Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
23. srp 2010

ahoj holky,
tak se hlásím skoro po týdnu. Nějak nestíhám....
Práce, do toho stavba, přítel, pes, kontroly....
Dnes jsem byla na OGTT - testu na těhotenskou cukrovku, dalo se to vypít. Aby nebyly zkreslené výsledky tak jsem tam seděla celé 2 hodiny, vzäla jsem si knížku tak to utíkalo.
Na kontrolu na gyndu jdu až 7.9.,takže mi řekne podrobnosti k tomu,ale výsledky už mám,byla jsem si je vyzvednout osobně..
Takže tak:
glukóza Omin. 4,88 (hranice mezi 3-5,5)
glukóza 60min. 9,67 (mez do 8,8)
glukóza 120min. 7,56 (mez do 7,70)

Takže 1 hodnota je vyšší a ta druhá hraniční,tak teď nevím,jak to posuzují,ale mám docela bobky. Táta má silnou cukrovku už od 40let, píchá si 3x denně inzulín.
Kdo s tím máte zkušenosti, můžete mi říct,zda je to ještě v normě nebo mám raději držet nějakou dietu atd:??????
Jdu vás dočíst.
Díky za info.
D.

madlinka
23. srp 2010

Dandi já měla 7,6 a vůbec to nikco neřešil, dr. mi řekl že je to hraniční abych si dávala pozor na sladký ale víc nic ..... a sladkym jsem se cpala vesele dál 😀

danda78
23. srp 2010

ale já mám tu prostřední hodnotu, tj. po hodině po 1.odběru a po vypití té sračky 9,67... to nevadí??
které jsou teda důležité?? ta 1.a 3.???
ty bych pak měla v normě..
díky za info
d.

aktaka
23. srp 2010

ahoj holky
Madli prckové krásní 🙂

Dandi, já nechci strašit, ale pokud má táta silnou cukrovku a ty máš hraniční hodnoty, tak bych to určitě řešila. omez sladké, počkej do kontroly a nech se poslat na diabetologii. sice to není nic příjemného, držet dietu, ale těhotenská cukrovka není žádná sranda, může dojít poškození plodu

danda78
23. srp 2010

akty díky..
no uvidím po té kontrole..
je to ale divné, všude to dělají jinak..
někde berou krev z prstu, někde ze žíly...
někde musíš mít 3 hodnoty, jinde stačí jen 2
já právě sladké teď nejím skoro vůbec a nahoře mám stále jen asi 4,5kg a to už jsem v 26tt tak kdybych u toho měla držet ještě dietu tak nevím...
před těhu jsem měla glykémii vždy přes 5, kolem těch 5,5 což je hranice u mně bylo normální...
ale právě te´d v těhu to mám lepší než před ním.. v Praze na krvi jsem měla jen 4 hodnotu, dnes 4,88 tu první,takže to je ok, jen ta druhá je vyšší.
nevím jak moc to vadí,ale určitě si to budu zjišťovat..
díky pěkný večer a dobrou noc...
d.

mishi
23. srp 2010

ahoj holky,

chci se na vas obratit, jakozto na zkusene maminky.

1) z jakeho materialu je vhodna vypln matrace pro miminko? kokos-molitan/pěna -kokos, nebo kokos-molitan/pěna -pohanka nebo penova matrace ?
jake mate zkusenosti?

2) na cem prebalujete, prebalovaly jste? nechci extra prebalovaci pult, ale komodu se supliky a navrh prebalovaci podlozkou s tvrdym podkladem, ktera se nebude navrtavat. mate to nektera?

diky za info, je to pro me cenne!!!

danda78
24. srp 2010

ahoj mishi,
tak to já ti moc neporadím, ještě ani jednu z těch věcí taky nemám...
ale asi za chvíli budu muset začít, už se to nějak hopem blíží..
a co postýlku a kočárek, to už máš vybrané???
holky ti určitě poradí, neboj..
d.

aktaka
24. srp 2010

hoj hoj
dandi, mně říkala dr, že jediný správný postup na zjištění těhu cukrovky je odběr ze žíly na lačno, po hodině a po dvou. já jsem poprvé měla jen odběr nalačno a po dvou hodinách, to mi řekla, že je blbě. že spousta pacientek má zvýšenou jen tu hodnotu po hodině. tak jsem si to radši šla zopakovat. naštěstí to bylo v pohodě.
a to, jeslti jíš nebo nejíš sladké, na cukrovku vůbec nemá vliv

mishi
1. já kupovala matraci kokos-molitan-kokos. tu pohanku moc nedoporučují, prý plesniví. do větší postele koupíme už normální matraci, pěnu nebo latex nebo tak něco

