Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

dvojcata2
15. lis 2012

@mishi díky a moc velká gratulace taky chci ještě miminko škoda že už to nejde 😒

mishi
15. lis 2012

@kaijko od 1.2.2009 se registrace v podoli zavedla, registrujes se presne v den 14+0, berou 12 tehotnych na den. driv se tam tvrdlo od cca pul 6 rano, kartoteka se otevirala od 7, letos od unora to posunuli od 10hodin, ale aby te vzali, tak je dobry tam byt stejne par hodin drive. jestli chces rodit v podoli, procti si
https://www.modrykonik.cz/diskuse/porodnice-a-d...
a jejich webovky http://upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

jinak ja jsem tam rodila alzbetku a moc spokojena. muzeme dat nekdy rec nekde, at tu nezaclanime

tak to je dobry, my jsme asi opravdu nastejno. kez by se nam to povedlo odnosit dalsich cca 32tydnu

mishi
15. lis 2012

@kaijko tak ti pusti srdicko pristi tyden, rekni si. asi na to zapomnel...jinak ty penize po me bude chtit az po dalsi kontrole za 3 tydny, je v tom dost opatrny, preci jen nas ceka dalsich 4-5 tydnu kritickych

mishi
15. lis 2012

diky za gratulace, prectu si je znova za par tydnu, az bude po vsech vysetrenich, jeste je porad brzy, jsem opatrna a stale se drzim zpatky. ale uz jsem musela zmenit udaje o teho do profilu🙂

danda78
16. lis 2012

@mishi - super..... 🙂 moc gratuluju...
a i když to nejhorší ještě není za tebou,věř že to vyjde a bude vše v pohodě tak jako u prvního těhu...
@kaijko - mám z vás holky radost, paráda, a to že jste nastejno je taky fajn,budete řešit stejné problémy...
mně dnes přijede můj malý brouček po 13 dnech od babičky,tak se na něj už taaaak těším... 🙂

kaijko
16. lis 2012

@mishi No, vidis, ja si to jeste ani na profilu nezmenila..Porad tomu nemuzu uverit..Rekla jsem to jen par znamym, co se mnou "prozivali" IVF a jak porad rikam, ze se zacnu tesit min po tech trech mesicich, tak mi nadavaji, ze uz mam ted..Ale ason pritel uz pochopil, ze hlavne kvuli psychice, jeste cekam na tu poradnou radost..
V podoli me operoval p dr Hanacek, ktery dodal, kdyz me propustel, ze se uvidime az u porodu 😉 Co vim, tak pri kontrolach porad odbihal k cisarum. Ja mam jit taky cisarem.

@danda78 Dekuju 🙂 13dni je doba, vid?

mishi
20. lis 2012

@danda78 13dni bez ditete? to jsi dobra, ja bych to nedokazala. asi jsi musela vid, kvuli praci. co ten vas bar, funguje? s bebe to je ted peklo. az na svetle vyjimky se nezklidnim sama v postylcem takze ji vypravim pohadky a mazlim ve velke dospele v pokojiku, uz jsem tam premistila i zabranu proti padani z detske postylky. kdyz je hodne unavena, treba v pul 2 odpo, usne behem 5 min, ale ty vecery 😖 😠 🙄 neprala bych vam to.nejdriv je v klidu a se zajmem posloucha, co vypravim, pak skonci pohadka, ona sebou mele po cele posteli, sedne si, chce z postele pryc. klidne jde ke dverim, otevre si dvoje dvere a mizi. a tak na stridacku zkousime ji unavit a uspat treba i hodinu a pul.
jak uz jsem psala, dokud byla v detske postylce, ze nemohla vylezt, tak to bylo uplne super. ted to ma cele rozhozene a nevime si vubec rady, jak ji znova nastolit nejaky rad, co by se ji libil a evokoval, ze ma jit spat a hlavne SAMA.

pokud mi chcete poradit, sup sem !

baraf
20. lis 2012

@mishi tohle znám..... a u Filípka jsem zatím ani nenašla odvahu dát ho spát do "normální" postele

mishi
20. lis 2012

@baraf abych ji nemusela tahat z postylky po KET, dali jsme ji predni stranu postylky pryc. no stejne jsem se tzomu zvedani v ruznych situacich nevyhnula, takze jsme to vlastne udelali zbytecne a ted si neseme nasledky. kdybych vedela, co nas bude cekat, tak bych ji i pres riziko nechala postylku kompletni. vlastne to nemelo zadny efekt, nevim, zda to ze zacatku dopomohlo k tehotetsvi, ze jsem ji nemusela zvedat a davat do te postylky.asi minimalne

kdybych tehdy nesla na KET, tak jsme ji potslyku nechali ve stejnem stavu. no rvu si vlasy, co to byl za blbej napad.

