Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
30. dub 2010

ahoj holky
tak zase na chvilku načumuju

Madli, koukej odpočívat! mít takové mrně nedonošené není vůbec žádná výhra, a to já rodila "až" v ukončeném 36tt

jinak mi doma celkem zvládáme, Sára pořád spí, tak aby taky ne 🙂 akorát v noci mívá svou dvouhodinovku, kdy je vzhůru, ale většinou jen čučí, málokdy pláče. ale kdyby si je chtěla vybírat přes den, to by mi nevadilo, v noci většinou už padám na pusu 😅
jinak pocit je to úžasný, ale taky hrozný strach, aby byla v pořádku. dnes se na nás přijde podívat paní doktorka, tak už mám na ní připravený seznam dotazů 😅

a ještě vám napíšu ten můj porod, pokud se tomu tak vůbec dá říkat 🙂 vyrazila jsem si v pátek do prahy, oběd s kolegyněmi a
kafe s kámoškou. ve dvě hodiny mě začalo slabě bolet břicho jako na ms, tak jsem si říkala, že poslíčci. ve 4 už to bolelo trochu víc a hlavně jsem vysledovala jakousi pravidelnost po 15min. pořád jsem ale seděla a klábosila s kámoškou. jsen jsem si dělala srandičky, že asi rodím 🙂 v pět už to bolelo po 10min a hlavně jsem začala slabě krvácet, takže jsem volala muže, že jedeme domů, kdyby náhodou něco. při cestě domů se kontra zkrátily na 5min a už to celkem slušně bolelo. no ale rozdýchávejte ve vlaku, že jo 😀 jsem ho tlačila i očima, aby už byl v cíli. v tu dobu už ty kontrakce šly hlavně na konečník. přijeli jsme domů, manžel začal házet věci do tašek, co nám ještě chybělo. já pořád lítala na záchod, protože jak to tlačilo na konečník, tak jsem si myslela, že potřebuju, ale nic samo. po půl hodině jsem už klečela na gauči na všech 4 a úpěla, že do toho auta ani nedojdu. no nějak se povedlo a frčeli jsme. v pátek večer, štěstí jak sviň, že nebyla praha zasekaná. v autě už jsem měla kontra po dvou minutách a byl to už fakt hukot, pořád ty tlaky na konečník. do porodnice jsme dojeli někdy kolem osmé, přišli jsme na příjem a sestřička, že si natočíme monitor. tak říkám, že mám kontrakce po dvou minutách a hlavně tlaky na konečník. tak hned volala dr, aby mě přišla vyšetřit. vylézt na kozu byl heroický výkon a prohlídka pro mě byla z celého porodu asi to nejhorší, nejvíc bolestivá. hrozně jsem se bála, že mi řekne, že jsem otevřená na jeden dva prsty a budu se tam svíjet ještě dalších x hodin. takže když jsem slyšela, že na 9, začala jsem se smát úlevou a v ten moment mi rupla voda 🙂 a pak už to šlo všechno strašně rychle. naložili mě na vozík, odvezli na porodní box, manžel šel samozřejmě hned se mnou. vylezla jsem na kozu, nasadili mi monitor a PA povídá, že do půl hodiny je malá na světě. tak to jsme oba zůstali tak opaření, že to ani není možné tak rychle. do toho se začaly vyřizovat papíry, ani nevím, co jsem jim tam všechno odpovídala, snad ne nějaké blbosti 🙂 tak jsem si asi dvacet minut ležela a rozdýchávala, ještě jsem musela na chvíli na bok, aby malá správně dorotovala. no a v ten moment nastoupily teprve ty správné pocity na tlačení, ty jsou celou dobu i mimo kontra, tak se šlo tlačit. na jednu kontrakci vykoukly vlásky a na druhou (ve 20:46) byla malá venku 🙂 hned začala plakat, tak se mi ulevilo. přestřihávali jí šňůru a já na ní koukala a nemohla jsem věřit, že to je ona. i když byla celá upatlaná, byla prostě nádherná. ale jak byla malá, museli jí začít rychle ošetřovat, takže jsem jí ani nedostala na břicho. až pak mi jí zabalenou přinesli asi na pět minut, tak jsme na ní koukali jak na svatý obrázek a manžel brečel jak želva, hrozný doják 🙂 to už mi jí ale zase odnesli do inkubátoru, aby moc nevychladla. no a čekalo se až porodím placentu, jenže té mrše se nechtělo, tak mě museli uspat a vyoperovat jí ven. mně to ani nijak nevadilo, jak jsem byla v euforii, tak mi bylo všechno šumák. kdo ví, jestli mě tam něčím nenadopovali 🙂 po narkoze jsme tam s manžou zůstali ještě tak dvě hodiny, potom už jsem jela na pokoj a manžel domů. Sáru mi přinesli ještě na přiložení. první den se nechtěla vůbec chytit, až v noci se soboty na neděli, tak to se mi ulevilo, další noc se mi udělalo mléko a teď už jsem jak dojná kráva 😀
takže za mě můžu říct, že porod je brnkačka 🙂
a ještě pár technických údajů, v té rychlosti se samozřejmě nestihla žádná příprava, nástřih mi udělali. prý by nebyl potřeba, ale u nedonošeňat se dělá, aby se ten porod co nejvíc urychlil. vím přesně i moment, kdy mě střihla, ale naprosto nic jsem necítila. šili mě při té nakroze, takže tomu jsem se vyhla.
a dnes jsem se vážila, nechala jsem v porodnici 9kg, tak už jen nějakých 13 🙄

