Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
1. říj 2009

Baru... 😔 drž se. A až Ti bude líp nebo se budeš chtít odreagovat, určitě přijď, budeš nám chybět. Ale chápu. Ahoj.

aktaka
1. říj 2009

Baru 😨 😨
pevné nervy a když ti dojdou, tak ho normálně regulérně nakopni, ať se vzpamatuje 😠
držím pěsti, ať je to jen blbá přehánka a brzy je zase dobře

aktaka
1. říj 2009

El, já si myslím,že za určitých okolností může být i ženskách v ponožkách sexy 🙂
chlap tedy nikdy 😀

elana
1. říj 2009

Akty, to máš pravdu🙂 chlap nikdy.

aktaka
1. říj 2009

asi jsem povrchní, ale mě dost odradí i slipy a chlupatá záda 😅

už máš odcvičíno? ještě tě dnes něco čeká?
tady se udělalo krásně, svítí sluníčko, akorát fičí vítr. asi půjdu prubnout nějakou procházku, ať prcky trochu prokrvím 🙂

elana
1. říj 2009

No, slipy jsou opravdu hubitel vášně 😎

Jo, dneska už mám hotovo. Půjdu si číst, z toho usnu🙂 a pak buď si umeju hlavu nebo půjdu na večeři a hlavu si umeju po ní🙂 Ráno mám masáže a perličkovou, tak ať jsem činaná 😅

Tak papa, užij si prochajdu. Tady je taky krásně, jsem ráda, má snad být plus mínus celý říjen.

aktaka
1. říj 2009

masáž a perličková, jo? tak to už ti regulerně závidím 🙂

tak si to užij, já jsem dostala chut na zmrzlinu, tak musím jít bezpodmínečně někam loupit 🙂

aktaka
1. říj 2009

a ještě taková vsuvka, začala jsem regulérně plašit, že já nemůžu být matka, že to zaboha nemůžu zvládnout 😅
doufám, že to do porodu přejde 🙄

elana
1. říj 2009

Prosimtě nešil, to si říká asi každá...když to zvládnou pojašený šestnáctky, tak to dokážeš taky 😅 Jdi už radši na tu zmrzku, ať si schladíš hormón🙂

siki26
1. říj 2009

Baruš, to mě mrzí ☹ Tak držím palce, aby se to co nejrychleji přehnalo...

Akty, to je normální, teda aspoň si to namlouvám. Já mám taky takovou nějakou chvilku, ale přesně jak řekla El, když to zvládnou ostatní, tak mi určo taky 😉

aktaka
1. říj 2009

tak zmrzlina se nekonala, jsem si řekla, že v tom větru by to asi nebylo dobré
no jinak musím chodit na procházky každý den, hodina venku a jsem totálně kaput 🙄

já vím, že to je normální a že to přejde, jen jse nečekala, že mě to chytne tak brzy 😅

elana
1. říj 2009

Akty já myslím, že právě teď je na to ta pravá doba. Až začne mrně kopat, poroste Ti břicho a tak...tak už bude jasný, že JE to prostě neodvratný a že už máma jsi. Teď samozřejmě taky...ale je to jiný, co si budem povídat 😉

aktaka
1. říj 2009

pak začnu plašit ještě víc, protože to už bude fakt reálné 😀

danda78
1. říj 2009

ahoj holky, tak se zase po pár dnech ozývám, vše při starém.
koukám, že akty už má opravdu těhotenské choutky se vším všudy, siki už dokonce pohyby 😕 😕 a elana si užívá v lázních .... Baruš je mi líto jestli máš nějaké trápení, ale nebuď na to sama, za námi přece můžeš vždycky...... 😉 😉 😉 😉 😉
já od soboty beru ten duphaston, včera jsem byla na kineziologii u jedné paní, trvalo to hodinu a půl a těch věcí co jsem se dozvěděla.... 😲 😲 😲 😲 😲 😲 aniž bych jí cokoliv řekla, poznala nemoc mého táty, přítelové mamky, mou operaci, přítelovo špatné sperma....... snažila se mě očistit, jen pomocí rukou a cviků + soustředění se na určité věci,,,, kapičky prý žádné nepotřebuju, ani jiné léky, mé tělo už je připravené na mimi, ale tato očišťovací kúra trvá asi 6 týdnů, takže bych teď neměla jít na IVF.
dnes jsem si volala do CARu a prý to není problém posunout to IVF o měsíc až dva, duphaston na to nemá vliv, tak to tak asi udělám, nějak jsem to stejně cítila od začátku, že je ješrtě moc brzy,že není ta vhodná doba, ale říkala, že dítě mít budeme, dokonce 2 a docela rychle za sebou, ale ne dvojčátka.... tak uvidíme. jedu k ní ještě za měsíc a pak už bych mohla jít do dalšího pokusu. nic si od toho neslibuju, ale nemůžu tím ani nic pokazit....
hezký večer