2. já mám přebalovací pult z ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8014...
nechtěla jsem žádnou komodu, protože jí nepotřebujeme, tak bych pak nevěděla co s ní
dej si pozor, abys jí měla dost vysokou, jinak tě budou bolet záda. my jsme měli v porodnici klasickou přebalovací komodu, na mě byla moc nízká a to nejsem nijak vysoká, mám 168cm. každopádně záda mě bolely i jen po jednom přebalení, jak jsem se musela nad malou naklánět
mít přebalovák na volno, nepřišroubovaný, bych ti moc nedoporučila. později se ty děti strašně melou (Sára tedy u přebalování a převlékání snad nejvíc, pořád se potřebuje někam koukat a kouká celým tělem 🙂 ), tak aby ti necestovala malá i s podložkou. moc bezpečné by to asi nebylo

baraf
24. srp 2010

@mishi já měla a mám klasickou komodu (dělal mně jí známej truhlář),nechala jsem ji udělat podle toho, jak jsem pak chtěla nábytek pro Lukyho do pokojíku. na tu komodu mi přiděla oddělávací tu přebalovací plochu,takže teď už je to jen komoda... matraci my měli k postýlce molitanovou, ale teď budu kupovat asi kokos,molitan....

baraf
24. srp 2010

@danda78 uvidíš s tou cukrovkou po kontrole... ale je lepší to řešit, než to zanedbat... držím palce

mishi
24. srp 2010

dando, jsi takovy muj predvoj🙂) co ted resim ty, buju ja resit za par tydnu.
drzim ti palce, at tu cukrovku nemas. ja tomu nerozumim, tak ti nemuzu napsat nazor

sonka.77
25. srp 2010

Ahoj holky, tak beru Prednison, ach jo. ☹ Mám ho na tři měsíce, na imunu byla alergie na sperma, takže i když nevím, proč to řešit, když chodíme na IVF, tak Mrázek řekl, že jo. Tak mu věřím, ale štve mě to. Takže na IVF si můžu nechat zajít chuť a bude nejdřív na jaře. ☹

Holky řešíte tu krásné věci, bohužel se nemůžu zapojit. ☹ Tak jen přeju, ať všechny dál s miminkama pěkně prospíváte, ať už je máte doma v postýlce nebo v bříšku. 🙂

madlinka
25. srp 2010

Určitě j důležitá ta třetí hodnota, mě ten druhý odběr nedělali, jen po těch dvou hodinách...

Sonko to je mi líto ☹ , ale neboj, bude to dobrý 😉 !!!!!

aktaka
25. srp 2010

ahoj holky
Soni, to je na pytel tedy ☹ ale na druhou stranu, třeba i to je důvod, proč ta embrya nejsou tak kvalitní jak by mohla být. Mrázek ví, co dělá. tři měsíce už vydržíš, teď se to zdá spousta času, ale uvidíš jak to uteče. a pak už to bude šup šup a porod 😉

danda78
25. srp 2010

ahoj holky
mám vás dočtené, takže
sonko, je to blbé,ale 3 měsíce utečou jako voda a já Mrázkovi 100% věřím,takže bych däla na jeho rady a počkala a až po přeléčení bych se vrhla na další pokus. jen díky němu mám mimi teď v bříšku....
madli, díky za povzbuzení, uvidím na kontrole toho 7.9. ale spíš to beru tak,že těhu cukrovku mám a budu muset dietovat..
mishi, já toho moc neřeším zatím ohledně mimi, snad na to najdu čas i peníze někdy v září, říjnu...
teď řešíme stavbu, úvěr, přepis bytu....
dnes jsem byla 20km v České Třebové pro reklamovaný počítač, pak v Ústí nad Orlicí na katastru, tam jsem strávila přes hodinu času a pak ještě do Letohradu koupit něco do baru... přijela jsem domů, jen se během 10min.najedla, a jela do práce, protože tam zaučuju novou holčinu,tak jsem jí pomáhala otevírat, pak vyzvednout babičku s dědou z vlaku,teď jsem chvíli doma a večer kolem 8 pojedu zase do práce...
takže takové jsou mé dny..
užívejte pohody a volna,dokud to jde...

