Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

jejepaja
9. črc 2009

Ahoj všem, co se snaží. Myslím, že hlavní cestou k úspěchu je optimismus a víra v pozitivní výsledek. Snad k tomu napomůžu: prosinec 2007 první schůzka v ISCARE, květen 2008 odběr vajíček a IVF, neúspěch, pak nervy v práci, jak to přes léto zkloubit s dovolenou, atp., když jsme se konečně v září dostali ke KET, tak zase problémy s dorůstáním sliznice. Nikdy jsem problémy tohoto rázu neměla, myslím, že to bylo psychické. V říjnu tedy další KET, neúspěch. Dala jsem výpověď v práci a celkem nečekaně šla hned další cyklus na další KET, protože sliznice byla ok. Vůbec jsem v to neveřila a byla připravená jít na další odběr po Novém roce, až budu pryč z práce a víc v klidu. Ještě z nemocnice jsme jeli rovnou do lázní do Maďarska, protože už jsem "zlámala hůl" a vůbec nedoufala, že by to mohlo vyjít. Tam jsme samozřejmě dělali vše, co by se po oplodnění dělat nemělo 🙂 Koupání v horké vodě, thajské masáže, sex, víno, atd. V listopadu mi test potvrdil, že jsem těhotná jak blázen a teď už mám 3 týdny do porodu. Absolutně bezproblémové těhotenství.
Takže děvčata, hlavu vzhůru, ISCARE můžu fakt doporučit, jsou tam moc milí i profesionální a mají největší úspěšnost. Není to zrovna láce, ale stojí to za to. I já jsem toho důkazem. Držte se!

mishi
9. črc 2009

ahoj, nevim, jestli me mezi sebe jeste vezmete🙂 zitra jdu k dr.hulvertovi, zatim jen do soukrome ordinace "na pokec" a vysetreni, dostala jsem se k nemu pres jednoho klienta, kteremu se staram o finance´.dela sefa nejmenovanmeho oddeleni v iscare. nabidl mi, ze zavola primarovi mrazkovi nebo hulvertovi.napsala jsem mu po dohode sms a pak mi uz volal´, byl velice prijemny a co jsem ho videla na netu na fotce, takl sympatak.
ja neberu13 mesicu anti, v kvetnu jsem byla kratoucce tehu (lehce pozitivni testy, ale po tydnu opozdena a silan MS),, nikdy v zivote jsem nemela opozdenou MS, potvrdidla mi to gyn doktrorka, ze jsem prodelala nejspis ranny potrat, ze to je ale velice bezne a spousta zen to ani nepozna. doktorka si mysli, ze jsem ok, ze mame jeste zkouset normal, ale uz mi je 30,manzelovi 33 a deti bychom asi 2, takze nechceme to nechat jen na prirode. podle BT, ovu testu i hlenu si 100%ne myslim, ze mam ovu (nevim, jak vy, ale vyhovuji mi grafy na fertilityfriend.com), takze jsem zjistila, jak mi telo funguje a muzu uz sama neco ukazat a rict doktorum. taky normalni cyklus 26-27 dni.
takze se na zitrek moc tesim🙂 o iscare vim uz delsi dobu, mam z netu stazeny veskery info o IUI i IVF a nahodou se tam dostanu i na doporuceni. takze to beru jako znameni🙂))
vsem vam preju hoodne stesti, nekdy nam to musi vyjit. ja jsem so uz pred casem rekla, ze mudu muset na na IVF a tak jsem psychicky uplne v klidu, v praci pohoda, doma pohoda,proste to necham na lekarich.
mohje kamoska byla v gennetu, 1.IVF nic, pak nejaka lecba, o vajickach ji rekli, ze je ma stare, v cervenci meli jit na druhy pokus a sup, na letisti nam pred mesicem rekla, ze je kratce tehu!! a to normalni cestou, vubec tomu nemohli verit, zatim maji vse v potradku
myslim, ze se tady jeste ukazu🙂)

baraf
9. črc 2009

mishi,ahoj, jen napiš, vítám tě tu. já už jedno ISCSREčátko mám, tak doufám, že bude další

aktaka
10. črc 2009

hola hola
tjo, vy tu všechny ponocujete 🙂

Jejep, jsem ráda, že jim to tak v iscaru jde a tobě přeji, ať už všechno do konce zvládáš jen v pohodě a narodí se ti zdravé a hodné dítko 🙂

Mishi, vítám, určitě se k nám přidej
máte za sebou už nějaké vyštření, třeba manžel spermio? nebo teď teprve začne ten kolotoč?

