Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
31. říj 2012

@kaijko nehazej flintu do zita. treba ten slabsi test nic neznamena. neboj se, zitra budes moudrejsi!! moc ti preju, at ma pro tebe hulvert dobre zpravy.

ja uz balim na cestu do centra, jsem desne nervozni, srdce mi busi. budeme tam vsichni 3 - ja, stepan, alzbetka. jsem objednana na 14,40, ale urcite si tam pockame. dam ti (vam) echo. mam strach, desnej

mishi
31. říj 2012

@kaijko a dekuju, ze mi drzis palce

kaijko
31. říj 2012
kaijko
31. říj 2012

Nahore je z rana a dole z odpoledne..Ty jo, uz jsem zase klidnejsi ;) Ale takhle me desit ;) Dneska mi to vubec neutika, je hezky, tak jdu ven ;)

mishi
31. říj 2012

@kaijko ty gravitesty jsou uuuplne v pohode, ucrite jsi tehotna. treba to byl spatne citlivy test, vyrobnmi chybicka.

mishi
31. říj 2012

tak me do 15.11 cekaji dalsi muka....kulicka je v deloze, ale zatim bez srdecni akce, hulvertg rikal, ze by mi lhal, kdyby tam neco videl ...jeste me zkusil uklidnit, ze ovu jsem mela v tomto cyklu o par dni pozdeji a transfer byl az 23DC, takze by tam melo byt videt neco za tyden a radsi me objednal za tech 14dni....ja jsem si myslela, ze bych mela byt 6tt+2 a to uz jsem mela tehdy s bebe UTZ se srdecni akci...jsem tak o tyden zpet.....

kaijko
31. říj 2012

@mishi 😢 takze dalsi 2tydny? Hlavne, ze bublina je tam kde ma byt! To je dobra zprava a srdicko si poslechnes za 14dni 🙂
Ja bych mela byt podle PM 6tt+5, tak snad doufam, ze zitra se dozvim vic..
To cekani je nejhorsi, fakt.. Ty mas doma aspon malou a mas i myslenky nekde jinde, ale ja jsem na neschopence a casto sama.. 😢

elana
31. říj 2012

@mishi zkus se nestresovat...vím že je to zklamání, ale podle mě jsi byla na uzv zbytečně brzo-v Iscaru vždy (a v Pronatalu taky) objednávali na srdíčkový uzv tak, aby to vycházelo na 7+, protože pak je to už opravdu buď anebo. A v tomhle raném stádiu jde všechno strašně rychle, já jsem na zač. špinila a, ač jsem byla objednaná taky někdy na 8.tt, šla jsem neplánovaně na kontrolu v 5+6 a na uzv byla dutinka a žloutkový váček, embryo tam nebylo. A šla jsem znova 48h nato, tj. 6+1 a už tam byl prcek a srdíčko mu bušilo jak o závod, žádná "počínající akce srdeční", jak se někdy psává, ale regulerní tepání, že to uzv dokázal spočítat. Tak si to vem, takových pár hodin a takový obrovský skok. Držím moc palce, ať máš za dva týdny dobré zprávy 😵

elana
31. říj 2012

ještě pro úplnost dodám, že šlo o stejný ultrazvuk a stejného doktora, takže vliv citlivosti přístroje nebo erudice lékaře vyloučena 😉 A viděla jsem to i já, krásný zřetelný obraz oba dva dny.

baraf
31. říj 2012

@mishi já si myslím,žes šla brzo na UTZ, jak píše Elana, v ISCARE objednávají až za 3 týdny od pozit. gravitestu z krve... držím palce, ať se za 14 dní dozvíš samý dobrý zprávy.

elana
31. říj 2012

@baraf když Tě tu vidím...já Ti psala, pokaždý odpověď na mejla, ale netuším, zda to dorazilo, když to bylo jen na to tel. číslo 😕

danda78
31. říj 2012

@mishi - neboj, budou to te´d nervy,ale snaž se nestresovat a uvidíš,že za 14 dní už tam bude krásné embryjko a srdíčko bude bušit jak o závod..prostě je ještě brzo a tak se není čemu divit..
a určitě jsi tady nikoho neurazila... proč?? že máte štěstí a vyšlo vám to v obou případech napoprvé?? to je jen dobře,žë i zázraky se dějí.
@kaijko - tobě na zítřejší kontrolu taky vše nej, ale testy vypadají slibně, myslím,že to bude v pořádku,pak nám napiš..

