Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

garp776
2. kvě 2010

madlinka..tak to je skvělá zpráva..takže už máš i jména? (moc pěkná)

madlinka
2. kvě 2010

Garp zatím jsou pracovní ale na 99% u nich už zůstane 😉
Hele brouku, vyfoť si testíky a hoď si je do fotogalerie, ať ti máme co chválit 😉

garp776
3. kvě 2010

madli ...no já se bojím to zakřiknout, tak třeba až po krvi?...Jinak testim každý den(blbec), a čárky jsou a dokonce snad i trochu silnější...ale to stále nemusí nic znamenat, ani nevíš, jak ti závidím, že už si tak daleko a nejhorší máš za sebou..

madlinka
3. kvě 2010

Garp tak to si jenom myslíš.....ono z toho strachu už nevyjdeš.....nejdřív je to aby byly //, potom aby vyšla krev, potom aby bylo srdíčko, pak do 12tt strach z potratu, potom následně strach z každýho screeningu aby bylo mimi zdravé a teď už zas strach z předčasnýho porodu.......a až se děti narodí ani už nemluvím. Toho strachu se už do smrti nezbavíš!!!!!

Garp koukni do mojí fotogalerie 😉 , já testila od 7dne každý den 😀 ....ani tu 😀 všechny fotečky nemám

danda78
3. kvě 2010

ahoj holky,
tak jsem zpátky z kontroly... 🙂 🙂 🙂 🙂
vše ok, miminko pěkně porostlo za těch 14 dnů, už odpovídá tak jak by mělo takže dnes jsme už 9tt+2dny, termín porodu mám změněný dle PM na 2.12. dle utz zatím na 4.12. 😉 😉
ultrazvuk byl nádhera, měříme 2,36cm kopalo nožičkama i ručičkama a mrskalo sebou.. 😀 😀 😀 😀 😀
musím tam jet ještě tento týden znovu nalačno a vezmou mi krev na vše možné + příští týden tj. v dokončeném 10.týdnu další krev v Gennetu a ve 13.týdnu 1.screening a pak za měsíc kontrola opět u Mrázka...
taky jsem již dostala řidičák- těhotenskou průkazku, tak se můžu pomalu začít chlubit..
díky za držení palečků, půjdu si lehnout, vstávala jsem ve 4,tak jsem ko,ale navečer se ukážu...
pěkné odpoledne.
d.

garp776
3. kvě 2010

ahoj dando...tak gratuluju k řidičáku...toto utíká viď? Takže vánoce už ve 3! 😉

biris
3. kvě 2010

ahoj holčiny,dando gratuluju také,madlince ke jménům.Chci vás zase poprosit o radu,když mi zahájí léčbu tak kdy se dělá odběr vajíček a oplodnění?To hned tu první ovulaci po zahájení?Jsem z toho tak trochu na nervy,dneska mi řekla jedna známá že to na poprvé nevyjde prý jen málo komu.Máte některá neschopenku už od začátku,nebo ste se musely hodně šetřit?Ptám se proto jestli budu muset skončit v zaměstnání?Už abych to mněla za sebou a mohla o tom normálně mluvit,zatím jsem moc ráda že se můžu aspoň svěřit vám! 😉

baraf
3. kvě 2010

ahoj všem,

garp-tak to je jasný 😉 bezva, gratuluju

dandi-no vidíš, tak už máš průkazku, počkej uteče to

madli-super, že kontrola v pohodě, uvidíš, broučci v bříšku ještě vydrží

elana
3. kvě 2010

Ahojky🙂

Dandi, paráda, jen tak dál.

Biris, řeči o tom, že to skoro nikomu nevyjde napoprvé jsou nesmysl...podívej tady, Báře, Akty, nakonec i mně vyšlo 1.IVF (byť u mě nemělo šťastný konec), nevím, proč tyhle kydy lidi říkají, co Ti tím chce jako prospět?

