Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

ivarei
23. kvě 2013

@baraf Aha, děkuju moc 🙂. Nemám, od své doktorky mám jen zprávu, vyplněný stimulační protokol a reverz - takže pro předpis mám jít na recepci? 🙂

aktaka
23. kvě 2013

@kaijko je to jak to má být. sice už má váhu v pohodě, ale pořád je nějaký důvod, proč tam mají být 40 týdnů 😉 neboj, však se už brzy dočkáš. a pak budeš ještě s láskou vzpomínat jaká to byla před porodem pohoda 😀

baraf
23. kvě 2013

@ivarei přes recepci půjdeš tak jako tak... a tam tě odešlou k sestřičkám, těm dáš zprávu a ty by ti měly dát recept. a nebo úplně nejlíp, zavolej si tam a oni ti řeknou přesně...

baraf
23. kvě 2013

@aktaka jo, tak to my taky žádné oslavy kolem toho, dárek pusu a max. něco sladkého 😀
no teda, ty tyranko.....

baraf
23. kvě 2013

@kaijko však se dočkáš, jen jí nech pěkně u sebe v bříšku.... ono ty sekce dělaný mooooc brzo taky nejsou pro mimčo nic moc.

baraf
23. kvě 2013

@aktaka neboj, já Tpraslíčka taky správně vychovám 😝

kaijko
23. kvě 2013

@aktaka Samozřejmě na ní nechci spěchat, určitě tam důvod je 🙂 Ale už to pohoda není a pořád se kontroluju po tom výjezdu do nemocnice.. I přítel je jak na drátkách a jsem pod neustálím dohledem..

baraf
23. kvě 2013

@kaijko to je jasný,že se kontroluješ. já si po prvním těhu kontrolovala u druhýho tlak každej den.... a taky,že to bylo dobře....

ivarei
23. kvě 2013

@baraf Díky 🙂. Měli jsme jet v 6 ráno na Slovensko a zrovna došla MS, docela nečekaně - takže to musím ráno vyzvednout co nejrychleji, abychom mohli vyrazit a zároveň jsem měla čím stimulovat 🙂

aktaka
23. kvě 2013

@baraf za to nemůžu, já jsem hodná. Jsem jí jen rázným hlasem řekla, ať něco nedělá. Ale ona je takové to dite, co ho nikdo nevychovava, takže pak je poprdene.

@kaijko to je jasné, že máš strach a je to na prd, ale pro ní je to tak lepší 🙂

mishi
23. kvě 2013

@sonka.77 davam ti za pravdu, predporodni kurzy jsou o nicem, vyhozene penize. ja si precetla knizku od doc.parizka, ten tlusty bestseller, je tam vse o vyvoji, lecich,porodu, fotky a tak, proste mi to stacilo, stejne je kazdy porod trosku jiny ..tak hodne stesti pri vyberu porodnice!

mishi
23. kvě 2013

@kaijko a jak jsi dopadla dnes v te poradne v podoli?? to jsi nam jeste nenapsala. taze zitrra uz nejdes k jardovi? jinak mas ode me odpoved ve zpravach. ja k nemu zitra jedu na 12,30, ale budu jeste predem volat sestre, jaky bude mit skluz, abych tam netrcela zase 2hdine zbytecne. zitra tam ma dorazit i S, tak ho budu taky informovat, kdy ma vyjet z prace, aby nemrhal drahocennym casem🙂)
ptala ses, jak se citim? no asi lepe nez ty s tim kaslem a rymou a po hospitalizaci. asi nejhur mi je v moci, kdyz se tocim z jednoho boku na druhy. ulevuji si kojicim polstarem, ale citim dole holcici upony a svaly, dokonce i stydkou kost. pres den se snazim myslet na to, abych nestala nonstop treba hodinu, venku na bebe pokrikuju, kdyz se moc vzdaluje, jelikoz ji nestacim🙂 ale celkem posloucha, vztekaci a fnukaci sceny s "vydiranim" dela jen doma.
nae princezna nema tolik gramu co tvoje, takze bych rada, aby tam vydrzela do toho 18.6, kdy otevrou zase porodni saly v podoli. zitra chci s huvertem probrat, kam mi doporuci jet, kdyby to n\ me prislo drive...ale to by mi meli rict po telefonu v podoli, kam budou poislat sve pacientky u nich registrovane. nejbliz bych mela bulovku, c jsem slysela, nemela by byt spatna. ja ocekavam hlavne soukromi behem porodu (neslyset a nevidet ostatni rodicky) a moznost jit na placeny nadstandard s vlastni koupelnou, pokud bude volny, cena mi je uplne jedno