baraf
1. lis 2012

@elana ahoj, nepřišlo mi nic.... ☹

kaijko
1. lis 2012

Ahoj holčiny 🙂 Tak máme bublinku tam kde má být a už nám dr ukazoval srdíčko 😀 Má asi 5mm,kulička :.D Jůů, úplně jsme měli slzy v očích s mým přítelem, málem mi rozdrtil ruku, když jsme koukali na ten monitor 😀 Na krev a UTZ jdeme zase za 3týdny, takže čekání, ale já se doma kochám fotečkou 😀 Snad vše bude tak jak má

kaijko
1. lis 2012

@mishi A do toho 3D půjdeme určitě, to se rozhodne až za ty 3týdny. Má to teď 1500 a pak 2500.. Já ho chápu, vždyť jiný doktoři si taky za to berou penízky.. A my aspoň budeme vidět jak se vyvyjí a jestli je v pořádku! My jsme teď podle velikosti bubliny 6tt+2..
Dva týdny Ti utečou jako voda, uvidíš a bude to ok 🙂 Už je tam kde má být, to je taky hodně důležitý 🙂
Je to opravdu jen čekání na něco, ale to my dáme, jsme ženský 😀

mishi
1. lis 2012

@kaijko moc ti gratuluju k embryu v deloze a srdecni akci, to je takovy meznik. ani se vam nedivim, ze jste byli s parnerem namekko, my tehdy s alzbetkou taky🙂 hodne stesti do dalsich tydnu

mishi
1. lis 2012

@elana
@baraf
@danda78

cau holky, dekuju za vety podpory a vase nazory🙂 jste hodne. ja jsem si vcera rekla, ze se nebudu tak hlidat a omezovat se a priroda, at se ukaze, co umi. embryo (tedy momentalne plodove vejce) at se stara🙂) proste se ukaze toho 15 a radsi si nic neslibuju a neupinam se. kdyby to nevyslo, asi nebudu chtit nekolik mesicu o dalsim pokusu slyset a dam si "voraz". a poradne si budu uzivat alzbetky. jeste ze ji mam a nemusim treba chodit do prace...brrr....

jinak hulvert rekl ve stredu velkou pravdu - ze zacatku to je o velkem stesti a pak uz jenom o smule...tim myslel ten meznik tlukotu "srdce" embrya...hledal a zkoumal ho asi 5min, aby nam udelal radost, ale pak priznal, ze to tam proste neni

mishi
1. lis 2012

@kaijko takze podle PM jsi 6tt+6 a podle UTZ 6tt+2 ??

ja byla ve stredu podle PM 6tt+2, ale podle UTZ to bude mozna o tyden mene...se uvidi priste...treba se dockam, a budeme se do budoucna porovnavat. pockej, az ucitis prvni pohyby, to bude neco!!! nekdo je miva uz kolem 16tydne

kaijko
1. lis 2012

@mishi Když jsi tedy 5tt, tak je to fakt brzy, ne? Ty jo, je mi to líto, ale za 14dní už to tam bude uvídíš, vždyť Ty máš štěstí a to se Tě jen tak nepustí 😀.. Jsem se Hulvertovi zmínila, že jsem s jeho další pacientkou v kontaktu na netu a smál se 🙂 A mluvili jsme o KET,kolik mám mrazáčků, kdyby náhodou a sám řekl, že Ty jsi ten případ u kterého jde vidět, že i mrazáčci se povedou! Usmíval se, takže mi to přišlo, že i Tvoje kontrola dopadla dobře 🙂 Jsem ráda, že jsem zrovna u něj, působí hrozně pozitivně a příjemně!

kaijko
1. lis 2012

@mishi To by bylo super, kdyby jsme byli na stejno.. Ty uz vis co Te ceka, jses ve vyhode 😉 Co mala a ten jeji zoubek? To mela takovej desivej pad? 😢

elana
2. lis 2012

@baraf já jsem si to říkala, že Ti to asi nedošlo, protože mi bylo divný, že ses tak odmlčela 😖 Každopádně moc děkuju za krásný fotky, kluci jsou parádní.
@kaijko omyl, Ty jsi ve výhodě 😉 Protože Mishi má Betynku a těhotenství jí uteče, ani se nenaděje a bude rodit. Zato Ty si užiješ to nááádherný poprvé 😵 , fakt si vychutnávej každou hodinu a každý den, protože těhotenství je úžasný čas, aspoň pro mě byl, cítila jsem se taková naplněná, požehnaná nebo jak to říct. Hlavně potom, až budeš mrňouse cítit, tak to je super a tím, že jsi na PN, tak se budeš moct věnovat jen sobě.
@mishi máte ještě nějaký sněhuláky? ale to je čistě hypotetická otázka, protože já taky věřím tomu, že to tam příště bude bouchat jak o závod.

