Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
21. lis 2012

@kaijko -tak já učila i učím angličtinu,ale jezdila jsem mimo a pak máme ještě bar,takže tam jsem právě taky dělala provozní a do 8.měsíce pomáhala, i za barem, objednávky, faktury, nějaké párty...
ale tak raději buď doma když myslíš,že to je lepší
já jsem taky byla po 3.IVF a měla být na rizikovém,ale já vím,že doma by mi bylo hůř než takhle..
takže jsem na sebe byla opatrná a celé těhotenství bylo v pohodě

kaijko
21. lis 2012

@danda78 Hm, jenomže já dělám v pizzerii každej má svůj plac.. A tam musím jezdit, je to u kina a je tam velkej bussines, normálně to zvládám, protože jsem zvyklá na velký kšeft a nosení talířů, na platu vezmu víc než kluci na palace, ale takhle to nedám.. talíře jsou těžký, máme zapékací misky a různý kraviny a nedaj to i některý zdravý dnešní kluci a natož těhotná! Nikdy bych si neodpustila, kdyby se něco pokazilo, když do práce nemusím.. Hlavně je tam špatnej odtah a zahuleno.. Já sama kvůli mimi přestala kouřit. Kdybych byla v nějakém baru a nebo kavárně, tak je to jiné.. Měla jsem práci změnit před IVF,ale šlo to docela rychle díky laparce a mikde by mě na začátku stejnak nedali volno jako tady kde jsem 3roky..Mám veřejnou správu, takže jsem vlastně kancelářská měla být 🙂

mishi
21. lis 2012

@danda78 a co ucis? anglinu nebo vylozene skolis nejake programy pro firmy? a co ten vas bar? zapomnela jsi mi odepsat. ani kdybych nebyla tehotna, ja si neumim predstavit, ze bych davala ani ne dvouletou betynku pravidelne do jesli a castecne treba pracovala. jeste neni samostatna a potrebuje me. a navic jeste necura do nocniku. dnes na nem i vydrzela dobrovolne sedet, ale stejne se zvedla a odesla. chodime do MC na kurzy cviceni a hudebka yamaha a mame dost kamardek s detmi, tak se navstevujeme venku ci doma, ten na pdozim a zima bude naprd, uz se tesim na jaro, az bude hezky a trochu teplo

mishi
21. lis 2012

@danda78 no byla jsem o stranku zpet, jste se rozepsaly, uz jsi mi odpovedela s ucenim, ale ten bar me zajima, mate ho jeste? kdo tam ted pracuje?

mishi
21. lis 2012

@kaijko ja myslim, ze ses rozhodla spravne, tezka prace v pizzerie v zakourenem prostredi, furt na nohach, to neni pro holku po IVF vubec vhodne. danda to mela jiny a mohla si taky o hodne vecech rozhodovat sama, ty bys byla jen zamestnanec.
kdyz budes mit aspon nejake penize, zkus nejake kurzy, co by te bavily. prvni mesice po porodu nebudes mit moc casu 😀 😀 ber to jako prilezitost, ze mas ted cas pro sebe a zkus toho vyuzit 😎
ja chci od konce 1.trimestru na gravid jogu. chodila jsem na jogu k vaskovi krejcikovi na IP Pavlova do studia, par meiscu pred otehotnenim s bety, a moc mi to delalo dobre.

a co nejake nove konicky, kterym se muzes venovat i pres podzim/zimu doma? ja bych tridila fotky za X mesicu zpet a dal vymyslela nejake zutuleni naseho bytu a dodelavky (nove obrazy, fotky,...). no ale mam dite, tak si muzu nechat zdat.

