Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
28. srp 2010

@madlinka -tak to jo.... příkrmy se dávaj u nekojených dětí od 4.měsíce..... můj synovec třeba pil HA mlíko a měl příkrmy taky tak....
uvidíš, jak ti budou spinkat, ještě jsou malinký, a uvidíš s tou kaší.... teď nemám čas, ale pak ti písnu víc,ju?

madlinka
28. srp 2010

To se uvidí kdy nakonec začneme přikrmovat, to bude dle situace. Mě jde o to, abych jim nedala něco a nenarušila tu účinnost HA mlíčka....... prý když se jim dá něco špatně, tak se ta účinnost vynuluje. Byla by škoda je 4 měsíce nalejvat HA a pak to něčím pokazit.......

aktaka
28. srp 2010

ahoj holky
Madli já bych ti poradila co Baruš, víc nevím, s um nemám zkušenosti
každopádně u nás se začne s příkrmy co nejdéle to bude možné, já nikam nechvátám

baraf
29. srp 2010

@madlinka dají se kupovat nemléčné kaše právě i pro alergické děti.... stačí zajít do lékárny, tam ti určo poradí jakou.
synovec pil HA mlíko a měl normální příkrmy.... my jsme začínali mrkví,pak za pár dní bramboru, pak smíchat a pak postupně další a další zeleninku, později maso.... tohle postupný právě kvůli alergiím. a kupovala jsem nemléčnou kaši a míchala ji s UM.
Dnes jsme byli v ZOO na srazu ISCARE, bylo to docela fajn.... Luky seděl jak přikovanej a koukal na Majdu ze školky.
Zdálo se mně, že jsem tam zahlídla Siki s dvojčátkama, ale nejsem si úplně jistá, moje dioptrie jsou znát 😀

madlinka
29. srp 2010

Jééééé já se těším až pojedem na srazík příští rok taky 🙂

pajinkaa28
31. srp 2010

Ahojky holky!
Srazík se povedl,ale bylo tam teda lidí a byla jsem i ráda že bylo celkem hezky. 😎
Bych přidala fotečku,ale pořád mi to nejde.my jsme se na Majdu nedostali,už tam bylo moc lidí.Jiřik byl zas unešenej z Brumíka a z té dřevěné velryby.Pa pa jdu dočítat

danda78
31. srp 2010

ahoj
vrátila jsem se od našich ze Zlína,byla jsem tam od neděle od odpoledne...
ségra mi dala věci po jejích dětech, asi 12 pytlů,ty jsem v neděli večer u našich zredukovala na 3 pytle a z toho na mimi do 1 roku nebo na malé byla jen 1 igelitka,takže tu jsem vzala domů.. ale taky jsem nakoupila dost věcí ještě v bazárku ,je tam parádní ve Zlíně,že tam maminy nosí věci co už nepotřebují, opravdu pěkné,stejně drahé jako v sekáči to tam je,ale jako nové.tak jsem tam nakoupila plnou tašku, tak teď si myslím,že oblečků mám už dost, jen ještě nějakou teplou čepičku a ponožkya něco nového do porodnice na odjezd...
zbytek se dokoupí dle velikosti mimi..
byla jsem ve městě koukat na kočárky, všude mají cca.to samé, a pokud chci prostorný kočár s většíma kolečkama, trošku pérovací, moderní,tak pořád vítězí ten peg perégo gt3, budeme ho msuet zkusit od těch známých, zda ho nějak alespoň složený narvu do výtahu i do auta, abych ho mohla mít.. už jsem si říkala,že až mimi bude malé, oddělám podvozek ten dám do výtahu složený a mimi budu mít v korbě nebo sedačce..a s tím sporťákem,to bych musela složit celý sporťák, dítě vzít do náruče a vyjet výtahem..
ještě se mi docela líbil od firmy espiro kočár enzo,ale jsou to poláci a cena celé trojkombinace je snad jen 8tis. což se mi zdá dost málo,ale vypadá fakt hezky...
tak nevím..
a až se vrátí tchýně s tchánem z dovolené, tj. 16.9. pojedeme pak s nima asi kupovat postýlku a vše k ní, to nám chtějí koupit oni a přebalovák si nechám udělat asi od truhláře komodu se šuplíkem, kam dám plíny, kosmetiku, pak přihrádky na oblečky a nahoru namontovat desku a na ni navrtat přebalovací pult a až nebude potřeba,tak se to oddělá a komoda zůstane..
no a pak už mi budou chybět jen drobnosti - monitor dechu - budete pořizovat všechny??, kosmetika, zavinovačky, deka,fusak do kočárku,vanička,lahvičky - má cenu je kupovat hned??,osušky, a co to lehátko-houpátko??? je to dobré na doma??
no tak se to pomalu blíží, je toho ještě dost,ale snad to stihneme..
jdu vás pomalu dočítat..
zítra je 1. tak musím dělat měsíční uzávěrku v práci ,do toho vyřizování na úřadech, do banky, na nákup, volat odhadci, pošta.... takže to opět začne, však to znáte..
pěkný večer všem a díky za rady...
daniela

