Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

kaijko
31. srp 2012

Dr Hulvert je zároveň můj gynekolog, v ordinaci je ve středu a čtvrtek. Vím i tam má nabito, ale sestra je vstřícná a když je to naléhavé, tak mě tam vždy někam nacpala... 🙂 Co mě teď trápí, že mám asi angínu ☹ Beru synarel, nosní spray a nevím jestli můžu antibiotika, taky určitě nejsou antibiotika dobrý před IVF. Ty jo, půl roku co beru HA bez přestávky, kvůli endo a přípravě na ivf, nic a teď když už se to "hýbe", tak tohle..Hlavně se bojím na pohotovost, tam mi určitě neporadí! Mývám total angíny a bojím se, že to nevyléčím přes weekend bez antibiotik! Jak jinak na angýnu? Třeba nějaký "babský" recept!

kaijko
31. srp 2012

@hanicinka Po poslední laparo, půl roku nemám vůbec menses jak beru bez přestávky HA. Při poslední operaci mi některá ložiska odstranili, takže bych měla být "čisťounká" = nejlepší čas na IVF.

kaijko
1. zář 2012

@puckal Jen jsem proběhla tady ty komentáře a pochopila jsem správně, že se Ti to povedlo na poprvé? Zníš hrozně hezky optimisticky 🙂

pajinkaa28
1. zář 2012

Ahojky holky,ještě týden a snad se uvidíme na Harfě,strašně se těším 🙂
@kaijko Nám se taky zadařilo napoprvé a jen s jedním embryjkem a jediným vajíčkem,no a letos v listopadu už bude slavit 4 ročky.Určitě se zadaří,věř tomu.

puckal
2. zář 2012

@kaijko ahojky, jo jo, zadařilo se napoprvé 😉 S angínou neporadím.....ale když jde o IVF, tak bych se někde poradila, aby to nemělo negativní vliv na kvalitu vajíček, IVF stojí docela dost peněz, tak aby jste si zbytečně nesnížily úspěšnost 🙂 Jsou tam super doktoři i sestry, a určitě se vám tam také zadaří 🙂 Já jsem třeba po IVF doma zůstat nemohla, psychika je prevít a doma bych to nedala, jen 3 dny po transferu a zpět do práce, sice jsem měla psychicky náročnou práci, ale nemusela jsem nonstop přemýšlet nad bobánkem 😉 A injekce mi píchal denně manžel, já bych to nedala..... držím palce 😉 😉

kaijko
2. zář 2012

@puckal Děkuju! Právě mě to přepadlo na víkend, uff a já vůbec nevěděla/nevím co dělat.. Už jsem začla brát syneral, na začátku zvyšuje hladinu hormonů ( více vajíček), ale po delším užívání má opačnou funkci (tzv. přechod).. Mám i osobní číslo na dr Hulverta (z předchozích potíží s endo), ale je mi blbí ho vyrušovat o víkendu. Stejnak, když budu mít v těle bacila, tak mi nevyjdou předop testy.. Spíš mi jde o ten spray, pokračovat dál nebo vysadit..Zítra zavolám do iscaru. Koukala jsem, že tam mají hot linku, ale mají tam pořád obsazeno.Určitě bych IVF o měsíc radši posunula, nestojí to za to.. Šla jsi do práce? Hm, já si taky neumím představit být doma těch 14dní, jj, psychika, už teď na to myslím pořád..Ale dělám servírku, jak fyzická námaha, tak psychická.. Ty za chvilku rodíš, viď? Tak hodně štěstí ať se mrňousek narodí zdravoučkej a Ty ať jsi také v pořádku 🙂

kaijko
2. zář 2012

Tak mi přítel vynadal, co blbnu ať hned zavolám dr H, když mám jeho číslo. Když mi to nebral, tak jsem napsala sms a odepsal mi, že angína a případně ATB nemá zatím naštěstí vliv na IVF 🙂 Že začneme stimulovat až budu zdravoučká 🙂 A syneral mám brát dál.. Uff, zase jsem "plašila" zbytečně 🙂 Ale nechci nic zanedbat! Docela se mi ulevilo i v krku .. 😀

hanicinka
3. zář 2012

@kaijko Ahoj. jak je? Já tu přes víkend nebyla. Ty už máš termín na odběr? Jestli nám nevyjde ivf tak si taky nechám napsat antiko a budu jít brát v kuse, abych nemenstruovala. Pak zase ivf a stále dokola. A snad se taky zadaří. Taky na mě leze nějaký muribundus, rýma 😀

danda78
4. zář 2012

ahoj
tak nám bohužel letos sraz nevyjde...
ve stejný den se u nás koná každoroční dálkový pochod,tak půjdeme raději na něj.
taky teprve ve čtvrtek povezu malého od našich - 150 km a hned v sobotu jet zase do Prahy se nám moc nechce...
tak příští rok........🙂
jinak všem přeju a´t jejich cesta k vytouženému cíli - miminku je co nejkratší a bez velkých komplikací....

