Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
2. srp 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes opět po kontrole, byla jsem objednaná na 14.40,ale na řadu jsme přišli až dýl... vše vypadá ok, i když mimi je prý schoulené do kočičího hřbetu,tak toho opět nebylo moc vidět, ani pohlaví...ale jinak ok. doktor i sestřičky se divili,že jsem ztloustla zatím jen 3kg,ale prý je to ok, lepší než mít víc říkali...
byla jsem dnes naposledy v Iscare,tak jsem dostala dáreček - box a na vyplnění po narození miminka formulář který jim mám potom poslat do statistiky..
byli všichni moc příjemní, jen to pohlaví se opět neukázalo,takže chlapeček stále není 100%.
ve středu už jedu ke svému gyndaři,tak třeba pořídím líp.
dostala jsem žádanku na cukr test,tak se s ním musím domluvit a zajít tam co nejdřív..
jinak to bylo dnes docela náročné a častěji už bych tam pak jezdit nechtěla.. 3hod.cesta tam, k doktorovi a zase 3hod. cesta zpátky.. vlakem +autem..
zítra ráno mě čeká inventura v práci,to mám tak na 4hod. a pak odpolko mám učení doma, ve středu jedu na tu kontrolu a pak jsem celé odpolko a večer opět v práci,takže nic moc..
čtvrtek snad bude pohodovější a odpočinkový...
mishi,tak gratuluju k holčičce, nám to bylo jedno co to bude, ale u holky jsme se shodli na jménu, u kluka stále nevíme...
dvojče taky držím pěsti ať to vyjde..
jinak nemocenskou si platím,tak se pak musím jen zeptat, kdy se tam nahlásit na nástup na PPM a kdy za mě nahlásit zástupce..
na matriku se vypravíme ještě před narozením mimi,ať má příjmení po tatínkovi..
a dětského?? nevím, musím se zeptat až půjdu ke svému obvoďákovi...
no máme toho dost na zařizování,ale to asi všechny..
firma nám vazníky dodělala v sobotu,tak jsem byla ráda, dnes tam měla nastoupit jiná firma a začít dělat pobití střechy a zjsitili,že ta předchozí to má blbě a o 7cm jim to nesedí,takže musí přijet znovu a předělat to... vůbec nevím,kdy ta střecha nakonec bude.. už mě to pěkně sere a jen se modlím za dobré počasí..
dnes jsem v časopise našla,že je v Praze veletrh dětského a kojeneckého zboží,ale je to až 30.9.-3.10. tak se tam možná vypravíme a snad už v té době něco pokoupíme, ať pak není pozdě, teď na to nějak není čas ani nálada..
jdu vás dočíst.
pěkný večer všem.
d.

kuc
3. srp 2010

děvčata já jak si u vás čtu tak vám vůbec nezávidím když já byla na IVF tak jsem měla neschopenku od obděru vajíček
až do mateřské,sice jsem asi ještě 3 měsíce než za mě našli náhradu dělala papíry doma, vždy o vycházce jsem si
došla pro podklady a pracovala jsem v klídku doma.Mohu se vás zeptat v současné době si prý pícháte injekce při stimulaci sami do břicha, když jsem byla já tak jsem měla krátký protokol 4x denně jsem si stříkala sprei do nosu a
na injekce jsem chodila k obvoďákovi a o výkendu na pohotovost do nemocnice a posední injekci jsem si musela
dohodnout na 22 hodinu na pohotovosti. Ptám se proto že nyní se chystají na IVf bratr se švagrovou a chtěli po mě
nějaké informace ale 10let je velmi dlouhá doba a dnes je to vše jinak. Švagrové jsem dala odkaz na vaše stránky
ale je to velmi uzavřená dívčina tak nevím jestli se přihlásí.

baraf
3. srp 2010

Kuc-neschopenku dostaneš i teď, když ji chceš a bez problémů. v iscare se na to ptají před odběrem vajíček.... injekce jsem si píchala sama,zvládla jsem to. když se necítíš, dojdeš si k dr. já měla taky neschopenku-pracovala jsem ale doma až do konce rodičovské.

