Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
15. říj 2012

@mishi - jsem moc ráda za tebe....... 🙂

danda78
15. říj 2012

jo a přítel včera přišel s tím,že některé věci můžeme prodat co už nepoužíváme po malém - jídelní stoličku, ohrádku, kočár..... a já říkám, a pak to budeš zase za 2-3 roky kupovat nové,jeslti ještě budeme mít druhé??? a on se o tom nerad baví,ale říkal,že by klidně druhé chtěl hned, že ještě jedno chce, dal mi termín do cca. nového roku přirozeně,takže nic moc dlouhá doba a pak to kdyžtak prý na jaře zkusíme z těch zmražených co máme v CARu.... tak jsem čuměla, možná z toho jsem nemohla usnout, protože mě fakt překvapil.... 🙂
na to že minule nám to trvalo 6 let než se malý narodil od té doby co jsme chtěli,tak prý tak dlouho te´d čekat nechce... a chce ještě jedno dítko...
tak uvidíme jak to dopadne, já jsem s tím ještě vůbec nepočítala..
ráda bych rodila opět někdy v zimě,nejlépe zase střelce nebo kozoroha,tak uvidíme..
a malý by šel už do školky ofiko,tak by se to nějak dalo...
no jsem z toho v šoku..ale nějak extra se zatím teda nesnažíme,takže to spíš vidím opět na CAR

danda78
15. říj 2012

@mishi - už to ví manžel??? co on na to?? je to fakt zázrak a štěstí,ale moooc vám to přeju..
je super,že vám to vyšlo hned takhle napoprvé..jak s Bebe tak i te´d ..takže teď ten kluk,když to byla dvojková kvalita????? 😉 😉 😉 😉

mishi
15. říj 2012

@danda78 tak druhy mimco? pokud nemas zasadni duvod proc ne, tak mu rekni ANO. ja jsem si prala porodit druhe dite do 35. nebudu si nalhavat, ze jsem fyzicky stale jako dvacitka, a zvladnu vse levou zadni. taky jsme chteli rozdil mezi detmi kolem 2,5, snad se nam nas sen vyplni....no vlastne jsem nejdriv druhe vubec necjtela a jak sel cas, tak jsem menila a menila nazor...no a pocitali jsme s tim, ze to nemusi vyjit hned, kdyz budeme chtit.....

mishi
15. říj 2012

@danda78 jo manzel to uz videl a na rozdil od minule i toho prvniho ducharskyho. ukazala jsem mu to, kdyzn prisel do obyvaku rano ze sprchy.oba to berenme hooodne s rezervou. on tedy mnohem s vetsi rezervou, v tomhle byval vzdycky pesimista, boji se. ale je moc stastny, on taky byl prvni, kdo prvni prisel s myslenkou druheho ditete, a jak sel cas, dozravala jsem k tomu taky🙂)
ja sjem si vzdycky moc prala lvice. libi se mi jeho povahove vlastnosti. kolem me maji kamaradky lvicata - asi 8 deti, doopravdy tolik, dokonce jsou v tom i sourozenci. no i kamaradky mam 3 lvice. kdyby to ted vyslo s tim testem, tak to vypada na hodne pozdniho blizence nebo zacinajici raka. a blizence bych fakt nechtela🙂)) no to se mi to keca, kdyz maji tady holky uplne jine problemy.....PROMINTE
ale s tim druhym clovek premysli uz jinak.....nam bebe do skolky nevezmou pristi podzim, to ji bude 2 a 3/4, tak jedine soukroma par dni v tydnu a radne zacvakat...

medvedinka
15. říj 2012

@mishi držím palečky ať jen sílí.

kaijko
15. říj 2012

@mishi takže jsi to nevydržela? Držím palečky ať jen sílí!!!! 🙂 Na krev se musíš objednat? Možná bych si tam taky zavolala, kvůli práci, jestli mám pak jít od pondělí nebo ne. Kdyby to přeci jen nevyšlo, tak nechci být měsíc zbytečně doma a taky bych pak chtěla jít na KET a to by znamenalo další volno.. Vždy, když v práci chybím tak musí jít z druhé směny někdo navíc za mě. Počítáš den transferu?

