Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
26. srp 2013

@musilka nám to trvalo 4 měsíce, ale byli jsme netknutí. U vás, pokud se nebude nic řešit a přistoupí rovnou k ivf, by to mělo být jen než to schválí pojišťovna, takže tak měsíc.

musilka
26. srp 2013

no chtěla bych genetiku protože ty výsledky z pronatalu značně nesedí... Takže asi jen než se vyšetří genetika a potom odešlou žádost..... Uvidíme každopádně se moc těším že se to posune kupředu a jsem moc ráda že jsme se rozhodli pro změnu CARu protože oproti pronatalu opravdu profesionální jednání už po telefonu...

aktaka
27. srp 2013

@musilka hlavně, ať se podaří 😉

lucietaborska
27. srp 2013

Já mám také zkušenost s Iscare Praha, a musím říct, že to bylo fakt super, skvělé jednání, profesionální přístup 🙂 7.9.13 se chystáme s dcerkou na pravidelné setkání rodičů a dětí pořádané Iscarem Praha a moc se tam těšíme 🙂

kuc
8. zář 2013

Dobrý den, včera jsme se zúčastnil ( již po 13-cté) i setkání rodičů a dětí v Praze na Gutovce setkání proběhlo jako vždy v příjemné atmosféře, i počasí nám přálo. Ve středu 4.9. uběhlo dlouhýh 14 let od úspěšného ET a ISCARE mi změnilo
tenkrát život v tom nejlepším slova smyslu, nikdy nepřestanu být vděčná celému kolektivu od lékařů, embriologů až po laborantky a sestřičky za to že mi umožnili být Mámou. Držím palce všem snažilkám aby se již příští rok mohli přijet pochlubit do Prahy svými dětičkami. A ještě jednou moc děkuji celému osazenstvu ISCARE

sonka.77
8. zář 2013

@elana @aktaka @kaijko @baraf @mishi Ahoj holky, tak se hlásím jako vdaná paní. Včerejšek byl nádherný, všechno nám vyšlo, bylo to úžasně romantické a já byla úplně v pohodě (asi to zařídil adrenalin či co 🙂 ) Až budu mít nějaké fotky, tak se pochlubím. 🙂 Mějte se krásně.

kaijko
8. zář 2013

@sonka.77 Gratuluju mladá paní 😀 Super, že bylo vše krásný a romantický 🙂 A teď už je krásnej porod 😀 Jak se cítíš?
@mishi Jak se Vám kočko dařííí??? Už jsme taky na UM. Máme reflux a snad už jsme vychytali UM a malá bude spokojená 🙂 Ten měsíc co blbly koziny a začli jsme s UM byl hodně na palici ☹ Ale teď mi malá spinká celou noc a někdy se vzbudí kolem 3h ráno s úsměvem 🙂 Ve třech měsících máme 5kg 🙂 Pořád se teď směje a povídá 🙂

sonka.77
8. zář 2013

@kaijko Cítím se dobře, dneska jsem byla po včerejšku trochu unavenější, ale jinak nemít velký bříško skoro ani nevím, že jsem těhotná. 🙂 Na ten porod jsem tedy zvědavá. 🙂

To je dobře, že je malá spokojená. 🙂

elana
9. zář 2013

@sonka.77 no senzace! Teda ale Tobě Ty tejdny naskákaly ani nevím kdy...to neni možný. Furt mám tu smsku o pozitivním testu, přijde mi to jak včera 😵 Na fotky se moc těším.

sonka.77
9. zář 2013

@elana Eli, já tu sms od tebe taky pořád mám a už jsi pěkně za půlkou. 🙂 Letí to, už se naší Žofinky nemůžeme dočkat (ale teda ať se ještě pár týdnů chystá, abysme se stihli nachystat i my 🙂 ). Fotky od fotografky budou za 14 dní, snad dřív dostaneme něco co fotili hosté.

elana
9. zář 2013

@sonka.77 to víš že jo, ještě ať se pěkně naparádí 🙂 Už máte doma vysušeno? A máš pravdu, i mě to utíká, jak člověk nemá tolik času jako u prvního se pozorovat, tak ty dny letí jeden za druhým.

aktaka
9. zář 2013

@sonka.77 gratulace veliká! A smekám, že jsi to tak zvládla, já bych odpadla při první příležitosti 😀

baraf
10. zář 2013

@sonka.77 no pěkně se nachystejte, máš to za chvilku🙂

danda78
11. zář 2013

ahoj
@sonka- moooc gratuluju,jsi dobrá jak jsi to zvládla a mooooc se těším na fotečky..
@aktaka, @elana- vám ty týdny taky nějak ubíhají ne??? 🙂
@kaijko - super, to je fajn,že je malá ok
@kuc- my to bohužel letos nedali,přítel je pryč na týden služebně a já byla s malým a pak v baru...
snad příští rok...
ale taky můžu ISCARE jen doporučit, předtím jsem vyzkoušela jiný CAR a přístup neporovnatelný a výsledky evidentně taky..
jen se chci zeptat,jak dlouho se tam nechávají zmražené embryjka?? máme tam 17 ks od března 2010 - 1. úspěšný pokus u nich,ale ještě mi nikdo nevolal,že bych měla něco doplácet nebo co s nimi???

