Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

brrilliance
3. říj 2012

@coralin no genetiku ještě nemáme a imunologii taky ne jinak vše ano. Můžu se zaptat na jak dlouho to všechno je než se člověk dostane k tomu podstatnému?

evitaa
3. říj 2012

@brrilliance Genetiku a další podrobnější vyšetření se dělají až po prvním neúspěšném IVF. Zjišťuje se tak, kde je zakopaný pes.

hanicinka
4. říj 2012

@kaijko Ahoj už máš po ET? Jak si dopadla? Já mám asi 25-30 foliklů, snad se najde zdravé vajíčko. Už abych to měla za sebou papapa. 😉

kaijko
4. říj 2012

@hanicinka jj, uz lezim doma..Bylo to jen jako vysetreni na gynde ;) Nechala jsem si dat jedno embrijko a 3 mi zmrazili..Ty mas tolik?Me na gynde rekl 9 a pak 7 a z toho 6hezkych vajicek a zbyli mi jen 4embryjka ;) Z tolika foliku budou urcite krasny vajicka ;))))) Dostala jsem i fotku bublinky ;) Zitra Ti budu drzet palecky ;) A dej vedet..Jeste jsi bolava? ;(

brrilliance
4. říj 2012

ahoj dnes jsem byla poprvé v Iscare a jsem nadšená. Úžasnej přístup a všechno tak uvidíme jak to půjde dál.

kaijko
5. říj 2012

@hanicinka Ahojky, tak jak jsi dopadla?????

medvedinka
5. říj 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? jdeme do ISCARE 18. října poprvé.
@brrilliance ahoj, můžu se zeptat, jak to probíhalo?

kaijko
6. říj 2012

@medvedinka Ahoj a vitej ;) Ja mam po transferu 3.den a ted cekame jestli se bublinka udrzi ;) Jsou tam mily ;) Ja chodim k dr Hulvertovi (primar) do ordinace mimo Iscare. Do Iscaru jsem sla na odber a transfer a byla jsem spokokena ;)

medvedinka
7. říj 2012

@kaijko ahojky, my jdeme teprv nakonzultaci, já jsem podle všech vyšetření v pořádku, takže očekávám že prověří muže a pak mi řeknou co a jak. Sestřička v telefonu ale zněla moc mile, tak snad nám pomůžou. Držím palečky, aby se bublinka udržela a vesele rostla.

hanicinka
9. říj 2012

@kaijko Máš soukromou zprávu snad ti přišla, nechci to tu moc rozvádět veřejně, pa.

mishi
9. říj 2012

@kaijko ja mam z menopuru holcicku, uz ji je rok a 3/4 a vyslo to hned naporpve, menopuru zdar!!!

mishi
9. říj 2012

@brrilliance az budes mit hooodne casu a chuti, zkus se probrouzdat od zacatku, teda nekdy muzes preskakovat. dovis se tady hiodne a hlavne ruzne osudy pacientek iscare, budes si pote jistejsi. nebo zkus hledat na googlu ci mrkni na iscare.cz
ja jsem taky tady pred 2 lety prolouskala, co se dalo, abych byla hodne v obraze

mishi
9. říj 2012

@brrilliance ja jsem tehdy byla na inseminaci 9/2009, druha IUI , mesic jsme cekali na vysledky imunologie (mela jsem protilatky na spermie, 3 mesice jsem brala anopyrin a prednison, jsou to pekny "sajrajty") , v prosinci byla laparoskopie a hysteroskoipe delohy (delal primo hulvert v mlade boleslavy, zajela jsem si tam), v lednu jeste posledni IUI s leky z imuna a v breznu jsem se cely mesic cistila od vitaminu a leku, abych byla zarazena do klinicke studie megaset - podotykam, ze jsem behem IVF cyklu nebrakla zadne leky na imuno, pry to stejne nema vliv, to mi rekli oba dva - mrazek i hulvert. no a ted chceme v dnesnim KET poridit alzbetce sourozence. tak uvidime 😀

mishi
9. říj 2012

@brrilliance moc ti preju, aby i tve dalsi navstevy v iscare byly pro tebe prijemne, ver jim, delaji to s laskou a s ohledem na pacientky, nejses tam pro ne jen jedna z 1000.
kdyz jsem tam po 2,5 letech zavitala s dcerou (pred tydnem), okamzite me po te dobe poznali, ze ma manzelovi oci a ze jsem nejak zmenila image - mam ted ofinu. byla jsem v soku, ze si me po tak dlouhe dobe pamatuji, a to jsem tam dochazela vlastne jen jeden cyklus.

