Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

pajinkaa28
15. pro 2010

@danda78 Tak porod jsi měla celkem rychlý,to je fajn a Šimonek je opravdu drobeček,tak ať jen a jen přibírá.Tos tu nebyla 11 dní? To to pěkně uteklo.O porodné se žádá až z rodným listem na sociálce,tam Ti řeknou za kým máš jít.Takže so to vybral přesně na termín,šikulínek.A co fotečky?

mishi
16. pro 2010

@danda78 ahoj mamco, jeste jednou mooc gratuluji, byla jsi statecna!!! zrovna dneska jsem ti chtela psat sms, jak to s vami vypada....to je bezva, ze vas pustili a jste bez nejakych vaznejsich komplikaci. on tu vahu dozene, neboj. krmit krmit krmit a bude buclatej🙂)
s tim zvonem - ja si myslela, ze kdyz ma dite omotanou pupecku kolem krku, tak ho vyndaji cisarem!! ze by se jinak mohl udusit. a zvon ze se pouziva v pripade, kdyz je porod treba urychlit. no nejak to nechapu....

az bude smit cas, mrkni se do sbeho pasu, simonovi je uz 1 mesic a tyden, cjtelo by to opravu🙂))

danda78
16. pro 2010

ahoj
díky za gratulky a že jste na mě po celou dobu myslely...
baraf - ty si to taky pěkně vyžíráš až do konce co,,,?? snad bude vše ok..
mishi- tobě už to taky letí, jsi další na řadě, víš o tom???
no nějak jsem to včera zblbla v tom pase a teď se tam nemůžu ani dostat..
můžete mi to opravit některá z vás??
jinak ta pupeční šňůra se mu omotala kolem krku až na sále,asi až těch posledních 5 minut, kdy začaly blbnout ty ozvy..kdyby dřív, byl by už přidušený...
takže to doktor ani nevěděl a proto zvolili nejrychlejší variantu - zvon..
hlavně že to dopadlo dobře, ale jak sám můj gyndař říkal, tak krásně ten porod začal,ale příroda si sama určí jak to bude pokračovat a nakonec to bylo docela dramatické ........................ale jinak pohoda..
zítra máme další kontrolu a převážení,tak nám držte pěsti,ať vše dopadne dobře a přibýváme..
taky jsem zapomněla napsat,že má ještě něco s pindíkem, s předkožkou myslím,nějak špatně ohrnutou nebo co,takže kolem roku bude muset na zákrok do Hradce,ale na funkci vyprazdňování a močového měchýře to nemá význam... v porodnici říkali,že to má docela dost kluků a doktorka v úterý na kontrole tvrdila,že jsme její asi 4.případ za 25let její praxe....tak snad to nebude nic vážného,ale na to máme ještě čas..
v porodnici když se moc nechtěl přisát a pít a vztekal se u toho,tak mu nakonec zjistili že má málo prořízlou uzdičku pod jazykem,tak to mu hned nastřihli,od té doby to je lepší...
ještě nám hnisá pravé očko, ale to už taky skoro od porodu,jinak už snad nic....
ale jsem optimista, věřím,že to jsou drobnosti a jinak je v pořádku....
pěkné odpolko, nakouknu večer, dnes jsem se moc nevyspala a potřebuju jít do města,tak přijde hlídat tchýně a já si pojedu vyřídit věci co potřebuju...
zatím
d.

baraf
16. pro 2010

@danda78 ahoj, vítej doma! porod jsi si teda užila, ale už bude jen dobře a krásně, uvidíš

aktaka
17. pro 2010

@danda78 tak to je super, že už vás pustili, teď si budete užívat doma. Sára začala nejvíc přibírat až když jsme se dostaly doma do klidu, tak třeba to Šíma bude mít taky tak 🙂
porod mazec, ale už to máš za sebou

petrala
17. pro 2010

Ahojky vsem...Tak MS jeste nedorazila test 15.12 byl negativny...dnes jsem byla na krvy...tak uvidime...