baraf
23. kvě 2013

@kaijko malou nevykašleš, neboj... spíš by to mohla být komplikace při tý sekci.... a následně po ní, protože zakašlat, to bolí jak sviň....

kaijko
24. kvě 2013

@mishi Jééé,Ty vypadáš úplně jinak než na fotce 🙂 Vůbec mě nenapadlo, že to jsi Ty 🙂 I tím, že jsi psala, že jsi objednaná na 12h 🙂 Všechno v pořádku? Jsi byla u Jardy naposledy? 🙂
My ani nekoukli na malou, jen mi dal zbytek výsledků co potřebovali v Podolí a popřál nám hodně štěstí! Ještě tedy jsem dostala strkací prášky a mám týden papat utrouš 🙂 A sestra nás stáhla o 2500kč 😀
Jinak v poradně ok, i jsem moc nečekala 🙂 Nm se sestrou vyřešila administrativu a pak šla do druhé ordinace k mudr. Mudr ok 🙂 Kdy Ty jsi psala, že jsi objednaná do Podolí?

mishi
25. kvě 2013

@kaijko ahoj spolutehotna🙂 no na fotce je zari 2012 v rakousku, od te doby jsem jeste mela ofinu a ted si ji zase necham narust a mam mikado. a k tomu jeste pridavam, ze mam prirozene vlnite, u more hodne kudrnate vlasy, ktere si necham ztmavovat a rovnam si je od 18let. alzbetka ma svetle hnede a hodne kudrnate vlasky, takze vubec nevypadame jako mama a dcera🙂
ja jsem vas nechtela moc poslouchat, je to neslusne🙂 ale hned me napadlo, ze to jsi asi ty, podle velikosti bricha a hlavne toho silenyho kasle, pak jsem zaslechla, ze jdes na cisare 31.5??? taky vypadas jinak nez na fotce🙂
byla jsem na 12,30, ale volala jsem sestre, o kolik mame prijit pozdeji, rekla ze o pul hodiny, tak jsme prisli na 13h, ale stejne na radu az po 14h:(
jo byla jsem u jardy naposledy, nejdriv se bavil se stepanem o rybach asi 10min, jede 14dni pred terminem porodu na 10dni zase do norska na more, cipek na 4cm, pry to je dobre, nic nenasvedcuje blizicimu s eporodu, ale ja uz se citim tak vselijak. mala se uz hodne vrti, spatne se mi dycha.
vazi asi 2581g, podle grafu by mela mit v terminu kolem 3300, ale myslim, ze se stejne narodi trochu drive. vahove si budou s alzbetkou podobne, ta mela 12 dni pred terminem 2990g.
probirali jsme s nim, kam jet, kdyz bude jeste podoli zavrene...no stejne bychom volali do podoli, urcite budou mit s nejakou porodnici dohodu a prubezne to budou monitorovat, kde je po praze volno.
mozna bych v nouzi jela na bulovku nebo do neratovic. jsme fakt zvedava, kde skoncim....triochu se toho obavam.
do podoli jedu na pondeli 3.6., mam tam byt v 8h. a ty??? mas uz naplanovaneho toho cisare nebo se to jeste dozvis? co kasel, polevuje to? musi to byt dost neprijemne po tech komplikacich, kvuli kterym jsi uz byla hospitalizovana.., moc ti preju, at jsi brzo fit a nemas pak jeste bolesti s jizvou kvuli kasli.
a jak se citis? uz toho mas dost, chtela bys, az uz byla venku laurinka?

