Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
2. črc 2009

taky si myslím,že nějaká viroza, ještě navíc před chvílí pěkně zvracel, bylo mi ho chudáčka líto. jo,jo je to silák zkumavkovej.... 😀 on moc nemocnej nebývá,takže když už něco, tak to stojí za to.....

aktaka
2. črc 2009

Siki,supeeeeer! Ja vedela,ze to klapne.
Tak velka gratulace a drz plod! 🙂

sonka.77
3. črc 2009

Ahojky!

Tak dnešní UTZ: folíci rostou jak šílený, na každém vaječníku je jich 9-10, největší má velikost cca 15mm. OPU bude ve středu. V úterý jdu ještě na poslední UTZ k dr. Začínám nervit. 🙂

baraf
3. črc 2009

Soni-super!!! tak budem držet palečky. nervozní jsme byla asi každá 😉

baraf
3. črc 2009

a Luky má nějakou virozu. byli jsme u mudry. tak dietku a tak.... a hlavně bejt doma v tomhle počasi bude očistec..... ale večer ho vypustím na zahradu, až nebude vedro

sonka.77
3. črc 2009

Holky, vy se všechny dovolenkujete! Já chci taky a místo toho jdu zítra i pozítří do práce. ☹ ☹ ☹

sonka.77
5. črc 2009

Holky, kde jstééé???? Já furt v práci, už mě to fakt nebaví, ještě, že je zítra volno, a vypadá to, že fakt dneska skončíme.

Tak dneska byla poslední injekce Fostimonu, zítra večer píchnu Pregnyl a ve středu jdem na to. Docela mě už pobolívá podbřišek, jinak to snáším dobře, ale těch injekcí mám už fakt dost. No už mě čeká jen jedna.

baraf
5. črc 2009

tak snad ti to Soni v práci rychle uteče... ¨(nebo už uteklo) mě bolelo břicho tak,že jsem si skoro nemohla sednout a to píchání injekcí bylo fakt "super".... středa už je blízko, vydrž 😉
já se tady starám o toho mojeho maroda, v tom horku mu neni o moc lip.... snad už to bude ale dobrý

elana
5. črc 2009

Ahojky, tak jsem zpátky z dovolený a vidím že mě tu čekají samý prima zprávy 😉

siki, gratuluju, 8.DPET takhle krásnou druhou čárku...určitě se pořád drží bobešové dva 😵

Soni, Tobě to uteklo jak drak🙂

Baruš, Akty zdravím a těším se na pokec, až bude víc času a bude nás tu víc🙂

sonka.77
6. črc 2009

Ahoj Eli! Tak už jste doma. Jak bylo na dovče? Jak se daří tobě? 🙂

No fakt to uteklo, byla jsem futr v práci, tak jsem skoro nestíhala ani počítat dny. Holky taky jste měly při stimulaci "tuny" plodnýho hlenu? Dřív jsem opravdový bílek viděla jen tak v každém pátém cyklu a teď už celý týden bílkuju jak divá. 😀

Holky, jak je časově to OPU? Ráno přijedeme oba, přítel dá sperma a může hned jet ne? Potřebuje se vrátit do práce. A v kolik jste pak byly propuštěny po OPU?

baraf
6. črc 2009

Soni, určitě se může vrátit do práce. já myslím, že mě tenkrát pouštěli po 2hodinách (ale nejsem si jistá, už je to dlouho) ale vím,že jsem určo musela mít odvoz

Eli-jak jste se měli?

elana
6. črc 2009

Ahojky🙂

Soni, já měla bílek cca. 5.-8.den stimulace (tj. 7.-10.DC, OPU bylo 14.DC). Ale já mám i na běžných cyklech vyzkoušeno, že mi hoodně předchází ovulaci, klidně i skoro o týden, takže to vlastně sedělo. Už jsem si i kolikrát říkala, jestli to není příčina naší neplodnsoti, že prostě v době ovulace už spermie nemají v čem přežívat...

Jinak já po OPU zůstala taky 2h. Nechají Tě ležet na pokoji a odpočíváš, pak přijde sestra, změří tlak a když je ok (tj. nekrvácíš vnitřně), tak se oblečeš a jdeš domů.