Baruš, máš doma malého modela, jo? 😀
mě čekají nákupy dnes, já to táááááák nesnáším, mám z toho nerva půl dne dopředu 😒

aktaka
10. črc 2009

haloooooooooooo
tady dnes nikdo není?? 😨

sonka.77
10. črc 2009

Ahoj Akti! 🙂

sonka.77
10. črc 2009

Jejepajo, díky moc za povzbuzující příspěvek a přeji hladký porod a krásné zdravé miminko! 🙂

Mishi, vítej mezi námi, v Iscare jsou milí a hodní, já jsem právě v procesu, mezi OPU a ET. 🙂

Holky, furt mě pobolívá břicho, doufám, že to přejde.

sonka.77
10. črc 2009

Mishi, trochu mi připomínáš mě, taky pravidelný cyklus, podle BT i ovu testů probíhala ovulace každý měsíc, přítelův spermiogram nadprůměr a dva roky jsem neotěhulila. No pak jsem šla na laparoskopii a ejhle, mám neprůchodné vejcovody. Takže právě podstupujeme naše 1. IVF.

Doufám, že vám to vyjde lépe a budeš brzo těhulka. 🙂

sonka.77
10. črc 2009

Akti, depak sííí? Žes mě tu nenechala na holičkách. 🙂

aktaka
10. črc 2009

jsem tůůůůůůůůůů
ale za chvíli mizím na o

Soni, co zprávy o embrouších?
břicho je asi normální, spousta holek si stěžovalo, že je po opu bolelo
každopádně ale hoooodně, jako fakt hodně pij, kvůli hyperstimuláku, aby se náhodu nerozjel, přeci jen jsi těch folinů měla taky dost

sonka.77
10. črc 2009

Akti, nové zpávy nemám, včera mi řekli, že mám volat zítra v 8 hod. a řeknou mi, jestli mám přijet hned v sobotu a nebo teda až v pondělí. Doufám, že se všech 5 embryek drží, že jsou stateční.

Na to pití jsem se ptala své dr. a tak mi řekla, že se nemusí pít jako prevence před hyperstimulákem, ale že se musí pít když ho dostaneš. Takže já piju hodně, ale víc jak 2,5 litru do sebe nedostanu. No uvidíme, sleduju to, zatím dobrý, bříško bolí, ale nezvětšuje se.

aktaka
10. črc 2009

já vím, ale víc bolestivé přicho je taky příznak hyperstimuláku, tak já bych asi preventivně chlastala. ale jen vodu, jo? 😀 😀

jsem se nadlábla na o. akorát jsme čekali asi půl hodiny než nám donesli jídlo, na nás zapomněli, děs 🙄

sonka.77
10. črc 2009

Akti, no já se pořád koukám do zrcadla, jestli se mi nezvětšuje břicho, to zatím ne, ale tlačí mě i v oblasti žaludku. Piju hlavně čaj, řekla bych, že i na ty 3 litry se dostanu. Uvidíme zítra, snad to poleví. Četla jsem, že má být při syndromu nafouklé břicho, ale žádné větry, což já teda docela prdím. 🙂 No tak snad to přejde v pořádku. Škoda, že to člověk nemůže s něčím srovnat. Ve středu mě propíchali vnitřnosti 😀 tak je jasný, že mě bříško bolí, ale jak hodně je to ještě OK, to teda nevím.

aktaka
10. črc 2009

no právě, sama si nemůžeš říct, teď ještě je to ok, ale teď už je průser. ani nemá cenu tohle srovnávat s někým jiným, u každé je to jiné, stejně jako s těhu příznaky. takže se hlídat, ale zase to nepřehánět 😀
já jsem strašně prděla po laparce, asi z toho plynu, co do mě napumpovali 😅 😀 😀

sonka.77
10. črc 2009

Akti, tak mi právě volali z Iscare, hrozně jsem se lekla, že je něco špatně, ale paní mi jen řekla, že mám zavolat zítra už před osmou, že jim nějak budou vypínat proud a že by se teda transfery dělaly ne jako obvykle po 12 hod, ale už po 9 hod. Ptala jsem se, jestli je nějaká změna s emryema, ale to tam neměla, takže zítra volám už po půl osmé.

