Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
7. zář 2010

paji taky přeji ať na testíku najdeš to co si přeješ a a´t nemusíš absolvovat IVF nebo KET...
baraf brzo se uzdravte....
d.

baraf
7. zář 2010

Dandi-tak gratulace k chlapečkovi!!!!
a s tou cukrovkou,je to blbý,ale to po těhu zmizí.....ta dieta je hloupá, ale zas nepřibereš moc.... ale držím palce, ať se to nezhoršuje.

pajinkaa28
7. zář 2010

Ahojky holky!
Tak zas nic,dneska ráno jsem to dostala. ☹
Dandy,koukám že ses opět nenudila,snad bude cukrovka v pohodě.A velikánská gratulace ke chlapečkovi.
Baru taky přeji brzké uzdravení.
Bohužel budu muset podstoupit ivf od začátku,nemáme eskymáčky 😒 Jen se s manžou rozhodujeme,jestli to nenecháme na příští rok,no uvidíme.
Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa

baraf
7. zář 2010

Páji-tak to je škoda...... my taky museli na další ivf, eskymáčci sice byli,ale nepovedlo se.
tak držím palce....
já budu muset asi zítra na gyndu, přepadla mě asi nějaká mykoza,či co...

danda78
7. zář 2010

tak to je mi líto paji...
taky jsme to absolvovali celé několikrát než se povedlo, běžte až se na to budeš opravdu cítit, já to teď tak taky udělala a povedlo se...
baru - tak snad to bude dobré, já jsem to neměla, ale vím,že hodně těhulek tím trpí, dostaneš asi nějaké čípky.. může to být i z nachlazení..
jsem dnes nějaká ko, jdu si lehnout..
dobrou a ahoj zítra.
d.

madlinka
8. zář 2010

Ahoj holky
My byli dneska na kyčlích a dobrý. Ale dr. říkal ať se zatím neradujeme, že nejvíc chyb se najde až při tom druhém vyšetření 😖
Jo a pro jistotu preventivně máme balit "naširoko". Jsem z toho na nerva bo nevím jak 😕 .... máte s tím zkušenost někdo?????
Mě dr. pobavil, když jsme přišli tak říká.....Dvojčátka, no tak to něco najdem, oni jak jsou při narození vždycky menší, tak mají s kyčlema problémy. Tak říkám že jsme měli 3,2 a 2,9 kg, tak vykulil oči a prý to teda bere zpět 😀

baraf
8. zář 2010

@madlinka madli, přes papírovou plenu dej dvě látkovky a zapni to do bodíčka.... my taky balili, Luky neměl vyvinutý jadýrka hrozně dlouho....

madlinka
8. zář 2010

Mě řekli že stačí jedna plena přes pampersku, ale nevěděla jsem jak to tam "přidělat" ....jen bodýčko to udrží?

baraf
8. zář 2010

aha, já dávala dvě....
no buď si kup plenkový kalhotky a nebo to bodíčko to udrží..... teda já to tak dělala, pže to bylo akorát v šílených vedrech, tak jsem ho něchtěla balit ještě do další vrstvy

danda78
9. zář 2010

madli taky mi to naši dávali preventivně,alespoň tu 1 určitě dávej ať si pak nic nevyčítáš... bude to ok, neboj...
já mám dnes trošku volněji, konečně nám včera dobourali co bylo potřeba vevitř,takže už nemusím uklízet jako poslední 3 dny cca.3hod. denně po řemeslnících, ono to zase přijde,ale až dýl..
je tady pěkně hnusně, zataženo a prší, přítel má golfový turnaj z práce a já půjdu do města, na nákup... a pak odpolko budu doma..žehlit a lenošit u tv a časopisů...alespoň 1 odpolko.
zítra už mám zase práci, v sobotu taky..
pište,nakouknu po poledni s obědem..
jo jinak dnes jsem si měřila ten cukr, tak nalačno 4,5 to je dobrý ne?? a teď mě to čeká ještě před obědem,před večeří a před spaním...
d.

