Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
8. lis 2010

ahoj holky..
tak u mně dnes noc stála za houby..
cca. od 2 už jsem spala jen tak po půl hodinách, pořád chodila na záchod - čůrat a k ránu se k tomu zase přidalo i chození na velkou, už jsem dnes byla snad 4x..
takže jsem nevyspalá, břicho tak divně bolí,ale kontrakce ani plodovka zatím nic..tak funguju dál
v noci jsem měla takový divný výtok, narůžovělý,tak jsem si říkala,zda mi náhodou neodešla ta hlenová zátka,ale nic jsem neviděla..
za hodinu jedu do 40km vzdáleného města na tu kineziologii,tak snad to dám..
odpoledne musím ještě na poštu,na nákup a koupit nějaké žárovky do světel,co nám o víkendu praskly,tak budu asi až navečer..
pěkný den všem.
d.

baraf
8. lis 2010

Dandi-teda nechci Tě strašit, ale máš to asi fakt každým dnem....

pajinkaa28
8. lis 2010

Ahojky holky!
Tak jsem zpět,v Iscaru vše v pořádku,hned jsem si vyfasovala hormonky,Menopur a Gonal.
Sestřička mi je hned aplikovala 🙂 a v pátek odpoledne na kontrolní utz 😉
Příští týden,tedy cca 11 den mc bych měla jít na odběr vajíček,je to rychlejší,tak doufám že to klapne,tento týden si budu vyřizovat předoperační 😉
@danda78 To pujčovné se Ti vyplatí,monitor budeš potřebovat cca 6-7 měsíců,než začne prcek v postýlce stát a skákat,jinak by se zničil ☹
Tak hlavně vydrž,když Ti to bylo předpovězeno,tak to tak bude 😉 Manžel taky postýlku sestavoval až když jsem byla v porodnici 🙂
Mějte se hezky a napíši.Pa pa

danda78
8. lis 2010

ahoj
tak jsem byla na té kineziologii...
paní jsem viděla asi po roce, vše ok..
řekla mi,že to vypadá na hladký a dobrý a rychlý porod přirozenou cestou..
že miminko se už na nás těší,ale počká si až na toho střelce,takže by to viděla někdy kolem 26.-27.11.
že to bude sova, moc spát nebude a introvert...ale jinak ok.
přítel prý u porodu bude, někde se pohybovat v okolí,ale přímo na sále orpavdu jen sporadicky, protože by to jinak nevydržel..
mám se teď soustředit na mimi, věci ohledně provozovny už nechat na jiných, což taky te´d poslední 2 týdny dělám..a první 3 měsíce si taky jen užívat malého, hodně spát.. a pak terpve se zapojit více do dění kolem..
jednoznačně je pro jméno Šimon,že se k němu bude hodit..
a druhé mímo prý budeme mít přirozeně, takže ty mrazáčky co tam máme, budeme moct darovat na výzkum nebo někomu pomoci..
jestli jí to teda vyjde,tak tomu snad i začnu věřit....
i když už teď tomu věřím protože zatím vše co mi loni předpověděla, se plní...
pajinko - tak vidíš,to už máš taky za chvíli.. určitě to tentokrát dobře dopadne a bude z toho krásné mimi...

danda78
10. lis 2010

ahoj holky,
tak jsem zpátky z kontroly..
sestřička mi natočila monitor, prý vše ok a měla jsem vleže počkat na doktora, který to měl akorát zkouknout a mohla jsem jít.. čípek už prý od 36tt nekontroluje,až kdybych přenášela..
přišel doktor a říká,že mám nějaké malé bříško, na to v kolikátém jsem týdnu,tak že si mě raději vezme ještě na ultrazvuk a změříme mimi..
tak jsem tam pak šla, ve 32tt mělo mimi asi 1700g a dnes po přeměření a překontrolování asi 2170g takže nic moc..... říkal,že je asi o 3 týdny menší,ale jen váhově, že vše ostatní vypadá ok... doporučil mi,že by bylo dobré ještě min. ty 2 týdny vydržet,aby ještě něco přibralo..
ale že to žádný obr nebude, max. ty 3 kila, spíš míň...
a taky prý s mojí postavou a tím vším se nemám čemu divit..
jsem z toho ale trošku ko, tak doufám a věřím mu,že jinak jsme v pořádku.
takže se musím poohlédnout opravdu po nějakých nejmenších věcičkách protože vel.50 nemám a vypadá to,že 56 nám bude velká...
na kontrolu jdu 18.11. na 9.30
půjdu si na chvíli lehnout, odpočnout a pak mám plavání,tak se ukážu asi až navečer..
mezitím vás ještě dočtu..
d.

