Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

ringle
28. črc 2009

ahojky holky, ahojky Siki

Siki: držím palečky na zítřejší ultrazvuk 😉 ať tam jsou srdíčka rovnou dvě 🙂 Můžu se zeptat ty si první IVF měla kde? 🙂

Já byla poprvé v gennetu a mohu říct, že Iscare se mi zamlouvá mnohem více, ikdyž se to taky nepovedlo, ale věřím, že na podruhé se v iscaru polepším 😀

Soni: je to depresivní, když si momentálně na to sama, ale určitě to zvládneš a až se ti přítel vrátí, všechno si vynahradíte 😉

aktaka
28. črc 2009

hola hola
zdravím novou bojovnici 🙂

a pro doplnění dotazníku 🙂 mně je 27, bydlíme na sever od prahy, snažíme se přes 2,5 roku a problém zatím žádný nezjištěn

a co je to tady zase za chmurnou náladu? jaké psycholožky a kartářky?? člověk tu chvíli není a vy už takhle vlčíte 😀
kartářkám nevěřím a na psycholožku mám dost času, až mě mé vytoužené děti doženou do blázince 😅 😀

jinak koukám, že jsem to zase vychytala, když tu nikdo není ☹

Siki, držím moc pěsti na zítra, bude všechno v pohodě
a kapesníků si určitě nabal, já jsem to sice ještě nezažila, ale je mi jasné, že až jednou uvidím ten flek/fleky a cosi blikajícího v něm, že to rozhodně nepřejdu se stoickým klidem 😀

ringle
28. črc 2009

Aktaka: ahojky 🙂

super přístup ...... jo jo, tolik si je přejeme a pak z nich budeme bláznit až nám začnou dospívat 😀

Koumá, že i ty si kousek od Prahy 😀 já to přiblížím - my jsme od Roudnice nad Labem 😎

sonka.77
28. črc 2009

Ahoj holky, já bych teda šla k psycholožce i teď a pak taky. 😀

Ringle, tak to máš kousek, my jsme 100 Km od Prahy. 🙂

sonka.77
28. črc 2009

Rinle, miláček se mi vrátí v sobotu, to už je za chvilku. 🙂

Akti, kdy jdeš do CAR?

sonka.77
28. črc 2009

Holky, hledala jsem na inetu ještě jiné psychology u nás v okolí, a jeden vypadá docela dobře, ale chce za sezení 500,-. Na to mi asi pojišťovna nedá, že? 😀 Uvidím, jestli mi vyjde ta doktorka a když ne, tak bych ho možná jednou mohla zkusit. 🙂

sonka.77
28. črc 2009

Holky, nikdo tu nejste? ☹

ringle
28. črc 2009

sonka: tak to máte o kousek dál.... 😒 ale i to se dá v pohodě zvládat.....my jsme dva roky jsme bydleli v Děčíně a dojížděli každý den do Prahy do práce....to byla fuška....

Sobota, tak to je opravdu za chvilku 🙂

No nevím, ale myslím že pojišťovna nepřidá a 500,- sice je hodně, ale kdybys šla v Praze tak by sis ještě říkala, že je to super cena 🙂
Třeba Ti vyjde ta doktorka a bylo by to asi super, když víš jaká je a všichni se ji chválí 🙂

sonka.77
28. črc 2009

Jo, je to v pohodě, posledně jsme na ET dojeli za hodinu a pět minut. Měli nějaký problém s elektřinou a tak jsem měla volat před osmou jestli bude ten den ET a na 9 byl nástup. Stihli jsme to. 😀

No tak s tím dojížděním jste si dali! krátkodobě to asi jde, ale déle si to nedovedu představit.