Dandi.-dětského dr. si najdi buď na doporučení ostatních maminek nebo já třeba chodím ke své bývalé dětské....
cukr test přežiješ, dá se to zvládnout. na ten veletrh se taky chystám, i když mám spoustu věcí po Lukym,ale něco nového chci,to je jasné....no a s tou vaší střechou, to je teda děs....ale to je asi všude. my takhle čekali na pokrejvače vloni...až když mu manžel volal, že mám v předsíni už opravdu mokro a plíseň,tak dojel. a to byl po známosti 😠

Mishi-takže holčička? tak gratuluju!

danda78
3. srp 2010

ahoj holky,
dnes jsem dělala v práci inventuru, teď jsem teprve doobědvala, půjdu si na chvíli lehnout a pak mám doma ještě učení...
ráno jsem šla koupit kámošce kytku a bonboniéru a cestou zpět jsem se stavila v jediném obchůdku,kde u nás prodávají kočárky, ptala jsem se na ten peg perégo a jané a paní mě od nich začala odrazovat, že je zbytečné kupovat kočárek za 20-25tis. když úplně stejnou funkci mají i jiné a poslouží dobře, měli tam leviroo - německý, ten jediný se mi jakžtakž líbil...ale jinak nevím..
takže s tím teeda jsem na vážkáhc...
jo do té prahy na veletrh se asi chystáme,ale to už budu ani ne 2měsíce před porodem,tak doufám,že většinu věcí koupíme,teď opravdu nemám ještě vůbec nic a jak to tady tak čtu,tak už všechny nakupujete ve velkém..
tak zatím

baraf
3. srp 2010

Dandi-já nenakupuju 😀 přemýšlím o korbičce na janéčko, ale asi nějakou z bazárku, novou ne.... ale tady do terénu si nechám ten náš "tank".... já u Lukyho nakupovala až někdy, leden,únor (termín byl začátkem května). na prodavačku nedej, kup si takovej kočárek, aby se ti líbil a dobře se ti s ním jezdilo...

sedmitecka
3. srp 2010

ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale moc prosím o jakoukoli zkušenost......čeká nás na podzim první IVF, ale ještě předtím mudra chce, abych podstoupila hysteroskopii, protože mi moc roste sliznice, takže je podezření na polyp v děloze ☹ , mám jít hned po další mrše, to znamená začátkem září a pak se objednat na IVF, žádost už byla poslána. chci se zeptat, kdo jste absolvovaly tenhle zákrok, doporučili vám potom nějakou dobu čekat se snažením nebo IUI či IVF? vím, že po laparce se doporučuje aspoň dva měsíce počkat, ale jak je to u hystero????? je to taky nutné? moc vám děkuji 🙂

danda78
3. srp 2010

ahoj já na hysteroskopii byla a je to ok, nemusíš mít pauzu a můžeš se pak hned pustit do snažení, pokud bude vše ok... přeji ať ti to vyjde..
no baraf, to je jasné,že ty ještě nenakupuješ, protože jsi o dost za mnou, já už budu začínat tento týden 24tt a taky jak jsi psala, máš spoustu věcí po Lukynovi, to my nemáme vůbec nic, tak začínám být lehce nervózní..
ale co,snad neporodím o dost dřív a kdyžtak to pak zvládnu přes net..

baraf
3. srp 2010

Dandi-neplaš..... já spoustu věcí taky nakoupila přes net... dá se to.... však to zvládneš.

danda78
3. srp 2010

já vím, díky..
jen teď na to nějak skrz tu stavbu nemám ani náladu ani čas,tak pak to snad bude lepší..
a to malování přinejhorším taky odložíme pokud nebudeme stíhat, že jo ... ono se to nepodělá..