glumbi
9. zář 2010

Ahoj, můžu se k vám vetřít? dneska jsme se dozveděli, že přirozenou cestou miminko mít nebudeme. máme špatnej spermiogram. určitě jsta to tu psaly, ale nechce se mi číst 286 stran, jaký je iscare? chodím do gyn centra a doktor mi doporučil právě iscare. 🙂
děkuju

baraf
9. zář 2010

Glumbi-ahoj, vítej. taky jsem chodila do gyncentra, odtud posílají do iscare. my všechny,co si tu píšem jsme s iscare spokojené. spousta z nás už odtud děti má a další jsou těhulky,některým to,bohužel, zatím nevyšlo.
tak držím palce, ať to klapne co nejdřív.

danda78
9. zář 2010

ahoj glumbi
jak správně napsala baraf myslím si,že jsme tady s iscare všechny moc spokojené..
u nás bÿl problém taky ve spermiu,snažili jsme se asi rok přirozeně, potom další 3 roky pomocí centra v Brně kde nás po 2.IVF+ICSI a několika KETech hnali do dárce, na doporučení sjme přešli do iscare, v září 2008, tady zkoušeli šetrnější metody, bohužel neúspěšně a po IVF+ICSI které jsem u nich absolvovala jsem otěhotněla teď v březnu a začínám 29.tt takže to u nich teoreticky vyšlo hned napoprvé,ale celkově jsme čekali na mimi 5,5 roku než se povedlo...
přeji ti ať jsi tam spokojená a zadaří se dřív než nám...

mishi
9. zář 2010

ahoooj holky

tak nejdriv dandi - blahopreju k tomu chlapeckovi, to je super, ze uz vam to potvrdili a muzes se vyhnout ruzovym vecem🙂 a bude sebastian nebo krystof?? 😎
jinak k tomu x landeru - mne se libi cena a ovlivnilo me i to, ze ho vidam velmi casto na ulicich. kdyby byl spatny, tak ho lidi nekupuji. a reklamace - da se koupit i tam, kde ti behem reklamace pujci jiny.....a barva asi energy (malinova)

ja jsem asi zapomnela napsat, ze 30.8. jsem byla na kontrole, hulvert nam potvrdil tu holcicku, tak jsme radi. rozmery organu jsou v norme, i percentilove grafy, na dalsi kontrolu za 4 tydny, to je mrzi, myslela jsem ,ze si me bude zvat uz po 3 tydnech. "Bebe" nam ukazala i nozicky u hlavy a hlasi se mi kazdy den, nekdy to uz pekne skube.

kazdy den jsme na aukru a cucim na nabidky, monetlane jsem tam objevila hezkou komodu i pultem, tak doufam, ze to vyhraju🙂) to uz bychom meli druhou
a ten monitor dechu - libi se nam ten mobilni, co se zaklikne na brisko k plence, je to takova mala krabicka, a nemusim ho "tahat", muze byt nonstop s ditetem, i v kocarku, v postylce, na cestach....
a taky jsme dosli k zaveru, ze budeme potrebovat nejaky prouteny kos do obyvaku, kdyz postylka bude v loznici, aspon na prvnich 6 meiscu

mishi
9. zář 2010

glumbi
iscare ti stejne jako ostatni muzu doporucit, ja teda prelouskala asi 50% stranek🙂) abych byla v obraze
ted tu nadale zustavam, i kdyz jsem tehotna
my nemeli problem se spermio, i kdyz asi extra pohyblive nebyly, ale ejste v norme
mne se tvorily protilatky vuci spermiim, priosla jsem si i laparkosopii a hysteroskopii delohy -to bylo ok
taky 3 inseminace, neuspesne
a 26.4. jsem dostala embryo a klaplo to hned na 1.pokus. neuveritelny 😉

preji ti, at ziskas duveru v iscare a necekas na materstvi moc dlouho

glumbi
9. zář 2010

holky moc děkuju, ještě mi řekněte, jak je to s doplatky? prý budeme muset mít IVF+ICSI a jak dlouho od nástupu jste šly na první pokus? my jsme na to přišli náhodou, 8 měsíců se snažíme a manža spíš jen tak pro zvědavost šel na spermiogram...Docela nám zatrnulo... 😒

baraf
9. zář 2010

Glumbi-záleží na tom, co všechno s vámi budou dělat, měsíc je pak na schválení léků. ad doplatky-na recepci se skládá 12tis.záloha (můžeš platit kartou) na výkon-ta se pak vyúčtovává a případně se doplácí nebo vrací.... a pak se postupně platí léky v lékárně (taky to jde kartou). ceník všech výkonů ti dají na recepci.