mishi
9. říj 2012

@medvedinka vitej mezi nami! klidne se ptej, co te zajima

mishi
9. říj 2012

@kaijko drzi ti moc palce, at jsi tehotna v tomto pokusu a vyjde to! uz o tom bylo receno a napsano hodne, kazdy ma na to jiny pohled - moje rada zni - byt co nejvice v psychicke pohode, bratz to s nadhledem, zkusit se soustredit na konicky, atd, i kdyz nekdy (po nekolika neuspesnych IVF) to je fakt tezky a proste se to neda....

kaijko
10. říj 2012

@mishi Děkuju 🙂 Já menopuru taky věřím 🙂 Snad mě to nezklame, zatím mě bolí bříško jako při mensesu, tak snad to nedostanu :( Snad mi to vyjde jako Tobě 🙂

danda78
10. říj 2012

@kaijko, @mishi - přeji a´t najdete // a vše probíhá ok
v Iscare jsou šikovní,já jim taky věřila a vyšlo to až tam.... 🙂

mishi
11. říj 2012

@kaijko musis tomu verit a nebat se, uvidis, ze to pak dobre dopadne. a propo, kolikaty den jsi po ET? nebo mi spis pripomen, kdy jsi byla na ET, at se muzeme treba do budoucna porovnavat🙂

mishi
11. říj 2012

@danda78 ahooooj, moc te zdravim, ty deti nam rychle rostou vid? jak tak u tebe ctu, simunek je extra sikovny, jak chodi curat, za rucicku na prochazku a nevzteka se v jeslich....to se nam muze leda zdat🙂 bety zatim nocnik nemusi, mame doma 2 druhy, vi co se tam ma udelat a co tam delaji navstevy detske u nas, ale jeste nikdy tam necurala. zvedne se a rekne "neni". kdyz ji encham behat bez huggiesek po byte, vycura se kdekoliv ve stoje, tak pak stiram podlahu, cistim sedacku atd...vzteka se pri oblekani a kdyz neni po jejim. momentalen ma desne vystupy, kdyz ji davame erdomed na odhleneni, pritom je sladoucky. bebe je takovy dabel, typicky kozoroh, ma svoji hlavu.
ale je sikovna pohybove a ma dosela slusnou slovni zasobu.
psala jsi, ze zatim druhe ne? nebo druhe vubec ne? pamatuju si, ze podnikas, vlastne podnikate tak mate asi dost prace

mishi
11. říj 2012

@danda78 dekuji za prani k otehotneni. delal to zase muj oblibeny jarda hulvert, byli jsme tak domluveni. na sale byla i turkova. azlbetka byla jednickove embryo, to co mam v sobe, je dvojkove. turkova prohlasila, ze dvojkove jsou vzdycky kluci, tak at cekam kluka. hulvert se hned ohradil, at neni takovy sovinista🙂) smali jsme se na sale vsichni, byla tam velmi prijemna odlehcena atmosfera. v pokoji jsem lezela na stejne posteli co minule, snad i to je znameni🙂))

kaijko
11. říj 2012

@mishi Byla jsem ve ctvrtek na ET. Ty mas dalsi bublinku uz v brisku? Porad me boli bricho ;(

ekk
11. říj 2012

Ahoj holky.Take chodime do Iscaru.Musim rict, od objednani jsme cekali jenom tyden. Mozna zrovna nekdo vypadl a meli jsme stesti. Zatim jsme meli i stesti na vzdy stejnou lekarku (Mudr.Jarzembovska). Mame za sebou vysetreni, krev SPG, asi vse.....Mam za sebou 7 operaci s endometriosou, cysty, srusty a tak nezbylo nez zrovna zacit IVF. Vcera jsme bohuzel zjistili jeste dalsi problem a sice hodnoty FSH...ty bych mela mit okolo 8 nebo 9 a mam je 18. Pani doktorka mi rekla, ze zena tesne pred prechodem ma tuto hodnotu 20. Uff...takze se nam sance zase o dost zmensila, protoze nebude dost folikulu.....Takze cekam na prvni den menstruace a zaciname....Stimulace bude o neco drastictejsi,vetsi davky..... Mate nekdo zkusenost s timto problemem? Kolik jste meli vajicek pri odberu? Kolik se vam chytilo? Zbylo neco na zmrazeni? Drzim vsem palecky at si vsechny nadelime pod stromecek jeziska do briska...BABY DUST!

