Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

evitaa
11. črc 2012

@norisek Mám Puregon 200 IU (originál nerozbalený) plus zbytek v peru (asi 50 IU). Těch 200 IU je na normální jehly (po 50), jestli by ti nedělalo problém. 31 . 7. jedu do Iscare. Doplatek jsem plaila 800,-.

pajinkaa28
11. črc 2012

Ahojky holky,
tak u mě mrcha nakonec dorazila ☹ Po 9 dnech zpoždění,to by mi ještě chybělo,mít rozházené cykly.

ramdy
12. črc 2012

Můžu se zeptat, že Vám někomu zbyly léky po IVF? Já to měla akorát a co jsem měla navíc jsem vrátila a platila jsem jen to co jsem spotřebovala? Vy to máte jinak?

pavlinka83
12. črc 2012

@ramdy Mě taky zbyla asi necelá půlka pera, ale musela jsem to platit celý a zbytek jsem odevzdala v ISCARU abych to nevyhazovala do koše.

evitaa
12. črc 2012

Mně ty léky zbyly z předchozího CARu, kde dávali veškeré množství léků, na které je nárok od pojišťovny. Má to své opodstatnění - pojišťovny omezily počet pokusů IVF a ne každému se to povede napoprvé. Takže žena si je může schovat pro strýčka Příhodu nebo pomoci jiné samoplátkyni.

puckal
13. črc 2012

Ahojky, mě bohužel také nic nezbylo, dokonce mi chyběla 1 dávka a tu jsem dostala v Iscare od sester navíc, co jim právě vrátí pacientky, protože většinou ty pera, pokud jsou načatá tak nevydrží do dalšího cyklu.

hanicinka
13. črc 2012

@ramdy tak co pozitivní či negativní test. My iui budeme mít první, celé námi placené. Jak dlouho si čekala než pojištovna schválila ivf? U nás to taky napoprvé nevyjde, mám celý život na vše smůlu, toto nevyjímaje. Měla si nyní neschopenku? Hezký večer. 😒

ramdy
14. črc 2012

ahojky, zatím jsem netestovala a asi to nechám co mi řekne v pondělí doktorka. Začalo mě bolet břicho stejně jako když to mám dostat, tak je to asi jasné. No uvidíme. Pojišťovna nám to chválila za tři týdny, bylo to docela rychlé. No teď když půjdeme do druhého pokusu, tak jeden cyklus vynecháme, tak by to mělo být akorát. A neschopenku jsem neměla, já měla dovolenou, ale nevím jestli si ji příště mám vzít, či raději chodit do práce, takhle na to člověk pořád myslí a vzhledem k tomu, že dělám v kanceláři, tak jen sedím a nic těžkého netahám. A to iui pojišťovna neplatí?

evitaa
14. črc 2012

Holky, dávejte si pozor na počty IVF. Pojišťovny to hrozně zkrouhly. Dřív platily 3 celé IVF plus 1 nedokončený, a 7 IUI. Teď je nárok pouze na 3 pokusy, ale pokud při 1. a 2. transferu bylo zavedeno 1 embryo, vzniká nárok na 4. pokus. Zádrhel je v tom, že do těchto pokusů počítají i IUI a nedokončené IVF. Ti hajzlové slibovali, jak přidají pokus, ale ve finále ubrali.

ramdy
15. črc 2012

@evitaa jj já už mám nárok jen na dva pokusy, nechala jsem si při prvním zavést 2 emryjka

hanicinka
16. črc 2012

@ramdy ahojky iui pojištovna platí, ale ve stellartu nemají z pojištovnou smlouvu a pak na ivf, když by toto nevyšlo tak by nás poslal do iscare,tak by to šlo přes poj. A jak nyní koukám je lepší si to iui zaplatit než aby mi ubraly ty pokusy na IVF. 😒

pajinkaa28
22. črc 2012

Ahojky holky,
taky jsem už slyšela že se IUI počítá jako pokus IVF,ale jen v případě že se na IUI stimuluje injekcemi,pokud prášky,tak se to nepočítá 😉 Je to opravdu nespravedlivé.Je lepší si zaplatit celé IUI než celý pokus IVF.

