Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

karlos12
8. lis 2016

@lussinka88 mám volat až ve čtvrtek. Zítra ne. Nevím proč. Prý pak řeknou kdy na ET. Snad bude co vracet.

monrougemerise
8. lis 2016

@karlos12 a oplodnily se vajicka pres ICSI nebo spontalne?

lussinka88
8. lis 2016

@karlos12 ja asi taky volala az za 2dny... oni je kontroluji jen urcity dny pAc jim to skodi kdyz je casto vyndavaj....

karlos12
8. lis 2016

@monrougemerise icsi, ale to mi říkala hned po opu, jen neříkala proč.

karlos12
8. lis 2016

@lussinka88 jen ať je nechaj dělit. Jestli to má dopadnout dobře či špatně stejně denní kontrola nic nezmůže.

karlos12
8. lis 2016

@monrougemerise zítra držím pěsti a hezky se tam bav ;) a pozor na fešáky ;)

lussinka88
8. lis 2016

@karlos12 ICSI je lepsi protoze ho ucite oplodni. A vyberou nejakou dobrou spermii. U toho spontalniho je 60% sance ze se oplodni... spermie nemusi prorazit obaly. Takhle mi to vysvetlili. Me se spontalne oplodnilo asi 50%. Z ICSI 100%. Ze spontalniho zbylo jedno a to se nechytlo a zbytek bylo z ICSI. A prej kdyz se hned prvni den neudela ICSI a neoplodni se, tak uz se dodatecne oplodnit neda...

karlos12
8. lis 2016

@lussinka88 něco o tom vím , jen nevím proč to chtěli u všech

lussinka88
8. lis 2016

@karlos12 tak ono je jedno jestli 2 nebo 10. Cena je stejna... navic u tech spontalne se nevi kolik z nich je zralych. Takhle ti budou kultivovat jen ty hezky a mas jistotu ze jsou oplodneny.. a ne ze zraly se ti rozpaďo neoplodneny. Doufam, ze ti ted tady nerikam bludy...

jani1982
9. lis 2016

Holky a ještě jsem se chtěla zeptat.... pak tam je na výběr ze dvou druhů mražení embryí, který si vybíráte? Já zatím zaškrtla oba a prý se pak domluvíme s embryologem... Tím, že nám při tom prvním žádné nezbyli, tak jsem se tím nějak nezabývala a teď nevím....

@monrougemerise Tak holka, už si tam asi lebedíš viď 🙂 Podávej info, myslím na tebe 🙂

karlos12
9. lis 2016

@lussinka88 určitě napíšeš bludy. Já jsem z toho celá divá, celý život znám jen chíru a toto je španělská vesnice. Sice se člověk něco naučí, ale i prožívat jsem to nemusela. Takže toto je prostě jistota.

lussinka88
9. lis 2016

@jani1982 uz je na sale 🙂) jsem zvedava kolik jich bude mit 🙂 typuju tak 12

My vybrali vitrifikaci. Moje kolegyne ma v laborce v iscare kamosku a ta rikala ze se to fakt vyplati. Prej je vetsi sance ze se spravne rozmrazi! Doplaceli jsme asi 2700 k ty zaloze

karlos12
9. lis 2016

@jani1982 ahoj, tak to nevím, já dostala souhlas už zaškrtaný od doktorky, tak jsem ho jen sjela. Ale myslím že bude nejlepší se zeptat embryologa. Můžu se zeptat proč nebylo minule co mrazit? Stále jsem trochu přepadlá, ale vím že to není nic hrozného, jen jsem čekala malinko víc. Moc děkuji

jani1982
9. lis 2016

@lussinka88 Děkuju 🙂 No tak to už pak není takový rozdíl 🙂 Já vlastně i dost bojuju, jestli zamrazit....Jsme rozhodnutí, že když se to tentokrát nepovede, tak že do třetího už nepůjdeme... Ale zase ve mě hlodá červík, co třeba za rok nebo tak....

karlos12
9. lis 2016

@lussinka88 můžu se kdyžtak opičit?

8karolina4
9. lis 2016

@lussinka88 no to mi pak se vsim budes muset poradit co a jak udelat 🙂)))

karlos12
9. lis 2016

@8karolina4 také si to píšu stranou ;) dobrá rada nad zlato, ne?

jani1982
9. lis 2016

@karlos12 Já jsem z těch mých zatím taky přepadlá :( Bojím se, aby vůbec něco bylo právě... Netuším, tenkrát mi jich vzali 15-16 , z toho oplodnili 10 , zůstali 4 a v den transferu už jen 1 embryo, ale zase stoprocentní se známkou 1 .... Proto mi teď dali ten dlouhý protokol, prý je to na kvalitu než na kvalitu, tak snad vědí, co dělají....

8karolina4
9. lis 2016

@karlos12 presne, ja o tom nevim nic 🙂) ja myslela ze se deti tvori sexem a nebo ze je prinese cap, ale tohle vse jde kolem me 🙂))

lussinka88
9. lis 2016

@karlos12 jen se klidne opic 😁😂

lussinka88
9. lis 2016

@8karolina4 my ti to tady naplanujem... ale ty otehotnis prirozene 🙂) takze to nepotrebujes vedet

8karolina4
9. lis 2016

@lussinka88 jo s tou moji stitnou zlazou nevim nevim 🙂))

karlos12
9. lis 2016

@jani1982 aha, a neví důvod. Určitě ví co dělají. Myslím že celkově je lepší kvalita než kvantita. Je to hrozný nápor. Ale to dáme, nejsme mejdla a budeme mít statečná miminka ;) bojovníci už od buněk, to se jim jednou bude hodit ;)

karlos12
9. lis 2016

@8karolina4 jo, kdyby alespoň ten čáp, ten se někde fláká. Celou dobu.

8karolina4
9. lis 2016

@karlos12 presne.....cekam cekam a nic

karlos12
9. lis 2016

@8karolina4 já také, i Vrána by byla dobrá a také nic. Asi nasypeme do krmítka a uvidíme ;)

8karolina4
9. lis 2016

@karlos12 tak jo 🙂)

monrougemerise
9. lis 2016

Jsem tu. 12 vajicek. Spermiogram polovicni, takze vse co bude zrale pujde ICSI. Vic zitra uvidim.

jani1982
9. lis 2016

@monrougemerise Tak super! Pěknej výsledek a statečná holka 🙂 My taky máme dané ICSI, už i minule 🙂 Já jsem za to i ráda...

karlos12
9. lis 2016

@monrougemerise paráda , zítra voláme společně , jen já dřív 🙂 Držím pěsti ať jich máš víc 😉