Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

bozule81
3. led 2014

@peanutczt Ahoj, já se té studie v Iscaru účastnila. Po transféru embria bereš čípky, které podporují těhotenství a je jedno jestli jsi ve studii nebo ne. Studie porovnává dva druhy čípků. Jediné co se liší je, že od konečného účtu mi byla odečtena částka cca 4600,- kč, při každé návštěvě jsem dostala 500,- ve stravenkách, "psala jsem" deník (jen datum a zaškrnout křížkem jestli mám nebo nemám výtok a krvácení-nic složitého) a na konci jsem vyplnila dotazník. Držím palce 🙂

kaijko
19. led 2014

@mishi Kočko, Jak se máte s holkama????

bibianna13
7. únor 2014

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jaká je objednávací doba na 1. návštěvu? Čekám ještě na výsledky cytologie a potom nám doktorka vypíše žádanku a doporučila nám právě ISCARE. Předem děkuji

helik79
7. únor 2014

@bibianna13 Ahoj, nás objednali na 1. návštěvu cca za 2-3 týdny.

bibianna13
7. únor 2014

@helik79 Děkuji...Ještě by mne zajímalo, jak dlouho trvala všechna vyšetření?

helik79
7. únor 2014

@bibianna13 Je to velmi individuální, my jsme trochu komplikovanější případ (po 2 zamlklých těhotenství), takže u nás docela dlouho...takže nevím, jaký je standardní postup....u někoho jsem četla, že hned po 1. návštěvě je pozvali na inseminaci 😲 ....no a taky záleží, na jakého doktora zrovna člověk narazí... 😉

bibianna13
7. únor 2014

@helik79 hmmm...tak to jsem na to u nás zvědavá. Manžel už má za sebou 2x spermiogram(pokaždé s nic moc výsledkem dle mojí doktorky) a moje gynekoložka mě jen vyšetřila ultrazvukem.

helik79
7. únor 2014

Pokud zhodnotí, že spermiogram je opravdu tak špatný, tak si myslím, že podrobnější vyšetření dělat už nebudou (tedy krom základních jako je hormonální profil, UTZ apod.) a hned vás naženou do IVF (čeká se na schválení pojišťovnou - cca 1 měsíc a pak se čeká na tvůj cyklus). Ale to fakt jen odhaduju....no uvidíš na 1. konzultaci....hodně štěstí!

ambrozie
9. únor 2014

@bibianna13 me objednali asi za 3 pracovni dni. Jsem presne ten rychly pripad jak psala
@helik79 po prvni navsteve jsem byla jeste na ultrazvuku a pak hned inseminace. Spermiogram i hormonalni profil uz jsme meli s sebou.

ambrozie
9. únor 2014

@bibianna13 ja vysledky cytologie mela z roku 2012 a nevadilo to, byla jsem k doktorce objednana vlastne az po inseminaci. Mam vysledky dodat,ale nijak to nehrotili.

bibianna13
9. únor 2014

@helik79 gynekoložka mi právě po shlédnutí spermiogramu začalo hnedka o IVF mluvit, takže jsem zvědavá, co nám řeknou přímo tam v ISCARE. A co se týče té pojišťovny....ta schvaluje jen IVF, nebo i inseminaci?

@ambrozie hmmm, tak to byl tedy fofr a vy jste měli spermio dobré?

ambrozie
10. únor 2014

@bibianna13 první bylo normální, ale při IUI bylo prý horší. To jsme věděli už dopředu, přítel bral 3 týdny tetracyklinová antibiotika na boreliozu. Nejprve mi to všechno přišlo jako strašný fofr a teď nekonečné 2 týdny čekání jestli to vyšlo, mám si udělat test v pátek. Na Valentýna 😀

U spermiogramu píšou do jedné kolonky doporučení. Co tam mate vypsáno? U nás bylo IUI, IVF, ?ICSI? - nebo tak nějak

Inseminaci máš 6x do roka hrazenou pojišťovnou. Ale v Iscare to prý dělají jen 2-3x a pak rovnou IVF.

bibianna13
10. únor 2014

@ambrozie My byli na spermiu v Gestu (2x s odstupem půl roku) a teď naposled nám řekli, že máme přijít zase za 2měsíce a nic víc. Proto jsem výsledek vzala na gyndu a tam mi hned řekla, že nás pošle do ISCARE a že nás bude s největší pravděpodobností čekat IVF. Na výsledku spermi žádné doporučení nebylo ☹ ani to s manželem nijak nerozebírali ☹ a chodit donekonečna na spermio mi přijde trošku zvláštní, kor když bylo 2x s nic moc výsledkem.
Tak to moc držím palečky, aby na testíku byly očekávané dvě čárky 🙂 byl by to krásný dárek na Valentýna, že?

ambrozie
10. únor 2014

@bibianna13 chudák, to musí být pro něj hrozně stresující. Zkoušel jíst selen+zinek? To prý pomáhá. Zkuste Iscare, na spermiogram tam můžete jít jen s doporučením od gynekoložky. Nemusíte se objednávat. My jsme tam šli poprvé jen kvůli spermiogramu. Přítel dostal kelímek, pak jsme ho přivezli naplněný a za 2 hodiny měl výsledky. Sestřička to s ním probrala. Dokonce mu vyprávěla, jak jí taky nešlo otěhotnět, prokecali tam asi půl hodinu 😀 Na papíru má kromě výsledků i doporučený další postup.
Jestli Vám můžu radit, tak raději volte odběr mimo Iscare. Byla jsem tam 2x kolem poledne. Bylo tam narváno. Není tam zas tolik židlí, pacientky postávali tak různě. Odběrová kabinka je hned u vchodu na oddělení, stála tam fronta asi 3 chlapů. Litovala jsem je. Muselo to pro ně být trapný a stresující.