pajinkaa28
31. srp 2010

@danda78 Ahojky
Tak koukám že ses pustila do nakupování.Monitor Ti doporučuji,vlastně všem nastávajícím maminkám,v klidu se vyspíš. 😉
My máme přebalovák s Kika,taky se sundavací deskou a je to opravdu praktické.Lahvičky jsem kupovala v sadě,s tim sterilizátorem do mikrovlnky od Aventu,ze začátku to určitě stačí,pak si dokoupíš podle potřeby.Ze začátku jsme jako osušku používaly tetry pleny,je to šetrnější,žádný frote.
Lehátko máme od FP,to do 3 let a je to supr věc,při vaření máš mimčo u sebe pod dohledem,nebo je dobrý ten košík,ten si chci pořídit ted' na další mimi.
Fusak jsme měli univerzální,do kočárku i autosedačky a to jsme měli i tu zavinovačku od Emitexu,super věc. 😉
Na prvních 6 týdnů jsme používali za kosmetiku SebaMed,doporučila nám to i dětská dr. a později niveu.
Když budete chtít holky něco vědět,tak se ptejte. 🙂
Jinak já ted' čekám na mrchu,minule jsem tu tuším psala,že mi to teoreticky vychází se objednat na 13.9.
měla bych to dostat kolem 5.9. Tak pak uvidíme.Mnějte se hezky.Pa pa pa

mishi
31. srp 2010

dandi - ja bych to doto levnyho polskyho nesla, dej na svuj instiknt, az odzkousite peg perego a bude vyhovovat, tak ho kupte.
monitor dechu - vubec nevime, jetsli to je nutne, nekdo si ho nemuze vynachvalit, ze je klidnejsi, kdyz ho ma, ty co ho nemaji tvrdi, ze by si ho nikdy neporidili, ze to je zbytecne, kdyz se to muze stat i v kocarku nebo nekde jinde, kde neni monitor. dalsi vec - muze to vydavat i falesny pollach a kdyby se i fakt neco delo, dokazeme tomu malickemu odborne pomoci?? zatim to nejak neresim ja, ani manzel....
zavinovacka - asi 2, jedna normalni, druha se zpoevnenymi zady, rozhodne ne zadna s volankama a bila, spis treba svetle ruzova s kostickama
fusak bude ve velkem setu x landera
vanicka - libi se nam koupaci kyblik
lahve - nevim, asi zatim zadnou, nebo jen 1 . uvidi se podle kojeni. pokud by byl problem, tak stejne musime koupit vse k tomu - sterilizator,, ohrivac lahvi, mozna ty via poharky od aventu, odsavacku, ....a kupovat to vse dopredu a treba zbytecne- to jsou tisice. proste az nastane situac e, zajede se nakoupit
lehatko houpaci - asi urcite, nevim zda hned pro prvni tydny, ale je prakticke,
nositko - bud chicco nebo baby bjorn, vypadaji stabilne , vypolstrovane, nosila bych doma a stepan ho bude pry take bude pouzivat, jsem na nej zvedava, na tatku🙂)
klokanky, satky - asi ne, nevyznam se v te obrovske nabidce, nosila bych jedine na doma, ven pouze s kocarem nebo v nositku
osusky - doporucuji se bavlnene tetra pleny, dobre ceny ma pry kikko na netu + taky nejake mekke frote
kosmetiku - asi penaten, weleda, la roche posay - tu pouzivam ja , jsem ekzematik a alegie se mi taky projevuje na kuzi, a mam obavy, ze betka bude taky po me, takze zadna drazdidla🙂)

