Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
20. kvě 2010

Soni-jsem ráda, že se mi podařilo Tě rozesmát 😉

sonka.77
20. kvě 2010

Jo Baruš, dneska to bylo poprvé. 🙂

sonka.77
20. kvě 2010

Holky, tak teď jsem četla na stránkách CAR Helios, že je normální, když je blastocysta až 6. den po OPU. Je buď pátý nebo šestý den. Kéž by ti moji bobískové byli jen trochu pomalejší než jsou tabulky v Iscare a třeba zítra z nich budou blastocysty.

elana
20. kvě 2010

Soni, tak to je opravdu světýlko na konci tunelu...hodně ho hypnotizuj(me), ať se zítra dozvíš dobrou zprávu 😉

sonka.77
20. kvě 2010

Eli, hypnotizuju, stane se co má se stát. 🙂

Holky jdu koukat na hokej, ať ty naše trochu podpořím a večer jdu do hospůdky, aspoň přijdu na jiné myšlenky.

Ráno dám vědět, všem děkuju za podporu, kterou fakt moc potřebuji.

Pa pa.

elana
20. kvě 2010

Ahoj SOni a pořádně fandi, mamelukům 🙄 a hospůdku si užij 😉

baraf
20. kvě 2010

Soni-já taky hypnotizuju.... fakt a hezky si užij v hospůdce

madlinka
20. kvě 2010

Soňulko zítra na tebe budu moc myslet a budu moc držet palečky těm tvejm bobískům aby to zvládli!!!!!!!!!!!

eimmy
20. kvě 2010

ahoj holky,
můžu se zeptat kdy jste měly po IUI pozitivní test a jaké a kdy příznaky??? já jsem dnes 9 den ( vč. dne provedení IUI) po IUI a bolí mě bradavky a občas břicho jako přem MS a sem tam píchnutí v břiše... není mi ale blbě nebo tak něco... beru 3x denně duphaston...
myslíte že by z toho mohlo něco být ?? mám trochu strach....

mishi
20. kvě 2010

no tady se ale rozjela debata, mam z toho uplne husi kuzi.............
sonko, taky budu tva embtyjka hypnotizovat na dalku, aby se s nich staly blastocysty a doslo k tomu ET!!
abys to mohla porovnat i se mnou: ve stredu bylo OPU, pak jsem volala ve ct (to mi rekli, ze z 6 je jsou 4 oplodneny), pak v sobotu, ze jsou porad 4 a pak v pondeli rano, a v poledne jsem sla na transfer 1 (1 zamraili a 2 zbyla asi "zlikvidovali" - to je strasny slovo.....nebyla vhodna pro kryo a trasnferovat je nemohli, kdyz me mohli zavest jen 1 kvuli studii. takze ty 2 prisla nazmar....je to dost kruty, uvedomuju si to az ted, kdyz jsem vas precetla.....

mishi
20. kvě 2010

eimmy - ja jsem poziotivni test po IUI nemela nikdy, pac kdyby ano, tak bych nemusela jit na IVF 🙂
mne zavedli 5denni blastocyst a zhruba 3 dny pote me zacalo bolet v podbrisku.
prvni pozitvni test (ten stim "duchem") byl nejaky 13 den po ovulaci (tedy po OPU)
a prsa jsem mela strasne citliva po utrogestanu, asi po 5 dnech brani hormonu se to zlepsilo

a co vim od ostatnioch, tak spatne ti muze zacit byt az pozdeji, mozna tak 5-6.tt, rozhodne ne 8den po IUI

eimmy
21. kvě 2010

mishi: Díky

sonka.77
21. kvě 2010

Holky, tak je konec, embryjka jsou špatná, transfer nebude. ☹ Mluvila jsem dlouze s embryoložkou, vše mi vysvětlila, ale pozitivní to teda moc není. Ach jo. Je to na pytel. ☹

katrin32
21. kvě 2010

Ahoj Sonko, tak to je mi moc líto a co ti ta embryoložka řekla proč se tak stalo?

sonka.77
21. kvě 2010

Katrin oni neví proč, tak daleko věda ještě není. Prostě třetí den vše OK a pak se vývoj zvrtne na špatnou stranu. Ptala jsem se jí i na genetická a imuno vyšetření a ona, že se může něco objevit, ale že to má spíš vliv na uchycení embryjka nebo na donošení. No na ta vyšetření každopádně půjdeme a uvidíme.

