Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
10. črc 2009

Eli, jo zítra se radši zeptám, to jsem se právě chtěla zeptat, jestli se před ET dělá UTZ. Bolí mě teda jakoby spíš pravá půlka břicha a je to vždy lepší když chodím. Tak uvidím do zítra.
Díky, už musím letět, dám vědět. Pa pa

aktaka
10. črc 2009

ahoj El, já tu ještě straším
jak je?

Soni, držím pěst na zítra a ozvi se, kdy pojedeš
papa

elana
10. črc 2009

Akty, dobrý🙂 Jsem ráda, že je pátek. Byl prima ten kratší týden.

aktaka
10. črc 2009

tj tedy, mohl by tak být každý týden 🙂
co máte v plánu na víkend?

elana
10. črc 2009

Asi nic zásadního🙂, budem se povětšinou válet.

Co Vy?

aktaka
10. črc 2009

my jsme měli jet na moravu k manželovým rodičům, ale kvůli zítřejšímu utz z toho sešlo, takže taky nic. asi si vyjedeme na kole a možná vyrazíme do kina, už jsme nebyly věky

aktaka
10. črc 2009

tak já to balím, hezký víkend

elana
10. črc 2009

Ahooj, užij si to🙂 a zítra dobré zprávy!

katrin32
10. črc 2009

Ahoj holky, chodíte ještě k někomu, kromě Hulverta a té rusky?

aktaka
11. črc 2009

čau kočky
tak další iui mě čeká v pondělí, ale už mě to nějak přestává bavit, začínám být ráda, že máme zažádáno o ivf 🙄

Soni, tak jak? škoda, že jsme se tam tak minuly
je všechno v pohodě? kolik máš embroušků? a nějaký mrazáček? co to břicho jak tě bolelo, je to v pořádku? konec výslechu 🙂

Kat, já jsem byla ještě 2x u Turkové. poprvé děs, utz mě bolel. jinak nebyla ale nijak nepříjemná, to zase ne. dnes jsem u ní byla znovu, v sobotu si vybírat nemůžu, a úplně v pohodě, byla příjemná, vysmátá a ani utz mě nebolel

elana
11. črc 2009

Akty,uvidíš, třeba se to zrovna do třetice opravdu povede a budeš ta šťastná, co utekla IVF z lopaty 😝 I když já vím, naděje není velká..ale co. A jestli na IVF dojde, však přestály jiný, přestojíš taky 😉

Soni byla dnes na ET, psala mi ráno sms, tak asi odpočívá.

Kat, já byla taky u Turkové, jednou na kontrole během stimulace. Byla taková studená (když ve mě rejdila sondou a já maličko zasykla-běžně to nedělám, ale fakt to bolelo, odvětila na půl pusy: "já vím, že to neni příjemný, ale zas tak přestimulovaná nejste") a po OPU se za mnou stavil primář Mrázek, působil docela příjemně. Já zas jediný, koho jsem nepotkala, byl Hulvert.

katrin32
11. črc 2009

elana: ahoj, jak probíhá to IUI? mě teprve čeká, dík za info

elana
11. črc 2009

IUI probíhá tak, že se sleduje velikost folikulu v běžném cyklu (nebo pokud nestabilně či vůbec ovuluješ, tak po takové menší injekční stimulaci), když má okolo 20mm, píchneš si večer Pregnyl, ten navodí dozrání vajíčka a ovulaci za 36h a v tu dobu jdeš na zákrok. Partner přijde ráno, odevzdá sperma, oni ho cca. během dvou hodin upraví, pak dorazíš Ty, skočíš na kozu a doktor tenkým katetrem zavede to sperma přímo do dělohy.

V naprosté většině je to rychle a bez bolesti, někdy trošku bolí když se katetr cpe skrz čípek a nejde to, musí si ho přidržet a to příjemný neni.

Já třeba mám z toho příšernou zkušenost (jak mi vstříkl to médium do dělohy, začaly mi hrozný křeče-jak na MS, průjem...fuj, trvalo to hodinu), ale na to nehleď😀 opravdu ve většině případů max. nepříjemný pocit je cesta toho katetru dovnitř a často ani to ne🙂

No a pak už si vajíčko a spermie musí pomoct sami🙂 Úspěšnost se udává 10-15%, ale i z toho je plno dětí, jinak by se IUI dávno nedělalo 😉 Tak hodně štěstí.

