Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
26. kvě 2010

jo a uz mam prvni fotecku 😉

mishi
26. kvě 2010

madli,l at ti to u apolinare dobre dopadne!!!

garp776
26. kvě 2010

tak jsem si už změnila profil..

aja37
26. kvě 2010

Baby, tak folikuly stale mam. Su 2. Dnes vecer si mam pichnut Ovitrell a v piatok rano bude vyber. Blba sprava ale je, ze v piatok je na sale Mudr.Turkova. Ach jaj. A to mam bez narkozy. 😢

baraf
26. kvě 2010

ajo-tak držím palce! snad bude dr.Turková v dobré náladě.

aja37
26. kvě 2010

No, v to budem dufat ☹ Musim sa ale priznat, ze informacia, ze ju zase stretnem mi docela zobrala naladu. Citala som o nej, ze ked sa nedostala k vajecniku, tak to nechala tak ... a ja mam zaklonenu maternicu, ktoho vie, kde su schovane moje vajecniky. A Anuska, u ktorej som bola na sono dnes, mi povedala, ze by som mala absolvovat laparoskopiu, ak by sa tento pokus nepodaril. Aby sa vylucilo, ci mam alebo nemam akusi tekutinu vo vajcovodoch.

Baby, robili vam to niekomu? Boli to?

mishi
26. kvě 2010

ajo, jak to, ze bude OPU bez narokozy? to jde?
laparku urcite zvladnes, je to dobra vec, zjisti ti, jak jsou na tom tvojhe vejcovody. navic bych ti doporucila hysteskopiii delohy, dela se velice casto k tomu, jestli je deloha normalnich rozmeru, zda neni nikde endometrioza, atd. ja jsem to snasela velmi dobre, byla to moje prvni narkoza v zivote a i prvni operacni zakrok, mela jsem jen male bolesti v oblasti pupiku, kudy se zavadel endoskop. je to miniinvazivni zakrok.

mishi
26. kvě 2010

a na turkovou tfuj tfuj 😉 😉

biris
26. kvě 2010

tak jsem doma z odběru,mám jen 2 vajíčka a transfer bych mohla mít asi v sobotuKdyž mi to embrioložka sdělovala tak mi řekla že se přítelův spermiogram rapidně zlepšil ze 2mil na 23mil!Ale stejně mi řekla že by je mněli oplodnit ICSI když jsou jen 2 že je to jistější.Ptala jsem se jestli to špatný spermio mohlo být tím že byl přítel po nemoci a bral nějaký silný antibiotika a prý že jo že to v těle zůstává až 9 týdnů!To mu ho mohli ještě před tím taky prozkoumat!!!

baraf
26. kvě 2010

biris-tak tfuj,tfuj,tfuj!!!!!!! a dobrá zpráva, že se spermiogram zlepšil. držím palce.

biris
26. kvě 2010

Báro děkuju!

elana
26. kvě 2010

Ahoj🙂

Biris, tak je to trochu malá domů...ale co, pořád šance na dvojčátka 😉 tak hlavně ať se dobře oplodní a vyvíjí, držím palce.

Ajo, Turkovou zmákneš, proč to máš bez narkozy? 😕 já bych do toho nešla, nejsem žádná hrdinka a ta narkoza je fakt kraťoučká a slabá, po klasické mi bývá špatně a jsem jak nemrhel ještě druhý den, po téhle jsem byla za 20min jak veveruška🙂 Jinak laparoskopie, pokud na ni dojde, se vůbec neboj, nic to není, já byla 2x. Jsou to dvě-tři maličký dirky do břicha, podívají se kamerou, skrz čípek vstříknou kontrastní látku a sledujou, jestli vyleze vejcovodama. Pokud bys v nich měla tu tekutinu (tzv. saktosalphinx), tak ta ničí spermie i embrya, prakticky díky tomu je žena opravdu neplodná a nemá cenu se nijak snažit. Takže Ti může být jen a jen ku prospěchu. No, každopádně věřím, že na to nedojde a za tři týdny hlásíš // 😉

aja37
26. kvě 2010

Elana, dakujem za povzbudenie 😉 Bez narkozy je to preto, ze to je native. Bolo mi povedane, ze to vzdy robia bez narkozy. teda, ze ak by som ju vyslovene chcela, tak to tak urobia, ale ze vraj je jedno, ze ci ma pichnu do ruky, alebo tam dole. Nooo, trosku mam strach, to je pravda, ale co uz. Uz to zmenit neviem. Ja viem aka je narkoza pri OPU, ved uz ju mam za sebou 6krat 😀 😀 😀
Trosku sa bojim toho, ze ak pri tej laparoskopii zistia, ze mam vo vajcovodoch tu tekutinu, tak mi ich vezmu. Budem si pripadat, jak bez ruky. No ale pravda je ta, ze je jedno, ci ich mam alebo nemam, ked sa to nedari tak, ci onak. Ach jo. No uvidime, co bude v piatok.

