Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
15. led 2013

@kaijko ahoj, promin, ze pisu az dnes. vcera vecer me vytocila produkcni, co zarizuje to foceni na special o tehotenstvi, psala jsem pak 2 maily, na ktere jsem se chtela obzvlast soustredit, no z foceni nebude asi nic, priste to tady muzu rozepsat.
k te vane - ptala jsem se minule na to primo jardy h., sam mi ji doporucil na tu bederni pater. teplotu radsi nekotroluju, ale na opareni prasete to neni🙂 navic venku zima, prijdu prokrehla z vychazky s bebe. a ten relax, miluju vanu od detstvi, ctu si casaky a uzasne vypnu.v poslednich mesicich uz stejne bude teplo, to uz vanu kvuli predcasnymu porodu nebudu davat.

mne neroste pupicek, ale bricho. jeste ho automaticky zatahuju, ale kdyz povolim, to je jak v 7mesici, nekecam. u druheho teho to roztahovani uvnitr jde mnohem rychleji. ale kila si drzim, mam 4,5kg nahore. a ty?

hatja joga v solne jeskyni se mi nelibila, zbytecne moc drahy, stejne je to jen o protahovsani a nelibilo se mi prostredi.zkusim si cvicit na zada doma, kdyz bude nalada.

a ty tt utikaji cim dal rychleji🙂) jak pises ty. ze zacatku to jde desne pomalu, jak cekas tyden co tyden, zda bude vse v poradku a sup, uz jsem na zacatku 5mesice

mishi
15. led 2013

@kaijko a uz mas fotku v profilu, pekny🙂 s kocarkem cam neporadim, nikdo z okruhu ho nemel a to se stykam s maminkama dost. my dostali obnost od nasich a koupili jsme komplet kombinaci od xlandera v barve carbon, nechteli jsme urcaet zbytecne moc, proto on. ted uz bych ho nechtela ani nahodou. autosedacka mi nevyhovovala, hluboka korba sla, sportak byl venku asi 10x, asi od 7mesice jsme pouzivali jen chariot vozik, sice vetsi, ale bebe tam byla jak v pokojicku, hlavne pres zimu, byla tam komplet schovana pred zimou, ona totiz nenosi rukavice, nenavidi je.no a kdyz ji bylo asi 17mesicu, koupili jsme golfky inglesina trip, leteli jsme tehdy na rhodos,ze kterych jsem fakt nadsena.

a to postupny nakupovani je fajn a rozumny, navic si tim zpestris cas, kdy jsi na rizikovem.

ja hlavne cekam na dalsi UTz 31.1, kdy uz nam jarda snad potvrdi pohlavi ve velkem %. abych mohla dokupovat veci. bud se pomalu zbavovat obleceni po bebe nebo dokupovat to, co nam chybi. no deti budeme mit presne po pul roce, takze vel. 62 v letnich hadrikach fakt nemam

kaijko
16. led 2013

@mishi Ahojky, já chodit do práce a nebo mít doma ještě jednoho mrňouska, tak tu taky nejsem každý den 😀
Copak Tě naštvalo? Jestli si nejdi něčím jistá, tak se na to vyprdni 🙂
Jsem teď vylezla z vany 😉 Taky jí miluju a fakt, že mi pomáhá! Vylezu hned jako jiný člověk 🙂
4,5kg? Já 6 kg, ale to i se stimulací dohromady, nějak jsem se na začátku ve váze ztratila. zatím mi roste bříško a tek nějak ostatní v pohodě. Malý rozdíl cítím na nožkách, ale jde to 🙂 Nodím teď nejradši těhotenské legíny a dlouhé trička a svetříky na knoflíčky. Je to pohodlné a docela i slušivé ke kozačkám 🙂 Už aby bylo jaro, ta zima mě ničí. Jen doufám, že nebudu muset řešit nějakou zimní bundu, bylo by to na chviličku zbytečné.
Xlander se mi líbí. A Ty jsi teda s ním nebyla spokojená? Dá se koupit, ale i celá trojkombinace do 10tis, tak půjdeme asi do toho. Stejnak mi všichni píšete, že pak kupujete golfky.. A drahé neznamená kvalitní..
Už v pátek jdeme na kontrolu..Spíš jsem po té době nejvíc zvědavá jak je mimísovi než co to je.. měsíc je docela doba 🙂 A známí nám teď napsali, že se jim z chlapečka v bříšku narodila holčička 😀
Já ještě pořád doma nic nemám na mimi, Přitom všude slevičky, ale jen to okouknu a vzít se to pořád bojí 😕