baraf
20. lis 2012

@mishi s tím už teď nic nenaděláš. zvedání se stejně nevyhneš-když jsem byla těhu, tak si Luky zlomil nohu a nemohl ani na wc, takže jsem ho musela vždy nadzvednout, abych ho mohla umýt, nebo mu dát bažanta....
když nám Luky utíkal z postele, tak jsem ho tam milionkrát vracela, pustila jsem mu písničky na CD a taky si zvyknul,že i nadále bude usínat sám... ale taky dokázal spoustu lumpáren, co měl postel-např. se komplet zmazal mastičkou na opruzeniny a ještě se pochválil,jak je šikovnej 😀

danda78
20. lis 2012

@mishi - nemusela jsem ... mohl chodit 2x týdně do školky jako normálně a zbytek doma + prababičky když je potřeba.. ale naši ho chtěli,že ho dlouho neviděli,skoro 3 měsíce, pak byl i docela nachlazený,měl laryngitidu,tak by do školky asi nemohl,tak nakonec si ho nechali tak dlouho,ale těch cca. 8 dnů jsme počítali stejně
ale on tam byl v pohodě, nestýskal si,ale když přijel domů,bylo vidět, že je moooc rád..přece jen už to bylo asi docela dlouho, i pro něj..
když byl pryč,tak jsme mu taky dali jinou postýlku,větší,kde se dají oddělat 3 šprušlata,takže si tam sám může nalézt a vylézt...my spíš kvůli tomu,že z miminkovské postýlky přelízal.. a je v pohodě, vleze si tam sám, lehne si a spí.. jen večer když se mu nechce,tak max. 1-2x vyleze,ale pošlu ho zpět a ok, pak už je klid
a ráno dokonce čeká,volá než za ním přijdu a pak teprve přede mnou si vyleze.
takže pohoda
a příští rok až bude větší,tak se ty boční šprušlata oddělají úplně na obou stranách a je z toho normální dětská postel
@mishi - te´d je třeba venku sám poprvé s 9 letou holčičkou,která si chodí k nám pro pejska... chtěl s ní zůstat venku,tak je.. ona se postará a on je v pohodě...
jen nevím zda si jí řekne na čůrání,nemá plínku už ani venku,jen na spaní...ale to nevadí,pokud ne.

mishi
20. lis 2012

@kaijko jaky den jdes k hulvertovi? mne uz dal minuly tyden teho prukazku, at si ji sama vyplnim. nezuapomneli jsme si rict o flashku (cervenou - ja chci holcicku, stepa chce asi kluka predpokladam, ale on to nevyslovi. predtim jsem chtela modrou, chtela jsem kluka a byla bety 😎 ) a penize za 3D UTZ jeste nechtel, az pry priste. uz nam nahral i nejaky video a par fotek. jeste jsme se na to doma ani nedivali. to jsme co?

mishi
20. lis 2012

@danda78 to je teda bourak🙂)

danda78
20. lis 2012

@mishi- nevím... mně to přijde normální,on je prostě takový idnividualista odmalička.. ale občas se i rád pomazlí,to jo. samozřejmě přišel počůraný,ale nemůžu se zlobit ani na jednoho..

mishi
20. lis 2012

@danda78 spani opravdu zavidim, ani nevis, jak se mate

danda78
20. lis 2012

@mishi - usíná sám už cca. od půl roku, prostě jsme ho to naučili,dali do postýlky, byl řev,ale časem si zvykl..a teď prostě řekne "ajoj " nebo "dobou noc" a jde sám spát... v pohodě, bez řevu a nějakého dožadování se nás
to samé je v poledne, to pak spí většinou 2-3 hodiny
a v noci tak průměrně 10,5 hod.
ráno vstáváme kolem 7-8
někdy se v noci 1x vzbudí,chce napít mlíka a spí dál

kaijko
20. lis 2012

@mishi Ahojky, jdu zitra rano!Budou mi brat i krev..Asi neusnu jak se tesim a zaroven bojim..Uz mas tehu prukazku?Tak snad ji taky dostaneme a bude vse v poradku..Porad brisko citim, obcas mi tam vic pekne pichne a mam tam tlak..No uvidime zitra..Nepodivali???To jste ostudy teda 😉
A flashku on nam da?Nebo si mame vzit svoji?O tom jsme nemluvili..Jee, ja jsem nervozni..🙂

