Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
7. črc 2013

@mishi tak uvidis,treba bude mala nakonec venku jeste dnes🙂myslim na vas.

mishi
7. črc 2013

@elana
@baraf
@danda78

taky pridam nejaky prispevek k tem plinam. co jsem mela nacteno, dite k tomu musi dozrat, uvadi se 18-36mesicu. bety jsme zkouseli asi od 20.mesice, ale bezuspesne nekolik mesicu, doma 2 nocniky - bily MIO a ruzovy s kachnou. vystvezlovali ahlavne ukazovali na navstev, ze jejich detei taky chodi na nocnik a davali ji tak priklad. bohuzel odmitala si i na nocnik sednout. nekdy tam vydrzela na 10sec. pak se zvedla a za chvilicku curala kdekoliv po byte. zlomilo se to az po 24mes - tedy v lednu, kdy jsme ji asi 4dny fyzicky nasilim drzeli na nocniku, ona se vzpouzela, a povzbuzovali, at se vycura, ze bude sikovna a slibili odmenu. vedeli jsme, ze uz chce curat, ale do nocniku se ji nechtelo udelat. nakonec to klaplo a po par dnech si zvykla. nekdy od kvetna uz cura venku v nasi naruci - taky pomohlo, ze bebe vrstevnici sli prikladem a my ji to opakovali - podivej , maty/emi/violka/... cura na kyticky, na travu....tak jsme vybirali kyticky.....ted to dokaze drzet a hlasi vetsinou na posledni hcvili, nebo ji pred opustenim bytu automaticky davame na nocnik.....taky jsme zkouseli adapter na wc s minnie, nejdriv hrozny rev a odpor, tak me napadlo, ze adapter nasadim na nocnik a ona si zvykne.....po x tydnech to klaplo i na wc s adapterem, ale ted ho zase odmita....

a kakani? to bylo mnohem horsi.....dokud mela nutrrilon rano i vecer, nemela tuhou stolici, takze nemusela tlacit. kakala do plinky a jeste lhala, i kdyz jsem citila, ze to tam je.....pak jsme odebraly ranni nutrilon - 2r2mes. a nahradili ho slabym grankem z plnotucneho mleka. a stolice se zmenila, potrebovala i za 2-3dny a to pak rikala boli, bylo ji to neprijemne, kdyz musela tlacit -a ja mela tsrach, aby si nevytvorila pschyicky blok . do nocniku kakat ani za boha a sama si rikala, ze chce plinku a myvedeli, ze chce kakat. kakani bylo skoro na 90% vzdy po nutrilonu vecer, nez sla spat a mela zahrate brisko z vany. tak jsme ji nechali, hlavne jsme byli radi, ze se ta cetsnost vratila do normalu. no a pred 2 tydny (to s emi blizil temin porodu) , ji bylo 2,5roku , se mi podarilo ji nasilim drzet na nocniku, kdyz uz to mela "v zataccce" , tak jsem ji pomahala drzenim tlacit, s oblibenym plysakem a povzbuzovala jsem ji, ze dostane lentilku. pak se to jeste parkart povedlo s mou pomoci, ale musim davat pozor, jak se chova a plinu davame zasadne az v posteli, nez odchazim z pokojiku po pohadce. ale na kakani si jeste nikdy nerekla predem, ze chce udelat. par nehod s kakanim bylo i venku na hristi, stacili jsme to registrovat vcas, ztakze v kalhotkach jen trosicku a dokazala se vyprazdnit pri drzeni nad kytickami nebo u stromu opodal v soukromi.
s tim kakanim nam udelala obrosvkou radost - clovek by neveril, co dokaze udelat radost, ze? 😀 😀 😀

tak drzim palce a hodne trpelivosti s vasimi kluciky, my jsme taky dlouho cekali a dockali se, ono to jednou prijde, jen to nekomu trva dele nez jinym detem

