Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

koderly
26. říj 2011

AHoj holky, za 14 dní jdeme do ISCARE k panu přimáři Hulvertovi, nemáte někdterá zkušenost? Jsem po stimulaci clostilbegytem a Ovitrellem u mé klasické gyndařky a ted už nás poslala sem...tak jsme zvědavá, co se mnou budoi dělat. Manžel má spermio v pořádku.

puckal
27. říj 2011

@koderly Ahojky, s ním nemám ale určitě je dobrej, když je primář 😉 A po clostíku jsi měla ovulku??

koderly
27. říj 2011

puckal@ ovulku jsem prý měla no, dokonce to vypadá, že došlo i k oplodnění, ale neudrželo se....Tak nevím, proč:( snad to v ISCARE zvládnou. Akorát se bojím, že když tak jdu až 15.11. a před Vánoci nějak malují, že se nic nestihne do Vánoc:(

puckal
27. říj 2011

@koderly aha, tak to udělají nějaké testy a uvidíte 😉 Záleží, jaký den cyklu budeš, zda se něco stihne. Já ted očekávám každým dnem MS a půjdeme na IUI, to jedno do vánoc stihneme, možná 2, uvidíme.

puckal
27. říj 2011

@bugee díky za hezké příklady, to potřebujem občas slyšet.....jsem se už obávala zda jsem vybrala dobře 😅 At miminko hezky roste 😉

koderly
27. říj 2011

puckal@ já bych právě také chtěla stihnout do Vánoc jedno IUI....víš, jako takový vánoční dáreček🙂)) moc v to doufám, to je špatné:( No, když to nestihnou v ISCARE, zkusíme se snažit sami, ale já bez Clostiku podle me nebudu mít folikulky...Máš za sebou už IUI? dávají v ISCARE pak hned nějaké hormony na urdžení?

mpetula
28. říj 2011

@puckal Ahoj, omlouvám se, že vám se lezu, ale teď koukám, že píšeš že do vánoc stihneš možná i dvě IUI. My byli včera u doktora a řešili co dál, myslela jsem si IUI, ale když jsem se ptala za jak dlouho se může udělat další když to nevyjde, tak řekl, že za tři měsíce.... Ty jo, každý říká něco jiného a kdo se v tom má pak vyznat. No my po tom co nám řekl, jsem se rozhodli pro IVF a právě nás poslal do ISCARE. Holky co tam chodíte, znáte některá dr. Kulta?

mv
28. říj 2011

@mpetula já na IUI nikdy nebyla,ale co vím, tak kolikrát holky choděj co měsíc.
Doktora osobně neznám, ale vím o jedné paní, co k němu chodí už roky a ta ho moc chválí.

mpetula
28. říj 2011

@mv No právě, já si taky myslela, že se může klidně hned znovu a on mě vyvedl z omylu, že ne. Že prý i před IUI probíhá stimulace a že proto se nemůže hned znovu. No nevím, jsem z toho nějaká rozhozená a nevím co si o tom myslet. No už jsem se s ním domluvili na IVF, nevím jestli je to normální, ale jsem z toho nějaká nesvá... 😅 Na doktora se ptám proto, že k němu chodíme, ale u nás v nemocnici, on tam jednou týdně jezdí a zatím jsme u něj byli dvakrát a působí na nás dobře. Jen co mě mate je to, že když jsem se k němu objednávala prvně, tak jsem se ptala sestřičky na recepci z jakého centra tam jezdí a ona mi řekla z Pronatalu. Na spermio nás pak poslal do Iscare, tak jsem si myslela, že to mají třeba nějak domluvené jen na tohle, ale ono to bude celé probíhat v Iscare. Tak nevím kde normálně působí 😅

mv
29. říj 2011

@mpetula se stimulací asi jo, bez pak není důvod k nějakým pauzám.Zase i podle druhu léku, někomu stimulují jen clostíkem a ten dávaj na 3 měsíce.jinak dávaj i Menopur a jiné, ale to fakt netuším pak, jaké jsou pauzy.
Já teď byla na ET s holčinou, co k němu chodí a ta říkala, že chodívala do Pronatalu na IVF k němu a teď s ním vlastně přešla na pokus do ISCARE.
Tak hodně štěstí

mpetula
29. říj 2011

@mv Děkuji, teď už vím jak to s dr Kultem tedy je 🙂 No jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Tobě přeji také hodně štěstí. Kdy budeš vědět jak jste dopadli? Tedy jestli to neni tajné 🙂 V každém případě moc držím palce, už by jste si to také zasloužili - občas obě chodíme do tématu Potrat, jak nastartovat .....

