Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
1. zář 2009

já jsem si taky myslela, že to bez knedlíků nesním, ale dalo se to 🙂 když mám jíst ty bílkoviny, že jo 😀

siki26
1. zář 2009

To víš, že jo, hlavně, že si to umíme odůvodnit 😀 😀 tak co si dám teď 😅 Už bych měla vydržet až domů na véču 🙄

aktaka
1. zář 2009

jsem normálně usnula 😔 😅
ale taky bych si něco dala
a je tu strašné vedro ☹

siki26
1. zář 2009

tak já letím domů, taky se trošku vyspinkat 🙂 tak čusky zítra a držím palce

aktaka
1. zář 2009

ahoj a dobrou 😀

elana
1. zář 2009

Pěkné odpoledne 😉

Akty, mě taky vždycky v telefonu řekli jen, že je to v pořádku a přímo nač jsem se nezeptala, to jsem se nedověděla. Ani jsem netušila, kolik jich budou mrazit, čekala jsem víc (bylo 11 embryí, 2 zavedli a jen 2 mrazili)-to jsem se dozvěděla až od sestřičky na testovací kontrole.

Ajko, my se snažíme dva roky, manžel trochu slabší spg, hodně kolísá, jindy skoro ani na IUI, jindy (při IVF) docela slušný, že si dokonce dovolili nedělat všem vajíčkům ICSI. Jinak my teda za sebou jedno květnové IVF, chytlo se jedno embryo, bohužel mimo dělohu, takže mi to v červnu prasklo a skončila jsem ve špitále. Teď máme pauzu, vyřizuju si lázně a čekáme na KET těch dvou mrazáčků-někdy kolem Vánoc. Jinak jak to bere manžel...myslím že dobře, on je naprosto vklidu a prostě trpělivě čeká, až se dočkáme 😅 no a já se vypovídám tady mezi holkama na Koníku a už o tom moc nemelu doma, jen semtam něco prohodím, ale depky si nechávám na sem 😉

aktaka
1. zář 2009

ahoj El

já jsem se zepala a stejně jsem se nic nedozvěděla 🙂 zase na druhou stranu mi to ani nevadí, kdyby řekli, že přežily třeba jen čtyři tři dvě, tak bych se akorát stresovala, že tak málo
ty jsi měla taky PK? kolikátý den po opu ti je zavedli?

elana
1. zář 2009

Jo, měla jsem PK, zavedli mi je 5. den (OPU ve středu, ET v pondělí). Jeden bobík byl expandovaná blastocysta, druhý blastocysta. Mrazili dvě (údajně) expandované blastocysty, mě se to nezdá, myslím že spíš jen blastocysty.

aktaka
1. zář 2009

tak to jo, díky díky

elana
1. zář 2009

Nemáš zač🙂

aktaka
1. zář 2009

máme včer schůzi vlastníků bytových jednotek a opravdu nevím, co si mám vzít na sebe, aby nebylo vidět to mé nafouklé břicho. nechci, aby se mě někdo ptal, kdy to čekám 🙄

elana
1. zář 2009

Hm, tak to se fakt nedivím 😒

Já bych šla asi do hodně volnýho svetru nebo mikiny. Ale blbý, no.

aktaka
1. zář 2009

nj, to bych i šla, kdybychom tady neměli asi tak 30 stupnů ☹
jen doufám, že to nebude na dlouho, vadí mi dlouho sedět rovně na židli (jsem většinou všelijak zkroucená na gauči)

elana
1. zář 2009

V kolik to bude? Ono když zaleze slunce, tak už se docela rychle teď večer ochlazuje.

aktaka
1. zář 2009

v sedm. máme to u sousedů doma, počítám, že to tam budou mít stejně vyhřáté jak my tady
hlavně se mi tam vůůůůůůbec nechce, mám teď myšlenky někde úplně jinde 🙂

elana
1. zář 2009

A musíš tam? Tak pošli jen manžu, snad vyřídí co je třeba stejně dobře jak Ty🙂

Ostatně já myslela, že bydlíte v nějakém satelitu, že máte vlastní domeček?🙂

aktaka
1. zář 2009

měla bych tam jít asi ze slušnosti, je to první taková schůze, budou tam všichni

my máme řadovku, vypadá to úplně jak řadovka, máme vlastní pozemek, ale oficiálně je to byt

elana
1. zář 2009

Aha, tak to jo...no tak si vezmi prostě volný tričko, co se dá dělat. Když se někdo zeptá, tak řekni pravdu-v květnu😀

aktaka
1. zář 2009

😀 😀 to by byl mazec. kdybych se nebála, že si to zakřiknu, tak bych i řekla 😀

aktaka
2. zář 2009

ahoj ve spolek

to máme dneska krásný den 😵 😀

a.jka
2. zář 2009

Dobré ráno, tak jsem si tady četla včerejší debatu a řezala jsem se smíchy nad akti, jak jedla kvůli bílkovinám tvaroh se skořicí a máslem🙂 to mě pobavilo🙂 co člověk pro to tělo a mimísky neudlěá že? 😀
Holky děkuju za info o vás, je pravda, že je lepší se vypovídat tady mezi vámi než furt o tom mlít doma...tak snad vám nebude vadit, že si tady budu vylejvat srdce, občas.

