Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
20. kvě 2010

Soni, určitě nejsou...a teď to prosím nepochop špatně, že nasazuju na Iscare nebo tak...byla jssem tam velmi spokojená. Nicméně, po dvou neúspěších bych já osobně ten poslední cyklus (pokud k němu dojde), dala jinde. To neni vůbec takovýto přebíhání od ddoktora k doktoru, to sama ráda nemám...ale on to doporučuje i Řežábek v té své knize, že prostě "jiný kraj, jiný mrav", někdy stačí odlišný přístup odlišného doktora, celkově jiný management práce na odlišném pracovišti a jde to.

baraf
20. kvě 2010

taky si myslím, že vyvíjet se určitě nepřestali hned teď..... že to musel být vidět. a nebo jim křivdíme a prostě to možný je.... na druhou stranu po ET se taky třeba přestanou vyvíjet, že.....
nerozumím tomu, tak nechci soudit, v každým případě Soni, je mi to fakt líto, dokonce je mě z toho dost úzko..... prostě se tu nějakou dobu známe....

elana
20. kvě 2010

Soni, někdo tu kdysi psal, že 3.-4. den vývoje se začne uplatňovat genetická informace otce. Prostě vajíčka super, oplození se zdaří, dva dny jsou na jedničku a třetí den je to v háji. Nevím co je na tom pravdy, nikdy jsem to v ničem jiném nečetla, ale jen si to nenechám pro sebe, když tu info v hlavě mám. Myslím že to psala Wrtulka, oni mají nějaký problém se spermiema, tak je v tom víc informovaná.

sonka.77
20. kvě 2010

Eli, jo s tím souhlasím, taky jsem to četla. Dokonce mám známou, která se s Řežábkem zná a nabízela mi, že mi to u něj domluví. Tak to asi teď využiju. Kdo ví co za tím je, laborantka mi ještě řekla, že je ten třetí den dávají do jiného roztoku, třeba nám nesvědčí. A třeba pomůže prostě jiný systém a přístup.

elana
20. kvě 2010

Aha, tak s tím médiem jsem to netušila. No, další důvod. Achjo, je jich milion a který je správný a hlavně-jak tomu příště předejít 😖 To je dobře, že jsem Tě s tou změnou CARu nenaštvala, ono to v tomto kontextu vypadá, že na Iscare nasazuju, ale tak to fakt neni, kdyby Mayer nešel do Pronatalu, jsem tam stále.

baraf
20. kvě 2010

Soni-třeba to fakt pomůže...... v každým případě Ti budu moooc držet palce a přeju pevný nervy

sonka.77
20. kvě 2010

Baruš, však to tu spolu všechny prožíváme, úspěchy i prohry, jsem moc ráda, že vás mám, jste holky zlatý. 🙂

No vlastně to jsem ještě nenapsala, tentokrát jsme měli ICSI. Muž měl o hodně horší spermio než normálně, ale pořád na hranici normospermie. Nechala jsem ICSI spíš pro jistotu. Pět jich bylo tak a jedno přirozeně. No určitě půjdem na všechna ta vyšetření, imuno, genetika a tak.

sonka.77
20. kvě 2010

V jakém CARu je vůbec Řežábek? U Apolináře?

baraf
20. kvě 2010

Soni- to asi půjdete, zrovna jsem Ti chtěla napsat, abys na nich trvala, kdyby nechtěli. tohle není samo sebou si myslím.

baraf
20. kvě 2010

jo u Apolináře, teda na 99%myslím

elana
20. kvě 2010

Bára má pravdu, je u Apoli. Jako já si nemyslím, že úplně vše dělají nejlíp, oni třeba skoro nedělají PK, nebo právě nenabírají krev na hcg, jak jsme o tom tuhle mluvili, taky během stimulace je snad jen jedna uzv kontrola a tak...trošku mi přijde, že se snaží ukázat, že "to taky jde"...ale výsledky mají (nakonec stejný jak jinde), tak co.

katrin32
20. kvě 2010

a co třeba Car v podolí? Elano ty máš zkušenosti od Apolináře?