jika10
29. říj 2011

Teda holky s tim malovanim pres vanoce jste me nepotesili, ja myslela, ze na zacatku prosince zacneme stimulkou na IVF a kolem vanoc by mel byt odber a transfer .... Takze se to asi prece jen posune na leden

mv
29. říj 2011

@mpetula IP.

puckal
31. říj 2011

@koderly ahojky, já bez clostilu také nic, takže musím pořád něco zobat. Už beru utrogestan, protože jsme minule měla clostík bez IUI, takže asi tak. Beru ho i ted, když určitě z toho nic nebude, ale jinak MS nepřijde, až když ho vysadím, beru 3x1.

@mpetula Jo jde to hned další měsíc, není v tom problém, ale asi jen pokud jsi bez hormonů nebo s clostilem. Pokud by jsi měla injekce, tak tam snad musí být pauza 1 měsíc, ale to i kvůli pojištovně, aby to stačila znovu schválit. Nám také doporučily IVf ale chceme zkusit i jednodušší metody, a nic proti tomu nenamítaly. Už máte nějaká vyšetření za sebou?

aliii
31. říj 2011

Ahojky holky,budeme se do iscaru objednávat...a moc mi komentáře pomohly 🙂 Jsem na to moc zvědavá,jen mě zaskočila ta dlouhá čekací doba 😕 budu mít doporučení i se zprávou od svého doktora,mám jim to tam při objednání říct?

mpetula
31. říj 2011

@puckal Máme už všechna vyšetření, už sám dr. mi říkal že jsem prošetřená, vyšetřená za všech stran. Tak teď už jen předoperační a jde se na to. No už jsem se rozhodli, do ničeho nás nenutil, jen nám řekl, jaké jsou šance při IUI a jaké při IVF atd. No nevím, už o tom dál přemýšlet nechci, takto jsme se rozhodli, tak uvidím jak to vše dopadne.

puckal
1. lis 2011

@aliii nevím....ale mě objednaly za 14 dní...... tak asi tak dlouhé už nejsou 😉
@mpetula - tak to je dobře, tak už jen se domluvit na stimulaci a jdete už do toho 🙂 U IVF jsou určitě šance vyšší, a určitě to i vyjde 😉 chtěli laparku před IVF?? A přišli u vás někde na problém ??

mpetula
1. lis 2011

@puckal Teď čekám na ms, kterou se mi dr snažil posunout o tři dny dýl, takže na příští úterý a ve čtvrtek si jdu pro rozpis stimulace a začínáme. Na laparku mě poslal můj gynekolog už v červenci a tam krom křečových žil v malé pánvy nenašli nic jiného nenašli a tím, že jsem po dvou MA tak jsem, jak řekl sám doktor, prošetřená, vyšetřená ze všech stran a u mě vše ok. Jen manža má teď horší/blbý spermio, tak doporučili IVF s (teď nevím, jestli to napíšu dobře) s ICSI., No jsem na to zvědavá, docela tomu věříme, až nás musím oba krotit a vracet do reality, aby pak třeba to zklamání nebylo tak velké...

puckal
3. lis 2011

@mpetula tak to máte hezky naplánované, budu držet palce 😉 Já ještě laparku nemám, víme , žeje problému mě s vajuchy a manža má méně spermijek, ale snad IUI se podaří. Dnes jsem 2DC, zíta začínám stimulku a 11.11. UTZ, tak snad něco vyroste 😅 a pokud jo, tak potom IUI 😵

pavlinka83
3. lis 2011

Ahoj holky já byla ted v říjnu na IUI v ISCARu a v listopadu jdu hned znovu, jde to dělat hned po sobě, ale já to mám bez stimulace, akorát si 2 dny předem musím píchnout na dozrání folikul injekci ( Pregnyl, Ovitrelle.....) a tu injekci si musí píchnout každá ať je to se stimulací nebo i bez a potom se bere Utrogestan na podporu případného těhotenství.
Nám první pokus nevyšel, manža měl tentokrát horší spermiogram a přitom předtím dvakrát na vyšteření ho měl na výbornou.

