Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
12. únor 2013

@aktaka haha, tak to mě rozsekalo, prej "ne takovým způsobem" 😀 Nojo...my jsme Ti vlastně tehdy snad všechny tipovaly kluka, tak snad jí to nějak nepoznamenalo už v děloze 😀 😀 Tak držím palce k těhotnění, snad to vyjde. Na ty dva dny ji budeš dávat do soukromé?

@baraf mě se hrozně líbí ta přezdívka Trpaslíček. Nejlepší bude, až mu to zůstane a on bude hlavou srážet veverky ze stromů, to se fakt nasmějem 😅

aktaka
12. únor 2013

@elana snad ne, hlavně kvůli ní, aby se nemusela něčím takovým trápit. Ale taky jsem si myslela, že to bude kluk. I když vnitřní hlásek napovídal, že holka, ale já ho ignorovala 😀
Jj do soukromé. To snad utahneme. A máme jí tu hned za barákem, takže to bych měla ideální.

baraf
12. únor 2013

@elana když jsem psala tenkrát manželovi a švagrovce (co se o něj v Motole starala) pár hodin po tom,co se narodil (plná strachu,co bude), tak jsem ho nazvala Trpaslíčkem a už mu to zůstalo. jsem zvědavá,jak se mu to za pár let bude líbit 😀

danda78
12. únor 2013

ahoj
tak jsem tady,dočítám vás,ale nestíhám reagovat
od nového roku mám fakt hooooodně práce,tak se nezlobte
ale vím,co se kde děje a jsem ráda,že jsme se tady sešly po 2 letech zase skoro všechny
@mishi - moooooc gratuluju k druhé holčičce, je super,že vám to takhle vše vychází,kéž by to tak měl každý, otěhotnět hned na 1.IVF,dočkat se vysněného pohlaví a pak si naplánovat druhé, jít na jeden KET a opět otěhotnět hned a zase holčička,kterou jste si přáli..super
@sonka77- o tobě jsem neslyšela celou dobu,tak jsem ráda,že i přes počáteční nesnáze se máš nyní dobře a chystáš svatbu a miminko určitě také dopadne,mooooc ti to přeju
@aktaka - tobě přeju,a´t druhé taky přijde co nejdříve a dopadne to tak,jak máte naplánovano
já dávám malého taky do soukromé školky- jeslí,zatím tam chodil 2xtýdně,te´d bude 3x a je to fajn.... te´d když mám tolik práce se mi to vyplatí,ale jinak nevím.. a on tam je spokojený,mamánek to rozhodně není, ani pusu mi nedá když odcházím...
te´d je na 12 dní u našich, byli jsme tam o víkendu,protože synovec slavil narozky a viděl nás po 6 dnech a nic, ani za náma neběžel, až pak se trošku přitulil,a když jsme odjeli,tak se prý jen 2x zeptal,kde je maminka a pak už zase pohoda s babičkou a dědou
ad. pohlaví, my jsme se ségrou skoro o 7 let a jako bavíme se,rozumíme si,ale není to takový ten typický sourozenecký vztah,možná proto,že je mezi náma takový věkový rozdíl,tak jsme měly každá jiné zájmy v tom kterém věku a te´d už to je takové neutrální i když jsme obě dospělé a hlavně jsme každá jiná i povahově, pracovně, morálkou, pohledem na svět, úklid.......
ale tak praktické to určitě je a myslím,že holky si spolu vyhrají

mishi
13. únor 2013

jejda, clovek tu par hodin neni a nestiham cist🙂)) pekne jste to tady rozjely!
dekuji za vase zkusenosti a rodinne vztahy se sourozenci.
jeste bych doplnila - k tomu obleceni a dedeni - jedna se mi halvne o ty prvni mesice, roky, ze to je prakticke a nemusim kupovat vse. abyste si nemyslely, vcera jsem koupila male valerii/klarce/adelce ponozky v next, urcite par novych veci koupim. tesim se, ze az budopu holky vetsi, budou si obleceni v obchodech vybirat sami a zaziju s nimi shopping, ktery jsem s mamkou dost postradala (na modu moc neni, kratke vlasy, sportovni typ). i ty delsi vklasky holcickam dopreju odmala, kdyz ja jsem strihani protrpela a byla nestastna a dockala se az nekdy pon 13letech kratsiho mikada (od narozeni jsem mela vlnite vlasy a nikdo se mi o ne nechtel starat brzy po ranu: 😠 😠 😠 😠 tak me radsi strihali 😔 😔 😔 fakt hruza