mishi
21. lis 2012

@kaijko tak tedy dnes🙂 drzim palce, at je vse v poradku. uz jsi asi na ceste. no kdybys nebyla a cetla. tak ta flashka patri k tomu placenemu 3D UTZ, bude ti na ni pri kazde navsteve ukladatpar zaznamu z vysetreni. takze co uvidis na monitoru, neco z toho ti vzdy nahraje a odneses si to domu. krome krve se te zeptaji na pocatecni vahu pred teho a kolik vazis tzed, zmeri ti tlak a vse zapisi. a prukazku urcite dostanes.
napis pak, jak to probihalo, jsem zvedava🙂

kaijko
21. lis 2012

Ahojky, už máváme ručičkama 😀 Ty jo, úžasný se na to koukat 😀 Měříme 2,83cm a jsem dnes 9+4tt 🙂 Zase jsem klidnější 🙂 A TP máme 22.6.

kaijko
21. lis 2012

@mishi Ahojky, mám radost!! I Hulvert byl spokojený! Vysadil mi i utrogestan.. Ty ho bereš? penízky mu dáme taky až příště,a opravil se je to těch 5tis, ale my jsme z toho tak unešený, že to ani neřešíme.. Flashku nám dal až ke konci, tak až příště nám tam něco nahraje, ale aspoň jsme dostali dvě fotečky! ty ručičky byli úžasný!!!! Taky jsme dostali žádanku k dr Břešťákovi a mluvili jsme o Podolí, nám to vychází na sobotu 22.12. tak se musím mrknout na net jak to je, když je to vychází na weekend! Ten pan dr co mě operoval byl včera na čt v sama doma 🙂 Už druhej dr co mi mooc pomohl a byl v tv 🙂 Přesně jak píšeš Ty,další metu máme za sebou...Trápí Tě nevolnosti?

mishi
21. lis 2012

@kaijko no tak to jsou skvele zpravy, i ze jsi sis ten utz s hybajicim se plodem uzila. od 9tydne to uz je plod-fetus, do te doby embryo. jestli si dobre pamatuju, vypada jako lebkounek, velka hlava, male koncetiny a telo.jak cas pujde, zacne se pomer menit.
tak rozdil dne porodu mame 5dni, to tak i sedi, ja jsem dnes 8+6. hulvert se spletl v cene? nam tedy minule taky rikal 1500, tak me to mile prekvapilo,ze snizil cenu o 1000. no ono by to mohlo odpovidat tomu, ze utz neni tak caste a jeste neni moc co videt na 3D. tak se uvidi.
na utrogestan jsem se minuly tyden ptala, jak dlouho ho jeste musim brat. rekl, ze jeste aspon tyden at vydrzim, tak doberu platycka z baleni.
podoli registrace PO_NE 10_14h, takze tam musis v sobotu..

a ten tvuj mudr hanacek - myslim, ze jsem ho chytla na nejake kontrole v poradne v podoli. tehdy vlasy asi na mikado, hnede, mozna vlnite? vek tak 35? ale nejsem si jista.

mne nevolnosti netrapi, ani pri betynce. spis naopak, mam chute🙂 tak jim kazde 3hodiny neco, nekdy i drive. a brzy rano se musim hned nasnidat, jinak by mi bylo spatne od zaludku z hladu

kaijko
21. lis 2012

@mishi S tím utz říkal něco, že je teprve listopad, tak proto 2500Kč, tak já nevím 😀 Nešťourala jsem se v tom, protože jsme byli nadšený z toho utz! Jj, velká hlavička 😀 Je to úžasný, přítel mi zase drtil ruku 😀 Myslela jsem, že budu brát utrogestan až do 12tt! Ale zase se mi uleví, když jsem ho polykala nedělal mi dobře a zavádění není taky žádná pecka. Hanáček krátký vlasy, snědší.. Mě se udělá třeba zle, že už to vypadá, že navštívím wc, ale spraví to nějaká mlska 😀 Ale když jedu třeba v metru, tak mám někdy strach, že už to nedám..
na další kontrolu nás objednal až 19.12. a na screening 10.12.-14.12., už jsem tam poslala email..Ještě musím vykoumat kde to je, Hloubětín vůbec neznám..

medvedinka
21. lis 2012

@kaijko ahojky, moc gratuluju! jinak jestli v hloubětíne jdeš do gyncentra, tak je to buď na zastávce metra hloubětín, nebo na tramvajové Kbelská. já tam chyfím na gyndu, dělali mi tam i laparku, jsou tam moc milí.