Jo asi to není zas tak strašná cena, ale když si představím 3 sezení za měsíc. 😎

Ringle, ty chodíš na konzultace do CAR nebo máte v okolí nějakou dr.?

ringle
28. črc 2009

tak to jde....za hoďku 🙂 na dojíždění si člověk zvykne, ale jsme ráda, že už jsme se přestěhovali 😎

Já chodím do Iscare jen na ty zákroky, jinak mám v Praze přímo svého gynekologa....je super....trošku mrzoutek, ale fajn 😠

sonka.77
28. črc 2009

Aha, já chodím k dr. tady u nás. A do Prahy taky jen na zákroky. Je to fajn, bylo by dost časově náročný, jezdit na každý UTZ do Prahy.

Čím jsi stimulovala? Já měla krátký protokol s Fostimonem a Synarelem. Bylo 8 vajíček a 5 embryek. Bohužel nic k zamražení.

ringle
28. črc 2009

No my v Praze pracujeme a jsme kousek od Prahy takže tady máme všechny lékaře...takže je to fajn...

Jinak já taky stimulovala Fostimonem, do toho jsme chroupala duphaston, estofem, listovku, prednison, no a pak jsem měla pregnyl a šo se na odběr 🙂
Měla jsem 18 vajíček, z toho se dalo 6 na ISCI a některý se zamrazili v ranném stádiu....no a nakonec když jsem byla na ET tak jsem měla vodu v břiše a tak mi doktorka zavedla jedno emryjko.....
A když jsem tam byla zaplatit nedoplatky tak jich máme 9 zamražených.....stejně jako při prvním IVF

sonka.77
28. črc 2009

Ringle a ten Prednison jsi měla preventivně a nebo máš udělané imuno? Já bych ho asi příště taky chtěla zkusit. V některých CAR ho dávají snad všem.

Tos měla krásnou úrodu po Fostimonu. Říká se, že na něj holky reagují většinou méně než na Puregon nebo Gonal.

Takže na podzim půjdete na KET? To můžete jít hnedka, ne? Já mít mražáčky, tak do toho jdu hned další měsíc. 🙂

ICSI naštěstí nepotřebujeme, z osmi embryek se nám přirozeně oplodnilo těch 5. Já jsem ta brzda z nás dvou. 😀

elana
28. črc 2009

Ahoj, tak jsem ještě nakoukla, ale dneska dlouho nebudu.

Soni, do toho Prednisonu se moc nežeň...je to pěkná sviňucha (vůbec spousta doktorů nerada dává i blbý kortikoidový mastičky, natož tohle)...samozřejmě význam má, když je potvrzený imuno, ale takhle naslepo u IVF, on nepomůže implantaci embryí (což selhalo u Tebe), když, tak zamezí protilátkám proti trofoblastu, ale ten se vyvíjí až později (5.-7.tt), takže má smysl spíš až když se těhu prokáže (resp. u opakovanýho potrácení začít samozřejmě hned zavčasu).

Spíš je určitě u Vás lepší to imuno, oni teda v Iscaru to dost odbývají, posílají do Imumedu a tam vezmou krev jen Tobě (nebo aspoń já to tak měla, manžel spermie nedával 😠 )...no každopádně asi takhle šetří, otestujou babu, jestli neni imunokompromitovaná a když ne, tak asi soudí, že teda jí nic tvorbu protilátek nevyvolalo a tudíž je chlap zbytečný-aspoň tak si to vykládám. Ale jako test taky dobrý.

sonka.77
28. črc 2009

Eli, no já vím, že je to pěkný svinstvo, ale myslela jsem, že je pro uhnízdění. Takže teda ne? Aha. Já si musím zjistit v CAR jak na tom vlastně byla ta naše embrya. Chtěli jsme PK, ale dali mi je už 3. den, tak to asi nebylo úplně OK. Doufám, že příště budeme mít silnější embroušky.

ringle
28. črc 2009

Jo úrodu máme větší, ale zatím když se uchytilo tak jsem měla mimoděložní....

Asi půjdeme až na podzim, nějak mi nedělá dobře na psychiku ty nezdary a potřebuju větší rozestupy ☹
No a u nás jsem taky brzda já....můžu ale říct, že mezi IVF jsem otěhotněla i bez pomoci lékařů, ale i tak se mimísek neudržel....asi jsem taky brzdička... 😒

Jinak prednison beru vždy před a potom, jinak ne....na imuno jsme byli, ale nenašli žádný problém....