kaijko
7. črc 2013

@mishi Jéé, Vy jste pořád 2v1? Nakukuju jen vždy jestli už jsi náhodou neporodila a koukám, že nic ☹ No, budu držet palečky ať máš nakonec fofr porod 😀
My se tak nějak sžíváme, pořád kojím a nechci vážit, maličká si řekne cca za 3h a pěkně nám roste. V týdnu jdeme k dr, tak nám řekne jak jsme přibrali 🙂 A taky jdeme na kyčle, tak snad budeme v pořádku. Loli je hodná, a jen občas má záchvaty breku.. 🙂
@sonka.77 tak super, že se budete moct už nastěhovat 🙂

elana
7. črc 2013

@mishi
@sonka.77
@baraf díky moc holky...nojo, je to venku, říkala jsem si, nač čekat. Ve středu jsme byli na NT, mimi vypadá hezky, krev byla taky v pořádku.

Míšo, povedlo se přirozeně, na 5. pokus...já myslím že jsem prostě s tím prvním měla nějaký blok 😒 , nějak jsem to už mnoho let tušila, že se první dítě podaří až po nějakým zásahu a druhý pak bude "hned". My neměli vlastně žádný opravdový problém, i když....třeba ten cyklus, co jsem otěhotněla, tak jsem byla na uzv a koukali na to dva doktoři (shodou okolností tam byla nějaká doktorka na učení, ale už žádná mladice, takže tipuju, že se jen zacvičovala v CARu, ale pár uzv už taky viděla) a tvrdili, že bude anovulační, že tam nic neroste...a Mayer (nevím, Ty už jsi ho v Iscaru asi taky nezažila, on pak přešel do Pronatalu) se vůbec na ty moje snahy o přirozené početí tvářil velice skepticky. Jsem moc ráda, že jsme mu vytřeli zrak.

teda, to je napínák ten Tvůj porod 😅 , jestli Vali nebude Miss Podolí tak já už nevím , co tam tak dlouho vyvádí 😅

dík za plínkový příspěvek, vidím, že Bety taky odolávala docela dlouho. Tak uvidíme, já to zatím fakt hodila k ledu, nejde, nejde 😝

sonka.77
7. črc 2013

@kaijko to je fajn, že je u váš vše v pořádku, že malá hezky prospívá.

@elana a pamatuješ Darkwitch? TI byli na umělku snad milionkrát a teď je v 9tt přirozeně. 🙂 Letošek je opravdu zázračný, plný nečekaných přirozených početí. 🙂 A jak to pak bylo s tím Mayerem, co teda říkal? To mě zajímá. 🙂

A ještě jeden dotaz, jak jste řešily kojící podprseknu? Kdy jste si jí pořídily? Říkám si, že před porodem nevím, jak velkou mám koupit, ale zase do porodnice už jí budu potřebovat. Co s tím? Navíc si teď potřebuju koupit podprsenku ještě na teď, protože ta moje nová, padákových rozměrů, koupená kolem 12tt mě šíleně škrtí přes obvod. Tak jsem uvažovala, zda už rovnou nekoupit kojící, ale to zas netuším velikost. Poraďte prosím.

aktaka
7. črc 2013

ahoj kočky
nepročítala jsem celou diskuzi, tak jen na co mi padl zrak 🙂

@elana MOOOOOOC gratuluju!! a super, že to klaplo přirozeně 🙂
ad pleny - Sára se jich zbavila až v 27m, dřív si odmítala na nočník sednout, řvala jak tur. neřešila jsem, nebudu týrat jí ani sebe. kadit byl se začátku problém, resp. poprvé ne, pak spatřila hovno a blok 😅 takže buď kadila do plíny, pokud jí nějakou náhodou zrovna měla, nebo prostě do kalhotek. sice si říkala, ale už to nestihla. trvalo to asi 2m než se to srovnalo.