kaijko
5. zář 2012

@hanicinka Ahojky,jeste termin nemam..Musim se uzdravit z anginy a pak zacneme stimulovat.. Me se tenkrat endom zhorsila,kdyz jsem vysadila HA (to jsem ji normalne brala a menstruovala) a snazili jsme se sami. Abych rekla pravdu,tak se ted "tesim" na svuj prvni menses po pul roce..Citim na sobe po fyz i psy strance,ze potrebuju tu ulevu. Nevim jak bych to popsala,ale jsem cela nafoukla a v hlave psycho ;) Doufam,ze menses probehne dobre,kdyz mam po laparo,ze me zase nebude vse neuveritelne bolet ;(

hanicinka
7. zář 2012

@kaijko Jojo to znám ty bolesti každý měsíc a zvracím, no hnus. Třeba se sejdem v iscare stejně na odběrech, čert ví, svět je malý. 😕 Jdu v pátek k lékaři a snad dostanu léky a pak začneme stimulovat. Teď mám asi ovulku tak se tulíme, kéž by to vyšlo nyní doma a nemuseli jsme k lékařům?! 😅

kaijko
7. zář 2012

@hanicinka To by bylo super kdyby to vyslo doma,vid?Usetrili by jste si hodne stresu a penez 🙂 Jen se pekne tulte ;) My uz to mame rozhodnuty,ze jedine Ivf :( Ja jdu pristi tyden k dr Hulvertovi, bud k nemu do gyn ordinace nebo v patek do iscaru..Budu mit po mensesu a jestli jsem ho dobre pochopila,tak zkontroluje ovulaci.A pak zacneme se stimulaci.Jak toho na me hodne vybalil,tak spanelska vesnice ;) Beru porad ATB,ale krcek porad boli ;( Ty jsi z Prahy?

hanicinka
7. zář 2012

@kaijko No moc tomu nevěřím, že by to najednou vyšlo samo doma, ale bylo by to hezké a přeji si to. Bydlím v Lounech, do centra jezdím do Teplic a ivf by bylo v Praze, hezké že? Na krček poradím - vypálit to panákem slivovice, já sama nepiji, ale třeba by to bacily zabilo 😀

dvojcata2
7. zář 2012

tak holky máte připravený transparenty na zítřek mám hnědý kočárek icoo u sebe manžu a krásnou 18letou dceru a budu volat moooodrýýýý konííííík 😀 😀 😀

dvojcata2
8. zář 2012

Tak na srazu to bylo hezký ani jsem netušila že je nový primář.Počasí paráda a ještě jsem se vyfotila s Terezkou Kostkovou.Dětiček tam bylo jak máku a transparent :modrý koník žádný tak pa zase někdy 😉 😉 😉

dvojcata2
8. zář 2012

bylo nás tam požehnaně 🙂 😉

dvojcata2
8. zář 2012
pajinkaa28
9. zář 2012

@dvojcata2 Ahojky,bylo to prima,Jiřík si to užil,strašně se mu líbily bubliny 😀 a koulám žes ho vyblejskla,je na 3 fotce u výlohy HaM,má za sebou nějaké fialové triko.

dvojcata2
9. zář 2012

taky se nám líbilo a ještě jsem šikovná 😀 😀 😀 Ale je to spíš pro ty větší nic pro malýho 🙂

kaijko
14. zář 2012

@hanicinka Ahoj kočko, tak menstruace proběhla, že jsem o ní ani nevěděla :D Slaboučký, malinkatý bolesti, to neznám :D Horší je to s angínou, ATB dobraný, ale pořád mě pobolívá v krku, tak mě dnes praktická poslala na krční! takže výtěry a odběry a vzhledem k tomu, že jsme s dr Hulvertem naplánovali stimulaci už od 18. v úterý, mám si začít píchat injekce, tak snad budou výsledky včas a hlavně v pořádku..Transfer by měl být když vše dopadne ok na začátku října! Na netu jsem četla i mi dneska doktorka řekla, že po ATB to jde líp, tak jsem zvědavá! Se ze sebe picnu, měla bych být v klidu,ale pořád něco řeším..