Já jsem byla na imuno v Podolí a tam je to super 😉

sonka.77
28. črc 2009

Ringle, jak před a potom? Jako ne při IVF?

My bohužel nemáme žádnou naději na těhu mimo IVF. To mě fakt mrzí. Kdyby se aspoň v mezidobí mohl člověk snažit třeba s malou, ale s nějakou nadějí. My ne. ☹

Já se na imuno zeptám dr. Uvidím co řekne.

Ty rozestupy chápu, myslím, že po více nezdarech už si člověk potřebuje oddáchnout. je to vypětí i po jednom nepodařeném pokusu.

ringle
28. črc 2009

myslela jsem při stimulaci a po transféru.....

Hmm, ale mimi bude z IVF uvidíš 😉

To jo, potřebuju vžycky vydechnout, ikdyž můj doktor si myslí, že půjdu hned další měsíc....ten na mimi chvátá více jak já....že prý už nemládnu a bude to jenom horší....to mi řekl...no nejdřív mě pěkně zarazil, ale pak jsem si řekla že má pravdu, ale i tak to nejde zkušetž každý měsíc 😠

Na imuno zkuste....za to člověk nic nedá, jen když něco najdou tak to léčí 3 měs. prednisonem....většinou, a pak jdeš znova na kontrolu a on ti poradí kdy se snažit a kdy ne - tudíž s ochranou....je to pak zdlouhavé....to je zkušenost mojí sestry......

elana
28. črc 2009

Soni, já myslím že kdyby doktoři byli přesvědčeni, že naději nemáte, tak Ti vejcovody vzali. Mně si před laparkou vzal doktor stranou a řekl, že když se zjistí, že vejcovody jsou definitivně nanic, že je doporučuje odstranit, protože tvoří působky, který embrya ničí, nebo naopak přitahujou a vzniká tak mimoň-no a vidíš. Já sice je měla průchodný, ale podle mě ten pravej byl po slepáku všelijakej...a takyže (náhodička?) se mi embryo opravdu do pravého dostalo.

Takže žádný bez IVF to nepůjde, může být, že i jo 😉 naděje je malá, prachšpatná...ale je to naděje.

Prednison pomáhá tam, kde se zjistí protilátky proti vajíčkům (tam potom nevzniknou embrya, nebo se záhy zastaví) nebo proti trofoblastu, ten se ale vyvíjí až později. Do dělohy se vkládají embrya jako kulička, samozřejmě už je dáno, z čeho bude embryoblast a z čeho trofoblast, ale než začne tělo dělat protilátky, tak to trvá. Nejvíc se to projevuje buď časným potratem, nebo biochemickým těhu-Tys neměla ani jedno z toho, embryjka to musela vzdát do pár dnů po vložení, to ještě trofoblast vytvořen být neměl.

PK jste svým způsobem měli, standartní délka kultivace je 48h, Vy měli 72, takže už PK.

elana
28. črc 2009

Protilátky proti spermiím, ne vajíčkům🙂 melu nesmysly. I proti vajíčkům teda jsou, ale to je otázka jiná. Tam se to obchází asist. hatchingem.

sonka.77
28. črc 2009

Ringle a kolik ti je let? Právě jsem se hned objednala dr., kdyby jsme šli na to imuno, ať je to co nejdřív. Pak se ještě čeká strašně dlouho na výsledky.

Eli, asi máš pravdu, někdy jednou se třeba něco stane a půjde to u nás přirozeně, ale teď, tři měsíce po laparce mi to přijde nemožné.

