Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
17. pro 2012

@kaijko bebe zvlůadla screening v poho. nejdriv sice zacala plakat, ale brestak ji hned nabidl nejake pamlsky a zustala u stepym v naruci a v kresilku a spolecne se divali na miminko na obrazovce, byla pak uplne klidna. akorat to cekani predem, to jsem tedy necekal, jeste delsi nez u hulverta 😖 😖 objednani na 9,40 a dovnitr jsem sla 10,30. tak brzy dopo a uz mel skluz. no hlavne ze to mame za sebou.
kdy jdes k "jardovi"? 19 myslim ze? budes se ho ptat na to pohlavi? preci jen jsi neco prede mnou, treba budete mit stesti

mishi
17. pro 2012

@pajinkaa28
@elana
@kaijko

diky za vase nazory na koncert🙂 je to v 02 arene. mam promysleno, ze pojedeme autem a v aute budou veci do porodnice, bebe budou hlidat pribuzni tak jako tak. listky jeste nemame, jeste to nechavama uzrat.
kdy se mi zase postesti, ze bude alicia keys v praze??? ted to je turne k novemu albu, tak nejdriv za 3_4 roky by prijela zase a buhvi, zda jeste bude dale tvorit, teda doufam, ze ano, je neskutecna (14cen grammy awards, sametovy hlas,pekna zenska🙂)
kdyz to koupime, budete si nektere klepat na celo

kaijko
17. pro 2012

@mishi Tak to je super, ze to zvladla 🙂 Nektery diskuze prehani 😀 Jak jsem u nej lezela, tak jsem si i neumela predstavit, ze by byl nejak neprijemnej 😉 Fakt jsi cekala? My byli objednani na 11.40h a vzal nas do ordinace cca ve 45 😉 To ja treba u Hulverta cekam i hodku pul ☹ Hold experti 😀 Jj, jdeme ve stredu..Uz se tesim.Na vse se ho zeptam. Pak v sobotu podle pm 14tt. Neuveritelne to utika 😉 Na pohlavi se zeptame 😉 Bylo by super, kdyby nam to rekl. Na Silvestra jedeme k nasim..Nerekla jsem jim, ze uz podstupujeme IVF (nechtela jsem, aby byli zklamani, hlavne tatka to se mnou cele proziva a hlavne to bude jeho prvni vlastni vnouce 😉 ) a chci to mit jako darek pro ne s foteckou a treba s pohlavim 😉 Uff, je to tezky to vydrzet nerict 😀 Ale budou nadseni a pak mi vynadaj 😀 ze jsem nic nerekla driv 😀
A s tim koncertem. Nejsi hloupa a vis co si budes moct dovolit..Bude to Tvuj druhy porod, tak uz mas i zkusenosti 🙂 Kdyz se budes citit dobre, tak super a kdyz ne, tak se listky prodaji..

pajinkaa28
17. pro 2012

Ahojky holky,
tak já vůbec nevim na čem jsem.Mrcha už je pryč,včera jsem jen víc špinila s trochou krve a dneska zas jen špinim malinko.Zítra si koupim test a ve středu testnu,pobolívají mě i prsa.

@kaijko To je ale krásné překvápko,to jseš dobrá žes to ještě neřekla.

kaijko
17. pro 2012

@pajinkaa28 hodne stesti u testovani 😉

baraf
18. pro 2012

@mishi já bych taky na koncert šla. a když bys náhodou nemohla, tak lístky prodáš. 😉

pajinkaa28
18. pro 2012

Ahojky holky,
tak na testu nic☹ Asi se mi jen splašil cyklus a proto byla ms slabší a opožděná.

kaijko
19. pro 2012

Hoi holky 😉 Tak dneska mrnousek zase klidas 🙂 Nozku pres nozku 😀 Hulvert mel radost jak se nam dari 🙂
@mishi dnes jsem zaplatila 2500 za utz! Dal nam tam dve normal a dve 3D fotecky. Mam placentu na predni stene, takze rikal, ze nejsou tak pekny! Snad se nejaky povedou 🙂 Jsme se dnes zasmaly..On se nam tam mrnousek snad modli, mel tak rucicky! To nevim.po kom ma 😀 A tu nozku pres nozku 😀 Dalsi kontrola az za mesic..
A rekl mi at se normalne zaregistruju do Podoli..Ze i kdyz jsou saly zavrene, tak kdyz pujdu na ten cisar, ue se to dela na operacnich salech a nikdy nejsou vsechny uzavreny..Tak v sobotu si tam jdu posedet 😉 V kolik si myslis, ze bude dobre tam jit?