mishi
31. črc 2012

dobry vecer, hledam par info o KET, na ktere chceme jit v zari. mam uz holcicku z IVF (hned prvni pokus vysel-ICSI, 5denni kultivace), a v CAR 1 jedine embryo. pristi tyden mam konzulatci s primarem. jaky den cyklu se zavadi emryo do delohy (pokud tedy prezije rozmrazovani a bude se dal vyvijet)??? mam kratsi cykly cca 24dni, ovulaci tak 15DC. vim, ze se sleduje sliznice, bere se progesteron,....predpokladam, ze to bude par dni po ovulaci????

velmi dekuji za odpovedi!!!!

a drzim vam palce, at jste brzy tehotne!!!

baraf
1. srp 2012

@mishi ahoj, držím palce! já už si teda houby pamatuju, v jakém stadiu cyklu jsem šla na KET. jen vím, že mi nerostla sliznice, tak jsem něco brala....tak hodně štěstí.

baraf
1. srp 2012

a i všem ostatním držím palce!

dvojcata2
1. srp 2012

Ahojky teda ted se v tom koníkovi tady vyznat to je umění???Tak mi dnes přišla pozvánka od Iscare na září jde někdo z vás???Jinak malej roste jak z vody bude mu 8 měsíců.Když jsem si tady projížděla dřívější diskusi jak jsem tady brečela e se mi nedařilo a že se bojím a šup Praha Iscare pomohli tak všem co se snaží hodně štěstí pa

jika10
1. srp 2012

@mishi Ahoj, ja byla na uspesnem KETiku v kvetnu tohodle roku. Muj dr sledoval prubeh ovulace a rust delozni sliznice, ovulku jsem mela az nejaky 23DC a na transfer jsem sla az 26 DC. Rozmrazovali nam prvojadra a nechali 3 dny kultivovat. Takze presne urcit, kdy pujdes na KET nelze, bude to podle vysledku UTZ a ovulky a delozni sliznice. Drzim palce, at je KETik uspesny 😉

danda78
2. srp 2012

@mishi - ahoj..tak vy už se chystáte na KET jo?? no já na něm byla 4x vždy neúspěšně ale to bylo ještě v minulém CARu a te´d tam máme ještě 17 mrazáčků,tak uvidíme... mám předpovězené od kinezioložky že druhé dítě bude přirozeně,zatím tomu necháváme volný průběh a ani ještě nechceme, možná příští rok....
a KET je v pohodě, není to vůbec takový záhul jako IVF takže se neboj..ale přesný den ti nikdo neřekne, bude záležet jak poroste sliznice, jak se rozmrazí.......
držím moc pěsti...
pak dej vědět
a jedete někdo na ten sraz v září????? my se asi zase chystáme...

mishi
2. srp 2012

@danda78 ahoooooj spolutehotnice pred 2 lety🙂)) to to leti
@baraf ahooooj spolutehotnice taky pred 2 lety🙂
@jika10 diky za info!!!

ja jsem zkopirovala radyk jeste z jine diskuze, proto to bylo tak neosobni🙂)) dlouho jsem tady nebyla.....jo jo chystame se na druhe. nejdrive jsem vubec nechtela, pak az bude bety ve skolce a ted uz chci co nejdriv, aby byl vekovy rozdil 2-3 roky a ja byla jeste na rodicovske. my to ani prirozene zkouset nebudeme, nechce se nam cekat🙂))) stejne by to asi neslo, mamm nejspi protilatky na spermie porad. na imuno me hulver ani nechce posilat....ja jsem se nechala ockovat proti planym nestovicim a po druhe vakcine 8.6. nesmim 3 mesice otehotnet. proto se chystam na KET nejdriv v zari. ale nechci dite blizence. na druhou stranu bych moc chtela lvicka a to by melo byt tedy listopadove KET ci ET. asi se mi smejet, na co myslim....ale u druheho ditete to chci trochu ovlivnit
co mi hulvert rikal, tak mam zacit tim 1 mrazackem, ze to bude nejjednodussi cesta a setrna pro me. se stepanem jsme stejneho nazoru. pry prezije 75% embryii rozmrazovani a uspech otehotneni je kolem 25%, coz pry pred 10 lety bylo jen 5%. sance tedy nic moc. ale kdyby to vyslo, tak levnejsi varianta a bez "huntovani" tela

mishi
2. srp 2012

a na sraz se chystame. dostali jste taky 2 dopisy a tedy 2 pozvanky? nebo to byl u nas omyl?

