Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mratik
26. srp 2007

Ahoj Nikuso, já navštěvuji iscare již dva měsíce, v pátek jsem byla na odběru vajíček a příští týden jdu na transfer embrií. Jsme tam moc spokojený, jediný co mě moc nevyhovuje, že se o mě pokaždý stará jiný lékař, ale podle toho co jsem slyšela je to na některých klinikách běžný. Když tam poprvé příjdeš, tak dostaneš ceník všech výkonů, který neplatí pojištovna. Podle krevních odběrů na hormony a spermiogramu manžela vám navrhnou řešení, jestli IUI, nebo rovnou IVF, případně ost. výkony. Mají pěkně udělaný stránky www.iscare.cz, tak se tam jukni, mají tam vysvětlený všechno. Já jsem prošla krýtkým protokolem, hormony jsem si píchala jen deset dní a pak jsem šla na odběr vajíček.Hormony ti nabídnou bud ty který úplně platí pojištovna, nebo ty co se doplácejí - jsou prý lepší a je fakt, že jsem po nich neměla žádný vedlejší účinky a je k tomu inz. pero, hormony mě stály 2500,-, ale může to být i víc i mín... Chtěli po mě zálohu 12 tis., což tak odpovídá, pokud se to nespotřebuje, tak mi vrátí, pokud by to bylo přes limit doplatím.Nakonec mě vyjedou papír co mě co stálo, abych měla v ruce nějaký dokument. Kdyby tě něco ještě napadlo klidně se zeptej a já ti odpovím, pokud to budu vědět. pa 😉

nikusa
autor
26. srp 2007

Díky za info. Jsme objednaní přímo k panu primáři, bylas u něj taky? Můj gynegolog se s ním zná, tak mě posílá rovnou k němu. Na jejich web jsem koukla, ale když člověk neví co a jak, tak je těžký se tam zorientovat, co se ho všechno týká. 🙂 Ještě by mě zajímalo, jak dlouho trvá proces různých vyšetření, odběrů a další úkonů, než se může "jít na věc"? Když jsme objednáni v půlce září za první konzultaci, kdy myslíš, že to bude reálné? Já chci co nejdřív. Náš případ bude asi rovnou IVF, prošli jsme už několika vyšetřeními, i spermiogram už máme. Já bych měla být naprosto v poho, manžel má sníženou pohyblivost 30% a množství na 50%...

mratik
27. srp 2007

Tak to máte stejný jako mi s manželem. na první schůzce vám odeberou krev na pohlavní choroby a hormony, tobě udělají stěry a sono. Az budou mít výsledky hormonů tak si tě pozvou na další schůzku a domluví se stebou co si budes aplikovat a jestli budes mít krátký nebo dlouhý protokol. Jediný zdržení je s hormonama které schvaluje pojištovna, prtože to trvá měsíc. Dlouhý protokol trvá dva cykly, krátký jeden - to jsem měla já, začala jsem si píchat 3 den menstruace Puregon, potom byly nejaký sona a přidaly mě další hormony a po deseti dnech jsem šla na odběr vajíček - to bylo ted v pátek. od tý doby si volám do iscare a tam me info. o tom jak se mimísci vyvíjí a kdy půjdu na transfer embrií, to bude pravděodobně ve středu. Takže i s tou pojistovnou to trvalo cca dva měsíce. 😉 tak zhruba počítej nejdřív v listopadu, ale pokud si nebudes hormony doplácet a budeš mít krátký protokol, může to být i o měsíc dřív 😀

nikusa
autor
28. srp 2007

mratik:
Takže je dobré být již při první schůzce připravena na nějaké vyšetření, odběry a tak? Já myslela, že si tam jdeme jen na začátek "pokecat". Dobré vědět, díky. Jakou máš pojišťovnu? Myslíš, že by se to tam nedalo nějak popohnat? Já mám ZP MV a vždycky byli docela vstřícní, není to zkostnatělá VZP. Ale může se stát všechno a úřednický šiml vládne všude... klasika. S tím pícháním Puregonu, to funguje jak? To se musíš trefit do žíly nebo to prostě někam píchneš... Z toho mám hrůzu... Nedovedu si představit, že bych si sama do sebe něco píchla... Bych asi nemohla být diabetik 😉
No nic, co člověk neudělá pro manžílka... Pak dej vědět, jak zítra dopadneš. Držím palec 😉