mishi
21. pro 2012

@pajinkaa28 to je mi lito, ze to nevyslo. ale na druhou stranu mate stesti, ze vam to jde i prirozene a mas nejakou sanci. gtreba vam rok 2013 prinese stesti v podobe tehotenstvi a 40tydnu s briskem🙂)

mishi
21. pro 2012

@kaijko
podle diskuze si vyber, v kolik chces byt v podoli
https://www.modrykonik.cz/diskuse/porodnice-a-d...

oni s dobrym umyslem posunuli otevreni kartoteky ze 7h na 10h, ale lidi tam dal tvrdnout od seste, tedy je to cekani jeste mnohem delsi nez bylo drive, museji cekat az do desiti.
ja tam tehdy byla na pul sestou a byla jsem asi 4. podle toho, co se tu pise, tak tam asi budu na sestou:(( a nejaky casaky ci knizku na cteni a plne nabitou baterku v tlf kvuli interentu🙂

mishi
21. pro 2012

@kaijko takze mate od hulverta hezke zazitky. asi jsi konecne stastna a uzivas si to. ja jsem jeste nic neplatila, i kdyz bych mela, asi to posleme po novem roce, stejne jdu k nemu 2.1.

jo a pro me velke prekvapeni - v pondeli jsem byla u me velmi dobre kamosky (i svedkyne, zname se asi 13 let), bydli ted i 5 min autem od nas, ma o 5 mes. starsi holcicku...vypravim ji o tom koncertu alicie, zda mam jit ci ne a ona se smichem prinese tehu prukazku a rika, podivej se na termin porodu - a ma 21.6!!!!!!! cekala az po nt screeningu, jak to dopadne🙂) ale po cisari u apolinare a neochotnych sestrickach na sestinedeli (oroblemy s kojenim) si nasla rodinne neratovice.

jo a baru - te kamaradce rekla mudr na tn (nebyla u brestaka), ze to bude asi s velkym A kluk, ale ze tam jsou zatim otazniky

kaijko
21. pro 2012

@mishi Premyslim tam jit na 7h, kdyby tam aspon davali cisla jako u jinych dr. V klidu bych si tam prisla, vzala cislo a sla zase domu. To je jak zkouska odvahy 😉 Kdo vydrzi 😀
Stve me, ze jsem se nezeptala u Brestaka. Ted jak se dival "Jarda", tak rekl, ze by hadal..Bavili jsme se o utz a sam rikal, ze brestak ma hooodne dobrej! No, snad nam to rekne priste! Ted az za mesic 😢
Jj, uz jsem si to "pripustila" a dovolila hlavince si to uzivat 😉 V praci to vedeli jen vedouci a meli prisny zakaz neco ostatnim rict 😉 A vcera, kdyz jsem tam byla na skok, tak se samozrejme vsichni opet ptali, tak jsem si jen rozepla bundu 😀 Mela jsem dlouhe uzke tricko a leginy a to uz jde videt pekny pupik 🙂 Vsichni vyvalili oci a gratulovali. Chi, to me rozesmalo 😀
My kdyz cekali u sestry, tak se me ptala jestli jsme posilali penizky za utz nebo ten rocni popl, tak jsem ji rekla, ze ne a rovnou rekla jen ten utz. Poslala bys mi ten cenik prosim? Jen ze zvedavosti..A mas na flashce i videjka?My jen fota..Skoda, ze byl mrnous pod placentou..
Takze zase s kamaradkou budete mit nastejno baby? 🙂 To je hezky 😉 Nebyla spokojena u Apolinare, jo? Hm, me se oddychlo, ze mi Jarda rekl at to neresim a jdu do Podoli..Tak nejak jsem.s tim pocitala takovou dobu, ze tam pujdu a pak trochu sok..Ale v mem okoli byly holky spokojene u Apolinare..

pajinkaa28
21. pro 2012

Ahojky holky,
já počítám zase z ivf,ale do té doby to budem zkoušet přirozeně.
Dneska jsem byla u obvodní,mám angínu a vyfasovala jsem antibiotika,takže tento cyklus raději vynechám,mám je na 10 dní ☹
Taky jsem rodila v Neratovicích,ale to už jsou 4 roky.Hodně si tu chválí naši Mělnickou porosnici.
Holky,jak píšete o poplatkách za utz,to se musí platit,to už všechny nejdou na pojišťovnu?