@mishi tedy Valerie bude mít vlasy až na zem, že si je tak dlouho češe 🙂 držím pěsti a hlavně pevné nervy, všechno bude v pořádku a bude to rychlovka 😉

elana
7. črc 2013

@sonka.77 prosímtě, Mayer to ještě neví 😝 , já tam pořád nebyla. A stejně myslím, že to žádný drámo nebude, přijdu na recepci, řeknu, že už nepřijdu a proč (té recepční to bude fuk, nezná mě, neví jak a proč)...a tím to skončí.

kojící podprsenka...no, ono se říká, že si ji máš kupovat v 8. měsíci a to tak, že do košíčku vložíš pěst a cca. o tolik by měly prsa pak natéct. Ale já nevím...já jsem taková plochodrážnice, začínala jsem na 75A, "nalila se" na 75B a tím to zhaslo 😀 , takže nejsem správný rádce. Ale s tou pěstí mi to poradila švagrová, že jí to vyšlo a ona to má zas od kamarádky atd. atd. Kupovala Anitu, to prý jsou kvalitní podprsenky. Já, vzhledem ke svému kojení-nekojení jsem si vystačila s párkačkovou Canpol Babies. Ale kdybych normálně kojila a vypadalo to na dýl, tak samozřejmě zainvestuju.

@aktaka díky 😅 Koukám že Ty se taky řítíš mílovými kroky do porodnice 🙂 Hrozně to letí všechno.

sonka.77
7. črc 2013

@elana to je škoda 😀 ale chápu, že tam nenakráčíš a neuděláš scénu "tak koukejte, že to jde!" ale ráda bych viděla jeho reakci, zvlášť když bude z těch doktorů, co berou medicínu za svatou a nepřipouštějí žádné alternativní metody.

tu podprdu jsem už trošku rozhřešila, mě se to hýbe hrozně, ze 70D před těhu jsem měla 75E po otěhotnění a teď to vypadá na 80D. Takže nic drahého před porodem nekupuju, pokusím se vydržet s nějakou levnou sportovní a pak až uvidím, jak to bude s kojením a s prsama a hlavně s tím obvodem. Kupovat něco jen s odhadem před porodem by byla ruská ruleta. 🙂

aktaka
7. črc 2013

@elana já doufám, že tak úplně mílovými zase ne, nemusí se snažit předběhnout Sáru 😅 ale to druhé letí fakt hrozně, to je pravda

elana
7. črc 2013

@sonka.77 no právě. Jako já bych to taky ráda viděla, jak by se tvářil, ale přesně-dělat tam nějaký vlny nebudu. Vaječníky mám, dělohu taky, vejcovod taky, chlapa se spermiema taky...takže jsem prostě otěhotněla spontánně no, jako miliony jiných ženských, i když pro mě (a pro nás zasvěcené) to má prostě ještě takový vyšší rozměr, který běžně plodná populace asi nechápe. Jinak si na Tebe často vzpomenu, jak jsi psala, že 2013 je rok zázračných početí, je to fakt. Krom nás dvou a Dark i Consti-to je taky jedna zdejší idiopatka, trvalo jim to asi 5 let, 1 neúspěšné IVF a měsíc po něm byla v tom přirozeně-je asi o měsíc dál než já. A taky moje kamarádka, ta nemívá až takový problém s otěhotněním, ale pokaždé měla brzo MA, jednou i mimoděložní a po něm jim to trvalo rok, už ztrácela naději...ale taky je teď těhu, asi o 3 neděle méně než já.

s tou podprdou je to dobře vyřešený, udělala bych to taky taky. Do té porodnice Ti ta levná fakt poslouží (klidně koukni po té CB co jsem měla já, zas taková hrůza to není) a pak uvidíš, když se hezky rozkojíš, tak pořídíš fakt drahou a kvalitní, která to s Tebou ten rok střihne 🙂

baraf
8. črc 2013

@mishi tak na vás celý den myslím, snad už máš malou u sebe a porod vás moc nepotrápil....

jinak díky za příspěvek o plínách, budu hnusná, ale docela mě "potěšil" 😎

baraf
8. črc 2013

@elana ty plochodrážnice 😀

doktorům jsi parádně vytřela zrak, jen co je pravda. pak doktor by na tebe asi koukal, jako že si vymejšlíš 😎

baraf
8. črc 2013

@sonka.77
@elana ten zázračnej rok vám přeju....