amal
29. srp 2007

Tak holky blbý. Včera jsem to dostala. Těhu nejsem. Tento měsíc půjde manžel na spermiogram a další měsíc už nás doktor pošle do nějakého centra, asi ISCAR. Za jakékoli info budu vděčná 😉

grej
29. srp 2007

Amal - my byli v ISCARE na spermiogramu. Sestřičky tam byly moc vstřícné, jen slečna na recepci nám podala trošku zkreslené info, tak bylo pak všechno složitější než by mělo být. Ale jinak lidé moc fajn.
Ale mají pěkně narváno. Spermio tam sice můžeš dovézt kdykoli (my tam vezli vzorek z domova), ale když jsem se chtěla objednat na první informační schůzku, tak měli první volný termín až za dva měsíce.
A to se nám nechtělo čekat, tak jsme se objednali do GESTU a už jsme tam byli. Taky je to tam moc fajn. Zatím teda...

campi
29. srp 2007

Ahoj Grej,
tak v Gestu spokojenost?🙂

grej
29. srp 2007

Ahoj Campi,
jojo, zatím jo🙂 Teď tam teda chodím zatím jen na UTZ aby sledovali folíky. Chodím k MUDr Alexandrovi. Ale už zas v úterý jdem za Šulcem, abychom probrali všechny výsledky a domluvili se na dalším postupu.
MOc se mi líbí, že vůbec nečekám, vždy jsem šla na řadu včas. Fakt supr!

mratik
29. srp 2007

Nikuso jestli jdes přímo k primáři, tak se s ním zkus domluvit, já myslím, že by to snad mohl nějak zařídit, já mám VZP a tam to trvalo měsíc. Každopádně stejně bude chvilku trvat než budou mít výsledky z vyšetření...a až na základě toho to s vámi proberou. Co se týče čekání tak je to taky v poho, vždy jsem objednaná na určiteu hodinu a čekat nemusím, jen jednou se mi stalo, že se doktor zdržel na sále a šla jsem o půl hodinky dýl.
Injekce se většinou píchají do bříška, málo který jsou do zadku a neměj z toho strach, nejhorší je všechno poprvé, pak už to půjde samo. Setřišky ti všechno vysvětlí hezky polopatě a nepůjdeš tam odtud dřív než budeš všechno vědět 😉
Amal všechno je to popsaný na první straně, pravda je, že pokud nemáš dopoučení přímo od nějakýho gynekologa jako Nikusa, tak budeš čekat na první schůzku přes měsíc. 😒

amal
29. srp 2007

Mratik. Doporučení od gynekologa mít právě budu, tak to je ok.

nikusa
autor
29. srp 2007

grej+amal: Já myslím, že to s tím objednáním nebudete tak strašný. My jdeme na první konzultaci přesně měsíc od zatelefonování. Buď to bylo štěstí nebo zabralo kouzelné slůvko "primář", a že mě můj lékař posílá vyloženě k němu... 😉 Jen je nevýhoda, že je to v pracovní den v 11 dopo. Vybírat čas jsem si nemohla, bylo to ber nebo neber... Tak si asi budu muset vzít dovolenou. Chtěla jsem si to naplánovat, že půjdu zároveň darovat krev = den volna. Jak psala ale mratik, již na první konzultaci berou krev... aby mi jí zase během jednoho dne nevysosali celkově moc 🙂

nikusa
autor
29. srp 2007

mratik: No to bude sranda s těma injekcema. Kdyby ten můj chlap nebyl na injekce ještě větší "máčka" než já, nechala bych si to píchnout jím a dívala bych se třeba do zdi 🙂
Jak jsi vůbec dopadla? Bylas tam dnes?