a vůbec jsem to po sobě nečetla, tak se omlouvám za chyby a případnou nesrozumitelnost

garp776
30. dub 2010

akty..no prostě krása, hrozně hezky se to četlo..

aktaka
30. dub 2010

jo a musím ještě říct, že asi jsem měla fakt kliku nebo jsem divná, protože i v těch nejhorších kontrakcích jsem si říkala, že tohle bych ještě chvíli vydržela. ale samo mi nevadilo, že jsem to měla tak rychle za sebou 🙂

madlinka
30. dub 2010

Akty čtu a brečím tu u toho jako kr..... To jsi mě teda dostala!!!!! Nemám slov....prostě nádhera 🙂

siki26
30. dub 2010

Akty, tak to je paráda, že jste to obě tak krásně zvládly 😉 Jste šikulky šikovný...
Jen si užívej, že malá zatím pořád spinká. To ty moje taky spinkali. Teď spí tak od 23h do 3h a pak usnou už sotva jen na hodinu. Takže někdy je to fakt záhul, padá mi hlava a prckové jsou čilí.
Teď si je odvezl Honza ke kamarádce na zahrádku, tak mám chvilku volna. Asi půjdu něco dospat.

siki26
30. dub 2010

Garp, tak to je taky skvělá zprávička 🙂 Nechci nic zařeknout, ale vypadá to slibně. Držíme palečky, aby čárka jen sílila 😉

garp776
30. dub 2010

díky siky..koukám, že dvojčata jsou zlatíčka..ještě pár měsíců a trochu si odpočineš..pak si spolu budou hezky hrát...celou noc spinkat a hlavně budou spinkat v tu dobu, kdy se to tobě nebude hodit 😉
Ty když jsi našla // na testu, byla už si po svým obvyklým termínu ms? Jak moc si se šetřila? Můžu posekat trávník o víkendu?(motorovou sekačkou s náhonem)

baraf
30. dub 2010

Akty- krása..... slzička mi ukáplahezky jste to zvládky,holky. Luky taky spinkal, ale úderem pravého termínu porodu se to zlomilo..... ale v noci spal pořád, to jo.

biris
30. dub 2010

Tak jsem dnes byla na ultrazvuku a za 14 dní jdu zahajit léčbu,tak jsem na to zvědavá ptala jsem se doktorky jestli budu mít to icsi když má přítel špatné spermio a ona řekla že to musí rozhodnout spermiolog.Moc jsem ji nerozumněla je sice příjemná ale špatně mluví česky tak jsem z toho jelen,tak zas budu celých 14dní čekat co bude!
Madlinko děkuji za podporu,jsem ráda že to forum tady je a mám si s kým o tom popovídat,nikomu z příbuzenstva ani okolo známých jsme to neřekli že se pokoušíme.Ikdyž tchán má pořád narážky že bysme si mohli pořídit mimčo,protože švagrová má 2měsíce holčičku.
Sonko budu ti držet palečky!jako všem kdo se pokouší stejně jako já.