baraf
13. únor 2013

@mishi já měla taky krátký vlasy,protože dlouhý jsou přece nepraktický.... přitom moje máma měla a má vlasy až do pasu 😠 a nakupování taky nemůže být ani řeč. tak chápu,že se těšíš,až si to s holkama budeš užívat 😉

aktaka
13. únor 2013

Ahoj ženy 🙂

@danda78 to já si neumím vůbec představit, že bych byla takhle dlouho bez Sáry. Ona ještě nikde přes noc beze mě nebyla. Akorát jednu, když jsem byla v nemocnici, ale to byla doma s mm.

@mishi @baraf chudinky, takového utrpení kvůli vlasům? 🙂 já se na krátko ostříhala asi před měsícem a snad nejblbejsi nápad v životě 😠

danda78
13. únor 2013

@mishi - jo chápu o čem mluvíš... bude to fajn.mně naši taky dlouhé vlasy nedovolili,takže jsem si je mohla nechat narůst snad až v prváku,do té doby max. mikádo nebo ani to ne...
a nakupování taky chápu, i když já jsem v tomhle spíš jako chlapi mně to nebaví a nejraději bych si něco vybrala a hned šla..
@aktaka -jo on je takový cestovatel,vůbec mu to nevadí,naopak si to užívá a stereotyp a zůstat na jednom místě nesnáší....... myslím,že v 15 nám odejde někam do světa..no nejdýl v 18 určitě.. 😀 😀 😀 😀

aktaka
13. únor 2013

@danda78 ty nebo přítel máte rodiče ve Zlíně?

baraf
13. únor 2013

@aktaka ty a na krátko? no to jsem na tebe zvědavá 😀

aktaka
13. únor 2013

@baraf to snad radši ani nebuď 😀 já už jsem tak párkrát v životě byla a vždycky dobré, ale asi to chce ten mladý ksicht no 😅 navíc to mám i blbě ostříhané 😠

aktaka
13. únor 2013

ehm 🙂

baraf
13. únor 2013

@aktaka juuuuuuu. Drzim palce 😉

aktaka
13. únor 2013

@baraf díky, ale po tom loňském zamlklem se bojím i jen radovat.
Ale jestli jsem nepotratila dnes, tak už nikdy, protože dítě moje už narozené bylo dnes zralé na reklamaci do iscaru 😀

baraf
13. únor 2013

@aktaka je mi to jasny,ze se bojis...
Moje deti jsou taky kolikrat zrale na reklamaci,ale obavam se,ze zaruka vyprsela ihned pl transferu🙂

aktaka
13. únor 2013

@baraf jim tam napisu, že mají problém 😀

baraf
13. únor 2013

@aktaka kdyz myslis,ze ti to pomuze🙂

aktaka
13. únor 2013

@baraf neber mi iluze 😀

@baraf a holky, kdo jste byly na ket, chodí se ještě na krev při pozitivním testu? Mi nic takového neřekli.

elana
13. únor 2013

@aktaka jé Akty, to je super překvápko 😉 Ani jsem netušila, že jsi loni měla MA...to bylo po KET? A tohle je teď taky?

aktaka
13. únor 2013

@elana já jsem v tu dobu asi nějak nechodila. Bylo to přirozeně. Prekvapko jak svin. Bohužel i ten konec. Ted je to po KET. A musí to klapnout, se mnou hrozně mává ten crinone, už to nechci absolvovat znovu 😅

sonka.77
13. únor 2013

@aktaka Tedy to jsou mi novinky! Držím palce, ať vše klapne. 🙂
Jestli se můžu zeptat, v jakém týdnu byl ten MA? To je škoda, že to tehdy nevyšlo.
Myslím, že na krev se chodí vždy.