aktaka
17. pro 2010

zpráva od Baraf:
Jmenuji se Filip a narodil jsem se dneska ve 14:05. Jsem mrňous, vážím 1445g, ale určitě to doženu.

pajinkaa28
17. pro 2010

Ahojky holky,tak ještě týden a hurá na dárky 😀 Nejvíc se těším na toho našeho broučka,jak mu budou zářit očka,teď už z toho má rozum,se asi nedočkám.
@petrala A kolikátého měla dorazit? Výsledky budeš vědět kdy? Moc držím pěsti,třeba sa dozvíš že je to pozitivní,moc Ti to přeju.
@aktaka Pane jo,takže to Baraf ukončily.To tu Danda psala že je na řadě Mishi.
Hlavně aby byly oba v pořádku a vybrali moc hezké jméno.Držím pěsti ať Filípek jen prospívá a samozřejmě mooooc gratuluji.

aktaka
17. pro 2010

@petrala držím pěsti. a kdy budeš vědět výsledky?

@pajinkaa28 určitě to dožene, ta malá miminka se hrozně perou o život 🙂

mishi
17. pro 2010

@aktaka no to je prekvapko takhle v patek odpoledne🙂 ten je malicky! preju filipkovi i mamince hodne sily a energie, budou ji oba dva potrebovat!

@pajinkaa28 jak danda psala, ze jsem ted na rade ja, tak ve mne hrklo🙂 umi to zacina pomalu dochazet....

vcera jsem jela do centra phy mhd, s bankou jsem mela vanocni vecirek s losovanim darku v tombole, byla fakt sranda, silene jsem se prezrala, ne prejedla🙂 a mala jako by to vedela a davala mi celou cestu do centra najevo: mami, kam to jedes, nemas radsi zustat doma?🙂)) tak moc me stouchala, jako za cely tyden dohromady.

mishi
17. pro 2010

@petrala testy z krve byvaji odpoledne tyz den, ale asi jak kde. das nam vedet, jak to dopadlo? treba bude stat pri tobe stesti a dfockate se darecku pod stromeckme v podobe pozitivniho testu 😀

petrala
17. pro 2010

Moc vam vsem dekuji🙂MS mela dorazit 15.12 vysledky budou zitra odpoledne....jsem jako na trni... 😀 urcite vam dam vsem vedet

petrala
18. pro 2010

@mishi ahojky tak dnes se Ms dostavila se strasnyma bolestma☹
Chtela jsem se te zeptat jak si otehotnela diky iui nebo ivf? 😀

pajinkaa28
18. pro 2010

@petrala Ahojky,tak to je opravdu škoda,tento závěr roku se nějak nevydařil ☹ Přeji Ti,aby jsi brzy našla //

petrala
18. pro 2010

@pajinkaa28 mocinky dekuji...snad se zadari diky ivf snad leden-unor na to pujdeme!!! 🙂

mishi
19. pro 2010

@petrala tak to je skoda, to je mi lito, ze nevyslo
😖 jestli to muzu rict svuj nazor na IUI - neznam nikoho, kdo z toho otehotnel, i nase pokusy jsem brala jen jako takovou hru, co kdyby to vyslo, prece jen je to mensi zatez pro telo a nulova invetsice pro penezenku🙂

tady je muj pribeh za tehotenstvim:
1 rok s manzelem jsme tomu nechali volny prubeh - tedy delala jsem si krivky na fertilityfriend.com, diky tomu jsem poznala, jak me telo funguje, ale abychom sexovali 4x behm ovulacnich dnu, tak to rozhodne ne🙂
7/2009 -dostala jsem k mudr hulvertovi do jeho soukrome ordinace. zakladni vysetreni, ...a domluvili jsme se, ze nejdrive zkusime nekolik IUI.
probehla 1x v iscare, 2x v iscare, abychom vyloucili problemy gynekolgicke na me strane, nechala jsem si hulvertem udeklat laparoskopii a hysteroskopii delohy v 12/2009 - tam uplne vsechno v poradku, a imunologicke testy v imumed tady v praze - tam byly zjisteny protilatky na spermie. takze lecka prednisonem a anopyrinem, asi 2 mesice
3x IUI s podavanim hormonu, ale take to nevyslo
a to jsme se shodli s hulvertem, ze to staci, ze jdeme do IVF

