Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
31. led 2013

@kaijko jo, to určitě jsou i levnější v pohodě... já jen psala svou zkušenost. ten náš se blbě skládal a rozkládal, byl šíleně těžkej a stál oproti JANÉ, kterej jsme měli a máme teď pár korun (asi 5 tis.... ) jediný plus byla nafukovací kola... a ty maj i jiný značky.

baraf
31. led 2013

my byli teď na horách, tak Luky už jezdí jako ďas a náš Trpaslíček měl na nožkách obutý takový ty plastový lyžičky a byl z nich úplně nadšenej... tak jsem ráda,že ho to bude bavit snad taky,abychom za pár let mohli brázdit sjezdovky všichni.

aktaka
31. led 2013

@baraf nazdaaaaar 🙂
Hory - bledá závist, já tam mm asi nedostanu ani párem koní, ale chtěla bych, aby Sára a případná další ratolest lyžovala, tak nevím jak na to. Asi nový tatínek či co 😀

mishi
31. led 2013

zdravim moc vsechny, co sem chodi uz nejaky ten patek🙂))

hlasim, ze dnes jsem byla na kontrole, jsem 19tt+0 a jarda hulvert prohlasil : jestli to bude kluk, tak od vas odkoupim vsechny holcici veci, co nakoupite🙂)

anoooo, hurraaa, budeme mit dalsi holcicku, je to pry na 99%!!!
takze holky, ze 4 5dennich embryii nam v iscare vybrali 2 holcicky, domnivam se, zbyla 2 byli kluci, ty nebyly dost kvalitni a odolni 😀 😀 😀

mishi
31. led 2013

@kaijko ahoj, tak co, uz nakupujes? myslim hadriky a tak🙂 ja zacnu a uz se moc tesim. prodala jsem po bebe uz dost veci z vel. 62 a stejne by mi chybely letni, nemam uz ani zavinovacku, ziu jsem mela od emitexu ruzova kostka s masli, zkusim sehnat podobnou, lodger fleese mi bude asi v 30st. vedrech asi na prd

kaijko
31. led 2013

@mishi Gratuluji k druhé holčičce 😀
Už máme ten kočárek a minimum hadříků, na to se vrhnu až teď 🙂 Budu si v tom muset udělat nějaký systém 😀
Ty jo, utíká to jak blázen. Přítel byl přes týden dennodenně v práci od rána do noci a v den volna se nestačil divit jak mi narostlo bříško.
Máš už pohyby? Mě tam pořád jen lechtá kočička 🙂
Domluvili jste se už na jméně?

charakterka
2. únor 2013

Ahojky,rada bych se stala clenkou vasi diskuze :D je mi 25 let,s pritelem jsme se snazili 3 roky o mimi a po neuspechu jsme udelali spermiogram. Oba spermiogramy jsou spatne-pritel nema ani jednu spermijku :( Navstivili jsme Iscare , tam mi nasli cystu :( snad zmizi a potom maji vplanu udelat hormonalni profil atd atd.. Pritel ma objednani k andrologovi. Jsem nestastna,zmatena co a jak bude,a hlavne zda to bude dlouho trvat .. Lekarka uvazuje o IVF se spermijkama od darce :( Mate nekdo zkusenosti,nebo slyseli jste od nekoho jak dlouho bude cele vysetreni probihat nez se dockame ET ?

mishi
4. únor 2013

@kaijko ahoj, tak tehotenske brisko mam asi 2 tydny, dost se mi zmenilo bricho, a rychle, uz to nejsou speky, ale regulerni kopec. zada uz skoro uplne prestala bolet, spis be obcas tahne to bricho. jo a jarda mi delal uz ten vetsi utz. rikal, ze kdyby to nebylo dobre videt, udela mi ho za 3 tydny, ale videl vse, co chtel, byla jsem u neho pres pul hodiny.
pohyby citim jen lehce, vecer a musim byt uplne v klidu, oproti bebe zacaly asi o 2 tydny drive, ale jsou mnohem jemnejsi.
jmeno jeste nemame definitivni, stepanovi se samozrejme libi jina jmena nez me, to je klasika, ale ted ma smulu, hlavni slovo budu mit ted ja, predtim mel on (ja chtela beatu, on alzbetu).
me se libi klara, adela,elen,kristina. stepanovi eliska, marie,viktorie. shodneme se jedine na klare. treba najdeme jeste nejake, co se bude libit obema, ale moc tomu neverim

kdy jdes na dalsi kontrolu? ja na konci unora.