ja jsem byla tehotna s bebe doma asi prvni 3 tydny, po prvnim testu z krve, pak jsem az do nastupu na materskou dal pracovala (v bance v centru prahy). byla to pohoda

kaijko
21. lis 2012

@mishi Od ET jsme zmenili cely obyvak 🙂 Zacla jsem hackovat 😉 V Praze neni zadna kamaradka tehotna, jsou to vsechno divosky, mam zname hlavne z gastro..Parkrat se sejdeme, ale neni to nejak uz ono..Jsem ze Zapadu, tam znamy maminy mam, ale je to dalka, nemuzu tam jezdit porad a taky mam neschopenku..Jj, nad tehotenskyma kurzama jsem premyslela..Pritel ma dobre placenou praci, tak na to bude..Jen jsem takovy povahy, ze bych chtela domubtaky prinest nejaky penizky a nemyslela jsem, ze me to bude doma takhle stvat..Prace mi nevadi..A vzdycky jsem mela stesti na kolektiv..Ted si tak trochu vycitam, ze jsem uz mnohem driv nesla nekam do kancelare..Jeste neco zkusim vymyslet 😉

danda78
21. lis 2012

@mishi- učím individuály doma, firmy a tak... baví mě to ...ale musím dělat přípravy,tak to taky zabere čas
loni jsem měla 2 dny v týdnu i jednoletý pomaturitní kurz
no s tou prací... bar máme nekuřácký, teď už to právě 2 roky předěláváme - od té doby co se narodil malý,zavírali jsme v říjnu 2010 a tak tam te´d nikdo nepracuje..
bude to kavárna, bar, restaurace, chceme tam i něco málo vařit, spíš takové minutky, steaky, grill, žebra,kolena...
předtím jsem tam dělala i já ale je fakt,že jsem nebyla zaměstnanec,tak jsem si to mohla zařídit jak mi vyhovovalo - většinou
kdyby se tam kouřilo,tak bych tam nebyla,jsme oba nekuřáci a nemáme to rádi, a jako těhotná už vůbec ne...
a se školkou?? taky jsem měla trošku obavy aby se mu tam líbilo,ale je tam spokojený, hodný, zvládá to skvěle,spí tam po obědě hned od prvního dne, těší se tam na děti,tety...tak proč ho tam nedávat?? když mi to pomůže s hlídáním a prací.a myslím že on nestrádá, věnuju se mu pak hodně odpoledne..
a taky tam nechodí každý den,zatím..
uvidím jak to bude po novém roce, to bude muset asi 3x týdně minimálně
já vlastně pracuju od roku malého,takže je nějak tak zvyklý,nejprve s prababičkama a te´d už i s dětma ve školce.
v pokojíčku spí taky sám cca.od 11 měsíců,tak prostě nemá problém
a mně to tak přijde správné a jemu přirozené,tak proč ne??
ale chápu,že každý to má jinak,každému jak to vyhovuje, a taky každé dítě je jiné....
je pravda,že jsme asi trošku výjimka jak tak vidím kolem sebe,ale to já až tolik neřeším... 🙂

mishi
22. lis 2012

@danda78 ja ti fandim! kdybych byla na volne noze a bebe mela obcasnou chuvu, taky bych castecne pracovala, bavilo by me to, vypadnout od pece o dite a neco si vydelat pro osobni potrebu. takze ti vlastne trosku zavidim. ale patrime k tem vetsinovym rodinam, kdy o rodinu se financne stara chlap a na me je skorocelodenni vychova. ale stepan nastesti patri k tatinkum, co koupou, hraji si, prebaluji, blbnou a hlidaji dite, abych mela cas i pro sebe a mohla vypadnout z bytu

danda78
22. lis 2012

@mishi- tak mně to taky vyhovuje,ale pokud vezmu tu práci,tak už to bude normální plný úvazek,o malého sice bude postaráno..
ale my míváme ta´tku celý týden pryč,takže je většinou s námi jen o víkendech a to ještě často chodí na tu provozovnu řešit problémy, něco dělat...
takže s ním přes týden nemůžu počítat na ty běžné věci a starosti.
on vydělává dost,ale te´d díky baru máme hodně hypoték,splácení,tak to úplně nejde...
až se otevře,tak snad bude lípt
takže penízky nejsou jen pro mě,ale spíš tak pro domácnost
ale nestěžuju si,já bych asi fakt jen doma nevydržela,ten první rok mi úplně stačil

