Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

santte
9. kvě 2016

ahoj holky, takže v ISCARE třetí pokus IUI nevyšel a budeme se chystat na první IVF, takže čekám na mršku a potom se objednám na ultrazvuk a začíname stimulovat. Nevím jestli bychom si měli zaplatit ICSI, poraďte pls... .. manžel má dobrý spermiogram - 2x na IUI ukázkový (až mu nabídli dárcovství) 3 pokus byl sperio trochu horší, ale pry máme byt v klidu. Prodlouženou kultivaci zvažujeme, že si dáme... Jinak brali jste si neschopenku nebo dovolenou? a na kolik dní ? Díky 🙂

micinkapraha
11. kvě 2016

@santte ahoj, já jsem vždy na neschopence od odběru vajíček do projevení neúspěchu.... teď nás čeká 3.pokus a chci zůstat doma už během stimulace; odpočinout, připravit se na jiný režim, nahodit hlavu na těhotenství 🙂 ale každý to má jinak, vím, že jiné holky chodily celou dobu do práce, že by se doma prý zbláznili...v Iscare ti ale určitě napíšou neschopenku, tak jak budeš potřebovat...Myslím, že není nic špatného na ICSI, když máte dobré výsledky ;)

maja1111111
15. kvě 2016

ahojky prosím pokud by me vyšel transfer na nedeli,jak se to řeší?kdyz je v iscare zavříno 😒

lucionela
15. kvě 2016

Ahojky, buď tě vezmou v sobotu nebo v pondělí...

santte
20. kvě 2016

@micinkapraha Ahoj, díky za info, včera jsem tam byla a sestra také nabídla, abych zůstala doma ať si to promyslím. Zítra mám odběr vajíček. Co všechno sebou si mám zobrat? Sestra mi řekla, že nemusím ani noční košily, že mi dají. Mohu si vzít klasika kabelku s doklady a peněženku? Co mi určitě doporučovala, tak abych si přinesla džús. Pořádně ani nevím kam má jet manžel, jestli pak do 2patra na odevzdání "S" nebo do prvního. Vím, že mu mají ještě brát krev... Kdybys byla hodná a tohle mi napsala jaký je průběh, tak budu rada. Díky 🙂

micinkapraha
20. kvě 2016

@santte Ahojky, takže: řekli ti asi, že máš dorazit na sedmou, že ano? v prvním patře se odevzdává záloha a stimulační protokol, pokud to už neproběhlo třeba dnes... ty pak jdeš do druhého na lůžkové, tam tě v klidu může manžel doprovodit a pak teprve zpět do prvního odevzdat svou část;)
Pití si vezmi určitě, protože od rána budeš na lačno a tělo potřebuje tekutiny, já jsem měla při druhém pokusu s sebou i nutriční tyčinku, protože i špatně snáším narkózu, takže jakmile mi to sestry dovolili, postupně jsem se začala napájet a pomalu ukusovat tyčinku. Jinak s sebou opravdu nic mít nemusíš, max. intimku, kdyby jsi trochu zakrvácela (to se někdy stává)....takže já vždy jen došla, převlékla se do jejich mega košile 🙂, nechala si ve skříňce věci a na stolku po ruce pití a mobil, na potom, až se vrátím ze sálu... mno je to takle asi vše? 🙂 Držím palce, ať vše zvládnete ke zdárnému konci, klidně piš, kdyby jsi ještě něco potřebovala vědět, i po tom... ;)

santte
20. kvě 2016

@micinkapraha Ahoj, díky moc za info, sestra mi také řekla, že nemusím nic, oni mi dají košily, takže o to míň starost. Ale asi si mám vzit nejaké přezuvky, že? Nervy trochu začínají pracovat, tak doufám, že to bude fakt v klidu. Ješte dotaz, ze sálu mě prinesou, nebo jdu sama... jak to je? Jak se jde na sál - budu ležet, chodim sama ? Budou mi ješte něco pichat nebo je to již všechno a tam už jenom narkoza? Mají nejaký pořadník jak kdo jde na sál? Jestli jdu hned nebo budu čekat. Kdy se dozvím kdy me pustí domů? - mají v tom nějaký plán? Asi moc otázek 🙂 nejednou.
Ani sama nevím co všetko se mnou embriolog probere... nechám se překvapit. Doktrka při ultrazuvku ze včera neřekla ani kolik tam folikul mám, takže to bude o štěstí ... díky moc, že ji mi napsala a poradila 🙂