kaijko
4. únor 2013

@mishi Taky nam naposledy delat asi ten velky utz, koukal na organy a byl detailnejsi..
Jdu az 13. Vubec mi to ted neutika..
Jirik mel jit se mnou, ale jde do prace. Kdyz nas Jarda objednaval, tak jsem rekla, ze ted uz je to jedno na kdy, ze kdyz mame mimi na flashce, a oba me "usadili" ze kdyz u toho chce Jirka byt tak at tam je 😀
Adelka je taky pekne jmeno 🙂 To neproslo me..
Presne zmizel spek a je tam kopec 😉

mishi
4. únor 2013

@charakterka vitej mezi nami!!! se spatnym spermiogramem ti musi odpovedet jine nez ja, nevim, jak dlouho se ceka na vysledky a vysetreni kolem andrologie. s IVF se musis naucit trpelivosti a cekani, nektere veci se nedaji urychlit. je to otazka mnoha faktoru - jak pises, mas cystu. ta bud praskne nebo ...urcite te ceka jeste imunologie, diagnosticka laparoskopie (to zvladnes za 2 mesice) bohuzel netusim, zda se nejak extra ceka na spermie od darce. na casovy horizont se urcite zeptej v iscare, jsou tam od toho, aby ses jich na cokoliv zeptala. vysvteli ti vsechny procedury, pokud to nemas nastudovane z netu.
preju vam hodne stesti, at se na vas usmeje stesti brzy!
vyhodu vidim v tom, ze jsi jeste mlada (oproti vetsine z nas tady, my jsme veskrze potricatnice🙂)

charakterka
5. únor 2013

@mishi Dekuji za uklidneni 🙂 ja jdu do Iscaru ve stredu,pritel k andrologovi ve ctvrtek,tak se nemuzu dockat 🙂

elana
5. únor 2013

@charakterka ještě uvidíte na té konzultaci u androloga...chodívala jsem před lety Siki, její přítel měl těžkou autonehodu v mládí a zůstal na vozíku a navíc taky azoospermii-ale dostali z něj nějaký spermie metodou MESA/TESE a dneska mají už tříletý dvojčátka. Právě jsem si na to vzpomněla proto, žes pssala o tom andrologovi v Iscaru-s tím oni taky spolupracovali.
@mishi gratuluju k vysněnému pohlaví 😉

sonka.77
8. únor 2013

Teda holky, kouknu po letech do "naší" diskuse a vy jste tu skoro všechny! 🙂 Tak to je náhoda. Všechny moc zdravím a doufám, že jste šťastné a spokojené.

mishi
8. únor 2013

@charakterka tak co vam rekli???

mishi
8. únor 2013

@sonka.77 ahooojjjj, jsem moc rada, ze te vidim!!! pry mas noveho pritele a zacinas uvazovat znova o miminku? moc moc moc ti úpreju, at se brzo dockate a hlavne - at tpo je uz ten spravnej chlap v tvem zivote!

mishi
8. únor 2013

@elana dekuju el🙂 no jom ja jsem zatizena na ty holcicky🙂

baraf
9. únor 2013

@mishi gratulace k holčičce. 😉 ale kluci jsou taky fajn 😀
@kaijko i tobě gratulace k holčičce
@sonka.77 ahoooj, jak se máš? prý snad už líp, tak to je fajn, ať ti všechno klape.

sonka.77
11. únor 2013

Ahoj holky, ani nevím, kdy jsem tu byla naposledy, ale asi tak někdy po tom rozchodu, což už je přes dva roky.

Teď jsem moc šťastná, žiju už skoro rok s přítelem, který má dvě holčičky ve střídavé péči a báječně nám to klape, plánujeme na květen svatbu. Tak držte palce, aby nakonec klaplo i to miminko. 🙂

Co u vás nového? Mishi moc gratuluji k miminku. 🙂

baraf
11. únor 2013

@sonka.77 jůůů svatba, pamatuju, jak jsme to tady probíraly,jak to máš se svatbou. mooooc ti to přeju a držím palce,ať vám to jenom klape!

elana
11. únor 2013

@sonka.77 na květen svatba? to jsem netušila 😉 , krása 😵

aktaka
12. únor 2013

Dobré ráno děvčata 🙂

@mishi @kaijko gratuluji k holčičkám 😵

@sonka.77 ahoj Soni, tak doufám, že už bude vše jak má být a že jsi spokojená 🙂

mishi
12. únor 2013

@baraf a ostatni🙂
kdybych mela prvniho kluka, tak bych chtela k nemu brachu. at maji k sobe blize. ja mam brachu o necele 2 roky mladsiho, meli jsme spolecny pokoj, do nejakych 12let to slo, vyhrali jsme si nejenom doma, a pak peklo, take jsme se postupne odcizili a dnes jsme jako vzdaleni pribuzni, to mnohem vice komunikuju se svou svagrovou
takze jsem rada za 2 holcicky. nasi 3 pary pratel maji holcicky, vzdy cca 2 roky od sebe a maji hezky vztah. 2 kamaradky maji sestry a nemuzou si to vynachvalit. urcite budou spolu bojovat nejen o obleceni, ale porad to budou holky. fakt jsem rada, ze to takhle klaplo. nehlede i na praktickou stranku - neco muzou podedit po sobe, podobne hracky, mozna i podobne zajmy (nebudu si muset hrat na hasice policajty a strilet z praku🙂

