Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
13. srp 2009

Tak to ja si reknu o vychazky,pro jistotu.

Tak zda se letnany vedou 🙂 to je super,ja se tam pak aspon podivam po nove kabelce,potrebuji jakn sul
snad nam to jeste El nezamazne 🙂

aktaka
13. srp 2009

Jo a jake bude poznavaci znameni? Bochnik chleba pod pazi? 😀

siki26
13. srp 2009

No já bych to viděla spíš na píšťalku v puse, aby jsme to Tesco trošku pozvedly ne? 😀 a myslím, že Lukymu se to bude taky líbit 😀

baraf
13. srp 2009

siki 😝 však počkej, boží mlýny melou 😀 luky teď dostal od babi a dědy trumpetku na kolo a ještě ji nemá přidělanou, že by si ji vzal,

však se na něčem domluvíme a lukyho poznáte... 😀

elana
13. srp 2009

Ahojky🙂

Holky, to jste mi daly...já vůbec nevím kde Letňany jsou a jak se tam dostanu☹ (taky abych tam necestovala ze Smíchova dvě hodiny...)...přiznám se, že jsem dost lama a dávám v Praze akorát metro...tak kdyby to šlo, moc bych uvítala něco na něm. No, ale když to nepůjde, tak je Vás taková většina, že se holt přizpůsobím...akorát nevím jestli nepřijdu ve 4 a neodejdu v půl pátý😀

aktaka
13. srp 2009

El a kam prijedes? Kdybys chtela,mohla bys jet se mnou z prahy k nam,do letnan pojedu autem a pak bych te hodila na metro.

elana
13. srp 2009

Akty, přijedu na Knížecí-Smíchov, vedle OC Smíchov. Budu tam ve 13.55. Ty sídlíš kde?

aktaka
13. srp 2009

Ja jsem na republice. To leda,ze by ses posunula metrem,je to na zlute

elana
13. srp 2009

To mi neva, metro zvládám bravurně🙂 jsem zvyká se po Pze pohybovat, ale fakt jen centrum. Jak se musí na bus či tram, tak končím 😝

siki26
13. srp 2009

tak to tu holky hezky domluvte a já mažu domů. hezký večer 🙂

elana
13. srp 2009

Ahoj Siki, ahoj miminka 😵

aktaka
13. srp 2009

No tak jestli chces,jsem ti k sluzbam 🙂 Akorat,k nam pojedeme vlakem (bydlim mimo prahu),tak jestli to neva. Listek stoji 30kc.

Siki,pekny vecer.

Jinak jsem si prave vyzvedla gonal,ms uz se ohlasila 🙂

elana
13. srp 2009

To nevadí, myslím že to bude lepší než se tam harcovat sama, když vůbec nevím ani směr🙂.....akorát stihnem to? Mě to fakt přijede ve dvě a zpátky mám časovanou jízdenku na sedmou (přesně), ujet mi to nesmí😀 Tak abysme tam chvilku pobyly🙂

elana
13. srp 2009

Jo a během srazu už budeš teda stimulantka, jo? A co máš k tomu, ago nebo antago?

aktaka
13. srp 2009

To jako ze v sedm ti to jede?

Jj,uz budu stimulantka 🙂
tjo,ja nevim,ja se na to zapomnela zeptat. Jaky je mezi tim vlastne rozdil?
Ale za to jsem si tentokrat vzpomnela na ten cenik,tak az budu doma,tak ho obslehnu

elana
13. srp 2009

No právě, v sedm musím být zpět na Smíchově☹...já vím že je to blbý, když jsem jediná, chtít po bandě x lidí ještě s prckem, aby se mi přizpůsobili...ale fakt si moc nevím rady 😅

To je fajn s tím ceníkem, taky mě to zajímá.

Rozdíl...celkem žádný zvláštní, ten s agonisty je starší a už se moc nepoužívá, s antagonisty se naopak zatím teprve ladí, ale jsou s nim dobrý výsledky a je tam nižší riziko OHSS.

aktaka
13. srp 2009

No tak at se k tomu vyjadri nase organizatorka 🙂
takhle dorazime do letnan v pul ctvrte a v sest bych te musela zase odvest. A to je blbost,aby ses kvuli hodine a pul tak drkocala. Ja myslim,ze pod svetlem novych faktu by bylo dobre prehodnotit misto srazu 🙂

a jake leky (myslim nazvy) jsou ti antag?