micinkapraha
20. kvě 2016

@santte tak asi to nebude popořadě(:
Ano přezůvky s sebou
Pořadník mají, ale je to cca 15min mezi každým zákrokem, takže i když jdeš poslední nečekáš až tak dlouho..
Na sál jdeš sama, zpátky te dovezou až do postele nic krom narkózy ti nedělají (pokud nejsi nějaká výjimka v rámci zdr.stavu;)
Chápu, že nervy pracují, to je každá nervózní, zkus se v klidu vyspat, zítra to bude určitě rychle za tebou. Nemusíš se bát, jsou tam všichni moc hodní a postarají se o tebe 🙂
Jo a domů se dostaneš do oběda, ja odcházela v obou případech max.v 11.
Držím palce a dej kdyžtak vědět, jak jsi to zvládla;)

santte
20. kvě 2016

@micinkapraha Diky moc za odpovědi a podporu! Jdu číst knižku, abych přišla na jiné myšlenky. Určitě dám vědět jak jsem dopadla... zatim 🙂

santte
21. kvě 2016

@micinkapraha Ahoj, tak to mám za sebou .... 🙂. Dalo se to, ale nejhorší bylo dnešní čekání, bylo na celkem 13 žen. Přesně jak si popsala, já šla kome 9:45hod., kolem 13:00 jsem odcházela. Spermio super, vajíček bylo vcelku 24, to jsem byla v šoku, že až tolik. Břicho mám nafoukle, piju vodu a asi si dám ještě něco od bolesti, abych se v noci vyspala. Embryotransfer uterý, streda, čtvrtek ... uvidíme. Kdy Tě čeká 3pokus? 🙂

micinkapraha
21. kvě 2016

@santte ahoj, to ráda čtu, že jsi to vše tak dobře zvládla, krásný počet, tak držím palce, aby bylo maximum embriek 😉
Ja jsem teprve na začátku dlouhého protokolu, takže pokud dobře počítám, až budu na odběru, ty už budeš mit v ruce první fotku z ultrazvuku mimča 😉

santte
24. kvě 2016

@micinkapraha Ahoj, si strašně zlatá, jak to vidíš pozitivně, děkuji 🙂. Takže z 24 se chytilo 10, z toho 7 metodou icsi (asi se to čte isik - to jsem odkývala embryoložce) a pak 3 normálně. Mám si volat zítra ráno v 8hod. kdy dojde k ET, jestli ještě ve středu nebo ve čtvrtek. Po ET se asi má odpočívat, že? Nevís kdy pak dochází k uhnízdění? a jestli se mám zeptat kolikabuněčné embryo je, hm? Chtěla jsem ještě asistovaný hatching, ale to mi nedoporučili, prý jsem mladá a to je mi 33let, tak ani nevím jestli jsem neudělala chybu. Jsem zvědavá kolik budeme ještě doplácet, doufám, že to nebude moc. Ty si něco doplácela když jsi byla poprvé?
Jak probíhá Tvůj dlouhý protokol? Kolik jednotek si dáváš, je to Puregon? Jak dlouho to trvá? Jinak chodiš přímo k nějaké pani doktorce? U mě se to pořád střída a někdy mě to štve. 🙂