K té stimulaci, záleží na protokolu, ale v podstatě ano, jednoduše lze říct, že po zahájení stimulace se berou vajíčka hned tu první ovulaci. Pokud máš dlouhý protokol, tak mezitím odmenstruuješ, pokud krátký, tak stimulovat začínáš až po menstruaci.

A neschopenka, záleží na Tobě, na práci jakou děláš a tak...já třeba zastávám názor, že těhotenství není nemoc a pokud je člověku dobře, v práci má prima kolektiv, netahá bedny s flaškama nebo nestojí u pásu...tak neni sebemenší důvod být doma a pozorovat se. Ale to opravdu záleží na Tobě, jaký si to uděláš, tkaový to máš 😉 budou tu i opačný názory.

ajscha
3. kvě 2010

Ahoj holky,
Dandi, gratuluju k řidičáku na miminko 😉
Biris, já si taky myslím, že je to o každé z nás - i tady se to potvrzuje - Akty má zdravou krásnou holčičku, byla doma snad od OPU, Siki má krásná zdravá dvojčátka, po ET byla doma snad 3 dny a do práce těhu chodila až do konce. Každá jsme jiná, někdo má větší potíže, někdo menší, i mně po KETu dokonce sestřička řekla, že už je prokázané, že ležení nijak pravděpodobnost úspěchu nezvyšuje, takže 72 hodnin pro "zakousnutí" polehávat a pak více méně normálně fungovat.
Madli, držím palce, ať to vydržíte s bříškem co nejdéle.

danda78
3. kvě 2010

já podnikám,takže neschopenku taky nemám, je mi dobře a nic mě nebolí, nezvracím, nekrvácím.... tak proč zůstávat doma??? takhle mi to alespoň rychleji utíká a člověk nemá čas myslet na to co kdyby...
uvidíme jak to půjde dál,ale zatím mám tolik práce že si nemůžu stěžovat, teď ještě ta stavba... ta taky dá zabrat... vyřizování,shánění, kontrolování...

danda78
3. kvě 2010

takže záleží na každé z nás, při minulých ET jsem ležela celých 14 dní a nepovedlo se,teď jen 3 dny po zavedení a pak normálka... samozřeejmě jen opatrněji,a zatím to vypadá dobře...takže já jsem pro to chodit do práce, pokud se člověk cítí ok a nic mu není...

danda78
3. kvě 2010

ale dnes jsem ko,tak si jdu konečně lehnout..

biris
3. kvě 2010

Já jsem si říkala že pracovat bych normálně mohla,stejně u toho sedím a je fakt že když je člověk mezi lidma tak nemá čas přemejšlet!Taky dostavujeme baráček a to bude taky ještě trocha práce a tak doufám že do nového přibyde jeden prcek navíc!Elen dík za podporu.

elana
3. kvě 2010

Biris, uvidíš, jak se budeš cítit. Pokud tomu podmínky v práci nasvědčujou a Tobě bude dobře, tak nevidím jediný pozitivum v tom, že je člověk doma.

baraf
3. kvě 2010

tak já jsem při prvním IVF ležela po transferu cca 3 dny a pak se trošku šetřila a povedlo se. při druhým KETu to bylo stejný, podařilo se,ale špatně to skončilo, při dalším KETu to bylo stejný a nic..... nevím, myslím si, že to nemá až takovej vliv....

elana
3. kvě 2010

Já si to myslím taky...po 1.IVF jsem byla doma jen v den ET a druhý den šla do práce-byl z toho mimoň. Po KET zrovna tak-bylo z toho těhu (a v 9.tt MA). Podle mě záleží na kvalitě sliznice dělohy a embrya, taky na hormonálních hladinách... a ten režim, to je taková podpora spíš psychologická (protože jestli umeju nebo neumeju nádobí, je fakt fuk. Předpokládám, že po transferu neni nikdo, kdo by šel dělat vysokohorskou turistiku nebo skok do dálky, takže o extrémech nemluvím 😅 ).