baraf
20. kvě 2010

je fakt, že ISCARE je jeden z mála, kterej nabírá krev na hcg i přes krvácení..... to mě přijde zas dobrý. prostě všude to dělaj jinak. Já třeba neměla PK a mám Lukyho.

baraf
20. kvě 2010

já jsem třeba slyšela dobrý refernce na gennet a někdo by tam zas nešel prostě každýmu vyhovuje něco jinýho.....

sonka.77
20. kvě 2010

Budem to muset všechno promyslet, vůbec se mi nechce hledat jiný CAR, ale souhlasím, že je to správný směr. Vím, že Řežábek často mluvil, že PK je zbytečná. Já zas četla dvě české studie, kde se jasně prokázala její vyšší úspěšnost. Možná, že zrovna pro nás není vhodná, třeba by v děloze embryjka prospívala.

elana
20. kvě 2010

Kat, já byla v lázních s Len a ta tam chodí a tak vůbec, co z Koně jsem pochytala🙂

sonka.77
20. kvě 2010

Baruš to mi taky přijde správný, aby se zachytilo třeba mimoděložní těhu a nebo některý ženský prostě v začátku těhu normálně menstruujou.

katrin32
20. kvě 2010

to je fakt, tak si vyber, jeden chválí ten, druhý onen, škoda jenom, že jsou jenom tři pokusy, to není vůbec fér pro ženy, které za to nemůžou, že jim příroda nepřeje, stejně ty pojištovny vyhodí miliony za jiné "blbosti" a aby myslely na tohle, to je nenapadne

elana
20. kvě 2010

Hm, já zas četla (a zdá se mi to fakt logický, odhlédnu-li od faktu, že roztoky jsou jen roztoky a děloha je děloha)...ale že by se měla správně transferovat jen ta čtyř-pětidenní embrya, protože v přirozeném procesu oplození se vlastně JEN TA dostávají do dělohy a implantujou. Že dvoudenní embryo vůbec s dělohou zacházet neumí (a ona s ním), že to neni přirozený. Logický to je...na druhou stranu, jak píše Bára, Luky byl ono "nepřirozeně mladý" embryo a je tu.

Z Podolí má chlapečka Pikusa na Panákový diskuzi, tak by reference řekla.

baraf
20. kvě 2010

El-jenže Luky je prostě "JEDINEC" 😀

katrin32
20. kvě 2010

baraf, a kolika dení embryjko jsi měla?

elana
20. kvě 2010

Báro, to jo😀 ten by se možná implantoval i kdyby Ti tam byli dali zvlášť vejce a zvlášť spermii 😎

sonka.77
20. kvě 2010

Katrin, já jsem ráda za ty 3(4) pokusy. Myslím, že v jiných zemích je to o dost horší. Ale jasně, že by jich mohlo být víc. 🙂

Jo Eli, tohle v tý studii taky bylo, že do dělohy má přijít 4-5 denní embryo. Baruš je dokladem toho, že děloha je lepší než roztok. 😀

katrin32
20. kvě 2010

Holky nestrašte, já mám 3 denní 😢 osmibuněčný

sonka.77
20. kvě 2010

A v hokeji taky prohráváme. 😠 😀

sonka.77
20. kvě 2010

Katrin neboj, jde jen o statistiku, to nic nevypovídá o tom, jaké je konkrétně to tvoje embryjko. Ta pravděpodobnost u PK je vyšší, ale ne zas o tolik. 😉

baraf
20. kvě 2010

Katrin-já mám LUkyho taky 3denní embryo....

El-si ftipná, co? já ti ho fakt jednou půjčím.... minule si sednul u dr,když marodi a říká jí: "se podívej, jaký mám super triko"

sonka.77
20. kvě 2010

Baruš 😀 😀 😀 😀 😀 To je fakt borec, jsi mě rozesmála. 😀

elana
20. kvě 2010

Barůůůůů😀😀 já se z něj fakt pominu 😅

elana
20. kvě 2010

Jdu na poštu, za chvíli jsem zpátky🙂