v te dobe jsem na webovkach iscare zjistila, ze primar mrazek hleda pacientky do klinicke studie, hulvert mi s nim domluvil schuzku, vsemi prisnymi parametry jksem prosla, ale musela jsem cekat na dalsi cyklus, nebot jsem brala ty leky na imunitu a jeste neco dalsiho, ve studii se nesmely brat zadne leky, ani vitaminy (ani calibrum baby plan).

no a v cyklu od 8.4. jsem zacala pichat menopur, k tomu orgalutran a pred OPU ovitrelle, 14DC mi odsali 9 folikulu, z toho bylo 6 oocytu, 4 oplodnili metodou ICSI, vsechny 4 vydrzely 5denni kultivaci a 1 nejsilnejsi jsem dostala. 1 zmrazili a zbyle 2 "zlikvidovali". ve studii, ktera mela 12stranek, jsme museli akceptovat to, ze ET bude jen 1 embryo a vyuzije se metoda ICSI.
no a 26DC (mela jsem kratsi cykly) jsem uz videla prvni slabou druhou carku a vyslo to hned napoprve!!!!

ani jsem nečbyla na rizikovem doma, jen 3 tydny do prvniho UTZ jsem byla radsi doma, abych neco nezanedbala.

myslim, ze jsme meli nekoluikrat velke stesti - vyslo to hned napoprve + byla jsem ve studii a neplatila ani tuk, a dokonce jsem od sester zjistila, ze jsem byla posledni u primare, koho vzal, po me uz byla tato studie v evrope ukoncena (nabrali asi 680pacientek)

talze bych si mela vseho hodne vazit........

mishi
19. pro 2010

@petrala pokud jste oba zdravi a nemate "technicke" prekazky, tak bych IUI nezatracovala. muj manzel mel spermiogram vzdycky tak akorat, ze to na IUI jeste stacilo, ale nejak se vnitrne domnivam, ze by ty jeho spermie nedokazali zvladnout vsechny ty prekazky v mem tele a ze to za nas museli udelat v laboratori

preju ti hodne stesti, at v roce 2011 najdes co nejdrive // a tehotentsvi zdarne vydrzi do 40tt. 😎

petrala
19. pro 2010

@mishi mame problem ten ze manzel ma pomalejsi pohyblivost a ja uz dva mesice neovuluju☹ V Iscare nas porad cpou na IVF

petrala
19. pro 2010

@mishi tak to je super ze vam to vyslo na poprve🙂 my premyslime take uz o IVF ale mam strach ze to nevyjde a premyslime jestli si dat ICSI...proste jseme v tom novacci☹ Kdyz jsem se dr v Iscare ptala jak to probyha s placenim tak me odbyla a rekla vy jste snad byli na konzultaci ne?takze vsechno vite...No,jo ale tu vstupni konzultaci jsme meli pred rokem a pul a co se tyce plateb o tom nikdo nemluvil...☹My byli uz 2x iui v iscare treti nam bylo zruseno....A ted jsem chci jit na dalsi ale dr,v iscare mi nepredepsala Clostilbegyt a ja bez toho ovulaci mit nebudu...Takze asi nebude ani iui....Fakt me ted v Iscare hrozne zklamali....A to jsem si je nemohla vynachvalit...

mishi
20. pro 2010

@petrala musis myslet poziotivne, nebo se zkusit na to naladit. kdyz budes myslet na to, ze to nevyjde, tak to nevyjde. kdyz se budes na IVF tesit, mit z toho radost, ze se neco deje a verit tomu, ze to klapne, budes pozitivne naladena a to te bude ovlivnovat i pri uhnizdovani embrya v deloze. tvoje telo bude vedet, ze jsi v pohode a tvuj psychicky stav muze mit velmi pozitivni ucinky pri celem procesu IVF.
kazdy clocvek se s tim musim nejak vnitrne srovnat. ja uz nejak drive tusila, ze az jednou budu chit dite, tak budu muset na IVF a vids, musela jsem. ale na druhou stranu jsem s tim nemela zadny problem a vylozene jsem se na to tesila, ani sem se na to nemusela nijak pripravovat a "rozdychavat" to. kolem nas je plno paru po IVF a tak jsem to brala jako normalni vec, i muj manzel. brala jsem to tak, ze se nic extra nedeje, a kdyz to naaahopdou nevyjde, tak to nekdy zase zkusime.

ten pristup je hodne individulani.....