kaijko
25. kvě 2013

Tak musím říct, že vypadáš čím dál tím líp 😀
Jsem se tam přivalila 😀 Udýchaná a ukašlaná 😀 Kašel je jen o maličko lepší, ale pořád šílenej a rýma taky ☹ Jako na operaci se tedy necítím, Už jsem to tak měla po jedný laparce s pipi a je fakt, že jsem trpěla..Jinak se cítím dobře, jen cítím jak malá hodně naléhá dole, až mám pocit, že jí jednou ztratím 😀 Pohyby moc necítím,a le to celé těhu, přítel je zklamaný, že si moc neužil vrtějícího se bříška 🙂
Toho 31.5. jsem objednaná do poradny k mudr Hanáčkovi a s ním až naplánujeme císaře. Ten dr v předešlé poradně mi, ale říkal že se plánuje 39+0tt což je 15.6., tak nejbližší termín bude asi 17. No jsem zvědavá! I na to, jak to bude probíhat s tím kdo mi sekci udělá. Kdyžbych za to měla platit (na stránkách jsou ceníky, 10-15tis, tak to néé 🙂
Jak mě hospitalizovali, tak mě dali na porodní sál a musím teda říct, že pecka! Co se bavíme v diskuzích s holkama o porodkách, tak ani v jiných nemocnicích tohle není na nadstandardu 🙂 Samostatná místnost s wc a vlastní koupelnou..
Valerie určitě vydrží do toho 18. 🙂 Ať nemusíš nic řešit 🙂 A zjišťovala jsi info o těch dvou porodnicích? Jak jsou s nima holky spokojené? Kdyby náhodou?
Malá má krásnou váhu 🙂 Jsem na Vás zvědavá, kdy se jí bude chtít ven 🙂 Myslím si, že se to dá vycítit, že porod přijde dřív 🙂 Mě nic fyzicky nebylo večer než jsme šli spát než jsem krvácela a začla se otvírat, ale už jsem hlásila, že je něco jinak a mám divný pocit.. Asi by se mi ulevilo mít jí už venku 🙂 I kvůli tomu, že mám ty malé pohyby, tak občas plaším, pořád se konroluju na wc,....
Doma máte vše připravené?

mishi
27. kvě 2013

@kaijko jeste k te kontrole u jardy - kdybyhom tam nemely s sebou drahe polovicky, tam jsme mohly prohodiut par vet, ale takhle to bylo blby. skoda. treba se nahodou mineme spolecne v podoli na sestinedeli. jelikoz mam termin presne co jardova partnerka, delal si srandu, ze se uvidime spolu vsichni v podoli a pochvalime si miminka🙂
jo porodni saly v podoli jsou luxusni, byla jsem si je prohlednout pred porodem, nez jsem zacala chodit do poradny. proto jsem tam chtela, zajisteno soukromi, hezke prostredi, vse se odehraje v jedne mistnosti, k tomu vstupni chodba s velkou koupelnou, vse nove a dobre vybavene. za to ty pokoje:( jednu noc jsme byli s manzelem na nadstandardu, jeste nez jsme rano sli na sal, to uslo asi za 900,-, po porodu jsem byla jednu noc na 3luzaku, ale sama nastesti. a ta koupalna na chodbe, nic tram nebylo, ani kam povesit obleceni, dokonce jsem se tam stitila na neco sahnout, nezapomen zabky do sprchy!!! hnusny obklad, vse stare, tak 70leta, des bes, brrr. predstava, ze bych tam odbihala dalsich 6 dni a tocila se tam s dalsimi maminkami, no nevim nevim (porodila jsem v sobotu 16h a pustili nas v patek v poledne, mala byla od stredy na 48 na "slunicku" kvuli zloutence)
hned druhy den po porodu se nastesti uvolnil nadstanradd c. 322 za 2300,- - zbytecne velky pokoj, mohli z toho udelat klidne 2 male pokoje a vydelali by na tom🙂) nevkusny nabytek, ale novy, nevim, kdo jim ty pokoje zarizuje

