Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

puckal
20. únor 2012

@pajinkaa28 Jojo trošku sníženou funkci, beru na to prášky tak musím na kontrolu 😉
@baraf děkuji 🙂

pajinkaa28
20. únor 2012

@puckal Ahojky,tak ať Ti to dobře dopadne 😉

jika10
21. únor 2012

Tak holky, vcera prvni injekce merionalu. Kdyz vsechno pujde tak jak ma, tak OPU bude 3.3.

puckal
22. únor 2012

@jika10 Tak hezky píchej at to tam roste jak má 😉

jika10
22. únor 2012

@puckal No ja doufam, ze foliky rostou. Mam takovy divny brisko, takovy jako ze se mi porad chce na zachod 😅 a obcas me zaboli zada v krizi. Tak nevim jestli mam zacit plasit, nebo je to OK. Ale zase jestli folici rostou, tak se asi zvetsujou vajecniky a nafuknuti briska by melo byt OK

puckal
23. únor 2012

@jika10 neboj, já ten pocit měla také a mám ho dodes, břicho i po opu zůstalo nafouklé a ted už asi 9 měsíců bude spíš jen růst 😉

jika10
23. únor 2012

@puckal No, tak at brisko krasne roste a s nim i prcek 😉 Musim se prestat pozorovat, abych se z toho nezblaznila 😅 UTZ bude az v pondeli, tak doufam, ze tam neco bude

jika10
2. bře 2012

Holky, mam dotaz. Dneska jsem byla na OPU a cca ve stredu by mel byt ET a chtela bych na doporuceni dr ten lepsi Echokatetr. Staci, kdyz jim to nahlasim az v den ET nebo jak se to dela???

pavlinka83
2. bře 2012

@jika10 Já myslím, že už ho dávají všem automaticky, před ET jsem si vyzvedla vyúčtování a měla jsem ho tam započítaný, aniž by se mě někdo zeptal jestli ho chci, já jsem ho teda chtěla. A jak ty to máš s placením a vyúčtováním, když chodíš ke svému dr., taky jsi platila zálohu?

jika10
2. bře 2012

@pavlinka83 Jo jo zalohu jsem platila dneska 16 tisic ... Myslim, ze je to uplne stejny, jen mi odber a ET dela muj lekar. A mozna to byla i najednu stranu vyhoda, sla jsem dneska prvni

pavlinka83
2. bře 2012

@jika10 Tak uvidíš než půjdeš na ET, tak nejdřív půjdeš na recepci pro vyúčtování, tak uvidíš jestli ho tam máš započítaný.

jika10
5. bře 2012

@pavlinka83 Tak jsem se zeptala na miste k tomu povolanem, napsala jsem si do poradny ISCARu a bylo mi sdeleno, ze Echokatetr pouzivaji pro vsechny pacientky, jen ted uz nestoji 900 ale 1200

pavlinka83
5. bře 2012

@jika10 Já jsem si to myslela, protože říkám nikdo se mě na to nezeptal, přitom v papírech jsem měla napsáno že je to nadstandart za příplatek kdo chce. Jo stojí 1200,- to jsem taky zírala. Jako neřešila jsem to, stejně jsem ho chtěla.

jika10
5. bře 2012

@pavlinka83 ja to taky neresim, taky jsem ho chtela. Rikal mi dr, ze tenhle je pry nejak videt na UTZ, takze i dr vidi, kam ty bobany vstrikuje 😅

pavlinka83
5. bře 2012

@jika10 jj na utz mi to dr. ukazovala, to embryo vidět nebylo, jenom okolo takové bublinky.

pavlinka83
7. bře 2012

Ahoj holky hlásím další úspěch ISCARu, dneska jsem byla na utz a dle MS jsem dneska 6+0 a máme srdíčko. 🙂

bugee
7. bře 2012

@pavlinka83 Gratuluju k srdíčku 🙂 A ať se daří i dál 😉

pavlinka83
7. bře 2012

@bugee Děkuju moc. 🙂

evitaa
9. bře 2012

@mpetula Ahojky, můžu se na něco zeptat? Jak jste to měli s placením, když neproběhl ET? Budete muset platit při KET plnou cenu dle ceníku nebo Vám zohlední, že neproběhl ET? My jsme ve Zlíně KET neplatili, ale teď jsme přešli do Iscare, tak nevím, jak to je.

