Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
30. zář 2009

A na jaký jsi dietě? 😀

Jo na tu léčbu neplodnosti od Ř. jsem koukala, ale možná radši nechci vědět víc než je nutné, už takhle toho vím až dost. 🙂

Jsem zvědavá, kdy mi bude volat dr., že mám schválený léky. Už by to skoro mohlo být. 🙂

elana
30. zář 2009

Já si dietu volím jakou chci😀 pokouším se dávat si hodně jídla z té osmičky-redukční 😉 ale někdy neodolám, řízek je řízek😀

Tyjo, takže do toho jdete už teď? Oproti názoru té psycholožky? Nebo si jen necháš schválit léky a vlítnete na to později?

sonka.77
30. zář 2009

Tak špek teda mám a budu si za ním stát. 😀 Je tam a chystá se na pár včeliček. 🙂

Ono to taky není špatný, já normálně toho moc nepřečtu, ale na dovče ležím celou dobu v knížkách. Mě by i ta samota docela prospěla. Ale počkej až ti dorazí spolubydlící, pak to rozjedete!

sonka.77
30. zář 2009

Jo jo, co si tělo žádá, to mu dej, ty tam nejsi od hubnutí, ale od hýčkání! 🙂 Tak se neomezuj! 🙂

Ne ne ne, s dr. jsme byly domluvené, že v půli září pošle žádost na pojišťovnu, ale do dalšího pokusu půjdeme až v tom listopadu, podle mršky buď na začátku nebo na konci. A to spíš tipuju až na konci. Takže prostě nějak stejně jako vy do KET.

elana
30. zář 2009

No dobře, tak si stůj za špekem, Ty mišelíne😀

Já jsem zvyklá číst si před spaním, to mě spolehlivě ukolíbá. Když třeba MM už spí a je hodně pozdě, tak je mi blbý rozsvěcet, tak jdu spát bez čtení...a to se pak převaluju a moc mi nejde usnout. Ale tady čtu fakt hodně, i při procedůrách, většina je jich na 15-20min a když člověk jen tak čumákuje, tak je to dost nuda.

Mně ta samota taky docela prospívá, ono to někdy neni na škodu. O spolubydlící upřímně moc nestojím, nevadilo by mi, kdyby nikdo nepřijel, ale asi je to nereálný. I když, kdoví, jak budu mluvit za týden, za dva. Ono i té samoty když je příliš, tak je to na houby.

sonka.77
30. zář 2009

A co čteš pěkného?

sonka.77
30. zář 2009

Mě teda čtení večer zaručeně uspí, sotva přečtu stránku a už jsem v limbu, takže jedině odpoledne a to se k tomu dostanu fakt málokdy. Nejradši čtu historické romány.

elana
30. zář 2009

Teď zrovna čtu 1.díl trilogie od Loukotkový o Jindřichu z Lipé a Elišce Rejčce. A jinak mám s sebou ještě detektivku, časopis, 1xpopulárně naučnou, 1x filozofickou a 1x odbornou literaturu (to jsou Poruchy funkce gonád😀...s tim se fakt na procedůrách tasit nebudu😀😀)

sonka.77
30. zář 2009

Jé tak to by mě taky bavilo. 🙂 Co máš za filosofickou?

Já teď čtu Ekonomie dobra a zla, je to o prapůvodu ekonomie v lidský společnosti až po současnou finanční krizi, je to teda docela náročný čtení, ale prokousávám se.

elana
30. zář 2009

Filozofická je Křesťanství a ateismus úplně jinak. Ale ještě jsem to neotevřela, bude to asi taky docela náročný, tak si to nechávám spíš na nějaká odpoledne, až dočtu ten historický román.

Ta Tvá bude asi taky dost zajímavá...škoda, že mi ekonomie nic neříká. Téma je dost přitažlivý.

Jo a ještě mám na krátký relax katalogy z Ikey a Avonu😀 do toho se dá čumět pořád🙂

sonka.77
30. zář 2009

Hm, tak to bych si teda chtěla přečíst, zní to zajímavě, protože jako ateista v posledních letech docela dost přemýšlím o víře, ne že bych se nějak klonila k víře v Boha, ale zajímá mě jak to všechno je. Jestli třeba jako ateistka fakt nežiju v bludu a prostě tak.

Ta moje kniha je jakože o ekonomii, ale v podstatě je to o přístupu různých civilizací a kultur k majetku, zda hromadit či ne, zda se vyplácí dobro nebo ne, jaké motivy má dnešní společnost a z čeho to vychází, jak se přístup ke konzumu ve staletích mění a tak. Jsem teda teprve v první třetině a myslím, že čím blíž k dnešku tím to bude zajímavější.

Téda, to budou holky koukat jakou jsme tu rozproudily filosofickou debatu, ta naše diskuse má fakt vysokou kulturní úroveň. 😀 😀 😀

sonka.77
30. zář 2009

Tu mojí knihu napsal Tomáš Sedláček a pokud budeš mít chvilu - což mít budeš 😀, tak si přečti tenhle rozhovor s ním, co psal v lednu tohoto roku. Jeho myšlení se mi líbí a tak jsem si koupila tu knihu, abych se toho dočetla ještě víc.

http://hn.ihned.cz/c1-32049260-tomas-sedlacek-d...

elana
30. zář 2009

Ahá, ale to by se ta knížka mohla líbit manželovi...je ekonom a myslím že téma majetku a tak, viděno z této roviny, by ho mohlo přitahovat.