@danda78 se na sraziku musime setkat a dat do reci, kdyz jsme to prosvihli na tom parkovisti minuly rok 😀 😀 😀

mishi
2. srp 2012

@danda78 17 marazacku? to je tedy obrovske cislo, to te museli nadopovat hormony. no aspon treba usetrite a minete dalsi IVF. jak jsem jela podle te klinicke studie, tak mi asi nechteli davat vysoke davky, aby jich nebylo moc, nevim,.....mela jsem 9 folikulu, z toho 6 ovarii, 4 oplodnili a vsechny 4 prezili 5 dni. 1 jsem dostala do briska, 1 zmrazili a 2 zlikvidovali

co jsi brala? ja menopur

mishi
2. srp 2012

@dvojcata2
@dvojcata2
@dvojcata2 tebe samozrejme take zdravim, pamatuji si dobre, ze jsi z liberce? a ptala ses na cestu do iscare s MHD a jeste jsi mela neco spolecneho s prodejem detskych veci v detskem obchode????

danda78
2. srp 2012

@mishi -takhle pěkně to máte naplánované jo??to mě by zase vůbec nevadil střelec,jakomám už doma... i přítel je stejného znamení,tak už aspoň vím,co od nich čekat...
nám přišla pozvánka jen 1, na můj mail.
no mrazáčků máme opravdu hodně, i z předchozích IVF jsem měla vždy tak 4ks a vždycky se rozmrazili i vyvíjeli dál,ale u mě se neuchytily... te´d to bylo v ISCARE a hned takový úspěch,byl to náš 3.IVF cyklus,takže jsem ráda,že jich máme tolik...a dávky jsem měla ještě nižší než předtím..tak nevím co dělali jinak.
určitě zkuste první ten KET a pak se uvidí..
já počítám s tím přirozeným.. 😀 😀 😀
říkám,zatím to vůbec nehrotíme, a až přijde ten čas a nepůjde to ,tak využijeme mrazáčky..
na sraz se můžeme ještě domluvit, pokud se nic nevyvrbí,tak přijedeme...
akorát u nás bývá zrovna 2.sobotu v září takový pochod - KOPA a je to docela tradice a dost lidí.. a i pro děti zábava..tak uvidíme zda to vyjde na tento víkend, loni to bylo až 10.9. a sraz myslím 3.9. tak jsme to stihli,ale obávám se,že letos to vychází blbě..

dvojcata2
2. srp 2012

@mishi ahojky dobrej pamatovák 🙂 já doufám že do toho nic nevleze a že do Prahy dorazím i když Kubík se žádných her nezůčastní 😉

baraf
3. srp 2012

my na sraz snad taky dorazíme🙂

pajinkaa28
4. srp 2012

Ahojky holky,
mě pozvánka nedorazila ☹ Ani minulý rok.Letos dorazila na mejlík nebo poštou? Asi tam zavolám,jestli mají správné údaje.Já bych chtěla moc jet.Jaké je datum?

baraf
4. srp 2012

@pajinkaa28 datum je 8. září, od 10h v nák.centru HARFA v Praze. Já tam byla vloni taky bez pozvánky, roky před tím přišla a letos taky.... oni to dávají nějaké agentuře, tak bůhví, jak to s těma údajema je.

pajinkaa28
4. srp 2012

Tak už jsem jukla na stránky,manža má volno,huráááá.Už se moc těším.
Jinak jsme mimi odložily o cca 3 roky a to už je pevné rozhodnutí.

pajinkaa28
4. srp 2012

@baraf Moc děkuji,v pndělí tam brnknu a potvrdím účast 😉

dvojcata2
9. srp 2012

uděláme si transparenty s nápisem Modrý koník aby jsme se poznali::🙂)) 🙂 🙂 🙂