kaijko
2. pro 2012

@mishi Ahojky, tak jakpa Ti je? Nejspíš si skočím už příští týden za Hulvertem.. Mám podezření na mykózu, tak tam radši skočím. Ale chci k němu, tak musím počkat do středy nebo čtvrtka, zítra tam zavolám.

baraf
3. pro 2012

@kaijko jestli máš mykozu, tak zajdi k doktorovi hned, to není v těhu moc velká legrace.... já na to trpím a vím, že mi dr vždycky kontroluje, aby z toho nebyl zánět dělohy.... nechti tě samo strašit, to vůbec ne....

mishi
3. pro 2012

@kaijko ahopj, kazdy den sem nakukuju, zda se tu neobjevis a zrovna dneska jsem ti tu chtela neco napsat🙂
mam za sebou zdravotne narocnych 14dni, i kvuli alzbetce. nejdriv mela horecku a z virozy fleky po tele. pak jsem chytla velke bolesti v krku, celkova slabost, zvysena teplota, tak jsem radsi jela k prakticky, delali mi test crp(co s edela detem z prstiku) a uz jsem mela zvysenou hodnotu, tak jsme polemizovali, zda antibio ci ne, ja je odmitla kvuli ranemu teho, ze to zkusim vylezet. takze jen kloktani specialnich soli , bioparox a 1 panadol denne a hodne jsem odpocivala, bety byla 1 den u tchyne a o vikendu fungoval stepan. to bylo minuly vikend.po vikendu jsem uz normalne fungovala, ale v patek rano zase pro zmenu bety, dostala prujem, pak teplotu, v noci z pa/so uz jsem ji sprchovala mela 39,5, cele sobotni dopo odmitala cerny caj s glukopurem ze vsech moznych lahvi a hrnecku, co mame, tak jsme jeli na pohotovost. tam asi 8 deti:( mezitim si tam asi 3x strikla plenek, takze neustale prebalovani. mudr nam slibila, ze neni dehydratovana (to jsme meli nejvetsi strach) a at ji dal nabizime piti, ze se to zlepsi casem, at vydrzime. v sobotu vecer uz nemela teplotu a sama si brala piti. ale ten prujem hruza, kazdou hodinu az do pulnoci, dokonce i primes krve. v nedeli rano uz lepsi a behem dne sledla banan a kuku krupky, jinak odmitala varenou mrkev, ryzi, housky,....no ufff, snad je ten nejhorsi prujem za ni, asi shodila , ma chudak kruhy pod ocima a vypada dost nezdrave. dost se bojim ji zavest zpet nutrilon (pije ho rano a vecer a miluje ho), aby se ji ji ten prujem nevratil, mliko je desnej previt na strevni problemy. snad ji pomuzou i doporucena probiotika.
snad te tim neotracvuju, ale aspon muzes vedet, co se s bnudoucim miminkem taky ceka a nemine. ale vsechno jednou prejde a da se to zvladnout.

mishi
3. pro 2012

@kaijko jinak se citim tak, jako bych tehotna nebyla, pro ta starosti kolem nemam nejak cas myslet na kulicku v brisku, jen to vidim v zrcadle, mam asi 2,5kg nahore a prsa diky zvetsene hmotnosti jeste vetsi nez driv🙂)
ja jedu k hulvertovi ve stredu na 8,30. stepan tam nebude, ma nejaky terminy, takze sestricka bude asi muset zabavit, jelikoz kdyz me vidi bety behem vysetreni, zacne plakat, ma o me strach, ze mi ublizijou. jinak ji drzi stepan v naruci