baraf
3. kvě 2010

já bych musela Lukýna dát do internátní školky a jídlo si objednávat domů 😀

elana
3. kvě 2010

Přesně tak...když se člověk snaží o první, tak je víceméně na něm, nakolik si dá nebo nedá bene...ale když má doma dítě/dvě, tak tam o nějakým šetřícím režimu lze s úspěchem pochybovat 😅

baraf
3. kvě 2010

tak tak, neříkám, že budu gruntovat či co, ale umýt sebe,nádobí či uvařit je nutnost. je fakt, že vloni tu se mnou byl můj taťka, pže Luky je živel 😀

elana
3. kvě 2010

Baruš, pro tyto případy by měli brát Iscaráci plnou odpovědnost za svůj produkt a pro druhotransferové matky s takovými čerty zřizovat po dobu čekání na test tu internátní školku😀

baraf
3. kvě 2010

a myslíš, že by na to stačila ta záloha 12000? 😀

elana
3. kvě 2010

Myslím že o nulu víc by bylo málo😀😀 pže to musí následně pokrýt psychickou rekonvalescenci hlídačů 😝 😅

madlinka
3. kvě 2010

Biris já dvojčátka čekám taky na první pokus 😉 😉 😉 neposlouchej řeči!!!!!!!!!!!!!!
Jinak odchodit se dá do práce skoro všechno, pokud máš klidnou třeba kancelářskou práci. Já taky chodila do práce, jen OHSS jsem si odležela doma 😖 a pak po transferu asi týden.

A dneska mi dorazil kočárek 😀 😀 😀

baraf
3. kvě 2010

Madli-zrovna jsem chtěla psát, ať dáš konečně fotku bříška a ty už ji tam máš... 😀 mooooc hezký

mishi
3. kvě 2010

tyjoo, to jsem si hezky pocetla vase radky 🙂
moc diky za vase zkusenosti s bolestmi briska po ET.
u me porad boli, dnes vic nez minule, jsem 26 MC, vlasten 12 den OPU, 7 dni po ET,
jsem to nevydrzela a delala odpoledne test, ale je negativni,je moc btzy, ja vim, ale MS neni a uz by mela se hlasit.
rano zkusim z ranni moci.

ja jsem zustala na dovce cely tyden po ET, polehavala jsem jen 1.den, pak normalni pohyb doma bez zvedani a uklidu. dnes jsem po tydnu v praci.pracuji v bance, takze poho

dando - jaky den se ti ukazali // poprve? jaky den po ET? mela jsi kultivaci 5 dni nebo bez ?

danda78
3. kvě 2010

ahoj
taky se přidávám k názoru že zůstat doma nebo nezůstat nemá až takový vliv, spíš je to lepší na psychiku dělat i něco jiného než jen těch 14 dnů se hlídat a čekat na //.
mně se // objevily poprvé 8.nebo 9.den po ET s 5 denní PK

madlinka
3. kvě 2010

Barů upravovala jsem si pas a dívala se co mám za fotečky a tahle se mi prostě ztratila tak jsem jí tam dodala.....je stará už víc jak měsíc, tak to víš že vypadám zas o pár cm víc 😀 , mám v plánu udělat v týdnu aktuální foto.....

madlinka
3. kvě 2010

K těm // ....... já měla slabounký stíneček 8 den po KETu, ale chce to fakt ranní moč a než se stínek objevil, trvalo to daleko déle než návod udává 😉 a to i další dny........ale tohle je individuální, mám kamarádku, která měla // až 16 nebo dokonce snad 18 den po KETu ...... takže hlavně nepropadat panice nad tím že je bílo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elana
3. kvě 2010

Mně se pokaždé objevila druhá čárka 9.dpET (KET), při mimoni byla slaboučká, spíš duch, při normálním těhu (který zamlklo později), byla silnější. Pokaždé se chytlo jedno embryjko. Ale jak říká Madlinka, testovat určitě z ranní moči!! a ideální je ponořit a odejít si ještě schrupnout, protože v těhle raných fázích vylézá druhá čárka tak nejdřív za 5 minut 😉 a člověk se zbytečně trápí, že je to nega. Já se takhle napálila 2x😀

Tak Mishi, ráno hodně štěstí 😵