mishi
11. říj 2012

@kaijko ja byla v utery na KET - meli jsme z 4/2010 zamrazene 1 embryo, to jsem ted dostala. kdyz ho zamrazovali, bylo 5denni, ale dvojkove, pry to ale nemusi nic znamenat. kdyby se to povedlo, mela by betynka neco jako dvojvajecne dvojce🙂)
jestli te boli brisko, je to normalni, me tehdy taky pobolivalo. vzponminam si, ze 3den po ET (to byl tehdy ctvrtek) jsem citila neco divnyho, asi se uhnizdovalo. a pozitivni test jsem si zkusila v den ocekavane MS, u me to bylo 7dni po ET, a uz tam byl slaby duch //.dalsi dny jenom silil. a 14dni po ET mi brali krev v iscare, mela jsem hcg 1053.

medvedinka
11. říj 2012

@mishi Ahoj, děkuji za přivítání. Manželovi by snad měli dělat hnedka spermio, nevím, jak dlouho to trvá, než jsou výsledky, ale doufám, že v příštím cyklu bych se mohla dočkat ějakýho posunu, Moje gynekoložka říkala, že asi jako první zkusí v Iscare inseminaci...budu tam chodit něja na ultrazvuk, aby vyzkoumali ovulaci? já jí totiž někdy mám, někdy nemám. odhaduju, pro laparce mi řekli, že ten cyklus před ní byl ovulační, ale stejně jsme se museli chránit, takže prd, nicméně aspoň ví, že to umím. Můžu si vybrat doktora?

mishi
11. říj 2012

@ekk uffff, ja se citim vedle tebe uplne trapne. nemuzu se s tebou srovnavat, ja mela zjistene jen protilatky na spermie, jinak vse gynekologicky v poho, i spermiogramy vychazely jakz takz na IUI i na IVF.
takze bohuzel ti nemuzu rict podobnou zkusenost
brala jsem menopur - 9 folikulu, z toho 6 oocytu, 4 oplodnena embrya pomoci ICSI, vsechny 4 vydrzely 5denni kultivaci. jedno jsem tehdy dostala (bylo luxusni, rikali), z toho se nam vyklubula nase Bebe, dvojkove zamrazili (to mam ted 3den v sobe) a 2 zlikvidovali, kdyz to napisu takhle drsne🙂

ekk
11. říj 2012

@mishi Gratuluju a drzim palecky! My budeme urcite delat ICSI,aby alespon z tech par byla vetsi sance...Taky prodlouzenou kultivaci, tak snad. Jeste jdu na imunologii,tak asi bude take problem...potratila jsem v 18 tydnu...ale to je davno....pote jsem porodila dceru 11let...ale musela jsem byt na progesteronu....Jsem cerstve vdana a manzel jeste deti nema. Chtela bych mu mimi dat...On na to netlaci, rika ze dite mame at nestresuju. Bere ji za svou a je uzasnej. O to vic, bych chtela aby to vyslo. Rikam si, ze jsou na tom nekteri hur, kdyz nemaji ani jedno ditko .....Tak nechci fnukat....Ale stejne,ten kdo nechce.....a my se tady trapime,co?

mishi
11. říj 2012

@medvedinka jak funguje zenske telo hormonalne a ovulacni grafy - doporucuju, skvele zpracovane webovky a hodne jsem se z toho naucila
http://merenibt.xf.cz/
delala jsem si podle toho grafy na fertilityfriend.com, tak jsem sla tehdy poprve k hulvertovi do soukr ordinace s hodne info o sobe🙂
vis, ja moc do iscare nechodila, vlastne jen k hulvertovi do soukr ordinace, ma tam perfektni UTZ. do iscare me jen poslal na par IUI, a protoze jsem se dostala do studie megaset a on v ni nebyl, cyklus s IVF me mel na starosti tehdejsi primar mrazek. ale urcite ti budou sledovat folikuly, zda ti rostou a jak se ti meni delozni sliznice, atd...

mishi
11. říj 2012

@ekk taky tady nebudu fnukat, mam uz krasnou holcicku z ivF, tak kdyz to nepujde dalsi 2_3 roky, nic se nedeje. ja si myslim, ze snasd jsou na tom vsechny hur nez ja, mela jsem asi stesti na vsechno, je to neuveritelny. u nas asi stacilo, aby se mi do tela dostalo embryo a ne jen spermie, ktere jsem vzdycky znicila v sobe, a bylo to🙂

mishi
11. říj 2012

@ekk prozuradis nam, kolik ti je? jestli nechces, nemusis. zajima me to kvuli tem hodnotam FSH, kdyz ti jarzembovska rekla, ze se blizi k zene v prechodu