zitra mam zase den volna, nejstarsi neterinka jde poprve do skoly, takze udalost velika, az budu na materske , budu ji obcas vyzvedavat ze skoly nebo druziny, bude chodit u nas v cako. pak mam sraz s klamoskou a odpo asi ikea pro par veci - komoda, mozna nejaky textil do pokojiku, osusky,prosterdalo na matraci, ....nevim

danda78
31. srp 2010

ahoj díky pajinko a mishi za vaše názory..
tak lehátko tedy koupím určitě, monitor dechu ještě uvidím..
vanička se mi zdá pro dítko pohodlnější a pokud je dost místa doma a v koupelně,tak budeme volit tu..
láhve nechám taky na později..
u nás nic moc nekoupím je tady jen 1 obchod s dětskýma věcma a tam toho tolik nemají..
takže zajedeme asi ještě do Hradce,tam koupíme tu postýlku a pak bych ráda do Ikei.. a abych to taky měla tak nejdýl do půlky října vše koupené,pak už budeme jen malovat a mon¨tovat to, prát oblečky...
mishi, vy budete mít kočárek x-lander?? ten se mi taky líbí,ale v obchodě říkali že kvalita nic moc... je to taky polský, a známá co ho má tak zase říkala,že jí vůbec nepéroval... ale jinak to byl taky jeden z mých favoritů, za rozumnou cenu a vypadá pěkně..a vlezl by se nám všude..
d.

pajinkaa28
1. zář 2010

Ahojky holky!
Vaničku jsme měli klasickou s lehátkem a snástavcem nad vanu,takže jsem se nemusela ohýbat,což je určo super.
Sterilizátor do mikrovlnky,nebo nějaký jiný se hodí hnedka od začátku,na lahvičku od čajíku,který jsem dávala i když jsem kojila,pak se hodí na dudánky a odsávačku.Vše se tam krásně vejde najednou,ale záleží na Tobě.
Každý má na kočárky jiný názor,já jsem tu už o kočárku něco psala.Záleží hlavně na Tobě,který Ti sedne.Jak píše Mishi,vyzkoušej si ten peg perego a uvidíš. 😉
Tak se mnějte.Pa

danda78
1. zář 2010

pajinko díky..
já už ho vyzkoušený mám.. líbí se mi a vyhovuje,tak uvidíme.. někdo mě odrazuje z té trojkolky.. jiný zase říká,že je to ok,.. že tato je kvalitní.
monitor dechu asi koupím..
známá měla u chlapečka 2měsíčního zástavu a naštěstí to bylo ve dne po kojení co ho dala do postýlky a záchranka tam byla do 2 min.ale jinak nevím,jak by to dopadlo... tak pak ho hned taky kupovali..
dnes jsem měla zase lítání - banka, drogérka, práce - měsíční uzávěrka, odvody, počítání peněz, objednávky..., pak pošta, banka.. na nákup, jet do 20km vzdáleného fú a dát tam nějaké papíry a pak zase hned zpět.. teď jsem chvíli doma a před 8 jdu s kámoškou do kina na Kájínka...
zítra to nebude o moc lepší, mám zubaře, brrrrrr..... pak se musím objednat k obvoďákovi, jít do práce a ve 3 příjde odhadce na byt..
pěkný podvečer, nakouknu ještě až přijedu z kina..
d.