baraf
2. lis 2012

@elana díky 😉 ten malej jde tvrdě ve stopách toho velkýho. dokonce si troufnu říct, že ho v mnohém brzo trumfne. jak jste tady kdysi chválily Lukyho, jak se na srazíku slušně choval, Trpaslíček by vás teda vyvedl z reality 😀

baraf
2. lis 2012

@kaijko El má pravdu. podruhý to těhu uteče, ani nevíš jak.tak si to všechno hezky užívej.

medvedinka
2. lis 2012

Ahojky holky,
@kaijko gratuluju k srdíčku!
@mishi držím pěsti!

Já byla včera v Iscare podruhé, byl tam docela hukot. v úterý jdu znova, zase k nějaký jiný doktorce, začínám z toho bejt zmatená, ale říkám si tři a dost. pak si jednu vyberu a budu chtít chodit k ní.
Byly jste některá z vás na inseminaci? Doktorka co mě vyšetřovala včera říkala, že bychom jí mohli zkusit už tenhle cyklus a že mám přijít mezi 10-12DC na utz.. při inseminaci se berou taky nějaký hormony předem, nebo ne? jsem z toho zmatená, myslela jsem si že jo, ale včera o žádných nemluvila...

kaijko
2. lis 2012

@medvedinka Děkuji 🙂 Trochu se mi ulevilo 🙂
Nám doporučili rovnou IVF, tak nevím..
V hodně carech se doktoři střídají a málokdy se povede trefit jen k jednomu.. Ale myslím si, že to není nemožný,ono asi záleží na cyklech a ovulacích..

jika10
2. lis 2012

Holky, ja diky dr. Hulvertovy, ktery byl u naseho KETiku v kvetnu mam v brisku nasi Elisku. A to mi hned ko KETiku na sale rika, jooo, to bude dobry maminko 😉 Asi vestec nebo co

kaijko
4. lis 2012

@mishi Kdepa jsi? 😉 Jsem dneska zacla spinit.. ☹

baraf
4. lis 2012

@kaijko já špinila všech třech těhotenství (u toho,co dopadlo blbě jsem neměla ani srd.akci) a u toho posledního jsem dokonce čekala trojčata... tak držím palce,ať je to dobrý.

elana
4. lis 2012

@kaijko taky jsem špinila (jen v tom těhotenství, které dopadlo dobře)-dělal mi to hematom. Ono je to bohužel hrozně běžné, všechno je překrvené, ta sliznice vydupaná hormony je náchylná k praskání žilek. Ale jsou to strašlivý nervy, ještě si živě pamatuju tu hrůzu, co mě vždycky polila, když jsem zjistila, že zas je na toaleťáku trochu hnědého hlenu 😒 , úplně se mi vždycky podlomily kolena, 2x jsem dokonce vyrazila na pohotovost (poprvé v 7.tt, když jsem večer dokonce lehce zakrvácela, podruhé na Štědrý den v 17.tt, to bylo teda jen světlounce hnědé, ale už jsem byla tak "daleko", tak jsem chtěla uklidnit). Zkus se dát do pohody co nejvíc to jde, zobej Ascorutin (není na předpis a těhotenství nemůže ublížit), odpočívej a naslouchej svýmu tělu, já přes to přeze všechno nějak v hloubi duše věřila ("věděla"), že tentokrát to bude ok, že to prcek zvládne, že je to ten pravý. Tak hodně štěstí 😉

kaijko
4. lis 2012

@baraf Diky ;)

@elana Je to prave moje 1.IVF a ET, tak si porad nepripoustim, ze mam takovy stesti, ze by se to hned povedlo. A ze jsi spinila jen u toho tehotenstvi co se povedlo me hodne povzbudilo! 😉 Polilo me horko, kdyz jsem si toho vsimla..Jak je to vsechno pro me poprve, tak jsem hned vyplasena a kdyz si konecne na neco "zvyknu" (bolesti bricha a zad), tak je tu zase neco noveho...Dekuju 😉