mishi
3. srp 2010

holky dekuji za gratulace,je to od vas mily, jsem si myslela, jak dlouho mi potrva se preorientovat na holcicku a stacil 1 den 😀
zatim ji rikame Bebe jako alzbetka/betka/betty jako jedne z dvojcat 30letych kamaradek

dando ja taky nenakupuju- teda dnes jsem koupila 1.vec v navaznnosti na to, co nam rekl hulvert, letni saticky 3-6 mes. v debenhams na pristi leto, jsem to blazen, ale byly hezoucky a 50% sleva
jinak nemam nic a mam "zakazano" utracet, manzel me pozadal, abychom vse kupovali spolu, tak jsem hooodne zvedava, jake na to bude mit nervy

a jak radi bara - na prodavacku v kramku se vykasli a dej na svuj instintk a pocit. a pokud na to mas prostredky a je ti s kocarkem za 25tis. nejlepe, tak si ho kupte. prodavacka chce udat neco ze skladu nebo ma z toho nejakou special provizi
ja bych chtela zacit postupne nakupovat nejak od 5-mesice, z kazde vyplaty neco, dopredu nic nasetreneho nemam:((( at to pak neni darda.
zacni pomalu taky, ale v klidu, jak budes mit naladu . asi je dulezite zacit temi vetsimi a potrebnymi vecmi a zakladnim oblecenim a az casem zjistis, co by se navic jeste hodilo. asi je blbost zbytecne utracet, detske zbozi je obrosvky business, jak vsechny vime.

napsala bych seznam a pak odskrtavala, az ti to bude ubyvat, budes klidnejsi. tak to budu mit teda ja 😉

mishi
3. srp 2010

sedmitecko - ja jsem byla na laparce + hysteroskopii delohy 7.12.2009 a protoze mi nic nezjistili, po tydnu jsem si uz "uzila", citila jsem se dobre a nic nebolelo ani nekrvacelo. nekdy v lednu jsem uz byli na IUI. od ni si toho moc neslibuj, ja byla na 3 a nic a neznam nikoho, komu by to vyslo, ale muzes byt treba ta z te druhe strany a mit stesti. preju ti to

mishi
3. srp 2010

a co barco, jak se citis? nedaas si uz do pasu jaky hjsi tyden??? at mame prehled a nemusime se ptat 😎
uz ti neni spatne?
mne trapi takovy ty "normalni" obtize - bolest v krizi hlavne vecer, viditelne zily na prsou, fialkove strie na bocich (ackoliv mazu snad 2 mesice a stridam preparaty) - asi tam uz struie byly po nabrani 10 kil pred tehu, , ale zfialovely az ted v tehu, obcas bolest bricha, jinak dobry

danda78
3. srp 2010

mishi, já už začínám 6.měsíc,ale jak říkáš,až budu mít ty nejzákladnější věci, budu v pohodě, - kočár, postýlka, sedačka, oblečků pár...
já mažu taky elasti q a zatím dobrý..
ale mám nahoře jen 3kg tak to bude asi i tím..
primář se včera divil,že tak málo,ale prý je to ok...a nevadí to.
já jsem celkově už od otěhu ok, nic mi není, špatně mi nebylo, nic necítím, jen teď občas mimi jak kopne a to je teprve paráda..
pěkný večer všem..

baraf
3. srp 2010

Mishi-šatičky,jo? aby to pak nebyl kluk.... 😀 a jinak díky za optání, cítím se docela dobře, občas ještě zvracím a je mi šoufl z nějakých věcí,ale jinak dobrý.pas si opravím, slibuju. 😉 ad strie-někdo k tomu dispozice má a může mazat jak chce a někdo ne... to moc neovlivníš.
Dandi-jak píše Mishi,prostě postupně něco kup, co se ti bude líbit a dáš to dokupy jedna dvě. pokud budeš chtít něco poradit, ptej se, některá z nás ti určitě řekne.

sedmitecka
3. srp 2010

mishi, danda, moc vám holky děkuju, je fajn, že nebudem muset na nic čekat a hned se vrhnout na IVF, IUI už máme za sebou a nic.....asi mi budou odstraňovat kus sliznice, protože mi narůstá hroně moc ☹
přeju vám krásné a pohodové těhulkování!!!