danda78
25. srp 2010

bydlím momentálně v Lanškrouně,takže jsem si udělala takový okruh,no celkem asi 60km
no nevím kdy zpomalím,asi až porodím,snad...
teď dokud mi je dobře a jde to,tak je stále co dělat..
a to můj si myslí nebo spíš někdy říká,že se jen flákám.. no nechodím už do práce pravidelně jako předtím,ale i tak je toho dost..
zítra musím volat ohledně piva na objednávku, pak jdu na policii ohledně kola,co mi ukradli, přišel mi dopis,tak tam budu podávat asi další výpověď..pak jsem objednaná na nehty, nakoupit, do práce nachystat vše.. v 13.00 přijede paní ohledně inventury do baru a ve 14.00 budou mít ty nové holky školení na Synot,tak tam musím taky být...+ dalších pár drobností,tak opravdu nevím,kdy se sem dostanu..
asi až navečer.. ale večer pak půjdu zase do práce, jako dnes..
mějte se

madlinka
26. srp 2010

Hurááááá, právě mi volal brácha že jsou těhotní a povedlo se jim to na první pokus, do měsíce od vysazení antiko 😀

Tyjo, měla jsem jednoho synovce od manžovi sestry, nám to nešlo, brácha nechtěl ..... a najednou boom ...... jsem dvojnásobná matka a trojnásobná teta (manžova sestra čeká v listopadu druhý mimčo) 😀 😀 😀

baraf
26. srp 2010

@madlinka -krásný zprávičky... aspoň si děti budou moci společně hrát a vymýšlet lumpárny 😀 tak hlavně,ať vše probíhá bez problémů.
co prckové, už jsou hodnější?

danda78
26. srp 2010

ahoj
tak zase jen na skok, jako vždycky....
mám za sebou včera perný večer a dnešek taky stál za to,a to ještě nekončí..
včera večer jsem šla do práce, koukali tam chlapi na fotbal, přijel přítel, jeho kamarád z Anglie,který tady je na dovolené, další kamarád,kterého jsme neviděli asi půl roku...
no dopadlo to tak,že jsem je asi v 1.30 rozvážela domů, ten můj byl úplně našrot, poblil se asi 4x, a doma byl ko. pak jsem vezla toho kamaráda, jela pro psa ke tchýni a spát.. to bylo po 2 hod. ráno
dnes jsem v 7.15vstávala,byla jsem objednaná na nehty, pak do města vyřizování, nákup, do baru na inventuru, na školení... teď jsem byla doma 2 hod. a už zase na 18.00 jedu do práce...
ten můj je dnes ko, ani do práce nejel,a to měl až na Slovenkso,tak ho to čeká zítra.
jinak se mám ok, jako pořád..
mimi kope, tak snad je ok.
věcičky - oblečení jsem začala pomalu nakupovat z bazárku na netu,tak už se mi to bude plnit, něco mi dá ještě ségra...
ale ten zbytek, to nevím kdy dopadne..
mám vás ale dočtené,ale reagovat stihnu až ztíra...
mějte se tady hezky..
d.

madlinka
26. srp 2010

Barů jsou hodnější........jak jsem přestala kojit, tak je o spoustu hysterie míň, dneska mají jedničku s třema hvězdičkama, jen Maťu potrápili večer prdíky. Dneska mě dokonce nechali uklidit a upéct!!!!!!!
Trošku se dokonce dostáváme do nějakých pravidelností.........
Je to bez toho koja fakt úleva, dokonce mi slíbili že mi odpustí že jsem je trápila hlady 😀

A já si dám večer vždycky dvojku vína a hned je vše snesitelnější 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A taky mi dost pomáhá že si můžu už dát kafe, přeci jen toho moc nenaspím a bez kafe jsem byla goro.......