danda78
9. zář 2010

mishi,díky ....
jsme rádi,že už taky víme,co to bude... nevím které jméno vyhraje,ale asi kryštof... tatínek je neoblomný...
x-lander taky vídám často,ale vím,že nepéruje a holky si na něj dost stěžují,ale každému vyhovuje něco jiného..
taky jsem nejprve chtěla nějaký koš do obýváku,ale asi koupím jen to lehátko,kde bude když bude se mnou, jinak spát bude v postýlce nebo v kočárku,nechci tahat další krám do bytu...
na kontroly chodím stále po 4-5 týdnech a to jsem už 29.tt a na další jdu až 5.10.
monitor asi koupíme,ale tu podložku,co se dává do postýlky, ještě kouknu...
glumbi, my jelikož máme opravdu spermio nic moc, tak jsme potřebovali ivf+icsi +pk... měla jsem hodně vajíček a pak i embryí,takže jsme dopláceli celkem asi 31tis. jo jsou to pálky,celkově jsme do mimi dali tak 150tis. i s lékama,než se zadařilo,ale určitě to stojí za to...
čekací doba je na schválení ivf cca. měsíc pojišťovnou,ale mezitím už můžeš začít stimulovat, takže počítej klidně tak 2měsíce od návštěvy a rozhodnutí,že jdete do ivf.
přeji ať se brzo zadaří..
d.

mishi
10. zář 2010

dando - vcera jsme byli na oslave narozenin, znamy privezli syna adama v kocarku teutonia, porizovali v nemecku.jsem z nej nadsena, co se tyce testu , vysel v nemecku jako nejlepsi, materialy z kosmickeho vyvoje,volis si barvu, kolecka, fusak,vnitrni tasku, matraci,....rukojet na obe strany. jen je vyssi porizovaci cena a dodani 12 tydnu!!!!neni to mega kombinace jako x lander, musi se extra dokoupit taska, autosedacka maxi cosi,.....musela bych se ted do toho ponorit a vubec nevim, jake komponenty a proc. kdyby bylo vice casu, tak jdu do toho.
x lander - ja ani nehci perovaci kocarek, at si dite nezvyka na ten kolebavy pocit, pak neusne v postylce.
ale prave mi rikali, ze x landera nikdy, ze je po pul roce se s nim neda jezdit, poruchovy, proste polsky vyrobek.....zacinam mit pochybnosti.....
vy jste pro to peg perego?? ten se mi taky libi, jenze nedelaji 4kolku a my 3kolku nechceme:((
takze jsem pro vcerejsku nejaka rozladena....ach jo

pajinkaa28
10. zář 2010

Ahojky holky! 🙂
Konečně nám trochu vysvitlo sluníčko.

@glumbi Tak Tě tu vítám,měli jsme stejný problém a s Iscare jsme moc spokojeni 😉 .My měli na 1 pokus 100% úspěšnost,jak jsem tu už psala.1 vajíčko,1 embryjko a vyšlo to.To jen pro inspiraci.Nám to trvalo kapánek déle,než jsme se dostali k 1 pokusu.Začli jsme v listopadu 07 a březen 08 byl ET,měli jsme do toho Vánoce.Hlavně at' se brzy dočkáte. 😎