aktaka
2. zář 2010

ahoj holky
koukám jen v letu, nemám čas

ad výbava
monitor - děkuju bohu, že něco takového existuje, nám houkal asi 10x. určitě v tom hrálo roli, že je Sára narozená o měsíc dřív. co se přehoupla přes dva měsíce, tak už neřval ani jednou. takže já razím názor, že raději koupit než pak celý život litovat. jinak stačilo vždycky jí jen zvednout a nadechla se. někdy i sám monitor zmlk, že se nadechla než jsme tam stihli doběhnout
lahvičky sterilizátory a podobé věci jsem vůbec nekupovala. byla jsem odhodlaná kojit, a i kdyby to nešlo, tak v každé porodnici je lékarna, kde se to dá koupit. čaj a voda jsou při kojení zbytečné, zvlášť pro prcky narozené v zimě. a stejně bych se bála, že pokud si zvykne na flašku, bude odmítat prso. a to není nic ojedinělého
lehátko - máme a nepoužíváme, Sáru to v tom moc nebere. ale tohle asi záleží od dítěte, někdo je v tom rád. akorát, co je to vibrující od fisher price, tak to si dost chválí, že jim v tom děti usínají. ale zase, naučíte si děti usínat ve vibrujícím lehátku a pak bude problém, že ti jinak neusne...
kosmetika - to chce vyzkoušet. ze začátku jsem používala na zadek rybilku a krém na tělo sebamed, později i na zadek. do dvou měsíců super, pak se jí najednou na těle udělaly maličké pupínky. nebyly tedy vůbec vidět, jen na omak.. takže jsem přešla na weledu a zatím super. akorát je drahá jak prase. a pak v zimě budu používat na obličej zimní krém od nivey, je prý dobrý. no vyzkoušíme. každopádně v zimě určitě mazat něčím určeným na zimu
zavinovačka - mám dvě tyto a nedám na ně dopustit. ze začátku v tom byla Sára pořád a teď je používám jako deku
http://www.slune.eu/spinkani-deky/bio-zavinovac...
jsou měkké a dobře hřejivé. dostala jsem pak jednu pevnější a tu jsem vůbec nepoužívala, nevyhovovala mi. ale zase je to o tom, že každému sedne něco jiného. jinak jsem objednala jen jednu a když jsem zjistila, že dobrá, tak jsem koupila druhou
vanička - klasika, žádné lehátko jsem do ní ale neopužívala, držela jsem malou na ruce, aby byla celá po bradu ponořená ve vodě. ještě teď se do ní vleze, ale tak tak, za chvíli přejdeme do vany. to mám pak koupené to pěnové a pak lasické (drátek a na něm navlečená látka), tak uvidíme, co bude víc vyhovovat
tolik mé postřehy 🙂

danda78
2. zář 2010

ahoj holky,
dnes jdu do města, práce, v 11.30 mám být u zubáka- asi po 3-4 letech .... bojím,bojím.....
pak se půjdu domů najíst tak na vás kouknu a odpolko příjde odhadce ve 3,tak pak už budu mít snad volno... no volno, měla bych uklízet,ale nechce se mi.
kosmetiku a všechny tyto věci koupím až za pochodu když uvidím že je mají v akci...
tak povídejte,ať mám u oběda co dočítat...
jinak 7.9. jdu na kontrolu na gyndu dopolko a odpolko jsem se objednala na preventivku k obvoďákovi..
aktako díky za tipy.. uričtě se budou hodit
d.

pajinkaa28
2. zář 2010

Ahojky holky! Tak se to tu rozjelo,co se výbavičky týče 😉
My právě používali to lehátko od FP,jak píše Akty,ale vibrace jsem zapla max.2X,Jiřik se toho bál a plakal,krásně mi v tom usínal i bez toho.Jak tam hodila Akty odkaz na závinku,tak je moc krásná,my měli zavinovačky v sadě s povlečením,nebesy a to co k tomu patří,od firmy Mamo Tato.Neni to tak drahé. 🙂
Tak se mnějte hezky,já se zas ukážu.Jinak mrcha pořád nikde.Pa

danda78
2. zář 2010

ahoj
tak jsem zpátky od zubaře, samozřejmě jsem tam nebyla víc jak 3 roky,takže mi našla 1 kaz nahoře mezi zubaama,tak mi to vrtala, nedala jsem si nic na utišení bolesti a docela to bolelo,ale tak mám to za sebou.. a pak mi ještě čistila zubní kámen,to je snad ještě horší.....
jinak vše ok... teď jsem teprve doobědvala a ve 3 příjde odhadce na byt, počítám že to bude nejdýl tak na hodinku a pak už budu mít dnes volněji...
půjdu asi s pesanem ven.. a pak se tady večer ukážu..
tak pište..
d.