ICSI ti muzu doporucit!!! kdyz uz jdes do IVF a spermie nejsou 100%ni (mnozsvti, aktivita,mortilita,..))), tak diky IOCSI budes mit jostotu, ze vajicka budoun oplodnena. jasne, ze zalezi na spouste dalsich faktoru....

u koho jsi ted byla? prianichnikova, hulvert, mrazek, turkova, ten novy schmid (nebo jak se jmenuje)???
neboj se jich ptat a bud neoblomna .....

a ptroc ti nepredepsali clostylbegyt? zapomneli nebo nechteli?

zkus zmenit lekare, ke kteremu se budes objednavat. ja jsem na 200% spokojena s hulvertem, ale je to tim, ze jsem chodila a nadale chodim k nemu do soukrome ord. a diky tom,u, ze pracuje i pro iscare, jsem se dostala i tam.

s kym mam velmi neprijemne zkusenosti je mudr turkova....

danda78
20. pro 2010

ahoj tak mám dočteno..
taky nějak poslední dobou nestíhám..
malý byl poslední 4dny otřesný, hlavně včera, za celý den spal jen 1 hodinu, jinak řval,jedl, koukal... a pořád dokola až do 23.30...........
ze začátku nechtěl moc pít z prsu,teď se mu to zase zalíbilo natolik,že mám úplně rozkousané bradavky..mažu to bepanthenem, mateřským mlékem,ale nestíhá se to hojit..
jinak v pátek na kontrole už jsme měli 2550g,takže jsme přibrali za 3 dny 160g tak nás paní doktorka moc pochválila,ale od té doby asi moc ne, dala nám domů váhu na půjčení a moc nepřibývá..na další vážení jdeme ještě 23.12.tak snad to do té doby bude lepší..
dnes jsme byli na kontrole kyšlí, dělal nám 1.ultrazvuk,tak taky snad vše ok,na další jdeme v únoru..
akorát na noc máme preventivně dávat 1 látkovou plenu...
dárky???? nemám ještě ani jeden. chystám se do města zítra dopoledne a ještě ve středu.
ale nějak to moc řešit a hrotit nebudu...akorát musím něco koupit malému, psovi a přítelovi..
ostatní dárky letos kupuje přítel, dělá v elektru tak každý dostane něco z elektra..
já pořád ještě trošku krvácím nebo špiním, tu roztrženou ránu si natírám dubovou kůrou,tak snad to pomůže.. nevím zda má cenu chodit na gyndu před koncem šestinedělí nebo to opravdu trvá až 6 týdnů než se to zahojí a zacelí..
malý se začíná vrtět,nakouknu zase zítra, moc toho nenakecejte..
pěkný a pohodový večer, hlavně noc..
d.