micinkapraha
24. kvě 2016

@santte Ahoj, to je hezký výsledek, gratuluju! 🙂
na hatching jsem se taky ptala a doktor mi to rozmluvil, že je to zbytečné, tak asi to platí plošně 🙂 hele náš první byl levný, protože nám nezbylo ani nic do mrazáku, takže nám vlastně ještě vraceli ze zálohy, která byla 16.000 asi 3000,- zpět... a uhnízdění si nepamatuju, tady to ale určitě najdeš v diskuzích nebo na wiki.
Odpočívat sice asi jo, ale řekla bych že nic se nemá přehánět, pokud jsi třeba zvyklá chodit denně 3x se psem na dlouhé procházky, tak bych v tom pokračovala (jen jako příklad ;).. mně to tedy vždy vyšlo tak nějak blbě, i počasím, že jsem byla spíše doma, ale určitě nemá smysl ležet dva týdny s nohama nahoře, to je na palici 😀 jde spíš o tvůj pocit pohodlí...
Ne nepíchám puregon, něco.. deca... teď nevím 🙂 zatím je to 1injekce denně a pak se s menstruací začne teprve normální stimulace, jsem po nich ale celkem unavená:-/...
Jo to střídání je na prd, mně se zatím daří, že se pokaždé objednám k Lachetovi, zatím měl vždy čas, ale je mi jasné, že na měření folikulů už mi to tak vycházet nemusí...a na odběr či vracení embrya je to vždy o tom, kdo má službu, takže to si nevybereš už vůbec...
A jak se cítíš po tom odběru? všechno v pohodě? ;)

santte
27. kvě 2016

@micinkapraha Ahoj, po odberu mi moc dobře nebylo, měla jsme bolesti a ve píchání ve vaječnících. Po odberu jsem si vyžádala u sester něco na bolest a dostala jsem čípek, celý den jsem pak spala. V nedeli jsem si vzala 1x ibalgin, pak jsem se už nechtěla cpát chémii. V pondeli v práci mi ještě nebylo dobře, ale úterý líp. Snažila jsem se fakt hodně pít. Jaký si měla Ty počet při odběru?
Jinak včera jsem byla na ET, trochu jsem byla v šoku jak to probíhalo. Davali jsem zálohu 16.000 a doplacela jsem 2.700 -, budeme mít vitrifikace embryí (1-4), co je to šetrnejší mražení. Ani nevím kolik z 10 oplodněných se dobře vyvíjí. Mám si volat v pondělí, co a jak abych věděla co se bude mrazit. Chtěla jsem, že když bude více těch ok, tak bych si doplatila za další, aby se zmrazili, myslím, že je to +600,- za jedno. Teď jsem na neschopence, takže leháro 🙂. Ale včera to bylo vtipní, zavedli katétr s embryem, říkají mi, že tady na obrazovce to je ono. Kateter dali embryoložce a ona, no není to tam, pořád to bylo uvnitř katetru. Takže ještš jednou... byla so fakt sila.
Tu únavu Ti nezávidím, me se taky chce spát po utrogestanu.... Nejak tím vším projdeme! Tak sa zatím měj... 🙂

micinkapraha
27. kvě 2016

@santte Ahojky 🙂 já n atom v obou případech nebyla moc dobře, při prvním jsemměla dokonce jen dvě vajíčka, druhý byl sice lepší11, ale stejně z toho bylo zase jen jedno embryo...teď si doktor věří, že to tím dlouhým protokolem vytáhne na lepší počet a tím zvýší naději... jediné co zatím zvýšil můj drahý protokol jsou hodiny spánku denně 😀))))) .... Jo tak to musel být vtipný ET, taky si pamatuju větu: "tak ještě kontrola, že je to opravdu tam"... 🙂
A z čeho jsi byla v šoku u toho ET? Nebo jsi myslela ten katetr?
Užívej si pohodu doma ;)

michaela_k
31. kvě 2016

AHoj holky tak se přidávám. Byli jsme v Iscare a manželovi vyšel špatný spermiogram. Já snad v pořádku, chybí mi jen hormonální profil, ale vše se zdá bez problémů. Teď manžela čeká vyšetření androloga + léčba podle diagnozy, no uvidíme, snad to spraví vitamíny, jinak máme zažádáno o IVF...tak držte palce, já Vám taky budu🙂

petap76
31. kvě 2016

@michaela_k drzim palce.