Eli, a když se to moje vajíčko a patnerovýma spermiema ještě pravděpodobně nikdy nesetkaly, tak bych snad ani nemohla mít ty protilátky, že? Je to správná úvaha? 🙂 Díky za podrobné vysvětlení. Ty jsi vlastně z oboru, že? 🙂

elana
28. črc 2009

Soni myslím že Ringle psala, že je jí 29 a půl. Prostě jediný mláďata jsou tu Siki a Akty😀 (i když vlastně nevím, kolik je Báře).

Kde vůbec je? 😕

Soni teoreticky můžeš mít protilátky proti spermiím (Ty se s Tebou setkaly, jsem četla, že incidence těhle Ab stoupá i kvůli masovému rozšíření HA-když se používaly hlavně kondomy, tak to byla vlastně taková "prevence", ale takhle si tělo třeba 10, 15 let xkrát týdně zvyká na spermie a najednou je z toho alergie). Jenže Ab proti spermiím se tvoří v děložním hrdle, takže u IVF je to jedno, u zdravého páru se to obchází IUI, ale Ty kvůli vejcovodům na něj stejně nemůžeš...takže těch se bát nemusíš. No a proti tomu trofoblastu, to Ti vyšetří v tom Imumedu.

ringle
28. črc 2009

Soni: je mi 29 a půle 🙂 a na imuno se dlouho čeká když tě objednají a výsledky trvají tak měsíc a půl....Trošku jsem to nepochytla, ale ty máš vejcovody or ne??? Co ty máš vlastně za problémy, že mimískovi se u tebe nelíbí?

sonka.77
28. črc 2009

Tak to vypadá, že jsem nejstarší. 🙂

No kdepak je Bára? Ale myslím, že včera tu byla.

Já budu věřit, že problém byl jen ve slabších embryjkách. Příště budou silný, vydrží PK a pak budeme mít dvojčátka. Už se těším. 🙂 🙂 To je tak krásný se zasnít. A ještě krásnější je pak, když se ten sen splní. Na svého přítele jsem taky čekala dlouho. Byla jsem dost sama, ale pořád věřila, tu velkou lásku potkám. No a ono jo. Věřím, že to tak nakonec bude i s mimískem. Kdo si počká ten se dočká. 🙂

sonka.77
28. črc 2009

Ringle, vejcovody mám, ale zcela neprůchodné. Laparka byla v dubnu a dr. mi řekl, že na pohled jsou krásné a zdravé a že nemohl ani uvěřit, že skrz ně neprošla ani kapička. Řekl, že mi je nechal, protože ničemu nevadí a je nějaká naděje, že v budoucnu, třeba těhotenstvím se něco změní a oni se zprůchodní. To vím, že je možné, ale teďka jen tak se to asi nestane. Ale třeba druhé dítko bude přirozeně, kdo ví.

Jinak jsme oba zcela zdraví, tak věřím, že prostě jen embryjka byla slabší.

elana
28. črc 2009

Soni, určitě se dočkáš. Někdo je holt Štěstík a jinýmu to chviličku trvá...ale ono je to hrozně relativní, věřím tomu, že jednou pochopím, proč jsme museli na mimčo čekat 😉 zatím vše, co mi kdy přišlo jako hrůza největší, vidím z odstupu vlastně jako dar.

Tak já jdu zalézt do postele, dobrou noc všem a ahoj zítra.

ringle
28. črc 2009

Soni: je potřeba snít a ty sny se pak stanou skutenčostí...jen to někdy prostě déle trvá.....A k těm neprůchodným vejcovodům - myslím, že lázně by nebyli od věci....možná by pomohli.....

Eli: koukám jak ty tomu rozumíš, já co si neprožiju nevím 😀

sonka.77
28. črc 2009

Eli, to je velká pravda. Opravdu je všechno zlé pro něco dobré. Bez utrpení by člověk nepoznal, co je to vlastně štěstí.

Hezky se vyspi, jdu taky ho hajan. Dobrou! 🙂

ringle
28. črc 2009

dobrou noc oběma 😉

sonka.77
28. črc 2009

Ringle, třeba by ty lázně fakt bodly. Uvidím co dr.

Tak dobrou!