sonka.77
10. črc 2009

Já po tý laparce zas tak moc neprděla, ale taky mě ten plyn dva dny pekelně bolel, to byla hrůza. 🙂

baraf
10. črc 2009

ahoj, jsem tu na chvilku

akti-no já ponocuju, páč budím o půlnoci lukyho na wc, aby vydržel a nepočural se
a model, to on je, jak jdu nakupovat jeho oblečení,tak dobrý, ale běda, jak zabrousím do oddělení pro sebe, to chce okamžitě pryč 😀 byla jsem s ním v letňanech, sotva mluvil chodil a koupila jsem mu tam tenisky. chodil a celý nák.stř.vědělo, že má nový boty, jak to vyřvával

soni-tobě držím palce

a zatím se mějte a hezký víkend

sonka.77
10. črc 2009

Baraf, užijte si víkend, dám vědět jak to s námi dopadlo. 🙂

aktaka
10. črc 2009

Soni, mně před chvíli taky volali, byla jsem na 9:40 objednaná na utz, ale jdu až na jedenáctou, tak to už jim asi zase pustí

Baruš, to je prča s těmi dětmi
my jsme tu na přenocování na dnešek měli švagrovce, mají třiletého prcka, tak jsme si taky užili
hezký víkend

sonka.77
10. črc 2009

Akti a ty tam jdeš zítra? Já tomu teda nerozumím, proč teda překládaj ET, když po 11 už zase proud půjde? Normálně se na ET chodí po 12 hod.

aktaka
10. črc 2009

jj, jdu tam zítra. počkej tam a uvidíme se 🙂
taky tomu nerozumím. možná mi bude volat ještě jednou, že raději nemám chodit vůbec 😀

aktaka
10. črc 2009

což mi ale tak napadlo, že tam asi bude pěkně narváno, tam zase skejsnu věky 🙄 😠

sonka.77
10. črc 2009

Akti, já budu vědět až zítra, jestli vůbec pojedeme, kdyby jo, tak se zítra domluvíme v kolik tam obě budeme. 🙂

sonka.77
10. črc 2009

Akti na ten UTZ chodíš do 1. nebo 2. patra?

aktaka
10. črc 2009

když já nevím, jestl se sem ještě zítra dostanu 😖 no když tak ráno mrknu
já jdu do prvního. et už se ale taky dělá v prvním na ambulanci, ne?

elana
10. črc 2009

Ahoj🙂

Jste tu ještě? 😕

Soni, Ty jdeš na ET už zítra? Nebo podle stavu embryí, takže až v Po? (tak jsem to měla já, OPU ve St, ET v Po).

Mishi, vítej mezi námi!!

Jejep, děkujeme za povzbuzení! Zvlášť pro mě je přínosné, protože máme dva mrazáčky, KET nás někdy čeká...a já mu pořád tak nějak moc nevěřím🙂 tak začnu.

sonka.77
10. črc 2009

Ahoj Eli, ještě tu chvíli jsem, ale už skoro jdu domů.

Eli, zítra v půl osmý volám, jak na tom embroušci jsou a buď hned pojedeme, nebo až v pondělí.

sonka.77
10. črc 2009

Eli, jak jsi se cítila po OPU? Mě bolí celé břicho nejen spodní část. Jinak je mi OK, ale doufám, že se to brzo zlepší.

sonka.77
10. črc 2009

Elí, dneska už mají KETíky stejnou úspěšnost jako ET. Klidně věř! 🙂

elana
10. črc 2009

Soni, mě bolel ten špek (do kterýho se píchalo) ale jako ne ten špek, prostě břicho v těch místech, jakoby bylo silně namožený.

Celý břicho asi není úplně košér...já nevím, zkus se optat holkách z jiných CARů, bude tam víc zkušeností. Mně to na OHSS přišlo málo vajíček, ale co jávím, každý tělo je jiný, někdo ho nemá při 20ti, jiný ho může mít po 4. Až budeš zítra volat, nech se přepojit radši na sesternu nebo doktory, ať Ti k tomu dají nějakou konzultaci. A jestli pojedete na ET, určitě je informuj a nech se vyšetřit-pokud by to byl OHSS, bylo by lepší prcky zmrazit a netransferovat! kdyby se chytli, mnohokrát by se Ti to zhoršilo, je to až život ohrožující stav. U nás na diskuzi kočka po stimulaci (prosím na IUI!!) skončila na metabolce a fakt jí šlo o život, kdy se chytly dvojičky.