mishi
27. kvě 2013

@kaijko par znamych rodilo na bulovce a v neratovivich, jeste omrknu webovky. az pujdu do poradny pristi pondeli, chici s nimi probrat situaci co delat a kam jet a jak to proste chodi, kdyz jsou saly zavrene a jake mam moznosti.
jeste dobjednavaname posledni nutne veci a vzdycky se nepohodneme a mame tichou domacnost. naposled vcera:( ted to bylo kvuli tomu dulezitemu prebalovani....jelikoz jsem se nechtela dal dohadovat, dost jsem to skousla, z brum-bambule (uzasny detsky svet s prolejzackama na vysocansky) jsme jeli do ikea a bohuzel budu det prebalovat na stole gulliver a vyndavat si veci z kosu pod pultem:( stepan nechtel dalsi komodu a take chtel nechat komodu, co ma bebe, u ni v pokojiku. jeste ze ma veljou vestavnou skrin. dnes jede vyzvednout prvni nakup huggies a nutrilon 1, netusim, kam to narveme. mame dost vestavnych skrini, ale na tak objemne veci uz neni misto...

co vy, uz mate vse? az dorazi ta drogerie a hygiena z lekarny, pripravim si veci do porodnice. jedna taska pro me, druha pro vali. seznamy mam jeste z minula v bloku🙂))

kaijko
27. kvě 2013

@mishi Jj, to jsme mohli 🙂 Takže teď k Jardovi až po 6ti nedělí, že?
To šestinedělí je hrozný, no..Jedna holčina sem poslala fotky a ty pokoje pamatují 😕 Jj, žabky jsem měla i teď s sebou 🙂 Právě to nechápu, když jsem viděla ten porodní sál.. Já zase nechci být sama, jak to bude moje první mímo, tak se toho bojím..tak se snažím neřešit jak to vypadá, ale že tam bude někdo kdo mi třeba poradí 😀
Jarda i říkal, že dřív rodil v Podolí 🙂 No, jsem zvědavá na tu mojí poradnu, nemám ráda takovou tu nejistotu a za každou cenu na tom dr nebudu trvat.
Dýchá se Ti líp? Taky se Ti maličká v bříšku už spíš boulí, než hýbe? Pohyby už nemám vůbec takové jako nedávno, spíš jen občas dloubanec a pak taky jen cítím vystrčenou prdelku 🙂 Včera jsem docela plašila, ale pak za celý den dloubla, tak snad je ok 🙂

kaijko
27. kvě 2013

@mishi Ve středu jedeme pro matraci a pak už snad máme vše 🙂 No, vše, to jsem si myslela už hodněkrát, že už zbývají prkotinky a pak stejně zase utratím tolika peněz 😕 Ale naštěstí můj přítel se vším souhlasí a když ne, tak pak taky uznám, že je to zbytečné 🙂 Já si další komodu vydupala a na ní přebalovací podložku, s pevnými kraji.. Ale úložného místa je pořád málo, hlavně na pleny, ubrousky a tak.. Ty jsi vlastně psala, že kojit kvůli zdravotním problémům nebudeš, viď? Lékárnu už mám a tašku taky připravenou 🙂

katicicka
28. kvě 2013

Ahoj, dobrý večer, máte tu někdo zkušenost s darováním vajíček v Iscare?Děkuji

mishi
29. kvě 2013

@katicicka bohuzel, nemuzu pomoci. ani ja ani nikdo z meho okoli, ani co si pamatuju tady ostatni holky z teto diskuze, co pravidelne prispivaji...nebo si spatne pamatuji?