mishi
3. srp 2010

dando, ja mam z tehu jen 1 kg, asi si ma z ceho brat🙂) uz mesic a pul mam porad stejne, to me uklidnuje. myslim, ze i mene jim, ale neni to cilene, spis nesnim uz takove porce. hlidam si ted vahu, at uz pribiram jen to nenutnejsi, nechci mit 20kg jako moje mamina se mnou beo s brachou nebo babicka (22 a 26kg), to bych pak mela metrak!!!!!

baru - taky nevim, zda jsem to neprepiskla, ale kdyz jsem se vcera hulverta ptala, zda se muze jeste obejvit pindik, tak rekl, ze ne. no, to by bylo prekvapeni zase si to v sobe rovnat na chlapecka 😀 😀 bude to jeste vesele, uvidime jetse za mesic, zda to bude vypadat stejne. ja lezela a cucela na monitor, manzel cucel na druhy a kladl otazky , nic jsme nevideli, tak pak jsme dostali odpoved a smali jsme se oba. priznam se, ze jsem byla ze zacatku zklamana, ale uz nejsem a tesim se na tu princeznu

siki26
3. srp 2010

ahoj holky,

Madli, moc gratuluji ke krásným miminkům 😵 Váhu měli opravdu úžasnou, klobouk dolů. Ale ty ses fakt musela užít, nedokážu si představit, co sis musela všechno zažít.

Akty, už jsem si říkala, co je s tebou, že jsi se tak dlouho neukázala 🙂

U nás vše v pořádku, veškeré výsledky vyšetření jsou konečně v normě, takže nás snad konečně oočkují. Teď sháním plavání pro miminka, chtěla bych s prckama začít chodit...Ty ceny jsou ovšem děsný 😒

danda78
3. srp 2010

no tak já mám teď 57kg, takže na začátku těhu jsem měla 54kg a ty 2 kg jsem přibrala při stimulce, jinak moje normální váha byla tak kolem těch 52kg,takže snad si taky má zatím z čeho brát..
bříško už mám docela veliké a prsa taky,ale jinak nic, naštěstí mi to nikam jinam nejde..
já přibrala ty 2kg hned někdy v květnu, začátkem června a teď jsem měla přes 2 měsíce stále stejnou váhu,jen poslední týden dva to šlo nahoru o kilo..
ale říkají,že ty poslední 3 měsíce se přibírá nejvíc,tak mě to asi ještě čeká..
no taky jsem zvědavá,zda už se zítra ukáže pořádně, abych si byla jistá,že to je klučina, zatím nám to řekla jen doktorka na velkém ultrazvuku,že to spíš vypadá na chlapečka,ale jinak nikdo, protože nebylo mimi pořádně vidět...

baraf
4. srp 2010

Mishi-neboj, nepřepískla... 😉 a však by sis zvykla i na chlapečka. my se necháme překvapit....

Siki-ty ceny za to plavání jsou opravdu šílený..... ale dětem se to určitě bude líbit. bezvadný, že máte všechny vyšetření v pohodě, jinak to ani nemohlo být.

dandi-máš krásnou váhu... a držím palce na utz... hlavně,ať se vám prcek konečně ukáže.

mishi
4. srp 2010

baro, ja jsem si do pondeli myslela a citila, ze to je kluk (prala jsem si ho) a ono nic.
tak ted se tesim zase na holcicku

obdiuju te, ze se nechas prekvapit. mne to strasne zajima, manzela taky, co to bude a chci byt na to pripravena a chovat se k "tomu" jako k holcicce nebo klukovi. a az bude velka v brisku , tak mozna na ni budu mluvit nebo o ni mluvit a rada bych ji nejak oslovovala
a at muzou pribuzni kopovat darky spis pro holku nez pro kluka. samo idealeni je neutral bila