baraf
10. lis 2010

@danda78 nebuď z toho špatná-jestli jsi mrňavka, tak ten váš klučík nemůže být obr. držím palečky!

danda78
10. lis 2010

baraf - no já měřím asi 163cm a normálně vážím kolem 53kg, teď za těhu jsem necelých 10kg přibrala..
a moje porodní váha byla mylsím 2,8kg a můj přítel je hubený taky,ale měří asi 182cm a ten měl při porodu skoro 3,5kg
tak hlavně aby mimi bylo v pořádku a zdravé,jinak mi to ani nevadí..
jen musím ještě shánět ty oblečky malinkaté, žádné nemám,tak ať mi z té 56 nevypadne..
díky.

baraf
10. lis 2010

@danda78 Lukymu byla velká i 50... a měl 2.6 když se narodil

mishi
12. lis 2010

@sedmitecka tak jaky je zaver? myslis, ze hcg uz neporoste? dostala jsi MS?

mishi
12. lis 2010

@danda78 jak jsi psala o navsteve kineziolozky, to je husty, co ti vsechno dokazala "predpovedet". a moc zajimave

nebud z toho smutna, jsi proste mensi a tak i miminko nebude velke, aspon bude hladky porod, uvidis 😉
pokud je pouze hmotnostne mensi, tak to je jiste v poradku, bude mit mene tuku, tak si ho vykrmis🙂)

mishi
12. lis 2010

@baraf jak ti kope v brisku? me zacina pekne lezt nahoru a ma peknou silu, nekdy to tak skubne, ze se leknu nabo to zaboli. nebo mi jezdi vlny pres brisko, je sranda to pozorovat.
mam 9kg a na kontrolu jdu pondeli 15.11., jsem zvedava, na kolik vyrostla beth

mishi
12. lis 2010

no a dnes jsem uz doma!!!!!!!!
vcer anaposledy v praci, byla jsem v bance 8let a 2 mesice a cele dopo jsem byla dost namekko, brecela asi 5x, dostavala jsem maily od kolegu a kolegyn a ty radky me dostaly. odpo to uz bylo dobre. mam obrovsjkou kytici a jako darek jsem si vyrla rychlozavnivacku lodger, kterou bychom si stejne kupovali

mishi
12. lis 2010

taky jsme byli tyden bez koupleny, probihala tkomplet reklamace, cely obklad i dlazba dolu, vcetne toalety, dostali jsme i novou vanu (uz 3!!), nastetsi si to mezi sebou vyrizoval developer a SIKO. bordel neskutecnej, museli nam uklidit cely byt, proplatili nam i uctenku z cistirny, kam stepan odvezl asi 15 bund, co jsme meli v hale. ty pitomci si totoiz neoblepili vestavne skrini a jemny prasek se hned odstal dovnitr a byl vsude.
takze ted uz jen peru zbytek a jeste otrit zbytek veci, 80% uklidila ta mlada a pracovita ukrajinka.

mishi
12. lis 2010

jo a vcera byl stepan na dulezitem pohovoru, v pondeli si budou volat. tak mu drzim palce, snad to vyjde. nevim, zda jsem to psala drive, na konci cervna odesel z firmy, pak si udelal prazdniny a od srpna hleda pozici, co by ho bavila, uspokojovala a byla financne zajimava.nastesti ma velkou rezervu na uctech, mame z ceho zit🙂))

danda78
12. lis 2010

mishi,
koukám,že se taky nenudíš..
ale určitě bude vše ok..
malá pěkně poroste, po kontrole dej vědět..
my jsme měli ve 32tt cca.1700g což bylo úplně ok, tabulkové a teď v 37tt jen asi 2170g tak bu´d se musel spléct minule nebo teď to snad není možné aby mimi tloustlo tak pomalu..
jinak ale ří¨kal,že dle monitoru ,krve.. vše ok tak snad má pravdu.
mně se to už blíží, zatím si to moc nepřipouštím,ale tašku už mám cca. zbalenou,včera jsme vyzvedli autosedačku tak do ní nachystám věci co má vzít pak přítel na oblečení pro malého do porodnice, tento víkend snad domalujeme poslední 1,5 místnosti co nám chybí,nastěhujeme tam nábytek a bude jakžtakž hotovo..
my zase pořád řešíme ten úvěr na provozovnu, příští týden by se mělö rozhodnout,zda nám ho schválí nebo ne, už to děláme u této banky pomalu 2 měsíce a ještě nevíme na čem jsme.. penízky pomalu dochází,tak by se to šiklo..
sedmitečka se už potom neukázala,tak nevíme jak dopadla na krvi..
všem přeji pěkný pohodový víkend, u nás spíše pracovní.
d.