kaijko
18. led 2013

@mishi Hoiky, tak na 95% budeme mít holčičku 🙂 Měla jsem dlouho nefunkční pc a na tv se co nám nahrál zobrazovalo jako fotky, ale dnes jsem to spustila i s tím co nahrál dnes a byli tam i videa 🙂 Na jednom nám kočička i zamávala 🙂 Zase se nám hezky věnoval 🙂 Jen, že mám placentu na přední stěně, tak tam je malá jako v peřince a jde jí vidět jen hlavička a ručička 🙂
Tak a teď co řekne Tobě 🙂

mishi
19. led 2013

@kaijko ahoj, jsem rada, ze se citis dobre a uz si uzivas rostouci pupik🙂 nejdriv k tomu utz. moc gratuluju k holcicce!!! vidis, a to vam ze zacatku rikali, ze to je kluk. kdyz jde kvuli placente videt jen hlavicka a ruce, jak se dostal na rozliseni pohlavi? a dlouho mu to trvalo, nez se vymacknul? ja s tim klukem moc nepocitam, a budu asi dost sokovana, az nam rekne, ze to je kluk. co maji kamaradky kluky (a ze jich maji malo), tak to jsou rarasi a pekne zlobivy, maji uplne jiny temperament nez holcicky, neumim si predstavit, ze bych JA vychovavala kluka. takze opravdu moc si preju dalsi holcicku. snad se i trochu bojim, co nam hulvert toho 31.1.rekne

mishi
19. led 2013

@kaijko ve stredu vecer jsem asi 3hod zvracela, bylo to nastesti z jidla, ale brrr, uz to nechci zazit. stepa byl nastesti doma, tak se mohl venovat bebe. ve ct rano jsem mela 2kg dole, a uz je mi zase dobre. jak jsi se patala na alzbetku a spanek - po poledni usina bez problemu behem 10min pri cteni pohadek, a vecer se cas usnuti posunul na cca 20,30, nekdy i drive, ale pohadka vetsinou nestaci a pak si k ni jeste lehnu. tuk tuk na zuby. nastesti se uz po hodine nevraci do obyvaku k nam, ale kazdou noc prijde do loznice, to se nezmenilo. stepan by ji mel zacit vracet do pokojicku, az u nas usne v loznici, ale zatim se k tomu nema, je pohodlnej. mame jeste asi 5mesiczu, aby se celou noc naucila spat v pokojiku. ma to uz ale zazite a vyzaduje byt s nami pres noc. apson ze se to spani trochu upravilo. davam ji spat pred 13h a spi hodinu, maaalokdy dele

kaijko
19. led 2013

@mishi Hoiky, ta placenta tam vadí jen při 3D. Na normálním UTZ jde vidět celé mimi 😀 No taky to nechápu... Chvilku koukal a ani jsme to nepoznali na co 😀 A pak jo, bude to holčička. Že nejdřív dělala herečku, ale pak se ukázala.. No, říkal, že si v tom věří na 95%, tak snad jooo. Přítelův synovec je naše malá růžová šikovná prdelka 😀 Nejsou všichni kluci raraši 😀 už se těším na pohyby 😀 zatím mě potvůrka jen lechtá 😀 Jo, a mi vůbec nevěděli co tam máme 🙂 na screeningu jsme se nezeptali a pak nám Jarda řekl, že si není jistý, tak jsme to nechtěli vědět. Tak to jsem moc zvědavá co Ti řekne!!!! 🙂

mishi
19. led 2013

@kaijko ten xlander- prede mnou si ho kupovalo par zanmych a behem pouzivani byli spokojeni, takze nemusis davat na muj nazor, je to individual. myslim, ze u xlandera cena odpovida provedeni. my ho kupovali rijen 2010 a celou kombinaci, bylo to asi 8kousku (, podvozek, hluboka XA, vajicko do auta, sportak, destnik,sitka, 2deky,fusak(do neho jsem stejne davala zavinovacku lodger fleece nebo fusak od emitex),adaptery,plastenky,taska, ledvinka,....a na veletzrhu to stalo nejak 14,8tis. ted ve snehu obcas pouzivam sportak, kdyz potrebuju treba do centra (golfky se nedaji ve snehu) a je to desnej vopruz oproti voziku chariot, ktery je uzasne lehce ovladatelny a jezdi sam, ten ale mame v kolarne a nechci ho kvuli tomu vytahovat.l

mishi
19. led 2013

@kaijko ty jo, takovy napinavy jste to meli. moje exsvagrova mi jeste v prosinci psala, ze ceka holku a zacatkem ledna, ze to je kluk. ted byla na kontrole 28+1 a je to stale kluk. takze splest se muzou....fakt se bojim, co nam rekne. u prvniho by mi to bylo jedno (jak jsem psala, chtela jsem tehdy chlapecka), ale ted to je uplne jine. taky nam u bebe rikal s jistotou, ze to bude 95% holka a ze se neplete

mishi
19. led 2013

@kaijko jsem desne desne moc zvedava a nemuzu se dockat vysledku🙂 pokud si zase nebude jisty, necham se objednat na jiny termin par dni po 31.1 nebo at me posle nekam jinam, to uz budu asi 19+0.