@mishi Gratuluji k holčičce a at' je i nadále vše v pořádku a to samozřejmě přeji i Dandě
Jinak co tu píšete o X-landru,mám ho víc jak rok a pořád jezdí perfektně.Jestli je to polsko nevím,někdo píše čína.Vyrábí ho BabyPoint a to je tuším německo.nejsem si jistá.
Ten monitor dechu na plenku je dobrá věc,ale příde mi to nepraktické,když se začne mimčo otáčet a víc sebou házet.
Aukro je docela závislost,já tam jsem taky skoro pořád,zas sháním zimní věci na prcka a docela se daří 😉
Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa pa

pajinkaa28
10. zář 2010

@glumbi Koukala jsem,že tam máš vyfocenou macu,manža taky zobe,už 3 měsíc a zatim nic.Ted' si k tomu ještě přidal zinek forte,tak uvidíme. 😉 Asi ho jen tak pošlu na spermio.

glumbi
10. zář 2010

@pajinkaa28 macu baštím já, manžel bere kotvičník tinkturu...ale asi mu to bude k ničemu...jedině by pak na 100 zorných polí nebylo 10 mršek, ale třeba 15 😀
holky jsem ráda, že má iscare takový úspěch. Jak jsme nesly umělý oplodnění? já se bojím, že budu mít pak v těhotenství celých 9 měsíců neskutečnej strach.

danda78
10. zář 2010

ahoj holky,
mishi o té teutonii jsem tady už psala... má ho objednaný spousta holek na jiné diskuzi a i ty,co ho už mají ,tak jsou maximálně spokojené...taky jsem o něm uvažovala,ale ráda bych ho viděla někde naživo, ale v moc obchodech ho nemají... příští týden pojedu možná do prahy,tak kouknu tam...
jinak dodací lhůty jsou opravdu 12 týdnů,takže to my bychom už ani nestihli,leda že by ho měli někde na skladě v barvě,která by se nám zrovna líbila..
ale znám i případy,kdy ho přivezli už za 8 týdnů a taky 1 případ,kdy dodání trvalo 4 měsíce, ale to je opravdu výjimka...
takže být tebou jdu do něj..
cena je u něj asi stejná jako u toho našeho peg peréga, kolem 20tis.
můžeš si zvolit barevnou kombinaci jakou chceš, i na internetu si to vyzkoušet na stránkách.. a německá výroba si myslím že je dobrá..
do toho x-landeru bych prostě nešla, ale každý má na to jiný názor..
a vy nechcete trojkolku proč?? někdy je lepší trojkolka s velkýma kolama než čtyřkolka,ale s maličkýma...
paji, glumbi,tak zobejte holky i vaši partneři,sice to většinou moc nepomůže,ale pro ten pocit, že pro to člověk udělal maximum to stojí..
pěkný den. jdu dnes ještě do práce,tak nakouknu asi až zítra..

baraf
10. zář 2010

pro ty, kteří letos nebyli 🙂

pajinkaa28
10. zář 2010

@baraf Hezké,taky tam někde stojíme 😀

pajinkaa28
10. zář 2010

@danda78 Tohle je minimum,maximum je až samotné ivf 😉

pajinkaa28
10. zář 2010

@glumbi Aha,já myslela že ji papká manžel,je na podporu tvorby spermíků.Jsem četla u toho zinku že je na správnou funkci pohlavních orgánů,tak o tom taky přemýšlím,že bych začla užívat,nebo zkusim jít k dr. at' nám zkusí něco poradit.Pa

danda78
11. zář 2010

ahoj
jsem jen na skok mezi vařením...
u nás ráno byla mlha,ale teď je tam krásně, svítí sluníčko...
pejska si vzala babička s dědou na 10km pochod, je to kolem města, vždy 1x za rok,takové slavnosti... tak příjde asi ko..
já jsem byla večer v práci a teď vařím,pak se půjdu kouknout na přítele na fotbal a večer opět do práce,tak jsem raději na pochod nešla, nohy mě po včerejšku bolely i tak..
přítel je na stavbě, dnes nám tam něco bagrují,tak na to dohlíží a pomáhá...
přeji pěknou sobotu všem..
jdu vás dočíst..
d.

pajinkaa28
11. zář 2010

Ahojky holky!
Konečně se mi podařilo vytvořit album,tak jsem dala nějaké fotky,ještě pak přidám.Máme jich snad milion 😀 Tak je z čeho vybírat.Mějte se.pa

baraf
11. zář 2010

@pajinkaa28 krásnej brouček...