Bylo by to super, možná bychom i začali slavit Valentýna 😀 Jenže po 3 letech snažení, hned první pokus IUI... ráda bych tomu věřila, ale už jsem se zklamala tolikrát 😒 Dnes jsem o tom přemýšlela, že pokud to nevyjde, tak před dalším IUI budu chtít zjistit průchodnost vejcovodů. Už to moc psychicky nedávám, každý měsíc čekat a pak zase nic... Pořád nevíme proč to nejde, přítel je ok, takže něco u mě je špatně.

helik79
10. únor 2014

@bibianna13 Náš 1. spermigram dopadl taky katastrofálně, ale vzhledem k tomu, že jsme 2 x přirozeně bez problému otěhotněli (ale je to už přes 4 roky) a čekali dlouho na výsledky z hematologie a imunologie (kvůli těm potratům), tak jsme udělali s časovými odstupy ještě další 2 spermiogramy a ty už tak katastrofálně nedopadly, tak ke 2 inseminacím svolili - kupodivu při nich byly hodnoty nejlepší - asi zlepšení po vitamínech (ale stále mírně pod normou). Tak jestli chceš, napiš mi vaše spermiogramy - hlavně celkový počet (milióny) a pohyblivost (%) - klidně jen do interní pošty a já napíšu svůj názor. Vzhledem k věku a problémům jsme pak ale šli už do IVF (při něm dopadl spermiogram zas katastrofálně, ale asi kvůli manželovým problémům) a teď taky čekám na výsledky. Takže ty spermiogramy se můžou měnit...
@ambrozie Já mám taky testovat koncem týdne 😉 tak přemýšlím, zda na Valentýna nebo na svoje narozky, které mám den před tím 🤐 Jsem z toho taky psychicky na dně a moc tomu nevěřím 😖 ale musíme doufat...
Tak nám přeji šťastného Valentýna 🙂

ambrozie
10. únor 2014

@helik79 no nepovídej 🙂 Kdy jsi byla na IUI? v pátek 31.1? Jsme se možná potkaly. Já už si udělala na Valentýna plány. Buď to vyjde a upeču si dobrý čokoládový dort, nebo to nevyjde a opiju se 😀 Ale to čekání je nekonečné. Taky přeji štastného Valentýna 🙂

helik79
10. únor 2014

@ambrozie Já nebyla na IUI, ale už na IVF - ET jsem měla v sobotu 1.2. Dobré plány 😀 taky bych si měla něco podobného naplánovat 😉 Jj, to čekání je děsný...

ambrozie
11. únor 2014

@helik79 dnes jsme s přítelem řešili kolik stojí doplatek v Iscare k IVF vč. léků. Kolik jsi asi odhadem platila?

helik79
11. únor 2014

@ambrozie Cena za IVF je velmi individuální a dopředu se nedá zcela odhadnout - závisí na hormonálním profilu, počtu drobných folíků a jak člověk zareaguje na hormony a kolik a jaká má vajíčka a spermie v den odběru. Já jsem hormonálně v pořádku, i jsem dobře na léky reagovala, tak jsme za léky vůbec nic nedopláceli. Ale zase máme horší spermie, tak jsme dopláceli 8000 Kč za ICSI (napíchnutí vajíček kvalitní spermií). Pak 3500 Kč stojí prodloužená kultivace + 3500 Kč za mražení (pokud nějaká kvalitní embrya zbudou). Navíc nám nabídli taky účast ve studii (ale není to pro všechny), takže jsme dostali výraznou slevu (píše o tom někdo nahoře na této stránce)...ale hlavně, aby to dobře dopadlo...

ambrozie
11. únor 2014

@helik79 díky za info, to je teda ranec... držím palce ať ti to vyjde. U mě to z největší pravděpodobností nedopadne... takže se psychicky připravuji, jak si místo dalšího IUI budu muset vydupat aby zjistili PROČ. Tohle (IUI) je takové "vlk se nažral a koza zůstala celá" 😒

baraf
13. únor 2014

@bibianna13 ISCARE je v pohodě🙂 moji dva rošťáci jsou toho důkazem 😉

mishi
14. únor 2014

@sonka.77 po x mesicich nakukuju, nejak jsem pozapomnela.-) strasne moc gratuluju k naroz,eni zofinky!!! musis byt opravdu stastna, jak pises, rok 2013 se ti ppvedl se vsim vsudy - narozeni vytouzeneho miminka a svatba se spravnym chlapem! at jsi nadale stastna a vsechno vam klape!