Ještě řekla, že se minule při 1. IVF na recepci spletli, když mi řekli, že embrya byla špatné kvality, prý byla B a teď A a B. Takže ten třetí den je u nás OK. Říkala, že příště by bylo lepší dát do dělohy hnedka ta třídenní a nebo je při PK bedlivě sledovat.

mishi
21. kvě 2010

sonko, nevim co rict.....je mi to moooc lito. clovek se tesi, ze dostane darecek do tela a ono k tomu nedojde. ja jsem byla uplne naivni pri svem ivf, myslela jsem si, no mam oplodnena 4 vajicka, tak za 5 dni jdu na trasnfer. vubec jsem si tehdy neuvedomila, ze k tomu nemusi dojit, ackoliv jsem si to ve smloiuve cetla, ze se muze stat, ze diky PK nebude co transferovat....je to velmi slozity proces.....a hlavne priroda, kterou musime prijmout ....a nic s tim samotne nenadelame......

chtela bxch ti aspon na dalku poslat psychickou podporu!!!!!!!!!!!!!!!!

jestli to nei takjne, take by me moc zajimalo,m co ti k tomu embryolozka rekla a vysvtelila.....

mishi
21. kvě 2010

aspon, ze ti to trochu objasnila.....na testy imono a gene se zkus co nejdriv objednat, ceka se dlouho na termin a pak na vysledky (my byli s manzelem jen na imuno hned po laparce, pred 3 IUI), byli jsme v imumedu u dr. trnkove

katrin32
21. kvě 2010

Soni, ta příroda je prostě nevyzpytatelná, určitě si udělej ta vyšetření, imuno ti doporučuji v podolí u dr.Madara, také jsem tam byla

sonka.77
21. kvě 2010

Mishi, no vše mi vysvětlila, ale spíš tak, jak to probíhalo, mluvily jsme skoro čtvrt hodiny. Prostě je to pravděpodobně v nás, vajíčka nebo spermie mají nějakou chybu a těžko na to přijít. Řekla, že by možná stálo za to zkusit paralelně naše a dárcovy spermie, zda se třeba embryjka budou vyvíjet jinak. Ptala jsem se jí i na nativ, říkala, že je to taky možnost, ale úspěšnost je jen 10%, ale že by se to dalo zkusit, třeba vajíčkům nesvědčí ta stimulace. Ale je to vše jen pokus omyl, nikdo nedokáže říct jasnou příčinu.

garp776
21. kvě 2010

soni..sakra co to čtu? ☹ Proč čekali tak dlouho? Mě taky dali jen 4 denní...já to nechápu...to je děs, svět je tak nespravedlivej

..jen na okraj..stále hodně špiním.. a jsem doma

katrin..držím palce

sonka.77
21. kvě 2010

Katrin a můžu nás tam objednat dopředu a pak si nechat napsat doporučení? Objednací doba je asi dlouhá, že?

garp776
21. kvě 2010

soni..mluvila si s embryoložkou o té genetice? nám dali v gennetu výsledky už za 14 dní...

garp776
21. kvě 2010

soni..určitě se po telefonu hned objednej..doporučení můžeš přinést až na pohovor

sonka.77
21. kvě 2010

Garp, jen jsem se jí ptala, jestli to má smysl, jestli to má vliv na embryjka. Musím se napřed objednat do Iscare, abysme se domluvili na dalším postupu.

katrin32
21. kvě 2010

Určitě se objednat dopředu můžeš, miminální doba je měsíc. Najdi si stránky www.upmd.cz, reprodukční imunologie a objednává se tam na jedno tel. číslo v určitou dobu, tam tam dneska zavolej. Doporučení ti napíše tvůj gynekolog a potřebuješ ho až ten den, klidně mi napiš do IP, všechno ti vysvětlím

garp776
21. kvě 2010

jasně...

tehdy minulej rok, když jsme řešili přítelovu neplodnost..tak jsem volala a objednávala nás snad úplně všude...3 andrologové, 2 genetici..no na imuno vlastně už nedošlo..zjistili toho klinefeltera...ale jestli nechceš ztrácet čas..tak se klidně na imuno a genetiku objednej nezávisle na Iscaru..Na genetiku je nejlepší gennet a na to imuno myslím to Podolí..četla jsem, že i holky ze slovenska se do podolí na imuno objednávaly..
soni..moc na tebe myslím...teď už jen zjistit, kde může být chyba

sonka.77
21. kvě 2010

Katrin, Garp, dík, objednám se, na obojí musí přijít oba, že? A na obojím se bere jen krev?

katrin32
21. kvě 2010

Soni, v podolí tobě vemou krev a manža dá sperma, oni to pak porovnávají k sobě, ten den tam můžete být oba, nebo musíš z domova přinést lahvičku do hodiny. Výsledky trvají cca měsíc a pak ti řeknou případnou léčbu, když něco najdou, většinou je to prednison, případně anopyrin a sex s kondomem, ale to může být u každého jinak, podle výsledků. Na gene berou krev.

garp776
21. kvě 2010

na genetiku oba...bere se krev do několika ampulí...popros o statim..to je rychlejší výsledek..my byli v genetu u Mudr. Hejtmánkové

mishi
21. kvě 2010

sonko - mne na imuno zjistily zvysenou hladinu anexinu, tedy ze mam protilatky vuci spermiim, ale ne proti manzelovym, nybrz vseobecne. nasadili mi prednison (homronalni kortikoid) a anopyrin, a sexovat jsme mohli jak jsme chteli. kdyz jsem sla na IVF, musela jsem vsechny leky vysadit, mrazek rekl, ze budeme abstrahovat muj maly problem s imunitou, ze to nemusi byt pricina , ze nejsem tehu, ze to neni smerodatne....