aktaka
2. říj 2009

dobré ránko

Dani, to potěší, dvě děti za sebou, co? tak ať to klapne 🙂

siki26
2. říj 2009

ahoj holky,

Dando, tak to je super zprávička 🙂 tak teď už jen aby se opravdu zadařilo. Budu moc držet palečky.

Akty, mě dělá poslední týden dost problém cesta do práce. Cítím se víc a víc unavená.
Jinak s tou mateřskou měla sonka pravdu, opravdu ji krátí všem bez ohledu na to, jestli na mateřskou nastoupili v roce 2009 nebo 2010. Jsou to bastardi 😠 Ale zase je spravedlivé, když krátit, tak všem bez vyjímky že?

aktaka
2. říj 2009

ahoj Siki
to se vůbec nedivím, já být tebou, tak už jsem dávno doma. bych měla strach i kvůli těm dvojkám, i když se cítíš dobře, podle mě je to pro to tělo daleko větší záhul jak jedno. možná bys měla poslechnout dr a jít na nemocenskou, aspoň s odpočineš. ne že bych ti chtěla přivolávat něco špatné, to chran bůh!!

jinak já jsem se dopracovala do stadia, že jak mám hlad, je mi blbě 🙄 tzn. neprojdu za chvíli dveřmi, pže já mám hlad prostě pořád. dnes ráno např. jsem si dala k snídani smažená vajíčka, krajíc chleba. za půl hodiny už jsem do sebe valila tatranku a teď se chystám před obědem na polévku, pže už zase žaludek zoufale volá

elana
2. říj 2009

Pěkný den přeju🙂

Dandi, ta kineziologie mě zajímá, asi je problém najít někoho fakt dobrého, ale jinak bych to někdy docela zkusila. Jak vlastně probíhá to sezení?

Akty, to je blbý...ale podle mě tyhle vyhoněný kila zas rychle shodíš po porodu, lepší když se Ti daří dobře, než kdybys jen blila a blila a neudržela v sobě nic, to určitě těhu prospívá víc tohle, než ten druhý extrém...

Siki, to víš, už máš uvnitř pěknou zátěž, jsou tam dva, plus plodovka, děloha něco váží a Ty jsi jak za groš kudla. Poslouchej svoje tělo, ne hlavu a když se Ti to nebude jakkoli zdát, tak radši jdi na tu PN. Nebo si třeba domluv (jestli můžeš) že nějakou práci budeš dělat z domova a jezdit tam třeba dva dny v týdnu.

aktaka
2. říj 2009

El, zatím jsem zhubla půl kila, tak doufám, že to ještě pár měsíců vydrží 😀 idealista trochu 🙂

a jak je? co tě dnes čeká za procedury? spolubydlící pořád žádná?

jinak u mě v práci si všimli, že tam nejsem a že mají od pondělí předaudit, takže žhaví dráty. mám chuť ten telefon vypnout. celou dobu jsou v klidu, nikdo nic neřešil a já se kvůli nim teď v klidu ani nenajím (což dle výše uvedeného je u mě závažný problém 😀 )

Siki, já mám doma dvě těhu knížky, něco jsem probrouzdala na netu, a všude píšou, že když je těhule unavená, tak má rozhodně odpočívat a nepřetěžovat se. že klid a spánek je v těhu nejdůležitější. tak se nad sebou zamysli, děfče 😀

elana
2. říj 2009

Akty, no vidíš. Tak to dveřma určitě projdeš, když po raně těhotenských žracích orgiích hubneš 😝

Já mám za sebou masáž, perličku a parafín na ruce a teď jdu na oběd a po něm na výplach a pak na cvičení. A pak jsem si domluvila s kočkou od stolu minigolf🙂

Teda, to je dobrý s tou prací...jsou to šupáci, jo, když jim teče do bot, to znaj bratra 😠 no v nejhorším je pošleš do džá, kdyby Tě moc štvali. Ale doufám že jsou aspoň moudří a chovají se slušně🙂