baraf
30. dub 2010

Biris-tos byla u Anušky, ta je hodná, akorát se musíš pořád ptát a mít uši nastražený, abys jí rozumněla. a s těma narážkama od rodiny-hoď to za hlavu, však se to podaří!!!! ad ICSI- embryolog Ti poví, co a jak.... my ho třeba využili, pže u nás máme trošku omezený možnosti,co se spermií týká.... ale pokud máš strach, že bez ICSI to nepůjde, nikdo ti to nebude zakazovat. Tak držím palečky!!!!

baraf
30. dub 2010

Siki-ahoj, co broučkové, jak rostou? tý jo, už jim jsou 3 měsíce,co?

ajscha
30. dub 2010

Ahoj holky,
Biris - tak držím palce, není se čeho bát, OPU, transfer i všechno okolo proběhlo v naprostém klidu, všichni jsou moc milí, trpěliví a všechny podstatné informace ti po Anušce ještě zopakují sestřičky a do ruky dostaneš papírek s tím nejdůležitějším - Anuška je zlatíčko, Aktina Sárinka je tuším přes Anušku, já k ní chodím taky, Baru taky - umí to 😉 .
Akti, super počteníčko, to je super, že to šlo takhle rychle a zbytečně jste se netrapili 😉 Tak ať Sárince to pohodové ladění a spinkání vydrží, ať si to miminkování můžeš užít.
Soni, držím palce. Já už jsem objednaná, s příští MS začátkem června snad budu moci absolvovat druhý KETík.
Garp, držím palce, ať // sílí!

biris
30. dub 2010

Holky díky za podporu.

danda78
30. dub 2010

ahoj holky,
akty nádhera.. opravdu, zvládli jste to na jedničku, je dobře,že už jste doma a Sárinka určitě bude hodná a bude se jí u vás líbit..
ajscho,tak na příští měsíc budeme moc držtet pěstíky, aby to taky vyšlo, musí...
garp, tak to je paráda, teď už jen aby sílily,ale testuj tak obden,častěji to moc nemá cenu a ten rozdíl tam není tak vidět... já měla první // 9.den od ET,možná by tam byly i dřív, ale to jsem nezkoušela testovat, takže to je na dobré cestě..
biris, hlavně se ptej,anuška je fajn,ale moc toho neřekne nebo jí nejde moc rozumět,tak vyzvídej,co tě zrovna napadne..
včera za mnou byla na otočku na návštěvu mamka, dovezla mi pár věcí od ségry, co nosila když byla těhu,ale je to spíš na doma a koupila mi asi 3 trička a sukni bílou těhotenskou s tím pérováním na bříško... tak jsem ráda..
za chvilku se budu muset kouknout po nějakých riflích, ještě chvíli vydržím,ale tak za měsíc už to bude horší..
v pondělí mě čeká kontrola,tak jsem hrozně zvědavá,snad bude vše ok.. pojedu nakonec asi sama, přítel je objednaný k zubařce na vytrhnutí zubu,tak pocestuju vlakem..
jo,a taky jsem šikulka, předevčírem na procházce se psem jsem si pěkně zvrtla nohu, v kotníku,a dost to bolí,včera jsem si v lékárně koupila gel - emoxel,ale až navečer když už jsem si ho asi 2x natřela jsem si přečetla návod a těhulky ve 3.trimestru ho nesmí vůbec a v 1.a 2. trimestru jen v závažných případech a krátkou dobu... takže když chodím, mám to zavázané a když jsem doma, tak to chladím... snad to bude ok, asi ani na rentgen bych teď nemohla...
jinak přeji krásný víkend všem, budu nakukovat,i když to budeme mít asi zase nabité,ale uričtě ještě napíšu do toho pondělka..
mějte se a ať vás dnes nikdo neodnese.....
d.