pajinkaa28
12. lis 2010

Ahojky holky! 🙂
Tak jsem dnes byla na té kontrole a folikuly prý nic moc,tak co by chtěli po 4 dnech užívání hormonků.Vyfasovala jsem další zásobu na víkend a v pondělí zas na kontrolu,snad budou zpokojenější a už mi naplánují odběr. 😒
@mishi Ahojky,tak to se nenudíš.Na kontrolu jezdíš pořád do Iscaru? Nebo ke svému dr? Určitě se princezničce daří dobře 🙂
@danda78 Snad brzy vyřešíte konečně ten úvěr.Co se týče té váhy,tak se koukni na net,kolik by mělo mimi přibírat,už si to nepamatuji kolik by mělo přibrat za týden..Ale podle utz se mohou seknout až o 500g,což je hodně.Mě tenkrát řekl dr na utz,že když budu rodit v termínu,tak bude mít přes 4 kg a měl pravdu,rodila jsem o 3 týdny dříve a měl 3560g.Jinak skoro každý jiný dr co mi dělala utz se sekl,určitě to nebude zas takový drobeček,ty 3 kila by byly dobrý.Hlavně že bude zdravý. 😉
Dneska mi malý odjel na víkend k babičce,tak jsem sama doma a aspoň si pořádně uklidím.
Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa pa a užijte víkend

danda78
12. lis 2010

pajinko - díky snad to bude dobré.. taky věřím,že ještě něco málo nabere..
tobě přeji,ať folikuly pěkně rostou a na pondělní kontrole jich tam máš dost a velikost jakou mají mít..
musí to te¨ntokrát vyjít.
pěkný víkend všem.
d,.

baraf
13. lis 2010

Paji-držím palce, ať to klapne!!!!

Dandi-neboj, mimi bude v pořádku!

baraf
13. lis 2010

@mishi kope, kope-někdy víc, někdy míň. já byla na KO min. týden a vše bylo O.K. jdu zase za 14 dní.

mishi
13. lis 2010

@pajinkaa28 tak se ti to pekne rozbehlo. nelamala bych si hlavu folikuly, je jeste brzy, dulezity na zacatku je asi pocet a na dalsi kontrolach jejich rust. rekli ti, kolik jich tam mas? dej nam pak zoravu, at jsme v obraze a muzeme si to pripomenout🙂) to tak leti, prijde mi to hrooozne davno, co jsme byla na OPU a na ET.
preju tu hodne stetsi, drzim palce!!

mishi
13. lis 2010

@pajinkaa28 a na kontrolu chodim k hulvertovi do soukrome ordinace na florenci, v iscare jsem byla naposledy nekdy 12.cervence, asi 12tt, pak se jim mam hlasit po porodu s udaji o miminku a prubehem tehiotetntsvi. jak jsem byla v te studii, tak to jeste budou poislat k vyhodnoceni

mishi
13. lis 2010

@danda78 ja se take narodila jako 3kg mimino, mamka meri cca 165, nebyla zadne tintitko, v tehu nabrala skoro 20kg, pak to shodila.
co se tyka tech rozmeru miminka, nevim, jak osoatni lekari, hulvert meri rozmery hlavy,briska,stehenni kosti, atd...data ulozi a rovnou mu tam nabehne, jak je alzbetka na tom. podle rozmeru system spocita pribliznou hmotnost. minule mi rikal, ze je o tyden dopredu, toa ale neznamena, ze by se menil termin porodu, ten je vypocitany od zacatku tehotevstvi.

mishi
13. lis 2010

baru, jak jsi na tom s hladem? ja co jsem ted v posledni trimestru, tak mam vetsi hlad, vetsi chute na sladke (snazim se krotit), treba ted mam jeste hlad, tak jsem si dala neco maleho, jinak by mi krucelo v brisku. a to se pak tezko usina🙂) jim mensi porce, ale casto, gtreba po 2,5hod.telo si to nejak vyzaduje.
jak to mas ty?? diky za zkusneiosti

mishi
13. lis 2010

zitra chci delat vetsi objednavku u destkeho raje - matrace,chranic matrace,avent chranice bradavek,kartac na lahve, asi 2 lahve do zacatku,cetsovni postzylka cam daily plus,nejake hracky,kos na plenky,sterilizacni sacky do mikrovlnky,bile pliny,tetra osusky, navleky na kola na kocarek, socks on,....

a nekdy pozdeji - nositko chicco nebo babybjorn,chivicky avnet,monitor pripevneny k brisku-plence,houpaci lehatko, hraci deka,....

a taky lekarna - odsavacka na vysavac,digi teplomer,porodnicke vlozky,gazove ctvrerecky,bla bla bla.....

no je toho jeste dost.

