Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
11. únor 2010

Ajschi a proč ti budou dělat ket až za dva měsíce, když jsi ten ohss neměla tak hrozný? já měla mírný, taky mi Anuška hrozila, že by se muselo mrazit, ale nakonec to dopadlo dobře. tak bys mohla jít už příští cyklus, ne? nebo kvůli hormonům, aby to nebyl takový nápor pro tělo?

baraf
11. únor 2010

Akty-však já vím, jak to myslíš 😀 mě taky jeden chlap říkal,že mám v kočárku holčičku-modrou 😝

A vařící chlap je super, třeba umí dobrou čínu, takovou já nedělám. no je vidět, že mají chlapi jiný chuťový buňky

aktaka
11. únor 2010

to byl ale chlap barvoslepý, ne? modrá holčička 😀

jo, to je fakt, táta taky vždycky vařil jinak jak mamča. ale přitom oba dobře. pořád jezdím k našim se nacpat 😀 ono to i nějak lépe chutná, když to uvaří někdo jiný 😅

ajscha
11. únor 2010

Akti - taky jsem si na tebe hned vzpomnela, když mi hrozili OHSS, tak jsem si celou dobu rikala, ze když to nebude tak hrozné, tak to odkládat nebudou, stejně jako u tebe. Já měla asi štěstí v neštěstí, že ta bolest nebyla nijak hrozná, tak jsem si pořád říkala, že nic nebude, ale už někdy 5. den stimulky mi Anuška říkala, že už tam začínám mít volnou tekutinu a že to je špatné, a měla jsem hrozně vysokou hladinu nějakého hormonu v krvi. Takže bylo rozhodnuto o zamražení už předem. Hned po OPU mě napíchli na 2 infuze, jenom Anuška mě byla zkontrolovat asi 5x a ještě jsem k ní musela před propuštěním na UZ - takže to asi bylo uvnitř horší, než se to jevilo mě navenek, já se nijak zvlášť mizerně necítila. Na poslední kontrole jsem se Hulverta ptala, kdy do toho můžeme jít, že mi nic není, ale prý až se to uvnitř zklidní natolik, aby nebylo na UZ znát, že něco bylo - hormonální profil, nezvětšené vaječníky, žádná volná tekutina. Že obvykle to cyklus nebo 2 trvá.

Moje mamča nevaří, já k našim za jídlem nemířím, ale doma je to super, když umíme vzít do ruky vařečku oba, je to veselejší, když vaříme spolu nebo jeden uklízí a druhý zatím uvaří.

aktaka
11. únor 2010

jo tak jestli jsi to měla tak blbé, že ti vylítl i ten hormon (mně to taky zjišťovali, ale měla jsem ho ok), tak to je jiná. to je zase lepší, když se počká. volnou tekutinu jsem měla taky a je pravda, že zvětšené vaječníky se vracejí do původní velikosti celkem pomalu. když jsem šla na na první utz po pozitivní krvi, to už jsem byla 8tt, tak jsem je pořád ještě lehce zvětšené měla

madlinka
11. únor 2010

Holky mě Hulvert vysvětlil že kdybych otěhotněla s OHSS tak by se to přirozenym HCG tak zhoršilo že by to už bylo nebezpečný, proto se musí dva, tři cykly vysadit aby se tělo očistilo........

Jinak dneska jsem byla na screeningu v Gennetu a dopadli jsme na jedničku s hvězdičkou 😀 😀 😀

A jsem zaregistrovaná U Apolináře.....sice už neberou (teda jako dacany co ve 14tt nejsou ještě nikde 😅 ), ale dosáhla jsem toho díky laskavému kolegovi z práce ....

ajscha
12. únor 2010

Je pravda, že jsem slyšela od víc holek, že ještě jako těhotné na prvním UZ mají zvětšené vaječníky po OHSS. Tak uvidíme, jak rychle se to srovná, ale pokud je to opravdu o detoxikaci, tak potom chápu, proč mám pořád pít po hektolitrech 😀
Madli, super výsledky!

aktaka
12. únor 2010

ahoj všem

je pravda, že díky hcg se může ohss ještě zhoršit, většinou to tak i bývá, ale zase to není pravidlo. mně se to nestalo 🙂
každopádně, nedá se paušalizovat, každý je jiný, a pokud si doktor myslí, že je bezpečnější počkat, tak má asi nějaký důvod, to je jasné