kaijko
22. pro 2012

@mishi Chi, tak jsem v Podoli od 7h a je tu 5lidi!Ted prisel 7!A signal na net mam u recepce 😉 Knizku jsem si nevzala, spolehala jsem na chytrej telefon 😀

kaijko
22. pro 2012

@mishi Tak dneska by mi stacilo tam jit az na tu 10h 😉 Ale kdo to mohl vedet. Posledni prisli po 10h a byli 10. Mozna je to i tim malovanim..Docela to uteklo, jsem se prochazela a signal jsem nakonec chytla 😀 Jinak pujdu ve ctvrtek na jejich screening. Pry je to nejaky novy program. Snad do 14+5tt nejpozdeji. Coz budu mit ve ctvrtek a predtim jsou svatky..Aspon uvidim mrnouska 😉

mishi
23. pro 2012
mishi
23. pro 2012

@kaijko od hulverta mam z kazde navstevy nejakou fotku a nejake video. ten cenik ti vypisu, uz jsem tu fotku chtela smazat🙂 ma to zaramovane na stene, kde ma dvere do ordinace

pece v tehotenstvi:
- utz vysetreni plodu a mereni delozniho hrdla pri kazde prenatalni kontrole
- tisk utz snimku plodu
- 3D utz zobrazeni plodu behem utz kontroly
- ukladani 3D zaznamu na USB nosic
- USB nosic ve forme naramku
- temesvary cinidlo na detekci predcasneho odtoku plodove vody
- darkov y balicek prenatal box

a diky za info z podoli. asi mas pravdu v tom, ze v druhe polovine cervna bude mene porodu v podoli, asi se neregistruje tolik maminek co normalne

kaijko
28. pro 2012

@mishi Diky! Uz jsi byla v Podoli?

mishi
31. pro 2012

@kaijko ahoj, jo byla jsem ve ctvrtek 27.12. prisla jsem tam na 6,45 a byla jsem druha, takze pohoda.ale to cekani do 10h to byl opravdu vopruz. meli by co nejdrive zavest tu online registraci, ten jejich system je opravdu na hlavu.

ve stredu jdu k hulvertovi a tak jsem natesena, ze uz nam snad rekne, co uvidi mezi nozickama🙂)

danda78
31. pro 2012

všem krásného Silvestra a vše nej do roku 2013, hlavně zdravíčko,štěstí,pohodu a splnění tajných přání....a a´t je o hoooodně lepší než ten letošní

mishi
2. led 2013

dnes jsme byli u hulverta zase vcetne bebe. rovnou jsem mu rekla, ze jsem desne zvedava na pohlavi a tak se nam venoval extremne dlouho, bohuzel bez jasneho vysledku. vse bylo videt detailne, i drobne prstiky, ale pohlavi nebylo jasne. rikal, ze ASI to vypada na holcicku, ale ruku do ohne ani hlavu na spalek neda a ze tak na 70%. takze si to ve sve makovicce nechavam jeste otevrene a musim vydrzet do 31.1, kdy mam dalsi kontrolu. to bude hodne dlouhe cekani

mishi
2. led 2013

@kaijko citis uz neco v brise? ja asi ano🙂 neni to kazdy den a tak si nejsem uplne jista, zda to je prdolka

kaijko
2. led 2013

@mishi Ahojky 🙂 70%? Tak to by mohla být opravdu holčička 😀 Snad jí tam nenaroste ještě pindík 😀 Nám taky minule říkal, že to jde hodně špatně vidět, tak přítel řekl, že to takhle vědět nechceme.. Na příští kontrole nám to už snad řekne s větší přesností 🙂
Cítíš něco? Já mám pocit, že jsem cítila tak dvakrát txy bublinky.. Ale nejsem si jistá. 🙂
V pondělí jsme měli jet k našim 250km. A mě už delší dobu bolel spodek a taky mi tvrdlo bříško. Myslím, že Jarda měl v pondělí dovču, tak jsem pro istotu jela na pohotovost do Podolí! Kdyby se mi to zhoršovalo, tak jsem nechtěla u našich plašit. Dostala jsem magnezium. A vše vypadalo v pořádku. Ale to jednání je tam šílené! Když už jsme se dostali k dr, tak v pohodě! Jen jsem začla po vyšetření krvácet.. ale to přestalo za chvilku.
Bavila ses s Jardou o dalším screeningu? Půjdeš zase k Břešťákovi?

mishi
2. led 2013

@kaijko ty poohyby jsem citila naposledy vcera vecer, ale jen slabounce. nejak to teho neproizivam, jak jsem uz psala drive. s tou holcickou si davam velkou rezervu, moc s ni nepocitam. jarda rekl, ze fakt si neni vubec jisty. to s bety nam naporpve rekl ze hned 95% a ze se neplete. proste to nebylo poradne videt.,

tak to jste meli vylet na silvestra do podoli. jednali s vami jako spatne lidsky nebo ti vadil doktorsky pristup? musis to brat, ze tam to je tovarna na miminka a nevenuji se ti indivudualne jako jarda, ktery te zna osobne. tam to je dobre, ze ti je po magneziu lepe.
me porad boli ty zada v krizi a bedra, jarda mi doporucil teplou koupel, nahratt se a pak protahovat. nebo chodit nekam bezpecne plavat, ale to nerisknu.ptala jsem se ho jeste, jak moc mi muze ublizit zvedani a obcasne prenaseni bety a rikal, ze vubec a at nemam obavy.ze az na konci teho me bude upozornovat, kdyby se neco delo s deloznim cipkem.
jo a rikal, ze asi na 80% cekaji chlapecka, ze je rad po tech 2 holcickach, ze 4 zenksy doma by asi nezvladl🙂

a dalsim velkem UTZ jsme se nebavili, s bebe mi ho tehdy delal on a nikam me neposilal. tak nevim, s cim vyrukuje. co rikal on tobe? a kdy jdes na dalsi kontrolu???