pajinkaa28
20. pro 2010

@danda78 Ahojky,tak už si to pěkně užíváš,snad to nebudeš mít jako my,když byl malinký,tak se nechal i celou noc nosit na rukách,jakmile jsem si s ním lehla,tak byl v tu ránu vzhůru ☹
Na gyndu běž až po 6nedělí,dříve to nemá cenu,já jsem byla později,měla jsem tam tenkrát vánoce,takže jsem šla až po novém roce.Taky jsme balily kyčle,hlavně ať je v pořádku,my jsme tedy dávali 2 plenky i přes den a to asi do 7 měsíců,já to tedy dodržela jen 3 měsíce a pak jsem mu dávala jen na noc a vše bylo v naprostém pořádku.Tak si to užívej a kdy nám sem hodíš nějaké fotečky? 🙂
@mishi To jsi napsala moc hezky,ten první odstavec 🙂 Tak to jste měli štěstí s tou studií,my ho taky máme z jednoho embryjka,takže to byla 100% úspěšnost i u Vás 🙂 U dr Schmitze jsem byla na poslední kontrole před opu a je velice šetrný,vubec jsem necítila že mě vyšetřuje,když budeme jezdit zas v budoucnu do Iscaru,tak budu asi žádat jen jeho,nebo Hulverta,s primařem nemám zkušenosti,ale taky si ho chválí.
Mějte se hezky a přejeme Vám s Jiříčkem hezký večer

kuc
21. pro 2010

Zdravím obě novopečené maminy a velikánská gratulace jsou to takoví drobečci ale jistě to brzy doženou,
Přeji všem nádherné vánoce, hlavně zdravíčko ,a těhulkám co nejpohodovější těhotenství a porod ,a všem
ostatním ať se co nejdříve také dočkáte //. Mému broučkovi je už deset a primáře Mrázka si pamutuju IVF - ISCI
jsem byla u doktora Roberta Středy ale ten už v ISCARE nepracuje.

madlinka
21. pro 2010

AHojík holky, tak máme dneska 5.měsíců, byli jsme u dr. tak oba buřti mají 8,3 kg 😕

Jdu vložit naše vánoční fotečky 😀 😀 😀

madlinka
21. pro 2010

Fotky jsou tam 😉

madlinka
21. pro 2010

Baru moc gratuluju, teda ale to je fakt prcek 😕 , no určo bude šikovnej a za chvilku bude doma v plné síle !!!!!!! Držímě pěsti!!!!!

mishi
22. pro 2010

@madlinka lepsi burtici nez vyzlatka 😎 oni s epak z otho vytahnou, az se zacnou ppohybovat. maji uzasne miry a na fotkam jim to fakk sekne 😀

mishi
22. pro 2010

@pajinkaa28 tak prvni odstavec se ti libil, jo? 😉 napsala jsem to tak, jak jsem to citila a "moje rozumy", jak vidim pristup k IVF. treba to petrale nebo nekomu pomuze videt to i jinak....
tak uz jen 2 dny a budou se rozbalovat darecky! se jirik tesi urcite....

to jste byli "otroci", nosit cele noci miminko v naruci. mne se to keca, co, ja dite jeste nemam, ale fakt se tomu chci vyhnout. jakmile si navykne, nechce pak jinak🙂) clovek mu chce dat tu lasku, nehu, mazleni a pocit bezpeci, ale musi znat sve hranice a myslet taky na sebe, svuj spanek a nacerpani sil do dalsiho dne...

mishi
22. pro 2010

@danda78 to je tedy suvicka, hodina spanku denne a vydrzet do pulnoci. mne se to stane vic noci za sebou a odpadnu, to uz vim ted🙂))

to je super, ze ses rozkojila a malymu se to libi a chutna. a ze nepribira tak rychle, tak to asi neva, holt treba zacnes prikrmovat, kdyz bude nutnost, hlvne byt v pohode, to je nejdulezitejsi (viz madli, podivej, jaky ma dobre ziveny prcky🙂))

a z darku se nikdo nezblazni, mas jine starosti a povinnosti. davvej na sebe pozor!!!

mishi
22. pro 2010

jinak vcera jsem si "uzila" prvni poradnu v podoli. strvaila jsem tam celkem 1h45min. a to jsem byla jen u sester a u lekarky, bez monitoru. odhadem tam sedelo asi 30maminek!!!!!!!!!!! vysetreni ok, nic se zatim nedeje, na dalsi kontrolu pristi utery a to uz bude s monitorem, mym prvnim v zivote🙂
mudr rikala, ze kdyby se ted narodila v 37tydnu, tak uz by to tak nevadilo, ze by to bylo skoro donosene dite...no jen at tam jeste chrupe a krmi se uvnitr, ja jeste nechci rodit 😀