aktaka
11. zář 2013

@danda78 oni se neozvou, musíš si to hlídat sama. Resp asi ne hned, my tam měli rok nezaplacené zmrazení. A uchovaji asi tak dlouho, dokud budeš platit.

kaijko
11. zář 2013

☹ zrovna nedavno jsem si vzpomnela na ten sraz Iscare..a takze jsem ho propasla ☹
@danda78 lezela jsem na ET s pani co si po 4letech "vzpomnela" ze ma mit jeste embryjko v caru, zavolala a jeste ho meli. Jen doplatila za ten rok 😉

elana
12. zář 2013

@danda78 utíká to, máš pravdu...jak má člověk míň času než s prvním, tak vlastně jen začíná a končí týdny 🙂 Což je vlastně dobře, protože to znamená, že vše jde jak má, já jsem za to moc vděčná. I když se snažím užívat si každou minutu a každý den, přece jen je to poslední těhotenství a já za sebe můžu říct, že je to opravdu nejkrásnější období.

myslím že dobrý CAR, který jedná v souladu s etikou by embrya jen tak nezničil, aniž by se několikrát (minimálně ovšem jednou) neinformoval rodičů na jejich přání. Přesto bych tam radši zavolala a zeptala se, už jen proto, abych tam něco nedlužila.

danda78
12. zář 2013

myslím si,že uchování je asi na 3 roky ne?? to nám te´d v březnu vypršelo tak tam zavolám a zeptám se..
díky
no uvidíme co s nimi provedeme,zda si půjdeme příští rok pro nějaké a nebo ne....
a zbytek asi darujeme na výzkum,myslím,že se jim budou hodit..

sonka.77
25. zář 2013

Ahoj holky, tak už se nám to blíží, dneska jsem byla na první kontrole v porodnici a malá má 3600g. No jo, my máme ty čtyřkiláčky v rodině, tak jsem to čekala, ale netěším se teda. ☹ Jinak vše v pořádku. 🙂

elana
14. říj 2013

Vidím, že jsem posel dobrých zpráv:

Sonka má Žofinku, narodila se včera, bohužel nakonec sekcí pro nepostupující porod. Míry váhy-to nevím. Ale jsou v pořádku obě, je prý nádherná (jak jinak 😵 ) a už se i hezky přisála.

baraf
14. říj 2013

@sonka.77 velka gratulace k narozeni vytouzeneho miminka,at je Zofinka zdrava a na svete se ji libi! a vsichni,at jste stastni a spokojeni🙂

baraf
14. říj 2013

@elana a tobe diky,posle dobrych zprav😉) tobe to taky leti🙂 vsechno v poradku?

elana
14. říj 2013

@baraf Baru, zatím ano, tak snad to tak i zůstane 🙂 Zatím se makovička pořád nachází napříč nebo nahoře, tak uvidíme, Ondrášek se z KP otočil sám v 36.tt, tak času dost...a stejně nevím, jestli mě nechají rodit přirozeně...ale za šanci bych byla ráda.

baraf
14. říj 2013

@elana tak hlavně,ať to dotáhnete zdárně až do konce...

dneska jsem si na tebe vzpomněla 😀, že ty to určitě oceníš-naháněla jsem Lukyho k večeři a dlouho nešel, když se objevil, tak jsem zkusila říct něco ve smyslu, kde se courá a on na to-"jsem byl na záchodě.. nějaký námitky?" 😀

sonka.77
20. říj 2013

Ahoj holky, jdu se pochlubit s naší Žofinkou. Je nádherná, moc hodná, hezký spí a papá, dělá nám jen radost. Porod byl sice dlouhý a bolestivý, ale už jsem to pozapomněla. Žofinka měla 3600g a 51 cm, takže úplně tak akorát.

@baraf
@elana
@danda78

baraf
20. říj 2013

@sonka.77 je kraaasna🙂

baraf
20. říj 2013

a dnes jsem za posla ja🙂

Akty ma holcicku,narodila se dnes,jmenuje se Linda,miry- 3260 g a 50 cm.obe jsou v poradku.

sonka.77
20. říj 2013

@baraf Jů, tak @aktaka má taky nedělňátko 🙂 Super, moc moc gratuluji!

elana
20. říj 2013

@baraf Baru, pozdravuj ji a že moc gratuluju! Krásný jméno vybrali, taky jsme o něm chvíli uvažovali.
@sonka.77 Tvoje panenka je kouzelná, už jsem ji chválila včera na FB. Hrozně roztomilá. A jsem moc ráda, žes včera zavolala...škoda, že nám to Ondra tak zkazil, on už byl přetaženej a úplně nepříčetnej. Tak kdyby Ti to někdy zas vyšlo, budu moc ráda 😵

baraf
20. říj 2013

@elana a už máte jméno vybraný?