evitaa
15. říj 2012

Holky, co chodíte k Hulvertovi na Florenc, jakou máte zkušenost s čekáním? Zítra to nezvládnem na odpoledne do Iscare, tak jsme se domluvili, že přijedem ve středu k němu do ordinace. Minule, když jsem tam byla, čekala jsem 2 hodiny. Přede mnou byly jen dvě pani a manžel říkal - dnes to vypadá dobře, za chvíli budem hotový. Chacha 😀 Bojim se, že to nestihnu do práce.

kaijko
15. říj 2012

@evitaa Na Florenci se čeká jak kdy.. Když jsem šla ráno na UTZ, tak jsem byla hrozně rychle na řadě a i jsme rychle odešli.. Já vždy čekala max snad hodinu, ale na to jsem zvyklá na gyndě.. Podle toho jaký případ je před Tebou, já chodím třeba o půl hoďky dřív, sestra bere jak kdo přišel..

danda78
15. říj 2012

@mishi - no uvidíme, byl to takový momentální nápad, nebo spíš návrh z jeho strany..on se o miminku a celkově těhotnění od určité doby odmítá úplně bavit - má z toho asi trauma a ani po těch letech ho to nepřešlo....no mně bude za 2 měsíce 34 let a taky bych ráda druhé dříve než mi "odzvoní hrana", a věkový rozdíl kolem těch 2-4 let max. je myslím ideál....tak uvidíme jak to dopadne... mám od kinezioložky předpovězené,že druhé bude přirozeně a přijde až to budeme oba chtít,tak tomu zatím nechávám volný průběh...
ale nejdýl za rok bych to taky začala řešit, ráda bych taky ještě jedno mimčo...
náš malý taky chodí do soukromé školky - jeslí, za rok mi ho nejspíš ještě asi nevezmou,podle dětí....tady musím platit 200kč za den - je to teda i s obědem,svačinkou a pitím....dávám ho tam zatím 2x týdně když mám nejvíc práce.... jinak chodí k prababičkám..
@kaijko - zkusila bych si tam zavolat,že třeba špiníš,ale test máš pozitivní,zda ti udělají kontrolní krev na HCG aby jsi věděla zda jít po víkendu do práce, myslím,že tě neodmítnou...

mishi
16. říj 2012

@medvedinka dekuju
@kaijko den trasnferu nepocitam, myslim, ze to tak ma byt. ja mela KET v utery, tedy dnes jsem 7DKET (st,ct...). na krev se asi neda prijit jen tak a rict, vezmete mi krev, jsem nejspis tehotna🙂 nevim, co by nam na to rekli. vcera odpo kjsem volala do iscare, ze chci v patek rano na krev kvuli hcg. oni s tim nemeli problem, jen se trochu divili. jak uz jsem psala, s bebe v briskju jsem byla v iscare na krvi 14dni po ET, byl to standard, mely tro tak vasechny pacientky. rano donest ranni moc, sestry udelaly jejich gravitest a jeste vzaly krev a odpo se volalo na vysledky. rekly mi, ze bych mela asi jit k hulvertovi, jenze jsem argumentovala s tim, ze tam je dost problem se dovolat sestre (minule jsem to zkousela 2hod!!!)

mishi
16. říj 2012

@evitaa posledni 3 navstevy hodinove zpozdeni u hulverta, klasika. uz jsem si zvykla. proste skvely lekar se hodne venuje pacientkam a povida si s nimi. u nej asi jedineho to dokazi akceptovat.

mishi
16. říj 2012

@danda78 jeste jsem ti neodpovedela na to dvojkovy embryo🙂 doufam, ze to rikali jen ve srande a i dvojky byvaji holcicky. moc bych si jeste jednu prala. kdyz jsem cekala bebe, prala jsem si kluka - vojtu - a hulvert me velmi brzy vyvedl z omylu 😎 no trvalo mi jen 1 den, nez jsem si zvykla, ze nenosim u sebe kluka, ale holku, a bezela jsem pro prvni holcici saticky do debenhams.)) a ted, kdyz uz mame holcicku na mazleni, chci si to obdobi prodlouzit a nuchnat se jeste s dalsi. a pak je tu jeste spousta dalsich praktickych duvodu - obleceni, holcici hracky, podobne zajmy a hlavne - mohly by spolu zustat v 1 pokoji, asi bychom jim za par let obetovali nasi 18m loznici a my sli do detskeho (12,5). bohuzel mame byt 3kk. kdyby byl kluk, kolem 10let bych presvedcila stepana, ze musime jit do 4kk. ja zazila spolecny pokoj s brachou (o 2roky mladsi) a bylo to utrpeni. moc rada bych svym detem doprala to, co jsem ja nemela a co mi dost vadilo