kaijko
21. lis 2012

@medvedinka Děkuju 🙂

mishi
21. lis 2012

@kaijko ja si utrogestan zavadim, takze des bes, uz me to neba a neni mi to prijemny. ze zacatku jsem byla desne podrazdena a vytocena, ze bych mlatila hlava nehlava a talire by litaly, kdybychom nemely mekkou drevenou podlahu 😀 ale uz je to lepsi, tak jeste par dni a bude klid. ja nastesti mhd nejezdim skoro vubec, a za volantem by spatne nebyva nikdy, to na miste spolujezdce anebo vzadu, to je neco jinyho 😠
my byli tehdy za brestakem an praze 4, ale premistil se na ten hloubetin, to budeme mit bliz. bydlim na praze 9 okraj, ale jeste to je porad praha 😎 , za nami jeste malinka meststka cast
k brestakovi jedu 14.12. na 9,40. jo a newvim, zda to z mailu chapu sdpravne, ale zavedli poplatek 1200 za scereeníong v 1.trimestru, ty dalsi uz plati pojistovny, tehdy jsme nic neplatili

............................................................................
>
> screening v 1. trimestru 1200 CZK
>
> na UZ vyšetření ve 20. a 30. týdnu máme smlouvy s poj. 207, 209, 211
>
>
> Pokud není těhotná zdravotně pojištěná na území ČR
> UZ vyšetření 4200 CZK
>
> (tuto částku u nás uhradíte v hotovosti, bohužel, není možné platit kartou)
>
> CD disk s obrázky 100 KČ (na vyžádání u lékaře)
>
> .............................................................................

mishi
21. lis 2012

tady mas brestaka

ADRESA NAŠÍ ORDINACE:
> Screeningové centrum Praha, Mochovská 535/38, Praha 9
> objekt Havana, 1. patro,
>
> Stanice metra Hloubětín, výstup směr vlevo.
>
> Tramvaj č. 3,19, stanice Hloubětín
>
> Autem, příjezd z ulice Kolbenova, odbočka do Zálužská

kaijko
21. lis 2012

@mishi Všude čtu, že je 1.screening hrazený pojišťovnou.. Tak to je divný.. Ale Hulvert mi říkal, že je fakt dobrej, tak třeba proto? 😲 Ale z toho co jsi poslala, tak taky chápu, že budeme platit. Já jsem na Praze 4, ale i tak to není nějak daleko a cesta je dobře vysvětlená..A máme chytrý telefony 😀 Jj, podrážděná, to já byla taky.. Myslím si, že se i pipi uleví po vysazení 😀 Ach jo, šla bych tak ráda do práce, by mi to určitě víc utíkalo..Takhle se mi to docela táhne..A to až do konce..Uff..

kaijko
21. lis 2012

@mishi Tak mě teď potvrdili 13.12. screening..

danda78
21. lis 2012

@kaijko -tak super.... jsem moooc ráda za tebe.teď už to takhle dobře půjde až do konce.
a u @mishi -taky....
moc vám to oběma přeju
já včera dostala nabídku zase na víc práce od ledna - cca. o 20 hodin učení víc pro jednu firmu a ještě tam dojíždět 20km tak uvidím,musíme to doma promyslet jak to uděláme..
kdybych to vzala tak už budu mít cca. 36-38 hodin týdně takže takový normální úvazek a pro učitelky,když bych si počítala i přípravy a vše kolem,tak dvojitý úvazek.... 🙂
ale je to dobře placené,práci potřebuju,doma bych stejně nevydržela celý den..
@kaijko - a proč nemůžeš do práce?? aspoň po tom 1.trimestru pokud bude vše ok??
já taky měla být od začátku na rizikovém,ale chodila jsem teda až do 8.měsíce

kaijko
21. lis 2012

@danda78 Děkuji!!! Dělám servírku v restauraci a to nedám.. Vím, že některý holčiny pracují v gastro třeba do 5m, ale když jsem byla IVF, tak to nebudu riskovat.. Kdybych seděla v kanceláři, tak bych určitě byla v práci i teď. Ani žádnou práci na doma jsem nenašla..uteklo by mi to a i by se hodila nějaká koruna, mám napsaný základ, tak nemocenská bude cca 5tis. Ale spíš než o peníze mi jde se zabavit, venku není nic moc a každej je rád doma v teple..
To teď budeš mít co dělat 🙂