duomamina
3. zář 2010

Ahojte, máme z iscare dvouapůl letá dvojčata 🙂 chodila jsem přímo k primáři Mrázkovi - doporučuji! Tehdy se tedy chodilo vždy k jednomu dr, myslím, že když si o to řeknete i dnes, že vám vyhoví. Kamrádka chodila k Dorovi, nevím jestli tam ještě je, nebyla spokojená, nechala se přeložit k jinému dr a na druhý pokus to už vyšlo. Já jsem tam byla velice spokojená, jediné co mi vadilo, byla ta fronta v čekárně. Přeji všem brzké těhu!

danda78
3. zář 2010

ahoj
koukám,že je tady dneska jaksi mrtvo...
u nás vše při starém.. dnes jsem byla v práci, ve městě na nákupu, u babičky na obědě, pak jsem je vezla na zahradu i se psem, uklízela jsem doma a převlíkala postele + prala 2 pračky... za chvíli pro ně jedu ze zahrady domů..
přítel byl na Slovensku,takže domů dorazí až tak kolem 8-9 večer..
už se na něj těším neviděli jsme se od neděle.
začíná tady svítit sluníčko,tak snad to vydrží a ještě bude teplo..
přeji všem pěkný večer a celý víkend.
budu nakukovat jak budu mít chvilku..
d.

danda78
5. zář 2010

ahoj holky,
tak se taky hlásím po víkendu, koukám,že tady není moc nakecáno...
včera jsem byla rozlítaná po návštěvách, večer v práci, dnes asi 6hod. uklízení kolem stavby, teď jsem doma a peru....
mimi se poslední dny nějak nehlásí, tak doufám,že vše je v pořádku ...
už se moc těším na kontrolu v úterý až ho zase po 5 týdnech uvidím.. chci se domluvit na těhotenském plavání, na asistenci doktora u porodu a zeptat se na monitor dechu, prý ho u nás v nemocnici půjčují,tak bych ho nemusela kupovat..

baraf
5. zář 2010

ahoj-zdravím jen v rychlosti...
byli jsem na pár dní pryč, vzali jsme lukyho do legolandu, aby z toho léta taky něco měl....

ad výbava-monitor dechu jsem měla půjčenej z nemocnice, super, prostě jsem klidněji spala... lehátko jsem měla obyčejný, luky v něm byl docela spokojenej, než přišel na to,že z něj nejde nijak utéct 😀
zavinovačku jsem měla klasickou i rychlo.... používala jsem spíš ty rychlo-tu klasickou jen pár dní.
lahvičky kupoval manža pak když jsem byla v porodnici kvůli nekojení... zvládnul to sám a v pohodě
stejně, každýmu mimču vyhovuje něco jinýho, takže to je prostě občas způsob pokus-omyl.... ale všechno se v dnešní době dá koupit hned, takže si myslím,že stačí základní výbavička a zbytek dle potřeby.....
já třeba ocenila chůvičku-pže luky spal v patře,někdo si ji nepořizuje.....

madlinka
6. zář 2010

čau kočenky, jdu pozdravit, za chvilku vyrážím na gyndu na kontrolu po šestinedělí se mi chce teda......doufám že mám hodně na dlouho od gyndařů pokoj, bo mě jsem si to za poslední tři roky užíla ažaž 😖

Ale zas ten krásnej výsledek v postýlkách 😀

Taťka bude prvně s nima sám, tak jsem na něj zvědavá 😀 😀 😀

Jo a monitory mám a můžu jen doporučit, člověk klidně spí.....když je mám na balkoně v kočárkách spinkat tak furt chodím a koukám jestli dýchají......když si představím že bych to dělala celé noci tak teda nic moc. Jsem ráda že jsem do toho investovala i když dva mě stáli dost peněz, nelituju.....

baraf
6. zář 2010

Madli-tak jak u dr, vše v pohodě? ty jo, už KO po šestinedělí, to letí...........
a jak to taťka zvládnul s prckama?

madlinka
6. zář 2010

Barů docela v pohodě. Jen ta děloha by prý mohla být lepší. Musím ještě na ultrazvuk.....ale vzhledem k tomu že jsem tam nosila přes 6 kg dětí tak to prý není tak dramatický 😀