ja jsem nikdy mykozu nemela, ale poslechni baraf, v teho se nesmi nic zanedbat, zvysena opatrnost. nebo zavolej do siscare, tam by te vzali driv nez ve st u hulverta v soukr ordinaci

mishi
3. pro 2012

snad uz o vikendu nekam vypadneme, ted jsme byli 2 vikendy zalezli doma. nuda. v tydnu jsem byla s bebe na krouzkach a jak to dopadlo:( kamaradka me utesuje, ze kdyz si ted projde vsema moznyma virozama a nemocema, tak pak pozdeji ve skolce bule lepe zvladat a odolnejsi vuci nemocem, nevim, zda to tak byva....

kaijko
3. pro 2012

@baraf Ja na ni driv trpela hodne, ale ted cca 4roky klid..

kaijko
3. pro 2012

@mishi Ty jo, tak vy takhle doma marodite? Tak hlavne at uz je obema dobre.. Ohledne nemoci a prcka, z to ho mam docela strach. Urcite budu plasit. Ale samozrejme zvladnout to musim. No, uvidime..
S tim vysetrenim na gynde jsem uz premyslela jak to berou deti.Asi to moc nechapou.
Me je obcas zle od zaludku, boli v krizi a porad, hlavne v noci beham na wc..Jinak taky rostu 😉
Ja tam zavolam dnes, to maji od odpoledne Na Florenci.Myslim si, ze mi rekne, ze zase mam prijit bez objednani..Nechci k ty doktorce.
Taky jsem si cetla neco na netu ohledne Rh faktoru. Samozrejme mam negativni, jeste nevim co ma pritel. Takze zase neco extra.

baraf
3. pro 2012

@kaijko já mám taky negativní rh faktor a manžel pozitivní. po porodu zjišťovali skupinu mimča a píchali mi nějaký injekce...

baraf
3. pro 2012

@mishi teda chudák malá, ta si to teda "vyžrala". no tak snad už jí bude jenom líp. mě, když kluci nechtěli pít, tak jsem jim to dávala stříkačkou-jako zevnitř na tvář stříknout (nebo jak to popsat) a v pohodě. tak ať je jí brzo dobře.

baraf
3. pro 2012

@mishi je dobrý "budovat" dětem imunitu, ale řekla bych,že se školkou je to pak tak 50 na 50.některý děti jsou prostě náchylnější na spoustu nemocí a školka je teda masakr....

kaijko
3. pro 2012

@baraf Jj, tohle jsem cetla. Minulou navstevu mi brali poprve krev a priste to asi se mnou probere. Pritele poslu sama od sebe na krev at vime. Cetla jsem, ze se pak hlidaji protilatky v krvi..

baraf
3. pro 2012

@kaijko jo,jo hlídají....

mishi
3. pro 2012

@kaijko uz jste premysleli o jmenech? a nechate si rict pohlavi? a kdy jdes k tomu brestakovi - 13.12? to jsem zvedava vid🙂 tolik otazek najednou

kaijko
3. pro 2012

@mishi 🙂
Tak jsem sla Na Florenc dneska s tim, ze tohle vysetreni muze byt i od ty doktorky..Ordinacni hodiny od 14.00h a v pul 3h prichazi Hulvert.Tak jsem mela radost! Tak pry je to v tehotenstvi casty a napsal mi volne prodavajici leky 😉 Jeste jsme mrkli na bobka, porad tam s sebou "mrska" a hlavne mu krasne bije srdicko 😉 Takze jsem zase klidna a za 10dni screening. Ohledne krevnich testu jsme nic neresili, to az priste, ale dala mi vysledky sestra do desek u prukazu..
Urcite si nechame rict co se nam tam "klube" 😉 A jmena uz asi mozna mame, holcicku chci Lauru a kluk po priteli Jirik. Co Vy???
Po kontrole jsem vzdycky tak na mekko 😀