Biris, 2 embryjka su viac ako dost 🙂 Budu dvojcata a budes ich mat na hlavu 😀 😀 😀

elana
26. kvě 2010

Aji aha, já nějak netušila, co máš za sebou 😒 promiň. No, když jedno vajíčko, tak to zvládneš🙂 to bude rychle hotový.

Neboj, bez vejcovodu budeš úplně stejná, jako s ním🙂 já už taky jeden nemám. To se nedá nic dělat a pokud jsou poškozené, je lepší je dát pryč, přirozené otěhotnění je prakticky vyloučené stejně a akorát Ti hrozí mimoděložní (zvýšená šance je právě při tom saktosalfinxu) 😖

aja37
26. kvě 2010

Elana, nevadi, nemohla si vediet 😉 a btw, pozoooor, folikuly mam 2 !!! 😉 😀 co je vynikajuce, kedze som na native. To asi este hormony z predchadzajuceho cyklu.

A to fakt ten saktosalfinx nici aj spermie? Ja som pocula, ze len moze odplavovat embryo ... ale zase, ked moze embryo, tak moze aj spermie, to je asi pravda ... tak ak sa to teraz nepodari (co ja dufam, ze sa podari), tak ja to skusim a pojdem na to. Ako skoro po laparoskopii sa mozme pokusat? ci uz doma alebo na IVF? Ako to je?

elana
26. kvě 2010

Máš 2?🙂 tak to je ještě lepší 😉

Saktosalfinx hlavně opravdu působí embryocidně, tj. likviduje je hned v počátku, prostě se v něm embryjka "utopí", když to vezmu do důsledku. Takhle mi to říkal lékař před laparkou, když jsem podepisovala, jestli při nálezu těžce poškozených vejcovodů je mají vzít nebo ne.

Jinak snažit se můžete po laparce víceméně hned jak Ti tělo dovolí...spousta holek otěhotněla už v tom laparocyklu, kdy bylo vše "prošťouchnuté". Pokud se budeš cítit dobře, tak proč ne. Stejně tak IVF...když počkáš na MS po laparce, podáš žádost o léky, než to schválí může projít další MS, než budeš moct začít stimulovat, budeš muset čekat na další MS...a máš tu tři měsíce jako nic🙂 ono to hrozně letí...my až co se snažíme, tak vidím, jak hrozně krátká doba je měsíc 😖 😅

biris
26. kvě 2010

Holky díky,zítra budu volat v 11 hod jak se vivíjej a jestli bude transfer v sobotu.to bude fuška to ututlat kam zas jedem! 😀 Chci věřit že to dopadne!Asi se začnu modlit či co!

madlinka
26. kvě 2010

Tak malinko se nám to zhoršilo, ale stále mě nechávají doma a zvýšili mi magnesko na maximum a kontrola za 12 dnů......holky čuchám že dlouho vcelku nebudem...........

mishi
26. kvě 2010

madli, vydrz 😉 jeste je brzo, matyasovi a karolince by se nemelo chtit jeste ven.aspon jeste mesic a pul!!!
ja vim, kdyz priroda chce, tak ji nekdy nepremuzeme
prolezis vetsinu dne?

mishi
26. kvě 2010

biris, preju ti, at se ti embrya krasne vyvijeji a ET klapne !!

mishi
26. kvě 2010

uz jsme dlouho neslysely nic o katrin,ta byla nekdy minuly tden na ET.....

baraf
26. kvě 2010

Madli-ještě vydržte!!!!!

katrin32
26. kvě 2010

Mě holky nezáviďte, dneska se mi rozjela ms, takže pokus 0 😢 Není mi přáno a asi nebude 😢

mishi
26. kvě 2010

ajajaj, kat, to je mi lito ☹ myslela jsem na tebe, proc se neozyvas....

madlinka
26. kvě 2010

Mishi snažím se proležet většinu dne, ale když se prťata definitivně rozhodnou ven, asi mi to moc nepomůže......no uvidíme, ještě musíme chvilku vydržet ať ještě povyrostou......

Katrin to mě mrzí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

elana
26. kvě 2010

Katrin 😔 achjo. Tak se dej co nejdřív dohromady. Kolikátý to byl pokus? 😒

Madli, taky pěkný 😖 tak držte, každý den je výhra ve sportce 😉

katrin32
26. kvě 2010

2 pokus bez mrazáčků 😢

elana
26. kvě 2010

Aha...no, žádný slova nepomůžou, tak si je odpustím, ale choď k nám, však nás tu zbývá netěhotných ještě dost, jsme na jedný lodi. No a těhule, Ty si taky prošly svým, tak co.

eimmy
26. kvě 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes dělala test po IUI a bílo ☹ ☹ volala jsem do Iscare a žádost na IVF bude schválena za měsíc takže v červenci stimulka na IVF snad to vyjde...

baraf
26. kvě 2010

Katrin-tady jsou asi marná slova útěchy... drž se!

Eimmy-držím palce, aby se IVF povedlo.