santte
31. kvě 2016

@micinkapraha ahoj, promiň, že jsem se neozvala, s tím dlouhým protokolem to vytáhnete to určitě. Už vím proč je lepší míc co nejvíc. I když nechápu, že jsme je měli 10, jedno pry ukázkové a dneska jsem tam volala kolik je v mrazu, tak 1x 1 hezké, a 1x 2 - slabší embrya, takže máme 3 v mrazu na 2 pokusy, když jsem to správně pochopila. Ale přiznám se Ti, dneska jsem to nevydržela a udělala si test, je to 5tý den po ET a nic, takže jsem si pobulila ještě předtím, než dorazí manžel z práce a jdu si zamaskovat oči.
Šok byl ten proces toho ET, opět si dát tu jejich košili a čekat, na to, že jsem dorazila na 11hod. tak jsem odcházela kolem 14hod. a ten kateter byl také šok.
Kdy končíš s poslední injekci? Budu na Tebe myslet, abys je měla minimálně 30 🙂. Mě fakt pomohla ta voda, to jsem ji do sebe valila na litry. ... Tak zatím 🙂

santte
31. kvě 2016

@michaela_k Ahoj, když ti mohu poradit, tak manžel měl ne moc horší spermiogram od normo, ale byli pomalejší, tak jsem mu naordinovala Fertilan 2x za den, bere to asi od listopadu, má se to brát min. 3 měsíce, aby byl nějaký výsledek. Poslední spermiogramy jsme měli na výbornou, 2x se mě ptali jestli nechce být dárcem. Podívej se na recenze... držím palce 🙂

micinkapraha
31. kvě 2016

@santte to se takle netrap!! 5.den je hrozně BRZO! to si jen zaděláváš na zbytečné nervy ☹ ☹
Vím, že je to těžké vydržet, ale 11.den je tak nějak na hranici, kdy se může něco projevit - ale taky nemusí!! Zkus to co nejdýl.....
Já mám dneska poslední z první části, ale možná budu muset ještě potahovat, uvidím zítra, už by měla dorazit "mrcha", abych nemusela prodlužovat tyhle injekce, ale když ne zítra musím si pro další balení :-/
Tak utřít slzy a radovat se ze sluníčka!!!!! 🙂

micinkapraha
31. kvě 2016

@michaela_k Ahoj, jestli můžu přihodit, my jedeme na Profertilu 😉 jsou sice dražší, ale mají asi všechno co chlapy potřebují 🙂

lucisek1984
4. čer 2016

Ahojky holky, mam dotaz v pondělí jdu na OPU, a chtěla jsem se zepta , jak je to s neschopenkou? Oni se vás tam ptali jestli ji chcete, nebo se musím zeptat Já. Pořád přemýšlím jestli si ji mam nechat napsat, ale vzhledem k tomu, že v práci zvedám tezke věci a je tam dost stres, tak asi zůstanudoma . Je mozne ji mit už od OPU? A jak je to s vycházkama?

jahodnice
4. čer 2016

@lucisek1984 do iscaru jsem chodila v roce 2011 a neschopenku jsem bez problémů dostala, měla jsem i vycházky

lucisek1984
4. čer 2016

@jahodnice jo to vím, oni pisou ze ti ji napíšou jen nevím jestli to resit před OPU az tam přijdu nebo az potom az bude hotovo

micinkapraha
4. čer 2016

@lucisek1984 Ahoj, ja jsem na neschopence už během stimulace, takže když požadáš při OPU, určitě ti ji napíšou😉 Hodně štěstí 😉

lucisek1984
4. čer 2016

@micinkapraha jdu v pondělí tak jim řeknu, a jak je to s vychazkama? Vím že jdou na max 6 hodin, máte dohromady nebo rozdelene?

micinkapraha
4. čer 2016

@lucisek1984 mám dohromady, dala jsem si je na odpoledne, od 13 do 19hod

lucisek1984
4. čer 2016

@micinkapraha a to ti ji dali přímo v Iscaru nebo gyndar, já bych právě taky brala spis odpoledne. A ty máš ddlouhý protokol nebo krátký?

jahodnice
4. čer 2016

@lucisek1984 dobu vycházek si můžeš určit sama, ale jen 6 hod., já mela 10-12, pak 14-18 hod.

lucisek1984
4. čer 2016

Holky díky Já nemělanneschopenku ani nepamatuju, snad před 10 lety, ale ted si ji chci vzít. V práci stres a zvedání těžkých věci, tak jsme se s manželem domluvili, že si ji vezmu, dokud nebudeme vědět jak to dopadlo. Vůbec nevím co od toho čekat, raději nic aby to zklamánínebylo moc vVelké. Člověk ale doufá v to lepsi