronu( což mu po měsíci pomohlo a teď ho máme jakžtakž v normě) Dnes jsme volala do gennetu, abychom se opět objednali k genetičce, která nám zjistila toho klinefeltera, abychom na ní vyprosili doporučení na PGD, abychom jej nemuseli platit my, ale pojišťovna. Bojím se, že se bude cukat, jelikož je bytostně proti TESE a vůbec nám ho nedoporučila, prý jen dárce. Ale Kočí má na to jiný názor a já taky(dle zahraničních studií je minimálně 50:50. že se nám spermie tvoří) Ale ona je stará škola a klinefeltera považuje za 100% známku toho, že je muž sterilní.

siki26
6. lis 2009

aha, nevěděla jsem co to "klinefelter" je. Takže pokud to dobře chápu, tak je to sterilita..? Přítel si toho zažil taky dost, operaci prodělal 3x, z toho první 2 pokusy byly slabé. Při prvním nenašli vůbec nic a při druhém 10nepohyblivých spermií. Až Kočí našel množství na 6 pokusů.
Pokud je tu možnost, že vám na PGD pojišťovna přispěje, to bohužel nevím ☹ Ale bylo by to fajn, jelikož je pravda, že je dost drahé. My jsme měli genetiku v pořádku, takže jsme PGD nepotřebovali. Každopádně si myslím, že by jste to s vašimi spermiemi zkusit měli. Aspoň si jednou nebudete vyčítat, že jste to ani nezkusili a budete vědět, že jste pro to udělali vše. Spermie dárce jsou až poslední možnost, ale taky jsme se s tím začli smiřovat, pokud by se při TESE nic nenašlo.
Tak držím moc palce a věřte Kočímu, je to fakt kapacita 🙂

elana
6. lis 2009

Ahojky, pěkné odpoledne, i když tu asi nikdo není🙂

Soni, dík za odkaz!! Jak bude chvilka, pustím se do toho.

Jinak zdravotně už jsem ok, jen si tak odkašlávám, ale už mě to neotravuje v buse a můžu se vyspat, tak dobrý.

Siki, Klinefelter (přesně Klinefelterův syndrom) je stav, kdy má muž místo XY chromozomů o jeden navíc, a sice o chromozom X, takže XXY. Průvodním znakem je právě sterilita, jinak trošku dysmorfie postavy (bývá vysoký, hubený, dlouhé končetiny, nebo naopak zavalitý), někdy lehce mentálně pod průměrem (ale není to pravidlo) a tak. Léčit se to nedá, pokud se z něj vydolujou spermie, tak on tvoří krom normálních X a Y (ze kterých vzniknou zdravé děti), také XX a XY spermie a z nich pak vzniká buď tzv. "superžena" (holčička s XXX chromozomy) nebo další Klinefelter (pokud je to klučík). Takže proto u Garpů uvažujou o PGD, aby vybrali jen ta zdravá embryjka, co mají XX či XY.

sonka.77
6. lis 2009

Ahoj holky!

Teda Eli, teď jsi mi svým výkladem připoměla, moje ségra když byla před IVF na genetice, tak jí řekli, že je superžena, že má XXX. Ale že to nijak nevadí. U holek je to teda jedno a nebo můžou mít její děti-kluci Klinefeltera?

winterska
6. lis 2009

ahojky všem,
zrovna dneska vyšel časopis Instinkt s dvoustránkovým článkem o IVF. A píšou tam o vašem Iscare a vašich lékařích. Doporučuji přečíst..
Na titulce jsou 3 těhubříška..

sonka.77
6. lis 2009

Holky kde jstéééé? 🙂

aktaka
8. lis 2009

čau kočky

jen vás v letu zdravím, počítám, že tu stejně nikdo není

jinak jsem dala do alba novou fotku pupku, kdo chce mrknout

sonka.77
8. lis 2009

Akti pěkný břušník. 🙂 Pěkne se ti klube!

Všem přeji krásnou neděli. 🙂