mishi
29. kvě 2013

@kaijko jo k jardovi uz to bylo naposled a pak az po sestinedeli...jo jarda drvi rodil v poddoli a ma tam jeste par znamych...chapu, ze mas obavy o peci o mimco a ze uprednostnujes spolecnost na pokoji. nekdo to ma tak a nekdo jinak🙂) ja se obavala,s kym by me dala dohromady (treba nejakou rusku bych neustala nebo nekoho z uplne jine socialni vrstvy, proste nekoho, kdo by mi vubec nesedel a ja s ni musela travit celych 6 dni...), proto jsem chtela i klid, aybch mela cas jen pro sebe, delat si co chci, mohla se vyspat, nebudily me rvouci mimina ostatnich, vrzajici postele maminek, atd...a proste mam rada soukromi vcetne koupelny po porodu.
ano, kojit tentokrat nebudu kvuli svym lekum. ani me to nijak netrapi, spis to pro me bude pohodlnejsi a komfortnejsi. (jak uz jsme psala, bebe jsem musela dokrmovat od konce 3 mesice, k tomu ty chranice avent, bez kterych to proste neslo kojit, vydrzela jsem 6 mesicu) navic lahev bude moci dosta valerie od kohokili, pokud bude treba, takze na sobe nebudeme tolik zavisle a ja vetsi volnost

mishi
29. kvě 2013

@kaijko a nedycha s emi lepe, hur a hur, takova ta dusnost a lehky tlak na prsou. malou citim bud kopancema nebo velkymi tvrdymi boulemi, veprostred bricha u pupiku, to je velmi neprijemne....
bety by ted v patek navecer mela odjet na vikend k nasim - vlastne uplne poprve sama na vylet - mame si pro jet v nedeli po odpo spani, tak jsme na ni zvedava....prave o vikendu bych chtela si pripravit veci do porodnice pro sebe a princeznu...

mishi
29. kvě 2013

@kaijko urcite je laurinka v poradku, neboj se, a hezky jeste pribyva na vaze a obaluje se tukem🙂 kazdy den v deloze navic ji udela dobre, tak jeste chvili vydrzet pohromade a setri se!
zase nam pisni, az budes po poradne v podoli v patek, zajima me to, co ti rekli, o cem jste se bavili a jak to vidi s tim cisarem, proste detailni info ocekavam🙂

mishi
2. čer 2013

@kaijko nedockave cekam a pravidelne nahlizim, zda napises par radku....nelezis uz zase v podoli?

ty povodne se mi vubec nehodi, zitra jedu zrovna do podoli na prvni poradnu a povodne mi to dost zkomplikovaly....jelikoz se mi neprijemne mele v brise a mivam bolesti, balabych se pres celou prahu za volantem, navic bude magistrala narvana, takze radsi zvolim mhd. od zitra nejede metro, tak musim zkombinovat autobusy a tramvaje, snad to fyzicky nejak zvladnu aa nekdo me vzdy pusti sednout. kdyz ne, tak si o to holt reknu.

jinak bebe byla 48hodin u babicky a dedy 65km za ptrahou poprve na vikendu sama a my jsme si kulturne uzivali - kino, vystavu alfonse muchy, vecere v cafe imperial, dnes jeste stupatko-skate ke kocaru a slunecni clonu dooky (vyborna vec, videla jsi to?)

kaijko
2. čer 2013

@mishi 😀 Jsem v Podoli 😀 A vedle me spinka ta nejkrasnejsi holcicka 😉 Doma popisu porod-fofr porod 😀
Urcite si rekni at Te nekdo pusti si sednout! Me vzdy pousteli duchodci-to jsem vzdy odmitla!
Krasne jste si to uzili 😉

elana
2. čer 2013

@kaijko jé, velká gratulace 😵 Takže se narodila na Den dětí? Tak ať se jí na světě líbí a buďte obě zdravé a šťastné.

baraf
2. čer 2013

@kaijko mooooc gratuluju! přeju hlavně zdraví 🙂

baraf
2. čer 2013

@kaijko jo a musím se smát tomu, jak jsme tu řešili svátek blízko narozenin🙂 malá si to vybrala pěkně i se dnem dětí najednou... 😀