@sonka.77 s podprdou jsi to vyřešila dobře... já si u Lukyho kupovala Anitu a pak ji teda nosila ještě po porodu, mě už se ty prsa prostě nezmenšily, ba naopak.(až mě to písmeno u košíčků děsí 😉 ) a u Trpaslíčka jsem neměla pak žádnou, protože jsem se poučila. Mlíko jsem odstříkávala a jen pár měsíců, takže byla zbytečná.

elana
8. črc 2013

@baraf moc se nesměj, jsem plochodrážnice, no 😀 A díky moc, že nám to přeješ, jsi hodná.

můžu se zeptat, jak Ty to teď máš-Trpaslíčkovi táhne na 3. rok, bude Ti končit rodičák? Vracíš se někam do práce? Já vlastně asi ani nevím, co děláš jako profesi 😒 ...po tolika letech, co se známe.

na Mishi taky myslím, snad už je parádnice na světě 😵

kaijko
8. črc 2013

@sonka.77 Přesně tohle jsem Ti chtěla navrhnout s tou podprdou 🙂 Já si do nemocnice koupila levnější, že je budu mít na doma. A pak kvalitnější..I když jsem kojila od začátku bez příkrmů, tak se mi, ale stejně prsa nalila (zvětšila) později. A při mé smůle asi den nebo dva po tom co jsem si koupila lepší podprsenky 😅 Cca 3týdny po porodu..

Holky stejně je zázrak, že se to několik let nevede, nepomůže ani IVF a pak to přijde přirozeně 🙂

baraf
8. črc 2013

@elana no to si piš, že vám to přeju, ze srdce😉

já mám rodičák na 4 roky-musela jsem, neměla jsem na vybranou. po rodičáku s Lukym jsem přišla o práci a bylo mi blbý nastoupit jinam, když jsem podstupovala KETy a IVF (jako jít tam na pár měsíců, a pak jim říct čau, já jdu na rizikový těhotenství a mateřskou) navíc jsem pro Lukyho neměla školku, takže mě ani na pracáku nechtěli,takže jsem vlastně něco přes rok nedělala nic. ale jinak jsem profesí účtařka, do Lukyho tří let jsem pracovala z domova a šéf, že mě pak vezme zpátky na půl úvazku a nakonec z toho vycouval a dostala jsem výpověď. Myslela jsem,že dám Trpaslíčka teď od prosince do školky a začnu si něco hledat, ale se školkou smůla, tak budu ještě doma. no a pak uvidíme-jak to bude za rok se školkou a potřebuju najít něco na půl úvazku, protože mm je v práci od rána do večera a někdo musí zařizovat "logistiku" dětí....

mishi
8. črc 2013

Holky mam to konecne za sebou! V podoli neni wifi,detaily az po prijezdu domu. Val se narodipa v pondeli v 19,02,ma 52cm,3420g,apgar 10-10-10,indukovany porod rychly-v 9hprvni tableta,ve 12h dalsi,pak s rozjely.kontrakce. Ve 13,15 rozbodnuti,ze se muzu premistit pomalu na sal.v 15h prijel stepan,do 18h jsem to ustala,v 18h mi pichli vodu a pote bylo hodinove opravdove peklo,kdy.jsem.si sahla na uplne dno,zadonila o cisare,analgezii,tu mi nestacili iz dat,ani nastrih.uz nokdy vice rodit! Tkze prvni porod.extra dloihy,ale.dalo s to s bolesti,druhy porod kratky,ale velmi velmi intenzivni na extremni bolest. jak mne se psChicky ulevilo po porodu,ze to mam zasebou a uz nic tak hrozneho nebude🙂 tak se zatim mejtepapa

baraf
9. črc 2013

@mishi velkaaaaa gratulace!prejem hlavne zdravi malicke princezne at se ji na svete libi.
Ty odpocivej,zaslouzis si to.

elana
9. črc 2013

@baraf áha, tak to jo...hm, to s Tebou šéf pěkně zametl. Jo, pro dobrotu na žebrotu 😒 Tak aspoň máš teda ještě nějaký čas na hledání, snad se něco za ten rok a půl ukáže.
@mishi super, gratulace, jste holky šikovný, Valinka s luxusním Apgar 😵 Tak se rychle zotav a ať jste brzo doma.