jahodarka
13. bře 2012

Ahoj, omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych poradit. Dnes mě poslal gyndr. do iscaru, jsme objednaní na příští pátek, ale jak jsem to tu pročítala, nejsem z toho úplně moudrá. My zatím nebyli vůbec na žádných vyšetřeních, takže na žádné IVF či co? jsem zatím vůbec nemyslela. Jak to tady ale čtu, tak je to raz dva. Já myslela, že nás prostě jenom vyšetří jestli to vůbec jde nebo nejde přirozenou cestou a pak se uvidí.
Můžete mi pls napsat, jak to tedy funguje? Omlouvám se, jestli je ta otázka mimo.. 😖

evitaa
14. bře 2012

@jahodarka Když jdeš na IVF kliniku, tak asi moc zjišťovat, jestli to jde přirozeně, nebudou. Budou hledat příčinu, proč se to zatím nepovedlo, tzn. manželovi udělají spermiogram, tobé hormonální profil, gynek. vyšetření, atd. Pokud se nic nezjistí, doporučí Vám další postup od nejšetrnějších metod IVF. To je IUI. A samozřejmě se můžete snažit doma. Pokud se zjistí nějaký problém, pokusí se ho vyřešit.

jahodarka
14. bře 2012

@evitaa Díky. Můžu se ještě zeptat, jak to probíhá? Vůbec nevím co čekat..

evitaa
14. bře 2012

@jahodarka Pozeptaj se, jak dlouho se snažíte, jestli máte nějaké zdravotní problémy (třeba se štítnou žlázou), vezmou krev na hormonální profil, gynekologicky tě vyšetří. Manželovi udělají spermiogram. Pokud ten v poho, pravděpobně navrhnou IUI. Pokud ne, asi bude nutné IVF s ICSI. Ještě budou chtít od tvého gynekologa výsledky cytologie.

khodinkova
16. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaká je věková hranice u umělého oplodnění, dočetla jsem se, že do 55, ale je daná i nějaká spodní hranice, mě je 21 a přes rok se snažíme a nic, už jsem to sem psala, přemýšlíme proto o umělém oplodnění, ale doslechla jsem se, že v Iscaru ho dělají až od 23 let. Nevíte jak to je? Já bych právě do Iscaru chtěla jít, kdyby na to přišlo, tak nevím zda je to tak všude nebo jen v Iscaru? Předem Vám děkuji za odpovědi.

evitaa
16. bře 2012

@khodinkova
http://www.iscare.cz/cenik_ivf.html
Jasná a srozumitelná odpověď. Stačí si trochu projít net.

pajinkaa28
25. bře 2012

@pavlinka83 Ahojky,no to je super zprávička.Moc přeji ať je vše v naprostém pořádku 😉

mishi
27. bře 2012

zdravim baraf, pajinku!!!! cau holky
nevim, zda si me pamatujete, zmenila jsem fotku, sice je uz tahle pekne stara🙂)
bebe bude 15mesicu a o vikendu jsme se se stepu dohodli, ze v lete nebo na podzim zkusime dalsi IVF. teda mozna to nebude treba, pokud nebudu mit protilatky na spermie.

preju vsem snazicim se a cerstvym tehotnym, at jim brzo iscare nadeli krasna zdrava miminka!!!!

pajinkaa28
29. bře 2012

@mishi Ahojky,to víš že si pamatuji,pěkně to utíká.Moc přeji ať není ivf potřeba.

evitaa
2. dub 2012

@mishi Ahojky, ke komu chodíš? Já teď stimuluju, dnes jsem byla na 2. kontrole. Normálně chodím k dr. Hulvertovi, ale ordinuje jen v po a út, takže v pátek jsem byla u dr. Turkové, dnes neměl volno, takže u dr. Musilové a ve středu jdu k dr. Ilčinovi. Já tam snad vyzkouším všechny doktory, doufám, že už jich tam víc není. U dr. Jaržembovské jsem byla na vstupní kontrole a ta mi nesedla, proto jsem přešla k dr. Hulvertovi.
Holky, s kým máte nejlepší zkušenost Vy?

evitaa
2. dub 2012

A ještě jedna dobrá zpráva - od dubna se snížil doplatek na léky. Já beru Menopur a doplácela jsem tak 400,- a dnes bez doplatku. Lékárnice říkala, že je to ale asi jen na duben.