baraf
4. srp 2010

já jsem na něj taky mluvila a mluvím.... překvapit se chci nechat, bylo to tak i s Lukym....ale nikomu samozřejmě nezazlívám,že si to nechá říct. mám kámošku, co celý těhu čekala holčičku a maj doma Vojtíška 😀

pajinkaa28
4. srp 2010

Ahojky holky!
Tak čtu samé pozitivní zprávičky a jsem moc ráda,akorát ta střecha u Dandy,přeji at' je to co nejdříve vyřešené a Ty si užíváš těhu.
S tim nakupováním to udělejte jak Vám tu radí.Já jsem 1 věc koupila ve 14tt a to za to,že jsme za sbou měli úspěšně 1 trimestr. 😉 ,spíše to byla taková odměna.Pak jsme začli nakupovat až po 20tt a nekoupily jsme toho moc,ono se to pak ukáže až po porodu,co opravdu člověk potřebuje a co ne.Jak jsou na netu ty seznamy věcí na miminko,tak to je dobrá věc,jsem si to vytiskla a pomalu nakupovala. 😉
Mishi,moc gratuluji k holčičce.Nevim jak je to možné,ale když jsem byla těhu,tak jsem od začátku věděla že to bude kluk. 🙂
Jinak jsem mluvila s manžou o dalšim IVF a necháme to tento a ještě další MC na přírodě a když to nevýde,tak se objednám.
Mnějte se hezky.Pa pa

aktaka
5. srp 2010

čau kočky

omlouvám se, nedočítám, jen jsem to prolítla. ty vaše dlouhé příspěvky jsou nad mé síly, zvládnu max dva řádky 😀

akorát jsem postřehla, že Mishi čeká holčičku, gratuluji

ad výbava, fakt doporučuji nekupovat moc. já mám teď spoustu oblečků, co Sára ani neunosí. a to bych neřekla, že jsem to přeháněla

Siki, super, že prckové jsou zdraví? ti už jsou tak velcí, to je hrozné jak to rychle letí!

danda78
5. srp 2010

ahoj holky,
omlouvám se,že jsem se včera neukázala,ale nějak jsem to nezvládla... byla jsem na té kontrole a pak od 14.00-00.00 v práci... mezitím jsem se stihla jen najíst a vyvenčit pejska + ji pak zavést na zahradu společně s babičkou a dědou...
ad kontrola - vše ok, mimi pěkně schoulené do klubíčka, hrdlo ok, moč taky, tlak 114/69 takže normálka, nízký...poloha mimi byla koncem pánevním a pak příčná...nohy má zkroucené až u hlavy, takže opět nebylo vidět co to je......
Na další kontrolu jdu až 7/9 tak už si tak říkám,že se asi taky nechápe překvapit až do konce co to bude... protože dozvědět se to 2měsíce před porodem, to už je pak skoro jedno..
hlavně že vše je ok.. doktor říkal,že jsem drobná,a že to,že mám zatím nahoře jen 3,5kg nevadí..
stavovala jsem se pak v tescu, kouknout, mají tam pěkné věci,ale opravdu v těch neutrálních barvách nic moc,takže jsem koupila jen sadu 3x dupaček - overálků do postýlky - pyžámek.. jinak nic,ale na holčičky tam tedy mají větší výběr, to musím uznat...
dnes mi volal přítel zda se nechci jet v sobotu kouknout do Hradce na kočárky, hned mi to bylo podezřelé,tak se ho ptám, a co tam máš domluvené ty?? a on: jak mě znáš, máme tam schůzku s paní,která dělá projekty interiérů,tak bychom si chtěli nechat udělat na tu naši provozovnu a jelikož je až z Jičína,tak se domluvili,že se sejdou v Hradci,tj. tak na půl cestě.. takže v sobotu nás asi čeká výlet do Hradce a při té příležitosti se podíváme i po nějakých kočárcích...
nevíte kde tam je prodejna myslím John Nell??? kamarádka mi říakla,že tam mají velký výběr a ochotné prodavačky,tak ať vím z čeho pak vybírat...
tak mám chvíli tak vás jdu dočíst, než zase půjdu do práce, dnes až od 18.00
pěkné odpolko všem.
d.