amal
30. srp 2007

Nikusko: jsem na ten ISCARE zvědavá i na to, jak to tam vše bude probíhat 😒

mratik
30. srp 2007

Ahojky Nikusko, tak mi tam včera daly ty mrňousky, bylo to za 10 min. hotový a pak jsem musela ještě půl hodinky ležet s nohama nahoře a pak šup domů. Dostala jsem fotešku mrnousků na mističce. Vůbec to nebolí, jenom je nepříjemnej ten plnej močák 😀 varovala jsem primáře, že jestli bude moc tlačit sonem na ten močák, tak bude mokrej. 😀 každopádně jsme to přežily oba bez újmy. ted musím čekat jestli to dostanu a nebo ne a za 14 dní na odběr krve a gravitest, popř. sono. 😉
Amal žádný strachy, taky jsme s manžílkem byly nervozní když jsme šly na první schůzku, ale bylo to v pohodě, jsou hrozně příjemní 😉

amal
30. srp 2007

Mratiku a kdy jste šli do ISCARE na první schůzku?

mratik
30. srp 2007

v červnu jsme měli první schůzku, my pak odjeli na dovču a po návratu už jsem měla schválený hormonya mohly jsme se tedy domluvit na stimulaci, teda musela jsem počkat do menstruace a 3 den cyklu jsem začla stimulovat a do 14 dnů jsem stihla jak odběr vajíček, tak transfer embrií, ale to je ten krátký protokol, ten dlouhý trvá dýl, ale s tím nemám zkušenosti 😉

amal
31. srp 2007

Děkuju Mratiku 😉

amal
12. zář 2007

Tak jsme byli na spermiu a Vláďa ho má dost špatnej. Má méně spermií aani jedna neputuje kupředu. Jen si tak "tančí" na místě. Plus má ještě nějaký zánět-ten mu teď léčí a má v levém varleti křečovoužílu ☹

qiara
12. zář 2007

Amal můžu se tě zeptat u koho jste byli? A k tomu výsledku manži. Kámošce řekli něco podobnýho a když měli jít na IVF, tak čekala na mrchu, aby mohla začít stimulovat a ona mrcha nepřišla 😀 . Z toho plyne, že ne vždy výsledek spermia je verdikt finální.

nikusa
autor
12. zář 2007

Ahoj děvčátka. Byla jsem chvilku mimo, tak jsem Vám nemohla napsat. Mratiku, tak jak se cítíš, jak to vypadá? Víš už něco? Doufám, že to klaplo! Jsem na Tebe zvědavá. My jdem na první konzultaci příští týden, tak jsem zvědavá!

amal
14. zář 2007

qiaro: Na spermiogramu jsme byli v na soukromém centru-GONA. Ono to prý neznamená, že by nebyla žádná šance na otěhotnění, ale je dost snížená. Manžel má také varikokélu (křečovou žílu) v levém varleti, a tím se zmenšuje pohyblivost spermií a tedy plodnost. Tou varikokélou se ta varlata přehřívají. No tak až mu ji odstraní, mělo by to být lepší, ale všechno to bude dlouho trvat. Na gyndě doktor řekl, že do ISCARE nám dá doporučení,až po té, co manžel v lednu podstoupí operaci pánve-vyndání šroubů a destiček. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a přijde mi to všechno líto.

qiara
16. zář 2007

Amal nezlob se na mě, ale co to bylo za doktora? Vždyť destičky v pánvi snad s ejakulací nemají nic společného. Možná bych se obrátila na jiného lékaře, protože i IVF je zdlouhavý proces a každá chvilka je vzácná.

amal
17. zář 2007

Qiaro-máš pravdu, že to s tím nemá nic společného, ale on chce, aby manža byl úplně vpořádku až tam půjde.

lenka1302
29. únor 2008

ahoj je tu nekdo,? 🙂

bozka
29. únor 2008

ahoj

bozka
29. únor 2008

už jsi byla v Isceru

staruska
29. únor 2008

ahoj, holky, takže vidím, že se konečně našel někdo, kdo taky chodí do Iscaru jako já. Docela bych chtěla slyšet vaše zkušenosti....

bozka
29. únor 2008

Ahoj,
já jsem byla teď 9 na ketu a snad dobrý

mratik
29. únor 2008

Ahojky holky, chodila jsem do iscaru a zadařilo se na poprvé...čekám dvojčátka, tak že je chválím...ale v žádným případě se na to hočiny neupínejte, nemusí to vyjít na poprve a počítejte s tím, že všude jsou příjemní, ale zároven i nepříjemní lidi, tak aby jste nebyli zklamaný 😉 Držím palce 😉

staruska
29. únor 2008

Tak to uz bys mela vedet, jak to dopadlo, ne? 🙂