elana
13. srp 2009

Akty, seš můj psychozachránce, snad se mě zastane ještě někdo 😅 kdepak máme organizátorku. Hodí tu do vzduchu kopici hvězdiček a sbírat je musíme samy🙂

Antago je Cetrotide a Orgalutran.

aktaka
13. srp 2009

Organizatorka se zalekla nelehkeho ukolu a zdrhla 😀

hm,tak nevim. Jsem mela pocit,ze jsem tam neco zahledla,ale asi ne,nebyl to ani jeden z tech nazvu. No co,dozvim se za tyden az pujdu pro dalsi gonal

jo a jeste drobnost. Sestra mi rikala,ze mam zacit pichat 2. nebo 3.dc,ze je to jedno. Je to opravdu jedno?

elana
13. srp 2009

Spíš to opravdu bude Cetrotide (se dává ke Gonalu), takže krátký s antago. Proč? Protože čtu v Mrázkově Umělém oplodnění I. druhy protokolů a u krátkého s agonisty se podává od 2.DC ten agonista, který utlumí hypofýzu, aby nedošlo k uvolnění LH a ovulaci a od 3.DC se stimuluje (tenhle protokol měla Sonka). Zatímco jelikož Ty od zítra stimuluješ, ale pro další léky jdeš až za týden, tak to odpovídá tomu antagonistovi, ten působí přímo proti LH vylučovanému běžně, takže ho stačí začít podávat až tak od 7.DC, kdy by začal normálně stoupat.

2. nebo 3.DC je opravdu jedno. Takhle bych Ti to netrvrdila, nemít to od sestřičky od Mayera. Já totiž dostala MS odpoledne ve čtyři nebo v pět a volala jsem jí, jestli mám stimulovat už od druhého dne nebo počkat do pozítří, když si ještě nejsem jistá, že je to opravdu MS a ona řekla, že nemmůžu nic zkazit, když se mi to nebude jako mrcha zdát, tak počkat do toho pozítří. Že 2. a 3. den nehrají roli, tělo to nepozná.

aktaka
13. srp 2009

no ještě, že tě tu mám, mě to až tak dopodrobna studovat nenapadlo, jsem si říkala, všeho moc škodí, kdo ví, co bych se dozvěděla 🙂 díky moc

tak to jsem ráda. já to právě mám přesně tak. od rána špiním, po slabounké krvácení, ale ještě pořád bych neřekla, žeje to ta pravá ms, takže s pícháním počkám asi až do soboty. tedy podle toho jak se to rozjede

elana
13. srp 2009

To já to měla proštudovaný ještě než jsem začala přijímat fakt, že nás IVF nemine🙂...mě to totiž vždycky fascinovalo, tak jsem nakoupila knížky a začala. Ono je to vlastně krásně logický...jen mi neni jasný, podle čeho doktoři volí ty protokoly😀 (on teda pravda každej má svý pro a proti, tak asi dávají podle diagnozy je-li zjevná...no a tomu zbytku holt asi jak se vyspí nebo na kterou stranu jim ráno štěknul pes😀😀).

Tak přesně jsem to měla já. A ono se jako 1.DC bere jen když je normální krev a sliznice a nesmí to být po šesté večer. Tak jestli se do čtyř minut nerozkrvácíš 😅 , tak určitě je lepší začít až v sobotu🙂

aktaka
13. srp 2009

jo, s těmi protokoly mi to přijde přesně tak, jak se ráno kouknu z okna, takové budu dnes dávat protokoly 😀

tak mně sestřika při první konzultaci v iscaru říkala, že když krvácím hned od rána, až tehdy to mám počítat jako první dc. tzn. pokud začnu krvácet třeba v poledne, smůla, jako první dc se bere až následující den. já jsem to vždycky brala podle poledne, když to dostanu od 00h do 12, počítala jsem ten den jako první, všechno od 12 dál už byl nultý den

elana
13. srp 2009

No vidíš, sami si neví rady, co je 1.DC:-)...naštěstí pro nás opravdu tělo rozdíl mezi 2. a 3.DC nedělá (zatímco mezi 1. a 2.DC asi nějaký je), takže když si nejsi jistá, tak ten třetí den to jistí🙂

aktaka
13. srp 2009

tak tady ten ceník. ale kukám, že je z dubna, takže zase nevíme, jesli je to fakt ten aktuální. nicméně ty ceny tedy narostly slušně, hlavně to icsi, to je mazec