mishi
12. únor 2013

@sonka.77 ze srdce ti preju, aby vam to klaplo a podarilo se i miminko a byla jste uplna rodina (i kdyz uz vlastne o jeho holcicky se staras a mas k nim nejaky vztah, nejsou to tvoje deti - kamaradka se bude take v kvetnu vdavat, podruhe, stejne jeji pritel, ten ma z manzelstvi 3 kluky - 12 - 8 - 4, maji je kazdych 14dni na prodlouzeny vikend a miluje je nade vse. do dalsiho ditete se mu nechce a ona po diteti touzi uz od 20 let, taky musi na IVF, neni jina moznost)

urcite tu zustan mezi nami a neutec na dalsi 2 roky! a cekame na hezke zazitky ze svatby!

aktaka
12. únor 2013

@mishi to je podle mě hrozně individuální. Já mám o 6 let mladšího bráchu a rozumíme si perfektně. Máma naše má o rok starší sestru a nebýt rodinných setkání, tak se nevidí. Každá úplně jiná, nemají nic společného. Ale je jasné, že stejné pohlaví dává předpoklad aspoň něčeho společného 🙂

elana
12. únor 2013

@mishi úplně souhlasím s Akty...je to individuální, je to spíš o jednotlivých povahách...i v rámci jedné sourozenecké party stejného pohlaví se můžou najít holčičky štěkny a holčičky plačky a ty si moc rozumět nebudou, stejně jako kluk rabiját a kluk mamánek...a naopak se můžou povést sourozenci opačného pohlaví, který si od začátku rozumí,protože jedou na stejné vlně. Já mám bráchu mladšího taky o 2 roky a rozumíme si výborně, i jako děti jsme si hrály (klasika, já byla učitelka, doktorka, ředitel cirkusu a zeměkoule 😀 , brácha ten "poddaný"), teď už jsme oba rodiči, takže se ten vztah posunul někam jinam, jsme parťáci.

každopádně jsem ráda za Tebe, že čekáš to, co sis přála, tak to holkám jistě bude klapat a když nic jinýho, tak je to praktický prostě...můžou po sobě dědit, později si půjčovat oblečení (znáš to, hezčí má vždycky kamarádka 🙂 ), jedno zařízení pokojíčku atd.

baraf
12. únor 2013

@mishi doufám,že jsi to nepochopila nějak špatně 😉 je jedno jestli holčičky nebo kluci. já mám třeba bráchu a ségru o cca 3 roky mladší (dvojčata) . v určitým věku to byl boj s obojím pohlavím🙂 teď si rozmumíme všichní,ale o malinko víc si rozumím z bráchou. myslím,že záleží na každém jedinci 🙂 a mimochodem, znám spoustu holčiček,co střílí z praku a kluků, co vozí kočárek 😉

sonka.77
12. únor 2013

Holky, díky, poslední rok byl jedním z nejšťastnějších v mém životě, je vidět, že všechno zlé je pro něco dobré. Jak mi bylo těžko, když jsme se rozcházeli s předchozím partnerem a nakonec to bylo to nejlepší, co se mi v životě mohlo stát. Jenže to člověk nevidí, myslí si, že vztah je v pohodě, touží po miminku a pak s odstupem času pochopí, že se možná měl rozejít už daleko dřív.

@mishi mám sestru o dva roky starší a celé dětství jsme se rvaly jako koně 🙂 pomohlo až když se v 18 odstěhovala z domu. Dneska máme hezký vztah.

@mishi a nebude to problém, když kamarádka touží po dítěti a on už má tři a další nechce? Nebo se domluvili, že teda čtvrté bude?

baraf
12. únor 2013

@elana ty ředitelko zeměkoule 😀

aktaka
12. únor 2013

@sonka.77 to je asi normální, že člověk potřebuje odstup a čas, aby mohl konstatovat, že někde asi bylo něco blbě. A hlavní je, že to všechno má šťastný konec 🙂

Tjo holky ještě Siky a jsme tu původní sestava 😀

aktaka
12. únor 2013

Ještě k tomu pohlaví, mně je těch mladších sourozenců vždycky líto, že musí nosit oblečení po starším. Ale teď z pohledu rodiče už mi jich zase tolik líto není 😀