mishi
3. pro 2012

@kaijko tak to je dobree, ze ti neni nic vazneho. u jmena budu mit ted hlavni slovo ja 😎 predtim mel stepan, ja jsem ustoupila, alzbetka nebylo jmeno z me hlavy, ja chtela spis beatku a kluka vojtu.
klucici jmeno mam 100% ondrej, u holek to bude tezke, nemam zadnou favoritku. mozna klara, adela, jeste i elen a laura (ta mi ale neprojde). stepan nechce jmeno, ktere bude vybocovat. mame takove ceske mekke prijmeni, tak bych chtela neco vyraznejsiho s R. jinak jsem si nejaka jmena dala do profilu k teho

kaijko
3. pro 2012

@mishi Juu, Klara jsem ja 😉 A Adelka zase neprosla me 😀 O Laure nechtel slyset, ale jak mu o ni povidam a otravuju, tak svolil 😉 😀
Jak je Vam dneska?
Uplne v tom mym zmatku jsem se ho zapomnela zeptat na tu krev..Ale kdyby tam bylo neco spatne, tak predtim rikal, ze by volal..Radsi chodim s chlapem, tak nejak se doplnime, jsem vzdy nejaka roztrzita 😉

jahodarka
4. pro 2012

ahoj holky, tak pro ty, které to ještě nevědí, připojila se pravděpodobně k úspěšným KETům z iscare 🙂
holky, chttěla jsem se zeptat: 1) mám hrozně obrovský břicho, vypadám jak v 5. měsíci 😖, nevím, jestli to může být crinone, co beru, nebo po tom prvním dítěti mám roztažený břicho? normálně jsem vytáhla těhukalhoty... 🤐
2) už si to vůbec nepamatuju, takže nevím jestli je to normální nebo ne, dneska v noci a ráno mě tak strašně bolelo břicho jako na ms, že jsem myslela, že to fakt dostanu.. je to normální, nebo mám stresovat?
sorry, za asi blbý otázky.. 😅

jahodarka
4. pro 2012

a ještě jsem se vlastně chtěla zeptat.. 🙂 byly jste na krvi, i když jste měly pozitivní testy? já nevím, jestli tam mám jít nebo se na to vyprdnout..

kaijko
4. pro 2012

@jahodarka Ahojky, ja na krvi byla i po 6ti pozitivnich testech. Dr mi pak rekl, ze kdyz vyjde test, tak je krev zbytecna, ale malo ktera zenska si krev necha vymluvit 😉 Gratuluji Ti..I v Iscaru nam po ETu rikali, ze kdyz je pozotivni test, tak at pak prijdeme na sjednanou kontrolu..

mishi
4. pro 2012

@kaijko zkus byt v pohode s tou krvi. hlavne, ze to vedi a ted uz vas budou sledovat, eventuel dostanes nejaky leky.
no vidis, tak ty jsi klara. mam kolem sebe nekolik s timto jmenem a vsechny jsou fajn🙂)

mishi
4. pro 2012

@jahodarka uz to vim odjinud 😀 ale jeste jednou moc gratuluju k uspesnemu KET, aspon timto zvysuje ty procenta uspesnosti
k tvym dotazum
ad1, taky mam bricho, proste pneu, nejde zatahnout a vylezlo velmi brzo, taky jim a pribiram, tak se neni cemu divit. a je to uplne normalni, ze mam velky brisko, u vsech kamaradek, co cekaly druhe dite, to tak bylo, vsechny svaly povoli drive a roztahnou se drive, kdyz uz to jednou zazily

ad 2) normalni bolesti a pichani jsou v poradku, lehke pobolivani obcas mivam, jsou to ty zmeny kolem delohy apod. pokud nemas extra bolesti a krvaceni, tak bych s tim k mudr nesla. na ty bolesti zkus magnesium lactici, ale ted nevim, zda se daji brat i v 1.trimestru