biris
30. dub 2010

Chtěla jsem se ještě zeptat jak je to s placením?ivf mám schválené pojišťovnou a prý budu muset složit 12tis zálohu.To kdyby mi dělali ivf+icsi tak to bych musela platit za to icsi zvlášť 12tis?Nerozumím ještě tomu KET,přečetla jsem si na stránkách iscare že to je přenost rozmražených embrii!A za to se platí taky pokaždé kdyby se to na poprvé nepovedlo?Omlouvám se za takové otázky a děkuji za vaši trpělivost!

madlinka
30. dub 2010

Biris neboj, Anuška je šikulda, sice jsem se s ní v Iscaru skoro nepotkala, ale dělala mi transfer těch dvou zlobidel co mám v pupíku 😉 !!!
Taky jsem se bála jestli si vše budu pamatovat a umět, ale vše ti tam důkladně vysvětlí a budeš dostávat i vytisknuté instrukce co se týče odběru, transferu a tak....opravdu se ničeho neboj!

garp776
30. dub 2010

ahoj holky,
teď jsem byla na WC a měla jsem trochu hnědého hlenu na papíru.. ☹ Měla jste to některá, nebo se mám s mimi začít loučit..

biris..nejdřív zaplatíš zálohu 12 tis bez ohledu na to jestli budeš mít ISCI, pak se to vyúčtuje..buď ti vrátí nebo ještě něco doplatíš. KET se platí jen v případě přenossu mraž. embryí(tedy pokud nedojde k ET nebo po neúspěšném ET)

elana
30. dub 2010

Nepřijde Vám, že v Iscaru pracuje snad jen Anuška? 😅

Garp, buď vklidu, má to skoro každá (Akty myslím špinila, ještě i později), já taky (sice jsem pak měla MA, ale to až mnohem později a dokonce mi dr. řekl, že v téhle fázi pár dnů po ET to bývá spíš dobré znamení)...odpočívej (tu sekačku bych Ti teda nedoporučovala a na manžela nechej i žehlení, vytírání a luxování), stejně nic neovlivníš, můžeš si nevhodným režimem v podstatě jen uškodit...zatímco pokud je mimi ok, tak ani špinění nic neznamená, může to být z překrveného čípku, odchází druhé embryjko...cokoli.

Hlavně: dokud není červená krev se sliznicí, neděje se (skoro) nic (krom toho, že je to psychicky na budku, to tu známe všechny).

garp776
30. dub 2010

díky moc eli, moc mi to pomohlo..na sekání se vyprdnu(přítel to udělá, ale je mi to blbé..jelikože má sám kolem statku spoustu práce a sekání trávy byla jedna z mála mých prací..) Jen neví, beru utrouš 1-1-1, nemám si třeba tabletku přidat?

garp776
30. dub 2010

taky mi přišlo, že anuška tam je snad každý den ( Turková jen uterý a pátek), mě ovšem dělala transfer Turková..těsně než jsem šla na sál, tak děsně sprdla sestry...pak se mne ptala, jestli jsem něco neslyšela. 🙂 Někdy je dost drsná, ale při transferu byla neskutečně milá..

danda78
30. dub 2010

garp,taky jsem špinila od 6.-10.dne po ET, bylo to způsobené asi odchodem druhého embryjka,takže neboj, nic to není....měla jsem dokonce trošku i červené,pak už jen narůžovělé barvy....
spíš to po ET bývá dobré znamení,nikdy předtím se mi to nestalo,a taky se nikdy nechytly až teď.... tak doufej, odpočívej, samozřejmě na procházky můžeš chodit, na menší nákup taky,ale sekačku určitě ne....a nic při čem zapojuješ svaly a namáhá to.....
vidím to dobře, že budou další // a mimi na cestě...