a co ten druhy velky UTZ kolem 22tydne? kdo ho bude delat? posle te k brestajovi?? kdy jdes na dalsi kontrolu?

kaijko
19. led 2013

@mishi o tom velkém utz jsme nemluvili.. Já se zapomněla zeptat! Ale v čekárně jsem na to myslela.. Jak nám dělal teď utz, tak docela detailně na vše koukal.. Tak nevím.. X lander už nechci 😀 Máme objednaný cam cortina. o 7tis levnější v akci. No, snad to vyjde a nikdo ho ještě nevyfoukl. Je tedy červený, ale za ty peníze by se dal 100% prodat a nebo přítel má rád červenou a kluk by mu v něm nevadil 😀 Známým se teď narodila holčička i přes to, že jim tvrdili celé těhu kluka 😀 Takže je tady ta možnost,a le já doufám, že se opravdu Jarda nemýlííí! 😀A ty budeš kupovat nový kočár nebo použiješ ten starý? (nevím jestli už jsme se neptala..)
Na jakým veletrhu? ta cena je hodně dobrá!

mishi
19. led 2013

@kaijko v zadnem pripade zadny dalsi kocar nebudeme kupovat, mame vse skoro nove od xlandera a navic z kolekce carbon - sedocerna, i golfky mame cerne , takze vhodne pro obe pohlavi.to musi byt desny, cele teho nosti v sobe kluka a pak na svet privest holcicku!!! asi bych tam dostala infartkt. doufam, ze se to jardovi nestava. s bebe me jednou kontrolovala ta jina mudr u neho v ordinaci a ta mi delala ten vetsi utz, on musel tehdy nekam odjet, a rekla mi take holcikcu, tak jsem mela jistotu,

mishi
19. led 2013

@kaijko na jare a podzim jsou na PVA letnany veletrhy for baby, for kids, for toys apod, tam muzes ziskat inspirace na hodne zbozi a okouknout, nez koupius treba na netu. ted v breznu bude jiste dalsi. aaa tady jsem ti ho nasla
http://www.forkids.cz/2013/cz/intercept.asp

kaijko
22. led 2013

@mishi Děkuji 🙂 Ale už jsme se asi rozhodli pro ten cam. Když tam ještě bude v té slevě (7tis kč dolů), tak jdeme do něj 🙂 Příští týden už by nám ho měli přivést. Dáme ho ke kamarádce co máme v Praze, má jeden pokoj volný, tak super. Ne, že bych byla pověrčivá, ale bude to mega krabice, bereme trojkombinaci. A nemáme tak velký byteček 🙂 Je zbytečné kupovat nový, když máte po Bebe. Já taky doufám, že se Jarda nemýlí 🙂 Už jsem si na holčičku za tu krátkou dobu zvykla, nehledě na to, že jsem cítila, že tam je pipinka už na začátku 🙂

misinkam
24. led 2013

Ahoj.Můžete mi prosím někdo poradit?teprve procházíme testy a pak nás čeká ivf v iscare a na internetu jsem četla,že se tam musí skládat záloha 16.000,- nevíte někdo jak to je?? u jiných center nic takového není.. děkuji

evitaa
24. led 2013

@misinkam Před OPU.

misinkam
24. led 2013

takže se skládá vždycky?

misinkam
24. led 2013

@evitaa takže se skládá vždycky?

misinkam
24. led 2013

@evitaa já myslela,že OPU je hrazené?opravdu se v tom nevyznám ☹

evitaa
24. led 2013

@misinkam Záloha se skládá vždycky. Je to na zákroky neplacené pojišťovnou - ICSI, PK, mražení. Pokud bys vůbec nic z tohoto nechtěla, musíš zaplatit min. 1200,- za katetr. Neznám nikoho, kdo by nevyužil PK a ICSI.

misinkam
25. led 2013

@evitaa tak to jo,ale ICSI není potřeba,pokud je spermio v pořádku,nebo ne??

evitaa
25. led 2013

@misinkam Jak jsem psala, neznám nikoho, kdo by si to nepřiplatil. Já osobně jsem uvažovala tak, že mě to vyjde levněji, než kdybych musela jít do dalšího pokusu. A samozřejmě při ICSI se pravděpodobnost oplodnění zvyšuje i při dobrém spermio.