moje kamaradka ma 3mesicni holcicku emu a je zazrak, ze bydli i kousek od nas, prostehivali se pred par meisci,takze nam dava rady co a jak, jake znack yma odzkousene a co urcite koupit, bez ceho se nebedjou, atd. dost mi tim pomaha, ale ja jsem presto dost nastudovala🙂)

pajinkaa28
13. lis 2010

Ahojky,no na to jsem se nezeptala kolik jich tam je,v pondělí to napravím 😉
Asi jich tam moc nebude,když dr říkala že nic moc a ještě mě opravdu povzbudila tím,když řekla že když bude jen 1 vajíčko,tak se snad uhnízdí,opravdu vtipná 😒
@mishi Tak to jo,já myslela že dojíždíš do Iscaru,ale kolikrát jsem tam viděla maminky z větším bříškem.Taky jsem pak odesílala vyhodnocení z porodu,co my vypsaly v porodnici,do statistiky.
Přeji Vám hezkou neděli.Pa pa

danda78
14. lis 2010

ahoj
tak se hlásím,opět po náročném víkendu..
včera i dnes jsme malovali a stěhovali tu 1,5 místnosti co nám zbývala.. loupalo se to hrozně,takže se to muselo dělat několikrát a nakonec ta poslední je jen na bílo,byl to děs..
pomáhali nám tchánovci,takže jsem ještě pro všechny vařila polévku, hlavní chod, buchtu,puding...
jak včera,tak i dnes.
před chvílí jsme skončili,jsem ko..
ještě tady je pár dodělávek v obýváku a jinak máme snad na chvíli pokoj..
ještě že malý je tak hodný a zatím drží...
jsem ráda,mám poslední dny nějaké chutě, tak se ho snažím ještě vykrmit,aby měl alespoň kolem těch 2,7-3kg při porodu..
zítra si možná skočím k učnicím k holiči, mám taky nějaké vyřizování ve městě,jdu do diabetologické poradny..
v úterý to chci donatírat kolem lišt, futer.. malým štetečkem..
jdu si vás dočíst,reagovat budu snad ješ¨tě dnes..
doufám,že u všech vše ok..
d.

mishi
14. lis 2010

@danda78 jak jsi psala, ze jsi ve 32tt zdolala snezku, to nechapu, jak jsi to dokazala??? byla jsem v patek na pomale, ale dloihe prochazce, venku asi 1,5hod. musela jsem zastavovat, bolelo me brisko a zada. nedokatu si predstavit, ze bych jako ty ve 38tt malovala a dodelavala neco v byte, to budu lezet s nohama na stole🙂)) obivuju te!!!

mishi
14. lis 2010

dnes mam za sebou dost neprijemnou zkusenost. znicehonic nic se mi zacata tocit hlava, hucelo v usich, vsechnos e se mnou zacalo motat, a to jsem sedela na pohovce, nastesti byl stepan zrovna doma, vratil se z golfu, zarvala jsem na nej, at okmazute otevre okna a prinese mi cukr, ze co nejdriv asi omdlim.
nevim, co zabralo, asi ten cukr, nohy nahoru a kyslik. bylo to strasny. neprijemne mi bylo jeste asi hodinu, mela jsem i orosene celo a buselo mi srdce.
ted mam strach, aby me to nechytlo, az tu budu sama.....asi bych zpanikarila

kdybych omdlela a byla sama, bez pomoci, co se dela??????

nikdy v zivite se mi to nestalo, jenom ve ctvrtek posledni den v praci se mi lehoucce zamotala hlava.

zitra jdu na kotrolu, tak to vybalim na hulverta.

danda78
14. lis 2010

mishi, já na sněžce nebyla.. to asi někdo jiný..
ale je fakt,že toho v mém stavu dělám docela dost, nic moc mi nebylo celé těhu,tak mi to ani nepříjde divné..
ale to malování, uklízení a vše kolem mě zmáhá teď víc než třeba před 2 týdny, když jsme začínali..
každý týden je znát..
ale už to nějak doklepu.
dobrou

pajinkaa28
15. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Tak kontrola dnes v pohodě,mám celkem 8 folikulů,na pravém vaječníku je 5 menších a na levém 3 velké 😉
Vyfasovala jsem poslední léky,k tomu Utrogestan a ve čtvrtek tradáá na 7 ráno odběr,tak doufám že bude dobrá úroda 😉
@mishi Tak jak si dopadla na kontrole? Jak se daří princezničce? Jinak,to co se Ti stalo,je opravdu ošklivá zkušenost,já to tedy nezažila a určitě se poraď z dr.
@danda78 Ty jsi šikulka,obdiv určitě máš.Já byla taky ke konci docela aktivní,ale dr říkala že se mám krotit,měla jsem problémy s tlakem ☹
Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa pa