pavlinka83
3. lis 2011

@aliii Mě také objednali za dva týdny a na to doporučení se mě ptali jestli budu mít a já jsem ho měla a myslím si jestli to taky trochu nebyl důvod, že jsem tak dlouho nemusela čekat.

puckal
4. lis 2011

@pavlinka83 ahojky a kdy ti to vychází v listopadu??? Já půjdu také tento měsíc, poprvé 😉

pavlinka83
4. lis 2011

@puckal ahoj 9,11 jdu na ultrazvuk, minule jsme šli 4 dny po ultrazvuku na IUI. Toho 9,11 budu 10DC

puckal
4. lis 2011

@pavlinka83 tak to půjdu chvíli po tobě, budu držet palce 😉 Já jdu 11.11 na ultrazvuk to budu 10DC, tak počítám IUI asi 14.-15.11- IUI. Ze spermia si nic nedělej, prý se opravdu může houpat sem tam- jak jsou chlapy nervozní, stres atd. A zvládla jsi si pregnyl píchnout sama???

pavlinka83
4. lis 2011

@puckal Měla jsem Ovitrelle místo Pregnylu, ale je to v podstatě to samé. Jo a píchla jsem si to sama, nic to není, neboj se toho. Měla jsem trochu blbý pocit, že si tu jehlu mám bodnout do břicha, ale bylo to v pohodě.

puckal
7. lis 2011

@pavlinka83 - tak snad to zvládnu, nevadí mi když mi berou krev, ale nikdy jsme se sama nepíchala 😅 Tak dej vědět, jakou velikost folíků máš a kdy bude IUI...... já jdu v pátek, tak jsem taky zvědavá 😉

ewik84
8. lis 2011

Ahoj děvčata. Doufám, že nebude vadit, když se k vám přidám. Potřebuji konečně mezi normální lidi, kteří mne nebudou stresovat a budou mě chápat 🙂 Již skoro dva roky se s manželem řadíme mezi snažílky. Bohužel zatím bezvýsledně. Takže jsme začali chodit do ISCARE. Problém je na obou stranách. Já mám PCO a manžel má málo a nekvalitní sperma. (teda né úplně nepoužitelné, ale je to na hraně 🙂) Čeká nás teď IUI. Mám za sebou první stimulace injekcema Menopuru. Nyní po druhém kontrolním ultrazvuku máme info, že byla nedostačující reakce, takže nyní mám léky na to, abych dostala menstruaci a pak začínáme opět píchat akorát vetší dávky. Ach jo. 🙂 Trochu mě to dneska zklamalo. 🙂 ☹ Něčekala jsem, že se to na poprvé povede, ale že to bylo úplně na nic, to mě trošku srazilo na kolena .

puckal
9. lis 2011

@ewik84 Ahojky, vítám tě mezi námi 😉 Ale neboj, doktoři vědí co dělají, za vhvíli i MS přijde, zvýší dávky nebo dají jiné injekce a uvidíš, že budeš mít vajíčka 🙂 Naděje umírá poslední a tím, že jsi už v Caru tak se jen zvyšují 😀 . Já ovu sama nemám, ale zatím zabírá clostil, manža slabší spermio také.....ale chceme přesto pár IUI zkusit, není to takový nápor na tělo, ale hormony na ovu se nedají brát pořád 😅 Jdu na UTZ a potom IUI ale clostil můžu už jen jednou, potom už také injekce.... a nebylo to na nic, zjistili, že musíš mít jinou stimulku a příště to určitě vyjde 😉

jika10
9. lis 2011

Holky pomooooc. Dneska jdu k pani Babickove do ISCARU a nejak nevim, kde je tam vchod. Vim, ze je tam lekarna, ale kdyz jezdime okolo, tak nevim kudy se tam vchazi. Asi jsem trubka 😝 A pak pry musim do druheho patra, kde je platika. No sem zvedava, co dneska vyridim

misha207
9. lis 2011

Ahojíček holky 🙂 Doufám , že se k vám mohu přidat ? 20.10. jsme byli s přítulkou poprvé v Iscare , proběhl spermiogram a byla zjištěna azoospermie ☹ teď jsme byly 7. u MuDr Kočího - doporučeno M/T - 5.12. jdeme na genetiku .
Já zatím vypadám v pořádku , až na cystu tudíž musím jít asi na punkci .
Chodíme k panu doktorovi Iličovi ...
Hor. profil ještě nemám a vezmou mi ho až v prosinci ...
No toť asi zatím vše o nás 😀