sonka.77
9. črc 2013

@elana @kaijko @baraf tak to je fakt zázračný rok 🙂 Svojí starou sportovní podprdu jsem našla a je mi! Tak jsem si jí hned včera vzala a ještě se kouknu do H&M a C&A na nějakou levnou kojící. Prošla jsem v našem krajském městě dva obchody se spodním prádlem a o kojících podprsenkách tam ví jen z doslechu... ☹ Nevím kde si po porodu tu kvalitní koupím. ☹

@mishi Gratuluji!!! No ono se říká, že vyvolávaný porod je bolestivější, hlavně že máte vše zdárně za sebou. 🙂 Tak ať Vali pěkně roste a je moc zdravá. A tak mě napadá, že teď jsem na řadě já... 😅

elana
9. črc 2013

@sonka.77 tenhle sortiment mívají v prodejnách s dětskými věcmi-oblečením atd. I v malých Strakonicích takový obchod je (teda dlouho byl, teď jsem koukala, že je z něj pekárna nebo co 😅 ), ale dokonce i ta Anita se tam dala pořídit.

sonka.77
9. črc 2013

@elana aha, tak to by mě nenapadlo, díky 🙂

kaijko
23. črc 2013

@mishi Jste holky v poradku?

mishi
23. črc 2013

@kaijko ahoj, dekuju, ze se zajimas🙂) nemam volny cas a ten co mam, vyuzivam k relaxu a na spani. pustily nas v patek, nevzala jsem si nadstandrad po porodu, mely jen 2700 a pak za 1000, ale mela jsem super holku na pokoji a ty dalsi, co se tam stridaly, byly taky fajn. valerie je uzasna, hodna, breci jen kdyz ma hlad nebo uz ji nebavi lezet v postylce nebo kolebce. s 2 detma to je ale fakt mazec, muzu potvrdit, ze 1 dite, zadne dite🙂
od soboty rano to je jeste silenejsi, nebot bety bolelo v krku, mela horecky a jela na bulovku, tam cekali se stepou 2,5 hod a potvrdili ji pokrocilou anginu, prvni v zivote.takze antibiotika na 10dni a kazde 3 hodiny ji stridame ibalgin sirup a paralen sirup, protoze ma stale teplotu. v noci miva i 39,5 pres den to je lepsi. musime holky drzet oddelene, aby se nenakazily. snad to klapne. takze valerii ted zanedbavam a musi byt beze me, snazim se venovat bety. k tomu ma anginu od nedele i stepan, taky antibiotika, vcera byl pracovne v budejkach, dnes a zitra pracuje z domova, ale marodit rozhodne nemuze.
venku sileny vedra, bety musi byt doma zalezla, zadne koupani. vali stejne pri tech vedrech je lepe doma. letosni leto muzsime holt nejak pretrpet (ja sestinedeli, vali je malinka a bety se snad bude koupat se stepou na nejakych vyletech, az se uzdravi).
musim koncit, vali se probouzi....

mishi
23. črc 2013
leni_tom
23. črc 2013

Ahoj holky, až dostanu MS, tak začínám stimulovat a na OPU a ET jdeme do ISCARE. Na stránkách jsem četla, že příjem na OPU a spermiogram je v 7 ráno. Je to skutečně tak? Nebo si zvou na různé hodiny? Díky

elana
23. črc 2013

@leni_tom ne, to je správně. Udělají krátký příjem, základní vyšetření (tlak atd.), zavedou Tě do pokoje a tam čekáš, až na Tebe přijde řada.

leni_tom
23. črc 2013

@elana OK, děkuju za informaci 😉

sonka.77
24. črc 2013

@mishi teda mishi, vy si užíváte ☹ Tak ať se marodi brzy uzdraví, ať máte trošku klid. Je to tedy pech v těhle vedrech chytit angínu.

@leni_tom držím palce, ano musí se tam na sedmou.

sonka.77
24. črc 2013

@baraf
@elana
@aktaka
@mishi
@kaijko Holky hlásím, že máme termín svatby. 7.9. 2013 🙂 Po dlouhém přemýšlení, zda to stihnout ještě do porodu nebo počkat na příští rok, do toho jdeme ještě teď. Tak držte palce ať to klapne, ať vše seženeme, ať je mi dobře. Bude to pět týdnů před porodem. 🙂