Jinak my se měli moc fajn, bylo tam asi lepší počasí než tady, co jsem tak slyšela, tak Čechy trápily lijáky, bouřky a vedra...tak tam bylo tak nějak pořád stejně, pod mrakem, ale pršelo jen po nocích a ne silně.

Baruš, Vy se chystáte teď někdy na další IVF (nebo na KET)? Nebo zatím neplánujete?

baraf
6. črc 2009

Eli, já teď musím po tom potratu počkat.... v září jdu na kontrolu ke svému gyndr. a tak se s ním domluvím. teď mám druhou MS od toho potratu, takže to bude tak akorát.... máme ještě 3 mražáčky, takže ještě jeden KET (teda pokud porostou jak mají).

elana
6. črc 2009

Báro promiň, já asi špatně četla...netušila jsem o potratu nic 😔 omlouvám se.

baraf
6. črc 2009

Eli-vůbec se neomlouvej, to je v pohodě. už to tolik nebolí. pořád si teda říkám, že už bych ten a ten týden, ale nenadělám s tím nic.... prostě to tak příroda chtěla. mluvím o tom normálně, jinak to stejně nejde. takže se OPRAVDU nic nestalo 😉

elana
6. črc 2009

Tak to jsem ráda🙂

Já taky počítám, se teda snažím, ale blbka jsem si na podzim, zimu, tak porůznu, jak budou akce (bratrancova svatba atd.) napočítala, kolikátý tt budu, takže se mi to bude připomínat ještě pěkně dlouho..ale co naděláme, nic, viď🙂

To bylo z KETíku?

baraf
6. črc 2009

jo,jo z KETíku.... asi mě to jako nikdy úplně nepustí, pořád si budu říkat, že jsem mohla mít ještě jedno dítě, ale zas díky za Lukyho.... to je sluníčko, i když teď přesně rošťačí.... 😀

elana
6. črc 2009

Tohle nás nepustí nikdy,...ale až se jednou dočkáme (a věřím, že dočkáme!), tak až budem koukat na to miminko, který bude hotový a tady a teď, tak budem zároveň vědět, že bez toho, který se narodit nesmělo, by tu tohle nebylo.

baraf
6. črc 2009

jo,jo máš pravdu... však se dočkáme-jde to,protože já už se jednou dočkala ( a napoprvé, a to mi každej říkal, že to nevyjde).zas si říkám,že lepší to bylo takhle brzo, než třeba v půlce...

elana
6. črc 2009

No jasný, já jsem taky svým způsobem ráda, i mě vlastně "vyšlo" hned 1.IVF, embryo bylo v pořádku, jen holt objevitel🙂 A přesně, stávají se mnohem horší věci, u nás na diskuzi přišla holčina o dvojčátka na konci 23.tt (měla je po IUI, následoval těžký OHSS, málem nepřežila), nestihli jim dávat kortikoidy, možná by je jinak zachránili, ale bylo to hrozně rychlý ☹ tolik pro ně zkusila a pak tohle.

baraf
6. črc 2009

no právě,tohle je horší... už mimčo cítíš a tak.... ¨
tak dost chmurných řečí - kde jste vlastně byli na dovče?

elana
6. črc 2009

V Salzbursku...bylo to tam krásný, ale před pár lety jsme byli v Tirolsku a tam to bylo asi trochu hezčí-myslím vyšší hory, takový ty impozantní skály, co berou dech. Tady to bylo takový víc zelený, taky nádherný, ale jinak, víc divočina (ale míň komerce).

Co Vy, chystáte se někam vyrazit?

baraf
6. črc 2009

jééééééééééééééééééééééééé a byli jste na jednom místě? kdepak jste výletovali? jsem to baba zvědavá, co?
my taky jezdíme do Rakouska (manža dělá pro rakušáky) a já to tam teda miluju. ty louky a hory jsou super

my chcem (teda hlavně Lukášek) k moři. takže poletíme na týden (místo na 11 dní ) někam (asi Řecko) a pak na prodl.víkend Rakousko

elana
6. črc 2009

No, maličko jsme výletovali🙂 (Hallstadt, Werfen-ledový svět) a hodně byli na místě, neměli jsme moc peněz, to IVF nás vyčerpalo víc než se zdálo (navíc přišel nehoráznej doplatek za ICSI, přešvihli to hajzlíci o jedno vajíčko, přitom nemuseli, stejně jich kus nechávali-proti domluvě, jen proto, že se jim líbily spermie, oplodnit přirozeně) a od května měnili ceníky (což jsme netušili), no, je to jedno, ale prostě proto jsme měli míň peněz, takže jsme hodně pak už byli na místě a spíš se tak kochali🙂