ICSI u 1 vajíčka 6tis
ICSI u 2-6 9tis
ICSI za každé další 1-3 2400
AH 6tis
PK 4tis
zamražení embrií na tři roky 2490, 500 za každý další rok
zamražení spermatu na tři roky 1tis, 500 za každý další rok
KET 4900
echokatetr 12tis
nativní IVF cyklus 15tis
nativní IVF cyklus bez ET 7500

elana
13. srp 2009

Akty, myslím že je to ten nový. No jsou to mrchy teda🙂, už to vidím, hele: 2-6 vajíček k ICSI je za 9000 a mě jich (schválně, celkem jsem jich měla 13) ICSIovali 7 😝 😝

Akorát mě zaráží ten echokatetr, tam bude chyba, já platila jen 900 (a určitě všichni platí), některý CARy ho používají i pro IUI a to by se pěkně prodražilo 😉

aktaka
13. srp 2009

aj, moje chyba, echokatetr je samozřejmě za 900, nevím, co jsem vymýšlela, když jsem to psala 😀

to jsou šmejdi ale fakt. že se s tebou nejdřív neporadili. no ale jak jsi psala, třeba zrovna ten dvoutisícový bude nakonec milionový 🙂

a ty sis tedy řekla, že chceš některé přirozeně a některé icsi? já bych totiž raději přirozeně (nějak věřím přírodní selekci 😀 ), ale zase se bojím, kdyby třeba vajíčka měly tvrdou skořápku, aby celé ivf neselhalo na tom, že spermie nejsou schopny proniknout tím obalem, to by mě kleplo asi

elana
13. srp 2009

Kdyby dvoutisícový, šestitisícový😀 hele, kolik stojí jedno vejčí🙂 Ale v poho, už jsem to vydejchala, ale naštvalo mě to, docela citelně nás IVF zasáhlo a když to nebylo připravený, tak to bylo drsný🙂

S tim katetrem dobrý, to teda fakt nevím nacos myslela, kdyby to bylo 9000 nebo i 90 tak to chápu, ale 15? 😕 😅

No, hele...my tam šli s tím, že máme asthenospermii, takže ICSI určitě ano. A po OPU přišla embryoložka a prý že teda 13 vajec a spg se rapidně zlepšil a že si myslí, že by stálo zato nechat kus neiscovat, jen prostě pro pokus, jestli to zvládnou. Tak sjem to riskla a nechala to na ní...a vyplatilo se. Ze 7mi ICSI bylo 6 embryí a ze 6ti neICSI jich bylo 5...takže aspoň víme, že v oplození problém nemáme. Ale je to samozřejmě velký risk, kor při prvním IVF. Ba dokonce, i jestli u nás dojde na 2.IVF, budu se i tak bát ICSI nedávat 😖

aktaka
13. srp 2009

nj, ale tohle bylo to sedmé, které už je "jen" za 2400 😀 😀
ale pálky to jsou fakt strašné. a to je pořád rodina základ státu, ale nikdo nám to neulehčuje 🙄

blbé je, že to nefunguje, že dají spermoně k vajíčkům, a když je neoplodní přirozeně, tak je prostě napíchají. to by bylo super řešení

já mám právě taky strach, ale manžel má spermio v pořádku, tak turková říkala, že icsi nebude potřeba. ale kdo ví, třeba je problém u nás právě to, že se spermie nedostanou do vajíčka. no uvidíme jak to dopadne. zase kdybych měla málo vajíček, tak nebudu riskovat a icsi dáme rovnou

elana
13. srp 2009

Jo ták😀 já to říkala, že s čísly kamarád nejsem🙂

No přesně tak, mě je to taky líto že to neni dotovaný víc...na všechny možný flákače (který se množí jak zajíci-asi že na TO nemyslí?😀) peníze jsou a tohle jde tak stranou a ještě se pak dočítáš na různých fórech, jak bysme děti mít neměli, pže když to nechce příroda, tak jsme asi nějaký méněcenný.

Jo, to jsem si taky říkala, že je škoda, že to musí být buď anebo. Takhle by to bylo krásný, kdyby šlo pomoct dodatečně těm, který to nezvládly přirozeně.

Hele, já uvažovala stejně, už jak jsme tam jeli, tak jsem si říkala, že kdyby bylo hodně vajíček, tak bych ráda kus a kus...ale přiznám se, že po OPU už jsem si na to ani nevzpomněla a asi bych to nechala ICSIovat všechno. Naštěstí to vyřešila ta embryoložka za mě.