baraf
25. led 2013

@misinkam ahoj, nikdo dopředu neví, jaké zákroky (výkony) budou potřeba, proto ta záloha.... oni ti to po transferu vyúčtujou a případný přeplatek vrátí nebo doplatíš, co ještě bude potřeba.

kaijko
25. led 2013

@misinkam jak pise @baraf 🙂 A Dr Ti doporuci co je u Vas dulezite podstoupit 😉 Do budoucna: vse co Te zajima, tak se zeptej dr a dej na jejich rady 😉 Tady na MK to ber s rezervou 😉 My radi poradime a podporime, ale kazda mame jine telo a na kazdou pusobi neco jineho 😉 Ja treba znam holcinu co nebude mit ICSI.. Ale to je pro Tebe brzy resit.Hodne mi na zacatku pomohl slovnik na strankach iscare 😉

misinkam
28. led 2013

@kaijko taky jsem na něj koukala.mají to tam dobře vysvětlený... 🙂

aktaka
29. led 2013

Zdravím všechny ve spolek 🙂
Snad si tu na mě ještě nekdo pamatuje, jsem tu po letech 😅
Dočítat vás fakt nezvládnu, promítla jsem 😝 jen poslední stranu. Gratuluji všem tehulim, jsem ráda, ze Iscare funguje jak ma 🙂

@kaijko já kupovala teutonku trojkolku, celá kombinace vyšla na 24 tis rozhodně bych neřekla, že drahý kočár je zbytečný. Spíš jsem měla spoustu jiných věcí naprosto zbytecnych, ktere jsem vůbec nepoužívala. Ale to má tak asi každý. Žádný kocar není 100%, jde jen o to, co od nej očekáváš.

@misinkam jak psaly holky, zálohu složíš, ale nemusíš jí vyčerpat. A co se tyce třeba ICSI, nezáleží jen na dobrem spermatu. Vajíčka můžou mít třeba tvrdý obal, kterým nemusí proniknout ani zdravá spermie. My to řešili půl vajíček ICSI, druhá půlka přirozeně

elana
29. led 2013

@aktaka ahoj 😵 , zachtělo se Ti druhátka nebo jsi přišla diskuzi jen pozdravit? Jak se máte, co Sára? Od Báry prý víš, že máme Ondru, už mu bude skoro 20 měsíců, hrozně to letí. Nakonec ale z Pronatalu. I tak sem ale stále ze zvyku nakukuju, když vidím známou tvář.

@kaijko s kočárkem souhlasím...nemyslím sice, že drahé= vždy kvalitní, ale tady celkem bych uvažovala o výjimce, navíc je drahé a drahé...já jsem koupila Hartana, takže taky německý a "drahý" kočár, ale stál nás 14000 (i s vaničkou), sice v Německu, ale v ČR teď stojí okolo 18000. Jsem moc spokojená a koupila bych ho znovu, projede fakt všechno, drncám s ním v baráku 2x denně po 8mi schodech (samozřejmě ne s prázdným, takže ty nároky na nápravu opravdu jsou značné), myslím že levnější a míň bytelně stavěný stroj z nekvalitních materiálů by to dávno vzdal. Ale tak je to samozřejmě na Tobě, jen názor.

aktaka
29. led 2013

@elana ahooj 🙂 říkala mi Barča, moc gratuluji! Letí to s tím dítětem hrozně, co? Sára za chvíli 3 roky už ani nepamatuju, že byla někdy miminko.
Druhé by se nám asi i chtělo, ale sem jsem zavítala, že jsem se viděla s Barčou, tak jsem si říkala, že to tu musím zkontrolovat 🙂 Ale občas už mi to doma leze krkem, tak nevím, jestli si neudělám nějakou pracovní přestávku. Ještě další tři roky doma a budu dočista dementni 😀

baraf
31. led 2013

@aktaka @elana čuuuus ženský🙂
@kaijko ad kočárek-my na Lukáše měli nejdřív levnej kočárek od ABC design-nějak jsem manželovi nedokázala vysvětlit nebo on to spíš nedokázal pochopit 😀 , že by měl bejt jinej (skladnej, lehkej, odolnej...). ale pak samo došlo na moje slova a v půl roce už jsme ho měnili za jinej.... takže v tomhle naprosto souhlasím s Elanou,že je fakt asi lepší si připlatit...

kaijko
31. led 2013

@baraf Uz mam vybrano 😉 Cam cortina, nepatri mezi levne, je lehoucky, skladny, a jsme z nej vyprskli 😀
Ale kamaradky si chvali i levnejsi znacky..Takze bych na ne uplne nezanevrela..Spis jde o to jak je kdo narocny a co od kocarku ocekava.. 😉
Jak se jinak vsechny mate?Strasne to utika s pupickem 😀