Madli, gratulace ke screeningu 😵

my jdeme zítra do gennetu na 4D utz, tak se těším 🙂

madlinka
12. únor 2010

Holky jaký je rozdíl mezi 3D a 4D ultrazvukem???

aktaka
12. únor 2010

4D je na pohled stejný jako 3D, akorát je v reálném čase

madlinka
12. únor 2010

Tomu teda fakt rozumím :- 😀 😀 😀 😀 😀

lentilka81
12. únor 2010

Ahojky, mohla bych se k vám přidat? Snažíme se asi rok a půl a čeká nás 1. IVF v Iscare. IUI bohužel nevyšlo ☹ ...máme špatný spermio.

sonka.77
12. únor 2010

Lentilko, jasně přidej se. 🙂 Kdy budete mít IVF?

Já mám za sebou 1. IVF bohužel neúspěšné, ale s Iscare jsem úplně spokojená. 🙂

sonka.77
12. únor 2010

Akti, tomu teda taky nerozumím, a ten 3D není v reálném čase??? 😨

lentilka81
12. únor 2010

Příští týden jdu na ultrazvuk a když to bude vypadat dobře, tak bych mohla začít koncem února nebo začátkem března ze stimulací. Od pojišťovny máme schváleno 😉 Tak to bys mi mohla napsat, jak to tam chodí 😅 .....jsem z toho dost nervózní, ale teď už necouvnem 😉 A kdy to čeká tebe?

madlinka
12. únor 2010

Ahoj Lentilko, vítám tě!!!!!! Iscare ti jen doporučuji, byla jsem tam moc spokojená!!!!! Mě se zadařilo na první transfer a čekám dvojčátka 😀 !!!!!! Budu ti držet palce a ptej se na co chceš. Rádi ti odpovíme na vše!!!!!!!

eimmy
12. únor 2010

holky dělali vám prohlídku při první návštěvě v ISCARE... mám mít zrovna MS v den první konzultace..... moc děkuji

madlinka
12. únor 2010

Eimmy mě dělal dr. prohlídku. Standartní gyn. vyšetření + nám oboum brali krev. Ať si partner ohlídá třídenní abstinenci, můžou udělat rovnou i spermiogram....

eimmy
12. únor 2010

spermiogram už máme hotový ... a krev ( hormonální hladinu) také tak uvidíme... 🙂

lentilka81
12. únor 2010

Děkuji za přivítání 🙂

Eimmy: já jsem to měla taky tak, ten den co jsme byli na první konsultaci, tak jsem to dostala, takže mi nemohli udělat prohlídku ani HP. Takže jsem tam pak ještě musela na HP a pak na prohlídku.....jsem měla smůlu, že to vyšlo zrovna na ten den 😕
Jinak mě zajímá úplně všechno ohldně IVF, hlavně jak probíhá OPU a jestli to bolí 😕 Toho se bojím asi nejvíc.

Ale koukám, že je tu spousta těhulek a už i maminek, takže jsme určitě vybrali dobře a jsme v dobrých rukou
😵

eimmy
12. únor 2010

lenti : co je zkratka HP a OPU???

lentilka81
12. únor 2010

Hormonální profil a odběr vajíček 🙂

madlinka
12. únor 2010

Holky OPU nebolí, dělají to pod narkózou, takže nevíte nic. 😉

lentilka81
12. únor 2010

madlinka: a co po probuzení? Mě bolel i ET při IUI 😀 ale asi jen 3 vteřiny. A jak to tam funguje, když jdeš na OPU? Manža odevzdá vzorek 😕 a nechají ho tam někde čekat? Nebo ho pošlou pryč a řeknou ať se vrátí třeba za hoďku? To jsou dotazy co? Se bojim, aby mě tam třeba nezapoměl 😀 a jak je to s neschopenkou?