V Řecku je krásně, moc se mi tam líbilo (byli jsme na Krétě). A jak mi tam chutnalo 😝

baraf
6. črc 2009

my byli vloni taky na Krétě... a bylo to super. hlavně pro děti, kousek na pláž, mořský akvárko a tak....

a kolik jste teď platili za ICSI ? a za zamražení (teda,jestli máte zamražíno)

elana
6. črc 2009

Kde jste byli na Krétě? My v Rethymnu, paráda, všude blízko🙂 teda tam je všude blízko ale tohle je takový zlatý střed. Půjčili jsme si auto a skoro celý týden jen jezdili, my nejsme plážáci.

Hele, věříš, že přesnou částku Ti neřeknu? Dávali jsme zálohu 12000, to vyčerpali a potom chtěli ještě doplatek 8000!! myslela jsem, že mě vomejou 🙄 takže dohromady nás celý ten srandapokus vyšel na 26000. Zamražený máme bobánky 2...a zatím se nerouhám, jestli se aspoň jeden z nich chytne, tak kdyby to stálo jednou tolik, stálo to za to🙂

baraf
6. črc 2009

jo, tak nás to celý před 4 lety vyšlo na 21000. záloha stejná, pak 5000 za zamražení a něco za léky...

my byli v Gouvesu-kousíček od letiště, nechtěla jsem kvůli Lukymu jet dlouho autobusem. my si taky půjčili auto, ale jen na jeden den, páč s Lukym jsme museli bejt plážáci 😀 ale i tak jsme si to užili. teď už se dovolený nějakej čas budou podřizovat jemu,no

elana
6. črc 2009

No, to je jasný, s prckem holt člověk svoje nároky trošku obrousí...ale co, hlavně že si to užil🙂 A až Vám dá za pár (no, ještě to potrvá, ale uteče to🙂) let košem a radši pojede na vodu🙂, tak si to zas ušijete na míru sobě.

Ty bláho vidíš, to bych si ani nemyslela, že to zas tak zásadně neporoste. My za léky dali vlastně "jen" 5000 (Crinone-progesteron, Cetrotide-antagonista, Ovitrelle-hcg, to vše bylo hrazený a platili jsme jen za Gonal pera, jedno jsme museli dokupovat proti plánu, takže jich nakonec bylo 5). No, jestli dojde na 2.IVF, tak už asi nebudem dávat ICSI, ze 6ti vajíček, co nechali přirozeně spojit, se jich oplodnilo a dál vyvíjelo 5, takže tam problém asi není...

baraf
6. črc 2009

no my ICSI musíme (nebo máme doporučeno) páč manža je po onkol.léčbě a má zamražený jen určitý množství spermijek, tak aby se neplejtvalo 😉

a s tou dovčou, dřív jsme jezdili hodně autem a sami si vařili a tak, ale teď jsem ráda, když se o mně ( nás ) někdo stará a já nemusím vůůůůůůůůbec nic. prostě vypustím vaření,úklid.....

elana
6. črc 2009

Jo tak to je jasný, že na to musíte jinak. Ale taky uvidím, kolik bude vajíček, teď jich bylo 13, tak se dalo "riskovat", kdyby byly 3, určitě bysme je nechali ICSovat všechny. My právě měli spg pořád nic moc a na tom IVF byl najednou docela slušný (pod normou, ale nejlepší co kdy byl), tak nám embryoložka doporučila něco tak a něco tak (akorát že právě schválně to přešvihli o to jedno vejce navrch).

S tou dovčou, úúúplně Tě chápu. Vždyť je to jediný týden-dva v roce, kdy si můžeš taky užít trošku toho luxusu, že se někdo stará o Tebe🙂

Tak dobrou noc a ahoj zítra, už jdu do práce, tak musím jít nach pelech. Ale že se mi chce (tam i tam 😝 ).