hanicinka
15. zář 2012

@kaijko Ahoj ahoj. To buď ráda že menst. proběhla v poho.Já začínám též po menstruaci budu mít protokol s antagonisty. Jo a hrozí mi hyperstimulák, včera mi to dr. oznámil, takže budeme jemně stimulovat abych neskončila v nemocnici s 50 vajuchy. 😠 V pátek bych si měla vyzvednout stimulku, fuj jak se toho bojím. 😕 Taky jsem tam řešila se sestrou strach s nachlazení, řekla že mám zobat B aC a samoz, že i listovku. Ten klid taky neznám, jsem zvědavá co se objeví ještě za problémy než bude ivf. Ach jo: 😢

kaijko
16. zář 2012

@hanicinka Ahojky, koukala jsem na netu na protokol s antagonisty, pochopila jsem dobře, že je to druh stimulace? A hyperstimulák? jako, že Ti hrozí, že se vyprodukuje více vajíček než by mělo a můžeš mít nějaké komplikace, vodu v bříšku? Našla jsem si o tom nějakou diskuzi a jen v rychlosti přečetla a holčiny tam píšou, že je taky "strašili" a měli jen tu mírnější verzi. ty jo, snad to budeš mít v pohodě a hlavně to vyjde!!!Neboj! Musíš se hlavně psychicky srovnat a těšit se na dobrý výsledek. někdy, když se člověk bojí a čeká zlo, tak to přijde, hodně záleží na tom co je v hlavě.. Listovku slyším od Tebe poprvé, o vitamínech jsme se vůbec nebavili.. vitamín B jsem teď brala v létě.

hanicinka
17. zář 2012

Ahoj. Ano je to druh stimulace. No řekl, že akorát by bylo pro mě tak 8-10 vajíček, kdybych měla dvacet tak že můžu skončit v nemocnici a on, že by si trhal vlasy ze mě. 😀 Tak bude opatrný a tím líp i pro mě že, víc dávek hormonů do těla není dvakrát O.K. No kyselina listová je výborná před i po otěhotnění, bavili jsme se se sestrou a ta mi to taky schválila a B, C, kvůli nachlazení. A ty už od zítra si tedy budeš píchat injekce, tak hodně úspěchů!! 🙂

kaijko
18. zář 2012

Dekuji!Jj,od dneska!Musela jsem pockat na vysledky od krcniho..Vysledky jsou ok! ;) Jsem v praci do vecera a pichnu si prvni hned po praci..Pritel nebude doma,tak musim sama,brrr bojim se toho.I toho jak to namichat,aby to bylo spravne!Cely den nemyslim na nic jinyho..Ze vzdycky musi byt nejaka komplikace..Snad to budeme mit ok!Mam menopur.Jinde jsem se docetla,ze dali dr vybrat a me predepsal tenhle lek.A nic jsem ani nedoplacela a to mi dr rekl,ze budu kolem tisicovky...

hanicinka
18. zář 2012

@kaijko Tak hurá no to!!! Já se toho též bojím budu mít gonal. Taky se mi na to neptal co bych chtěla, ale snad vybral dobře. Kolikrát denně budeš píchat? 😎

kaijko
18. zář 2012

1x denne 3ampulky najednou, prijde mi to jak davka pro kone ;) A Ty? Jsem hroznej plasan,tak snad budu v klidu ;)

kaijko
19. zář 2012

@hanicinka Tak jsem si poprvé píchla menopur, nejdřív jsem byla nervozní, ale když se to udělá rychle, tak to nebolí. Musela jsem sama, přítel byl v práci.. Dnes jsem si i vyběhala předoperační testy a uvidíme 🙂

hanicinka
20. zář 2012

@kaijko Já si pro to jedu zítra, ale mám psáno 115 jednotek asi 1x denně a po dvou dnech 150 jednotek. Tyjo ty máš ale dávku, ale asi ví co dělají. 😀 Alespoň ti to vyjde a budeš mít víc vajíček! Čekám každým dnem ms. Dnes mě už pobolívá podbřišek. Mám tři dny volna hurá jak já se těším!!! 😅

gepe
24. zář 2012

@kaijko Hulvert je v ordinaci na gynde jak mu to vychazi, spis neni a kdyz je, tak se k nemu clovek nedostane ani na normalni termin v ramci prevence 🙂) resp. muze se pokusit pockat napr. min. 2 hod., zda se udela "misto". Napr. dnes tam je a to je pondeli.

kaijko
24. zář 2012

K dr Hulvertovi chodim od zacatku co je na Florenci..Vetsinou tam opravdu je streda/ctvrtek..Kdyz je to "obycejna" prohlidka je tam ostatni dny jina doktorka.Cekaci doba je delsi,ale ze zkusenosti s jinymi gynekology je to vsude stejny..Jakmile jsem do ted potrebovala "vmacknout" nebyl problem a asi mam stesti,ale kdyz nejsem normalne objednana mam si zkusit pockat,tak jsem driv na rade ;) Pro nas je ted nejdulezitejsi,ze nam pomuze k miminecku ;)