madlinka
13. únor 2010

Po probuzení všechny holky odešly zvesela a nic jim nebylo. Já ne, já myslela že zdechnu, jenže já měla 31 vajíček a OHSS jako prase, takže to neber v potaz. Ale neslyšela jsem odnikoho že by mu po OPU něco bylo.......někdo špinil nebo trochu krvácel, ale bolesti nee.
Manža odevzdá vzorek tam co chodíte na ambulanci a ty pojedeš o patro výš na lůžkové, tam tě sestřičky uloží do postele a vše ti vysvětlí. Po OPU tam ležíš dvě hodiny, pak ti změří tlak a pak se oblečeš a šup domů. Manža na mě čekal dole v kavárně. Na neschopenku se tě zeptá sestra, nadiktuješ jí údaje a ona ti jí vystaví.

lentilka81
13. únor 2010

Madli jsi bááječná 😀 ...hned jsem trochu klidnější 😉 ...tak snad to zvládnem. Ty jo 31 vajíček...😲 A ten OHSS je nějakej častej? Je proti tomu nějaká prevence? Dr. říkala, že budu brát Gonal a nějaký antigony nebo tak nějak 😅 ...že je to právě proti OHSS.

madlinka
13. únor 2010

Nojo to byla úroda, jsem taková nosná slípka 😀 😀 😀 . OHSS statisticky potkává 1% žen při stimulaci. Předcházet se dá jedině - a to ti v Iscaru řeknou......hodně moc pít, jíst bílkoviny, nějaké iontové nápoje........
Ale mě to stejně nepomohlo......jenže já mám PCOS u kterého OHSS bývá téměř pravidlem, takže u mě věděli dopředu že mě to potká. Neboj se ničeho 😉

baraf
14. únor 2010

ahoj všem!

lentilko-vítám Tě. Madli už Ti všechno popsala, tak už víš, do čeho jdeš 😉

akty-jak dopadl 3D?

madli-u apolináře jsou hodný 😉

aktaka
14. únor 2010

ahoj!

Vítám Lentilku
jen doplním, co mě napadlo. co jsem tu vysledovala o IUI, tak většina holek na něj reaguje v pohodě, ale někoho to prostě bolí. a někoho hodně. s ET to bude to stejné. ale myslím, že není třeba se toho nijak děsit dopředu, jak píšu, valná většina to ani necítí. mě třeba některé iui bolelo, jiné ne, transfer jsem necítila vůbec...
jinak to, co budeš brát s gonalem, jsou antagonisti. píchají se proto, abys neměla ovulaci dřív než je potřeba. nevím jaký to má vliv na OHSS, nicméně si myslím, že proti němu pořádně nefunguje žádná prevence. po OPU ti samozřejmě řeknou, abys hodně pila a jedla bílkoviny, ale upřímně si myslím, pokud se má rozjet, tak se rozjede, akorát tyto opatření zmírňují jeho projevy

Baruš, to je dost, že se taky ukážeš, už jsem si říkala, co je s tebou, jsi tu tuším den nebo dva nebyla 😀

tak 4D byla prča celkem. byli jsme tam asi hodinu, protože naše madam se rozhodla, že bude mít nožky před obličejem a to celou dobu. takže jsem se pořád převalovala na záda, na bok. pak jsem se musela jít i projít a poskakovat, ale vůbec nic s ní nehlo. sice si vesele kopala, ale nožky před pusou pořád... nakonec se poštěstilo, že je aspoň trochu roztáhla, takže kousek obličeje jsme viděli. fotky dám do alba. jo a aby toho nebylo málo, tak si ještě přes noc natáhla pupeční šňůru a z boku na ní útočila placenta 🙂
ale co je to za ženskou nechápu, co má mezi nohama ukáže hned, ale obličej schovává jak může 😀
nicméně se tedy potvrdilo opět zcela zřetelně, že je to holka 🙂

jinak k tomu rozdílu 3D x 4D, snad to vysvětlím správně, taky nejsem žádný odborník. čtvrtý rozměr je čas, proto to, co vidíte při 4D utz, je to jak se mimi hýbe v tu reálnou dobu. 3D by měl být statický, ale nikdy jsem to neviděla
ono jde o to, že ta 3D i 4D verze je vždy a jenom počítačová animace. snímá vás normální dvourozměrný utz a počítač to pak převede do 3D rozměru

baraf
14. únor 2010

Akty-po kom ta holka je? 😀 😝