Dík za link, zítra juknu. Se mi nějak zpomalil net, leze to jak šnek, kdybych zmizela nebo neodpovídala, tak je to kvůli tomu.

sonka.77
30. zář 2009

No já si říkám, že ti to asi nefachčí.
Já teda stejně musím jít pověsit prádlo a pak ještě chvíli cvičit ten relax, tak ti popřeju dobrou noc a hezký čtení. 🙂

Pa Sonik.

elana
30. zář 2009

Ahoj Soňuli a ukaž se častěji...nejsi v tom sama a přece se tu nebavíme jen o miminkách a snažení, to bych sem taky nechodila 😉

Pa a dobrou.

aktaka
1. říj 2009

no babky, já nestačím valit kukadla
co to tu je za debatu na úrovni? uvědomujete si, že jste na konovi? máte mimískovat a bříškovat 😀

ještě k tomu centrotidu, asi to vynalezli dřív jak mrázek napsal tu knížku, pže mně tu vícenásobnou dávku naordinoval on sám. jinak asi jsem přecitlivělá, ale já z něho měla docela nepříjemné reakce (to místo vpichu mi nateklo, svědilo a zčervenalo, u té vícenásobné dávky to tedy byl slušný mazec)

a jak je to tedy s tou PK u apolináře? to tam fakt nedělají?? mi to přijde jak úplné scifi 😕 😨

elana
1. říj 2009

Ahoj jen na vteřinku, letím na O a pak plavčit🙂

Akty ale jó, dělají ji tam...ale rozhoduje o tom embryoložka, takoví zpátečníci, že by se vzdávali metody, která úspěšnost zvětšuje víceméně nejvíc, zas nejsou😉...ale prostě není to až tak dobrovolný, jako tady, chceš, zaplatíš, máš. Aspoň co já vím a co jsem pochopila od Len a dalších Apolenek.

Tak pá, zas jdu.

elana
1. říj 2009

Jo, ještě k Cetrotidu, mně nedělal vůbec nic...ale slyšela jsem od hodně holek, že podobný reakce jako Ty, mají na Orgalutran (co se dává k Puregonu). A nejvíc ty, co ho píchají do stehna. Tak nevím 😖

A už fakt čau, budu odpo.

aktaka
1. říj 2009

já jsem si říkala, že to s tou pk nebude tak žhavé 🙂 akorát nevím, jestli je jejich postup lepší nebo horší. víc se mi líbí asi ten v iscaru, že "chcete x nechcete" s tím, že finální slovo, jeslti to není zbytečné, má stejně embryolog. je jasné, že když jsou dvě embrya, nemá smysl dělat pk

aktaka
1. říj 2009

kde jste všechny ostatní!!! haloooooooooooooooooooooo

elana
1. říj 2009

Jako kdyby se člověk mohl spolehnout na to, že embryolog v soukromém CARu bude jednat opravdu podle svýho svědomí a ne podle toho, co mu (jim) vyplatí...tak je nepochybně lepší tenhle postup.

siki26
1. říj 2009

Tak jsem konečně tady. Dopoledne bylo docela náročný. Teď obědvám tuňáka s bulkou, ale jak to tak vidím, tak mi to asi stačit opravdu nebude 😀

Teda holky, vy jste ale čtenářky. Já taky miluju historický romány. Naposledy jsem četla Králova přízeň (bylo to i s filmovaný) + na to navazující další 2 knížky. Je to z doby Jindřicha VIII. Fakt super, doporučuji.
Teď čtu Velkou knihu o dítěti, musím se trošku připravit na to,co mě čeká 😀

elana
1. říj 2009

Siki, Ty bys měla číst radši Velkou knihu o dětech😀 hezky v množným čísle. Nebo rovnou si zakoupit něco jako Zřizujeme jesle a tak😀😀 Bané, dělám si srandu. Jasný, že je třeba se připravit 😉

siki26
1. říj 2009

El, taky jsem si říkala, že všude jsou knížky většinou o jednom dítěti a o dvojčátkách a jeslích se jich moc nevydalo 😀

katrin32
1. říj 2009

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, když jste byly na OPU, za jak dlouho jste šli domů, asi tak cca v kolik hodin, díky, jo a musíte mít noční košili?

elana
1. říj 2009

Katrin, 2h po opu víceméně přesně🙂

Noční košili určitě, nebo stačí delší tričko, před samotným výkonem si ho převlečeš za andělíčka, ale předtím a potom abys nebyla nahá🙂......a bílý ponožky.

siki26
1. říj 2009

Katrin, přesně jak říká El. Nastoupila jsem tam hodinu předem a 2 hodiny po mě už pouštěli domů.

aktaka
1. říj 2009

jo, jsem to čekala, že když si půjdu lehnout, tak se tady někdo objeví. jste se na mě domluvili, že jo? 🙄 😀 😀

já jsem ani ponožky neměla, resp. měla jsem je s sebou, ale nevzala jsem si je, bylo mi dost teplo

elana
1. říj 2009

Já musím mít ponožky za všech okolností😀 (teda...skoro za všech. Ta výjimečná je nedobrovolně, ale chápu, že z estetického i erotického hlediska se to musí😀)

baraf
1. říj 2009

ahojky,

moc se omlouvám, že "zahálím" ale nějak nemám náladu. u nás doma je dost "zle" manžovi asi ruplo v bedně,jinak si to neumím vysvětlit.... nechce se mi o tom ani moc mluvit, ale vypadá to fakt špatně.
moc všem držím palečky, Akty jsem zvědavá,co ve st.,jestli budou dvojčátka 🙂
budu nakukovat, až bude líp, tak se ozvu.... papa a mějte se Bára