Taťka to zvládnul, dal mimina na balkon do kočáru a tam oni spinkají jak andílci 😀. Jen než je tam dával tak přebaloval a Karolínka mu počůrala vše, takže jí oblík co mu padlo pod ruku, toto vypadalo. Bodýčko nevím odkud vytáhl, velikost 78 tak to měla jak stan 😀 a jak byla sladěná barevně ani nemluvím 😀

baraf
6. zář 2010

Madli-hlavně,že ji oblíknul 😀 no a že byla nesladěná? třeba se mu to tak líbilo 😎 zvládli to krásně.
uvidíš, děloha se srovná.

danda78
6. zář 2010

ahoj
tak se hlásím po dalším dni...
dnes lítání po úřadech, práce... odpolko jsem se šla se psem projít a u toho našla v lese asi 20ks hub,tak už se suší...
jinak vše při starém
zítra jedu na kontrolu, tak snad bude vše ok.. musela jsem si zeptat,na co všechno se ho chci zeptat zase po 5 týdnech, co ho uvidím,tak mám papírek asi se 6 bodama...
pak se nahlásím..
myslete na mě.
jdu vás dočíst...
d.

madlinka
6. zář 2010

Tajo Dandi 28tt 😕 , to utíká...................zítra držím palce!!!!!!!

danda78
6. zář 2010

děkuju, jo letí to hrozně, zatím nemáme nic moc nachystané, stále řešíme jiné věci,tak doufám,že to do porodu stihneme..

pajinkaa28
6. zář 2010

Ahojky děvčátka!
Tak koukám že se máte fajn.
Baru,to byl určitě skvělý nápad,léto opravdu stálo za starou bačkoru.Jsem tu jen na skok.Jdu dočítat a když tak se ozvu zítra 😉
Jinak mrcha má 2 dny zpoždění,tak uvidim.S testíkem chci počkat do pátku.Pa pa pa

baraf
7. zář 2010

Paji-tak v pátek hodně štěstí s testíkem, tfuj,tfuj,tfuj

Dandi-tak co kontrola?

mě bolí v krku, tak dneska ležím. Luky je taky nastydlej, tak leží taky. on u pohádek, já u PC 😀

danda78
7. zář 2010

ahoj
tak se hlásím po celém dnu až teď, před chvílí jsem přišla domů...
ráno jsem vstávala v 7, jela 20km na finanční úřad, tam něco vyřídila, pak přejela 10km do jiného města ke gyndaři na kontrolu, byla v obchodě reklamovat mikrovlnku,jela 20km domů, pro oběd, po obědě k obvoďákovi na preventivku v těhu, pak mě poslal na ekg, pak jsem šla do diabetologické poradny na kterou mě poslal dnes ráno gyndař, tam mě rovnou vzali...na nákup.. domů pro psa, se psem přes celé město pěšky do práce aby se trošku prošla a tam jsem uklízela prach + podlahu po řemeslnících asi 2 hod. dnes tam bourali vevnitř, tak to bylo všude... pak zpátky domů pěšky..
teď jsem si teprve po celém dnu sedla a jdu večeřet a dočítat vás......
jinak výsledek???
na gyndě naštěstí vše ok, měřit mimi a váhu bude říkat až na příští kontrole, napsal mi doporučení na těhotenské plavání,ptala jsem se na předporodní kurzy,tak mám prý ještě čas,ale už bych se na něj měla přihlásit, monitor dechu v naší porodnici asi nepůjčují, a nakonec dnes řekl,že je sice hlavičkou nahoru a nožky dolů,takže stále koncem pánevním,ale bylo pěkně vidět pohlaví,takže mám i fotečku z něj a opravdu čekáme KLUKA!!!!!
no a u obvoďáka klasika, jen tlak, poslech... jinak nic
v diabetologické poradně mi řekla,že pokud v těhu vyjde už 1.hodnota z těch 3 vyšší,tak se to bere jako těhu cukrovka, dala mi seznam - 2x A4 co bych měla a neměla jíst + pít, dostala jsem glukometr, budu se muset 1x za týden měřit 4x denně a před další kontrolou u gyndaře mám přijít k ní..
takže na gyndu jdu opět 5.10.
nahoře mám 5kg což říkali,že je tak ideální.... akorát co jsem jedla doposud - ovoce ... mléko,minerálky,tak to ¨teď skoro vůbec nemám..... tak nevím co budu jíst.
jdu vás dočíst a koukat na ordinačku.
d.