casem napisu vic - pro ty, co me tu hledali - bebe ma 5 dni nestovice, ale uz se s tim srvonala, valerie ma virozu s teplotami, ale uz je ji taky lepe, holky rostou jak z vody. bebe dela vali same naschvaly a chechta se u toho jak dablik, kdyz ji muze skadlit a zlobit (sundava ji ponozky i s capacky, lochta ji, zahaze ji plysakama, na hlavu ji dava vsechno mozne, klidne se o ni opre, ze ji zamackne, tstrika ji vodu do oci, kdyz se koupou,.....proste musim byt ve strehu a nenechat ni bez dozoru....ale dokaze ji rict promin , dat pusinku, pohladit. a zacala nam zarlit, zatim jeste zdrave, snad to nepreroste🙂
tak zatim pa
@baraf
@elana

@danda78
@kaijko
@aktaka

mishi
14. únor 2014

@kaijko ted ctu o zoubku🙂 valerie ma prvni 1.2. a o par dnu pozdeji se prorezala i druha jednicka. tak to mela i bebe. ta mela prvni zub presne v 6mesicich. uz se ti laura plazi? valerie zacala asi pred 3tydny, ted se dostane i do druhych pokoju.paaa

kaijko
14. únor 2014

@mishi My už máme tři zuby, dvě dvojky nahoře a jedničku dole 🙂 Upírka 😀 Plazení nějak přeskočila a jen válela sudy, nebo se točila dokola a už nám kočka leze a staví se i na nožky 🙂 Je to neuvěřitelný éro 😀 A mě to baví čím dál víc 🙂 Jen je častěji nemocná, zase má průdušky a rýmu 😠 Ale i tak má enrgie 😀
Snad to Bebe brzy přejde to provokování Valerky, chudák Val.. Ale zase bude už připravená na ostatní děti.. Já bych z toho zešedivěla 😀 Učím hodně Lau v kolektivu a už jí ukazuju co nesmí a začíná to chápat 🙂 Je hodně společenská a na každýho se směje a dělá ksichty 😀 No, teď začla mamánkovat a svlíká mě doma z tepláků 😀
Val už je na neštovice dost stará? vůbec do toho nevidím 🙂
No,asi se doma nenudíš 🙂
Máš krásnou profilovku 🙂

bibianna13
5. dub 2014

Chtěla jsem se zeptat na doktorku Turkovou - jaké s ní máte zkušenosti?

aktaka
9. dub 2014

@bibianna13 Turková je svéráz, člověk musí mít stejný smysl pro humor, aby z ní neměl trauma 😅 jinak jsem se s ní ale setkala pouze při běžných kontrolách, tam nebyl žádný problém. po ketu nám potvrzovala těhotenství a to byla moc milá.

pavlinka83
10. dub 2014

@bibianna13 My jsme ji měli při úvodní konzultaci a v pohodě a pak při jednom IUI a tam už byla taková svérázná jak píše aktaka, ale neměla jsem s ní problém.

kamcca
20. zář 2014

@helik79 ahoj reaguji na tvuj příspevěk, píšeš, ze chodíte do Iscaru a že jsi po dvou ZT. Já jsem prodelala druhý ZT bohužel minulý týden. Priští týden nás čeká první konzultace právě v Iscaru. Mohla by jsi mi prosím napsat podrobnější info o tom co nás čeká? Většinou co jsem našla, tak tam chodí ty, které nemůžou otěhotnět vubec. Coz není mů případ. Me se nedaří mimiko donosit :(

helik79
21. zář 2014

@kamcca Ahoj, tak to je mi moc líto ☹ vím jak moc to bolí, když se to opakuje... No na první návštěvě s vámi proberou vaše problémy se ZT a ostatní základní zdravotní potíže apod. a naplánují všechny možné vyšetření, které by mohly odhalit příčinu - genetické vyšetření, trombofilní mutace, imunologie, hormonální profil a asi i spermiogram. Na genetiku a imunologii se musíte objednat, což trvá a pak dlouho trvají i výsledky (min. 2-3 měsíce). Hormonální profil se dělá z krve na začátku MS (nevím, jestli to půjde hned tu 1.MS po ZT). Stejně teď musíte mít pauzu, tak mezitím se udělají ty vyšetření, no a podle nich se uvidí co dál... Jestli máš nebo budeš mít nějaké další dotazy, klidně se ptej...nebo kdyby jsi chtěla jen pokecat... Jinak ze začátku jsme byli pokaždé u jiné Dr., je dobré si vyslechnout různé názory - všichni jsou tam moc fajn (jen jedna výše zmiňovaná je taková svérázná 😒 ) a pak jsme si jednu oblíbili a na konzultace chodíme už jen k ní... Přeji hodně štěstí! 🙂

kachna14
22. zář 2014

Ahoj, mate nekdo aktualni zkusenosti s Iscare? Resime do ktereho car zacit chodit. Slysela jsem, ze iscare je celkem drahe, ale cetla jsem celkem pozitivni nazory... diky