mishi
27. srp 2010

akty a baru - diky za vase nazory na prebalovani a matrace
budu tedy kupovat kokos pena kokos a na komodu si enchame udelat od truhlare "ohradu" asi po celem obvodu a zezadu pridelame ke zdi a pak to zase odmontujeme, jeste jsem to resila s mladou rodinou na kokorinsku.
byli jsme v destkem raji ve vysocanech an kukandu, jak ktere veci vypadaji ve skutecnosti, napr. nositko od chicco a baby bjorn a mrknout na barvy od x.landera. a v ikea jsme taky nic nekoupili, jen mi zustal seznam veci na priste:(((. zato jsem rozjela webovky aukra🙂) pridala jsem do supliku asi 2 spaci pytle, body atd.....ted vybiram asi 2 rychlozavinovacky, ale ty budou nove....
jelikoz budou zase dny marianne 11-12.9, budeme asi objenavat uz 4.vestavnou srkin do bytu a asi posledni🙂 do pokojiku. bude asi cela bila a na ni nechame udelat samolepky. nebo bude limetkova

mishi
27. srp 2010

sonko - taky mi zjistili protilatky na sperma, nejsi v tom sama. brala jsem prednison a k tomu jeste anopyrin. brala jsem to asi 3 mesice, pak jsem se dostala k mrazkovi a kvuli te studii jsem musela leky opustit. rekl, ze budeme imunity abstrahovat - no a vidism, vyslo to hned napoprve IVF. mozna stacila ta kratka doba na leceni, nevim,....asi nebyla tak razantni
vydrz to, jak pisou osoatni, mrazek vi, co dela, je to clovek na svem miste, profik. ver mu a povede se to!!!! . a jestli musis cekat dalsi 3 mesice, to nejak pujde, kdo ci pcka, ten se docka, se rika 😉
jsme s tebou!!!!

mishi
27. srp 2010

dandi - teda tvemu priteli bych to dala pekne sezrat, tu opici a rozvazeni 🙄 🙄
a strasne te obidvuju, co vsechno musis delat. na me by toho bylo prrriiiilisssss🙂)
uz aby ti to skoncilo a mohla ses venovat jen brisku a odpocivani a nakupovani v klidu. to podnikani a kradeze a zariovani musi byt pekne narocne. mas muj velky obdiv.
pritelovi za me vyrid 😀 at ti tu praci ubere, jestli to jde. je mi jasny, ze to nenude jednoduche, kdyz to je vas bar a on je casto fuc.
drz se holka!!

mishi
27. srp 2010

madli - pamatujes, jak jsi nam tu psala, ze te to trapi, jak nemuzes kojit a krmit svym mlekem? no ated jsi stastna, spokohjena, a dvojcatka rostou jak z vody🙂)) to je krasny vid??

madlinka
27. srp 2010

Mishi přesně tak, je to fakt úleva a spokojenost na obou stranách 😀

baraf
27. srp 2010

@madlinka to je fajn, že jsou broučkové spokojení a ty budeš taky... tohle by fakt bylo o nervy.
tak ať hezky prospíváte!

pajinkaa28
27. srp 2010

Ahojky holky! Tak Vás zas zdravím.Ten muj poklad mě docela zaměstnává a mám méně času na net.
Dneska jsme ani ven nešli,je tam opravdu ošklivo,snad se nám to do neděle vyčasí 😉
Jdu Vás dočíst,abych byla v obraze.Mějte se krásně,užijte si víkend podle svých představ.Pa Pája s Jiříčkem 😎

madlinka
28. srp 2010

Holky zkušené matky, potřebuju poradit......
Já jsem alergik, takže dětem dávám HA sunar, dočetla jsem se že se nesmí dát nic jiného aby to mělo efekt.....jak je to pak s příkrmy? Od ukončeného 4 měsíce se nekojené děti můžou přikrmovat a my asi tak brzo budem muset začít, protože jsme pěkný hladovci. Chtěla bych pak dávat na noc kaše....jak je to s HA příkrmy???? Bude to že jsem dávala HA sunar smysl když po tom 4 měsíci začneme dávat to co není hypoalergení???

baraf
28. srp 2010

@madlinka dětská mudra ti řekne. my dávali od 4.měsíce, u jiných dětí to bylo od půl roka.... s příkrmy se začíná velice opatrně, nejdřív jeden druh a pak se postupně přidává, aby se poznalo,na co jsou děti alergický. Mudra ti včas poví a nebo se pak ptej dál...máš ještě 3 měsíce 😀
děti ti špatně spěj,že chceš dávat kaši?

madlinka
28. srp 2010

Barů právě že naše mudra stojí za prd, moc jí nevěřim...... 😖

Tak spěj dobře, nepláčou, ale baštíme každý tři hodiny, po té kaši by se vyspinkali určitě líp. Vím že je dělají od ukončeného 4.měsíce a co znám maminky , který je tak začaly dávat, tak byly moc spokojené.