kaijko
2. led 2013

@mishi Doktor i jeho sestra v pohode 😉 Ale kartoteka a taky sestry, kterych jsme se ptali na ambulanci..
Zada me taky pekne boli..
Jeste jsme se taky nebavili o druhem screeningu..Jen me to napadlo. Kdyz mam napsane na tech vysledcich od Brestaka, ze dalsi kontrolu doporucuje po 20.tt.
Vis kde mas placentu? Ja porad na predni stene. Ani nevim- to uz tam bude do konce tehotenstvi? 😉 Chci nejaky krasny fotecky a taky nejake videjko, to jeste nemame ☹ Taky mame jen dve fotky a kvuli placente nic moc..
Kontrolu mam 18.1.
Takze cekaji chlapecka?! 😉

mishi
6. led 2013

@kaijko s tim 2 screeningem, myslim, ze nas k brestakovi hulvert neposle, ze si kryje zada jen tim prvnim a ty dalsi velke UTZ udela on u sebe v ordinaci, vybaveni na to ma. jak jsem ti uz psala, s bety jsem byla u brestaka jen na prvnim NT screen. na silvestra mel jarda dovo, proto me objednal na stredu hned po novem roce.kdyz jsme odchazeli, mel narvanou cekarnu i tainkama a detma, asi chodili na kontrolu druhych mimi.)

nevim, kde mam placentu. nereknu ti, zda se ti presune nekam jinam, na to se musis zeptat jardy. my mame spis pouzitelna videa, ty 3D fotky jsou k nicemu, jak to neni ostre, tak nic nepoznas.

beres nejake vitaminy? ja calibrum mami, to jsem brala i s bebe. hulvert mi rikal, at to neberu kazdy den, ze vyrobci chteji jen vydelavat, v tom ma pravdu, takze jen obcas. na baleni se doporucuji 2denne, tak beru 1 denne nebo 2 obden

mishi
6. led 2013

ty zada mam naprosto priserny, boli me to cely den. kdyz si lehnu na zada a protahuju se, boli to jeste vice. jediny co mi na chvili pomuze je ta vana. a musim pocitat s tim, ze to bude mesic od mesice horsi a horsi. ach jo

mishi
6. led 2013

v utery jedeme s tou tehotnou kamaradkou na jogu do solne jeskyne, uz se tesim, ze zrelaxuju a slibuju si zlepseni tech zad.
jakou mas vypln dne na rizikovem teho? nejake nove hobby nebo dodelavas "resty" v byte pred prichodem prcka?

kaijko
11. led 2013

@mishi Hoiky, taky me zlobi zada.. Vana pomaha i me. Hodne holek tu strasi, ze vana v tehotenstvi vadi, ale ta uleva je neskutecna 😉 Porad jsem se nedokopala si najit nejake to cviceni. Jak jsem doma, tak jsem strasne zlenivela a nechce se mi do niceho. Ale musim aspon to cvico si zaridit. Pocasi je venku silene.A vsichni jsou radi, ze jsou doma. Ja jeste doma ani nemam nic pro mimise. Nejak jsem to porad nechtela zakriknout. Ale uz po vsem kojkam a zacneme brzy nakupovat at to pak neni najednou. Kojkam ted na kocarky 😉 Nemuzu se rozhodnout. Vybrala jsem si Cam, ale vsechny maminy co znam mi vymlouvaji, ze je zbytecne kocar za 18tis. Nejspis se poohlidnu po levnejsi variante 😀 Prece jen pak zbyde na neco jineho a uzitecneho 😉 Beru Gs mamavit a taky po doporuceni Jardy min nez je psano, ob den. Roste mi pekne pupicek a Tobe? Prijde mi, ze to neuveritelne utika. Navstevuji se s kamaradkama a stridame cesty za rodinami 😉 Na to, ze furt knouram, ze chci do prace to uteklo a uz bych snad mohla neco nakoupit.
Co Alzbetka? Uz hezky spinka v postylce?

coralin
13. led 2013

@nikusa Ahoj, byla jsem také přímo u pana Primáře a je moc příjemnej. Zatím, ale stále čekáme než k IVF dojde, mám špatnou imunologii a nechce to klesnout. Je ale rozumnej, když jsem v dubnu už byla na IVF připravená a chtěla na něj jít, řekl, že bez imunologiie do toho nepůjde a bylo to dobré rozhodnutí.Měj se hezky C.