mishi
16. říj 2012

jinak vsem hlasim, ze dnes opet //, barva svetla stejne jako vcera

kaijko
16. říj 2012

@mishi Ahoj, tak na krev se opravdu nemusím objednávat.. I na stránkách Iscare je to napsaný, mají tam přímo, že testy na HCG se dělají 14. - 15. den po ET. Mám ve čtvrtek ráno (14. den) přijít do 9h a odpoledne budu vědět výsledky. Jsme "pobočkové pacientky". Takže by jsme měli na krev a vyšetření k Hulvertovi do ordinace. Ale samozřejmě nás nepošlou domů,když přijdeme tam. Dohodla jsem se pak se sestrou u Hulverta, že ve čtvrtek půjdu rovnou s výsledkem krve do ordinace k Hulvertovi, aby mi "naordinoval" co dál s prací.. a sestra případně vystavila neschopenku. Prostě si tam počkám! Jj, sestře je něco se dovolat. Sestřička Lucie byla super 🙂 Buď už tam není nebo na ní nemám štěstí.
Jéé, pořád máš // 😀 Já taky 😀

mishi
16. říj 2012

@kaijko no ja budu v patek teprve 11den, ale ja to chci vedet uz pred vikendem,a rada bych si nadelila prijemnou zpravbu k svatku. teda dpoufasm, ze bude prijemna🙂
sestre lucii se jen tak nedovolas 😀 je doma s miminkem. lucka sice byla trosku vic "ukecanejsi"🙂, ale cekani u ni bylo vzdycky super a mela jsem ji moc rada. kdyz jsem byla na kontrole po 6nedeli, tak tam jeste byla a pak musela otehotnet, protoze tehotnou jsem ji uz nevidela.ja tam vlastne cca 1rok a 4mesice nebyla, tak to musela stihnout v te dobe. kdyz se podivas v cekarne na nastenku, uvidis tam utz miminek v brisku a nektere jsou jeji 😀 podle rocniku si tipuju, ze to bylo taky IVF. prejme ji toho prcka, myslim, ze ma kluka

mishi
16. říj 2012

@kaijko jstli nam opravdu potrvrdi to tehotenstvi, tak budeme kousek od sebe, transfery mame ty ctvrtek ja utery, tedy ja 5dni pom tobe. nebo se pletu? muzu se zeptat, kdy jsi mela 1den MS? ja 17.9. (pondeli)

danda78
16. říj 2012

ahoj
@mishi - jsem ráda že // tam stále jsou a pokud si přeješ další holčičku,tak při vašem štěstí ji tam už te´d máš...... 🙂 ale máš pravdu,že je to i z praktického hlediska mít lepší děti stejného pohlaví,když jsou takový kousek od sebe a i na ty hračky, oblečení, pokojíček...
@kaijko - super že i tobě // stále drží a sílí
jsem zvědavá jaké nahlásíte HCG na konci týdne,i když ani z toho se toho nedá moc poznat, já měla asi jen 142,5 j. a @mishi - přes 1000 j. a obě máme jen 1 mimi
a vám oboum vlastně zaváděli jen 1 embryjko,tak pokud se nerozdělilo,tak je to jasné...
a to já tam na prvním ultrazvuku měla i druhý gestační váček,ale prázdný a už mizející...takže chvíli se musely chytnout obě dvě...
a kolik dnů budete od sebe se taky nedá přesně říct, @mishi to měla po KET a @kaijko ET tak to je taky rozdíl a jiný vývoj..takže myslím,že budete fakt skoro nastejno..... 🙂

mishi
16. říj 2012

@danda78 pamatujes, kdyz jsme tehdy byly tehotne spolu?sice cca mesic od sebe, ale bylo to fajn, ze jsme si spolu tady mohly pokecat a uklidnovat se🙂 libilo se mi to. jak jsi mi psala sms, kdyz jsi porodila, abych to sem vyvesila? 😀 tesim se, az budes zase tehotna 😎 my jsme to zkusili se stepanem asi 3 mesice prirozene no a vysledek znas. hulvert nas ani nechtel znova poslat na imuno, ze to nema smysl, ze nam max doporuci 3mesice sexu s kondomem, prednison a anopyrin v mem pripade a ze jejich vysledky jsou velmi zavadejici a vubec ne smerodatne....no a my nechteli stejne cekat dalsi mesice, ale jit co nejdriv NA VEC 😉