danda78
5. srp 2010

jinak jak jste se tady bavily,tak já mám další kontrolu až 7.9. a tak týden předtím si mám zajít na ten cukr, musím se tady u nás objednat a zeptat, zda si můžu přinést horký čaj a nebo to musím vypít do vody..
prý bych pak neměla nikam chodit, jinak to může zkreslit výsledek,že spálím nějaké kalorie, které by ve mně jinak zůstaly..
2.9. jsem objednaná k zubákovi,tak tobude veselé..
a ještě někdy kolem toho začátku září chci zajít i k obvoďákovi,ať už to mám teda vše z krku..

madlinka
5. srp 2010

Ahojky, jdu pozdravit, moc teď nestíhám 😀
Dneska jsme byli poprvé u doktorky a za těch 9 dnů co jsme z porodnice doma každý přibral půl kila 😨
Na to, že jsou plně kojení docela slušný prý...........

Jinak to máme střídavě oblačno, jednou jsou andílci, další noc je příšerná.......dneska kdyby byl u nás na vsi babybox, tak tam Matyášek šel 😀 😀 😀 😝

pajinkaa28
5. srp 2010

@madlinka Ahoj Madli! Tak koukám že si je krásně užíváš,to je nádhera. 😉
A váha taky krásná.Hlavně že jste v pořádku a zdraví. 🙂
@danda78 At' hlavně dobře vyberete vozítko pro prcka.Jinak v Tescu mají moooc krásné věcičky a máš pravdu že většinou pro holčičky,taky máme problém s nakupováním na malého a to neni jen v tescu. 😒
Já to ted' mám taky náročnější,mamku mám v nemocnici a musim se starat o naši domácnost+ještě vařit bráchovy,tak se mu vždy snažím navařit tak na 2 dny,jinak bych se asi zbláznila. ☹ Snad to nebude nadlouho.
Mnějte se hezky a opatrujte se.Pa pa

danda78
6. srp 2010

ahoj holky,
dnes mám volnější den,tak jsem si pěkně pospala až do 9hodin, pak si umyla vlasy, dala snídani do postele,.....
šla s pesanem ven, na 12 jsem byla objednaná na pedikŕu,ale paní na mě zapomněla,tak prý jestli můžu přijít tak za 35min. Tak jsem vlezla do dětského sekáče,který byl naproti a koupila 3x body s krátkým rukávem a fleecovou bundičku s kapucí na mimi,vše za 180,-kč Vypadá to jako nové, tak jsem moc ráda.. Zimní věci prý dostanou na začátku září,tak tam pak hned vlítnu...
Zítra jedeme kouknout na kočárky, když už budeme v tom Hradci,tak třeba něco vymyslíme..
Jdu si vás dočíst a přitom obědvat..
hezké, i když upršené odpoledne..
já pak musím doma uklízet, žehlit, jet do práce s autem...tak budu až navečer.
d.

danda78
6. srp 2010

tak to dnes byla rychlovka on nešel koník nebo co,že je toho nakecáno tak málo?????
jinak ty oblečky jsem kupovala v neutrálních barvách, rpotože stále ještě určitě nevíme,zda to ten klučík bude.... řekla nám to jen 1x doktorka při tom velkém ultrazvuku,že to spíš vypadá na kluka,ale pak už zase nikdo a nebylo to vidět...
tak já valím něco dělat, navečer nakouknu...

baraf
6. srp 2010

Madli-tak to super přibejvaj,broučkové.... to víš a jednou je hůř a podruhý líp. však se to bude lepšit...

Dandi-tak šťastnou ruku při výběru kočárku. no a vidíš, už začínáš nakupovat. jojo, na kluky se nakupuje hůř, ale taky se to dá. jo a já když nakupovala na mimčo,tak mně neteř povídá, lepší holka v modrým,než kluk v růžovým.... a bylo po neutrálních barvách 😀

Paji-tak ať maminku co nejdřív pustí a je v pořádku.