Tak já jdu, papa.

aktaka
2. říj 2009

mě to překvapilo, jsem si myslela, že hubnou jen ty, které tráví den v objetí záchodové mísy....

až na ten výplach máš dnes dobrý den, co? samá lepší zábava 🙂 minigolf jsem hrála jen jednou, ale strašně mě to bavilo, i když mi to tedy nijak extra nešlo. no jako všechny ostatní sporty 😅
El a platí se v lázních taky těch 60kč za den jak v nemocnici?

siki26
2. říj 2009

Holky, vím, že máte pravdu. Ale zatím to zvládám, Honza mi pomáhá jak může, takže pak doma už jenom odpočívám. Bojím se, že bych se doma unudila k smrti a hlavní důvod jsou pro mě asi peníze. Nemůžu si dovolit 2 měsíce nedostat ani korunu (když je sociálka pozadu s placením jak nemocenské, tak mateřské).
No uvidíme, třeba až si přes pupík neuvidím na nohy, tak budu mluvit jinak
😀

teda El, ty si užíváš 🙂 to je dobře, jen se dej hezky do kupy.
Akty, byla jsem na tom opět stějně. Jakmile mi bylo blbě, musela jsem se najíst a na chvilku to přešlo. teď už je to lepší, ale jím dost často (min. 5xdenně), na což jsem nebyla zvyklá.

elana
2. říj 2009

Akty, já bych z dnešního programu vyškrtla spíš to cvičení😀 Výplach je v poho, akorát je to dost nuda, takže po min. zkušenosti s sebou nosím knížku a je to pohoda, zdá se mi, že to utíká rychle. Ono to nic není, člověk je sice na koze, ale víc sedí než leží, kolem něj všude plenty, takže soukromí má a sestrička jen zavede aplikátorek, pustí vodu a už si to žije vlastním životem 15min samo🙂

Siki, já Tě naprosto chápu, důvody proč nechci, pokud to nebude zdravotně nutné, jednou na PN, jsou přesně tyto dva. Doma bych se jen pozorovala, přejídala a nudila a pak peníze. Ty nejsi žádná husička, tak určitě kdyby to nešlo, tak se ozveš.

aktaka
2. říj 2009

tak hlavně buď na sebe co nejvíc opatrná 🙂

já mám pocit, že jím jednou denně - od rána do večera 😅
nejhorší ale je, že někdy je mi blbě i po tom jídle. dnes jsem měla lososa s vařenou zeleninou, takové dietní jídlo, a stejně mi bylo blbě. po půl hodině to naštěstí přešlo

aktaka
2. říj 2009

tjo, takový výplach, to bych potřebovala za pár týdnů taky, abych se zbavila toho crinonu. já vůbec nevím jak ho dostanu ven, drží se tam hajzl 😅

elana
2. říj 2009

Akty, tak si potom kup Rosalgin, tím si to vypláchneš sama v pohodě. Ono je to vůbec dobrý mít doma, na takovýty první svrbění nebo výtok, když začíná mykóza. A může se to v těhu, i v šestinedělí, kdykoli.

aktaka
2. říj 2009

taky už mě to napadlo. já mám na mykozy vitagyn C, ten se taky může v těhu

elana
2. říj 2009

A to jsou nějaký čípky?

aktaka
2. říj 2009

nene, to je taky takový gel jak crinone, v aplikátorech, akorát se to tak debilně nesráží
je to nějaké přírodní, kyselé, aby to udělalo správné ph, ale zabírá to. akorát jsem za to dala tuším 300

elana
2. říj 2009

Aha, ale tak když to pomáhá, tak proč ne. Ten Rosalgin je tekutý, takže nezůstává fakt nic a vypláchne fakt vše (mám s tím dobrou zkušenost i např. po MS), ale jsou s tím hrozný orákule...převářet vodu, nechávat chladit, pak to vše zas pořádně vymývat a umývat-jestli jsou toto jednorázový aplikátory, tak je to určitě fajn. Vím že je teď nějaký nový, Aflovag nebo jak se to jmenuje a to právě by mělo být určitě jednorázový. Blbý je, že moje problémy nezpůsobuje kvasinka, ale spíš Lactobacillus, jsem moc překyselená, takže mám strach, že by mi to dělalo ještě hůř.