mishi
16. říj 2012

@danda78
@kaijko
co se tyka hladiny hcg, ja budu mit asi o dost nizsi nez ty - vlastne oprava, ja bude v patek teprve 10DPKET. u cerstvych embryii je hcg asi vetsi, kdyz jsou dele v tele. mozna i proto budu mit gravitesty mene fialove ze zacatku.
tehdy s bebe 14DPET jsem mela 1573 a to bylo opravdu jen z 1 jednickoveho embrya. jsem se uplne lekla a nevereila, co mi to do tlf rikaji

mishi
16. říj 2012

@danda78 uz si ani nevzpominam, ze sis nechala dat 2 embrya. ale eskymaku mate tedy pozehnane 😉 😉

danda78
16. říj 2012

@mishi - jo bylo to super..tak te´d tady budeš mít @kaijko - s kterou budete jen o pár dnů od sebe...
já si ještě chvíli počkám...
jo my si nechávali vždy zavést 2 embrya a nikdy nic,až ten poslední pokus byl nějaký hodně plodný....tak věřím,že z těch 17 ks v mrazáku bude ještě min. jedno perfektní.....

kaijko
16. říj 2012

http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...
jsem si našla.
taky nevím jaký mi embryjko zavedli, byla jsem docela nervózní a tohle mi uteklo, ale myslím, že mi to říkal embryolog..
vím, že jsem dostala 5denní embryjko 🙂
@danda78 máte 17 mrazáčku? Ty jo .. 🙂 My máme jen 3..
@mishi 1.den ms 15.9. v sobotu

mishi
16. říj 2012

@kaijko tri jsou taky dobry, my meli jen 1. takze kdyz se to nepovede, ceka me v prespristim cyklu cely IVF....brrrr doufsm ze ne, taky uz kvuli bebe, vzdyt bychom byli porad jen na cestach k doktorum

jsem ted docela skeptik. i kdyz mi potvrdi tehu, prvni tydny se muze stat opravdu cokoli, prestane se vyvijet, prestane srdicko, spatne vysledky NT, ......jak jsme meli predtim vsechno uplne perfektni, mam ted strach, ze neni normalni, aby se to opakovalo bez jakyhkoliv problemu znova a meli jsme stesti podruhe....

ted me asi nejvic trapi, jak zacatek tehu muze ovlvinit, kdyz bety musim nekdsy pozvednout (scena na prechodu, dnes spici vyndat z golfek a polozit do postylky), a to ji ted vubec nedavam do jidelni zidle, do a z vany. jeste jsem ji nedavala ani do autosedaxky , to do nedele delal stepan, ty prvni dny po KET.....

co si to tom myslite???

elana
16. říj 2012

@mishi
@danda78 Vy už si mě asi nepamatujete, ale kdysi jsme se tu potkávaly na diskuzi. Pořád sem ze zvyku nakukuju a vidím teď známé nicky, tak jsem Vás chtěla pozdravi a popřát znovu hodně štěstí. Já už mám taky chlapečka, podařil se v jiném CARu, ale už je mu 16m, hrozně to utíká. Tak ještě jednou oběma přeju, ať se Vám podaří vše dobré dotáhnout do vítězného konce 😵

mishi
16. říj 2012

@elana ahooooj, ajsne ze si pamatuju jmeno, ale ne uz tvuj pribeh ☹ tak to moc gratuluji k vysnenemu miminku, teda pardon, batoleti🙂) a kde se zadarilo, v ajkem CAR? proc jsi odelsa z iscare? treba to tu nekoho bude zajimat, nemusime pet jen ody na iscare....

mishi
16. říj 2012

@elana ano, vracime se na MISTO CINU 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mishi
16. říj 2012

nevite, jak se ma treba baraf? mela z iscare chlapecka, co se narodil mnohem drive a lezeli v motole

baraf
16. říj 2012

Bára se má s klukama dobře🙂))))

baraf
16. říj 2012

mishi- a gratuluju a držím palce.