Holky a ke komu chodíte k MUDr. na ISCARE? koho by jste doporučili?

akti: moc držim dneska palce, pak dej vědět!!

siki26
2. zář 2009

Dobré ráno holky,

akty, tak do boje, moc na tebe myslím a pak se hned ozvi 😉

a.jko, já chodila k dr. Turkové a dr. Prjamičnikové. Obě byly moc fajn. Prjamičniková je nejspíš ruska a mluví dost potichu, takže když nebudeš rozumět, což se mi stávalo dost často, tak se ptej 🙂

aktaka
2. zář 2009

ahoj Aji
neblázni, od toho tu jsme, abychom si navzájem sem tam něco vylili, třeba to srdce 🙂

díky za držení palců, určitě se ozvu. já se tam budu nudit, půl hodiny po tom se prý leží, takže budu žhavit internet v mobilu 😀

já chodím pokaždé k někomu jinému. nejčastěji jsem byla u dr prjaničníkové (to je ruska, malá blondýnka s červenou rtěnkou). vypadá taková ne moc příjemná, ale je milá a taková jemná, nic mě od ní nikdy nebolelo. pak je tam dr turková. u té jsem byla zděšená, když jsem u ní byla poprvé, hrozně mě bolel utz a byla dost nepříjemná. ale možná měla jen blbý den. při dalších kontrolách už byla v pohodě, samé srandičky a utz už nebolel. jednou jsem byla u dr hulverta, ten je takový v pohodě, ale na můj vkus moc vážný. a dvakrát jsem měla tu čest s panem primářem mrázkem. toho si dost chválí, ale mně přišel takový o ničem 🙂 asi jsem od něj čekala víc. shrnuto: není nidko, kdo by mi vadil nebo vyhovoval víc, budeš si to muset sama otestovat. akorát, co mají všichni společného - na co se nezeptáš, to se nedovíš. ani jeden ti nepodá vyčerpávající výklad. na to byla super dr langerová, fakt perfektní doktorka, ale bohužel už tam není ☹

a.jka
2. zář 2009

Akti: mam bujnou fantazii, tak sem při představovala tu malou blondýnku s červenou rtěnkou🙂 skvělej popis, děkuju. Moc děkuju za podporu, a piš si, že to srdce si tady vyleju 😀
Tak se pak hned ozvy, budem Ti tady s holkama držet pěsti i na nohou 😀
Je to super pocit viď, když víš, že se něco děje a za měsíc bude ještě víc🙂
Drž se!!!

aktaka
2. zář 2009

kupodivu jsem dnes nejvíc nervozní z toho, abych v klidu zaparkovala a nemusela tam jezdit půl hodiny kolem a hledat místo 😀

siki26
2. zář 2009

Akty a manža nejede s tebou? Neboj, mně se ještě nestalo, aby tam nebylo místo. A takhle odpoledne tam bylo i vždycky místo pro invalidy, který jsou tam pouze dvě, takže si nemyslím, že bys neměla kde zaparkovat.

aktaka
2. zář 2009

manža je v práci, já tam jedu sama, on mě pak jen vyzvedne a hodí domů. no snad to bude v pohodě. taky se nám nikdy nestalo, že by nebylo místo, ale víš jak, náhoda je blbec

sonka.77
2. zář 2009

Akti, na dnešek držím palce, ať se mimouškům u tebe líbí od první minuty. Doufám, že jim v laboratoři nedali od včera najíst, že jsou hodně hladoví a budou se zakusovat jedna báseň! 😀 Taky zbytečně moc nepij, ať tam pak nešílíš s močákem jako já, myslela jsem, že puknu. 🙂 Stačí tak 0,3l hodinu před ET. 🙂
P.S.: Chtěla jsem to napsat už před hodinou, ale vypadl nám tu proud.

sonka.77
2. zář 2009

Akti, zaparkuješ určitě, vzadu za budovou je fakt hodně místa. 🙂

siki26
2. zář 2009

Jo, sonka má pravdu, já se nalejvala až na místě a když mi jezdila po břiše, aby mi vše ukázala, tak jsem se skoro modlila, aby byl už konec a já mohla na záchod 😀