aktaka
13. únor 2013

@sonka.77 děkuju 🙂
Zjistilo se to v 11tt, byl na úrovni 7 8 tt. Ale já už to tusila, zmizely mi najednou všechny příznaky

elana
13. únor 2013

@aktaka hmm, to je smutný, to už bylo i srdíčko, viď 😒 Překvápko to muselo být krásný. Teď to snad už vyjde 😵

aktaka
13. únor 2013

@elana jenže ono srdíčko bylo i před tím a stejně. já teď budu úplně spokojená, když mi nezmizí příznaky 😅

mishi
13. únor 2013

@aktaka to je krasna fotka!!!! moc gratuluji, ale jeste radsi potichu. chapu te, ze po tom, co sis zazila, mas obrovsky strach. ty prvni tydny jsou hlavne o strachu, pak se to preklopi po nr screeningu, a bude dobre, vydrz !!
ja kdyz byla v rijnu na KET, dostala jsem instrukce, ze se mam hlasit u sveho soukr gyn, tim je jarda hulvert na porici ordinuje. ale zavolala jsem do iscare, zda mi muzou udelat test na hcg u nich, nic nenamitali, a byla jsem tam 10den po KET, mela jsem nejak 250, bylo to v patek a ja chtela znat pravdu, zda me testy neklamou a hcg je na urovni tehotenstvi. nedavno mi volali, zda jsem tehotna, ze jsem jim zapomnela podat zpravu🙂) tak se mam znova hlasit po porodu s mirami🙂

z jakeho dne po KET je ten test na fotce? a delas kazdy den? napis nam nejake podrobrnosti, me osobne to treba moc zajima. dalsi vydarene teho, to je moc dobre.

elana
13. únor 2013

@aktaka tak ať nezmizí, když si je tak přeješ 😅 Já neměla teda vůbec žádné, tak bych poznala prd.

aktaka
13. únor 2013

@mishi děkuju děkuju 🙂
nj ty jsi Hulvertova, to je asi něco jiného 🙂
nám řekli, že až pujdeme z transferu, máme se objednat do ordinace za měsíc a dostavit se bez ohledu, jestli to vyjde nebo ne. a 14 dní po ket udělat test a zavolat výsledek. když jsem byla se Sárou, tak se ten 14. den chodilo na krev. no uvidíme. taky bych byla radši, kdyby by mi jí někdo vzal. a nemusí mi jí zrovna pít, na to máme dítě 😀

netestuju každý den, ještě v pátek to zkusím, jestli zesílila. ten test je 11 dní po ET, správně bych měla testovat až teď v pátek, jenže manžel měl svátek a počůraný test se Sárou dostal k narozeninám, tak jsem chtěla dodržet tradici 🙂 je trochu slabší jak u Sáry, jenže mně se tenkrát chytly obě embrya, tak možná, že teď ne. nebo jsou jen pomalá, já totiž blb nevím v jakém stadiu mi je dávali 😅 měla jsem zamražené 2x3 blastocysty a 3 prvojádra a debil jsem se prostě zapomněla zeptat. ale asi ty prvojádra, protože je rozmrazili ve středu a transfer byl v pátek. i když to mi přijde, že by se zase chytly rychle... no nevím prostě 🙂
my jsme hrozně řešili kolik jich dát, dvojčata mít se nám moc nechtělo ani jako první. jedno bylo kvality A, jedno B, tak jsme to riskli. uvidíme no. na utz jdu až prvního.
no a jinak mi zatím nic není. únava jsem unavená už jen z toho crinonu, navíc jsem chytla nějakou virozu, takže i z toho. hlad mám pořád, ale to si myslím, že jsem rozežraná ještě z vánoc 🙂 akorát mě pořád píchá v podbřišku, tak snad se tam něco děje. mmch když jsem otěhotněla přirozeně, tak jsem o nějakém píchání vůbec nevěděla.

baraf
13. únor 2013

@aktaka ja na krvi byla u obou KETu.tak si zam zavolej,reknou ti

baraf
13. únor 2013

@aktaka bude to dobry 😉

elana
14. únor 2013

@aktaka Akty, to píchání v podbřšku je myslím nejlepší příznak...já byla těhotná ze 4 transferů 3x, (1x mimoděložně a 2x v děloze-poprvé to ale taky zamlklo). No a jen když jsem byla těhotná do dělohy, tak mě v ní píchalo, nebo spíš takový škrabání několikrát denně, vždy na stejném místě hluboko v děloze, jak si prcek dělal dutinku. To při mimoni ani při neúspěšném pokusu nebylo. Na příznaky je opravdu ještě brzo, v týhle fázi většina toho jsou jen ty hormony stejně.