elana
30. dub 2010

Garp, přidat si klidně Utrouš můžeš (já brala po KETu 2-2-2) a myslím že tehdy na těch propozicích i při ET tam byly rozepsaný léky a kdo měl Utrouš, tak jich bral 6 denně. Je to spíš pro Tvou psychiku, pokud je vše v pořádku a těhotenství je dobře založené, tak Tvé tělo produkuje dost progesteronu samo...ale zkazit tím nic nemůžeš, tak co🙂

danda78
30. dub 2010

mně taky doktor po tom špinění přidal utroš na 2-2-2 a budu ho tak brát až do konce 12.týdne,takže si tam zavolej a nebo rovnej zvyš dávky kvůli tomu špinění, tím ničemu neublížíš...

madlinka
30. dub 2010

Garp já špinila 9-11 den po transferu a zůstali oba. Dr. mi řekl že to způsobuje uhnizďování 😉 takže je to spíš dobré znamení.

Turková mi dělala odběr, na sále se čekalo, v laborce neměli ještě čistej stůl, tak jsme zatím klábosily a byla mi moc sympatická!!!! Jinak jsem jí tam nikdy nepotkala.

madlinka
30. dub 2010

Jo a utroš jsem měla taky 2-2-2

garp776
2. kvě 2010

holky díky moc, moc mě vaše příspěvky pomáhají. U mne zatím nic nového, čárky na testech jsou stále, ale taky se stále bojím mršky..pokud to nedostanu do uterý, tak už budu klidnější..(no i když ne uplně) pak půjdu v pátek na krev. utrouš jsem si teda zvýšila na 2-2-2 abych mrše nedala šanci.
hezkou neděli...

madlinka
2. kvě 2010

:Garp držím palečky!!!!!!!!!!!!! Neboj, to vyjde!!!!!! 😉 😀 ....... hurááá, bude další iscarátko 😀 😀 😀 ...... no jde nám to dobře

danda78
2. kvě 2010

ahoj holky,
jen nakukuju,ale koukám,že tady od pátku nikdo moc nebyl...
garp, nic jsi tou zvýšenou dávkou nepokazila a myslím si,že je to na dobré cestě, taky jsem netrpělivě čekala na krev, bála se jít pokaždé na záchod,zda se nerozjede mrcha,ale spíš je to opravdu dobré znamení, to špinění...
já jdu zítra na další utz, ještě do Iscare, to už budu pomalu začínat 10tt, tak doufám,že vše bude ok, miminko se vyvíjí tak jak má a pěkně mi roste... srdíčko jsme měli už minule tak snad se nezastavilo..
nic mi není, cítím se ok, jen bříško už mám větší, začíná se mi pěkně kulatit už pod prsama a pomalu se to zvětšuje směrem dolů a v oblasti pupíku už je docela velké....
jsem akorát unavenější, tak když můžu, jdu si odpočinout, jinak se mi naštěstí nevolnosti vyhly a špinění už taky...
jen jsem o víkendu zjistila,že jsem byla skoro v přímém kontaktu s 2 dětma, které mají neštovice, už sice asi 10.den,ale stále je mají po těle, byli jsme od sebe tak na 2-3metry a jen chvíli,ale stejně... doufám,že to nebude mít na nic vliv, nechápu ty mámy,že je pustí takhle ven,když na ně berou hlídačenky a mají b ýt doma... ☹ ☹ ☹ ☹
tak mi držte pěsti, zítra navečer se nahlásím...
ivčo co ty jak jsi v pátek dopadla na kontrole?? napiš,jsme zvědavé....
d.

garp776
2. kvě 2010

ahoj holky,

danda...to je krásný 10 týden a to kulatější bříško...takže už budeš převelena ke své gynekoložce? Držím palce na zítra.
madlinko..kéž by, díky moc

Utrouš asi funguje, špinění je docela pryč, ale bolelo mě v podbřišku skoro celý den, takže nervy mám jak dráty...

madlinka
2. kvě 2010

Garp mě v podbřišku bolelo od začátku až do asi 16tt, takže se toho neboaj.

Já byla dnes zas u Apolináře, tak se to rapidně nezhoršuje, jen o 2mm což je prý v normě. Matyášek má 880g a Karolínka 830g 🙂....... a v pátek zase na utz.......