Ode dne IUI taky užíváš progesteron: Crinone, Duphaston, Utrogestan, co Ti napíšou.

sonka.77
11. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem tu, Eli má pravdu, my přijeli dom a oba jsme zalehli a usnuli, teď jsem udělala oběd a jdu s vámi pokecat. 🙂

elana
11. črc 2009

Ahoj Soni, to se zas míjíme, já tu jssem už jen chviličku..ale hořím zvědavostí🙂

Jak to probíhalo, kolik jich máš, kdo to dělal, máte sněhulky a hlavně-jak se cítíš a jaký z toho všeho máš pocit? 😉

sonka.77
11. črc 2009

Akti, mě to taky mrzí, přítel na mě čekal dvě hodiny v autě a už prý rychle rychle, jedeme, já nakoukla do prvního patra a přítel tam předtím chvíli seděl, třeba jsi ho viděla, tmavé krátké vlasy, černé tričko a džíny. No bylo to fakt o fous, kdybych tam byla sama, tak bych počkala.

Mám u sebe dva embroušky, ty další tři nechají do zítra a pak se rozhodnou, jestli jsou vhodé k zamražení. To břicho mě od rána vůbec nebolí, myslím, že to snad i bylo tím Utrogestanem, ráno a večer ho zavádám, ale v poledne jsem ho včera i předevčírem vzala ústně. Dneska jenom zavádím a jsem úplně v pohodě. To jsem fakt ráda, já měla včera fakt strach, aby to nebylo všechno špatně.

aktaka
11. črc 2009

jsem tu zase na skok, frčíme do kina

no Soni, tak šup šup povídej přeháněj

Kat, já jsem měla obě iui úplně v pohodě. při prvním mě lehce zabolelo břicho při zavádění katetru, ale jak ho vyndal, tak byl klid. u druhého už jsem necítila vůbec nic. tak se neboj, El trable jsou spíš výjimka, naštěstí 🙂

aktaka
11. črc 2009

Soni, tak to jsem ho neviděla. jela jsem s nějakým pánem, co jel do druhého, tak jsem si myslela, jeslti to není přítel, ale měl dlouhé vlasy, tak asi ne 🙂

tak to je super, že i ty ostatní zatím bojují. musíš na ně usilovně myslet. i když kdo ví, třeba už je vůbec nebudeš potřebovat 😉

sonka.77
11. črc 2009

Jo dělala to Turková, byla moc milá, já se cítím moc dobře, měla jsem takový vnitřní pocit, že ET by mělo být dneska, že v pondělí to není OK, tak jsem byla ráda, když mi řekli ať přidedeme dnes. Cestou do Prahy mi dokonce dvakrát vyhrkly slzy do očí, jako že si jedeme pro mimísky, teďka jsem v pohodě a spokojená. Nejhorší na všem bylo to jak nesmíte na záchod, myslela jsem že puknu. 😀

elana
11. črc 2009

Soni, a kdo Ti dělal ET? Kolik Vás tam bylo?

Máš Utroš? To je dobře, ten Crinone je naprd..jako moc fajn, že stačí 1xdenně, ale ty hnusný olezlý cucky, co ze sebe člověk (ve vlastním zájmu, na letáčku nic o tom není) tahá, jsou fakt k poblinkání 😠 Já Utroš vždy polykala, mně nic nedělá. Nerada do sebe něco cpu a navíc je to protivný, když to teče ven, je takovej lepivej.

aktaka
11. črc 2009

jejda, to já se budu bát, že se jim tam počůrám. vždycky před vyšetřením musím letět na záchod, protože i když mám jen trochu plný močák, jak hupsnu na kozu, mám pocit, že to neudržím 😒 😀

sonka.77
11. črc 2009

Bylo nás tam docela dost, na pokoji tři, ale na ET bylo holek víc, docela se to zpozdilo, proto jsem taky už nemohla vydržet s tím čůráním, jak dali ET na ráno, tak to i s OPU nestíhali. Ale pohoda, na pokoji jsme povídali, tak to uteklo.

elana
11. črc 2009

No vida, tak to už je druhá pozitivnější zpráva na Turkovou🙂 ale jó, ona se fakt dá. Mě třeba ten uzv od ní nebolel jako takovej, teda bolel, ale až "vevnitř" jak rejdila sondou. Spíš že je taková chladná a taky když Ti dva dny před předpokládanou OPU (to mi řekla Anča na předchozí kontrole) řekne, že "no moc to teda nepoporostlo" a mračí se jak čert, tak to zrovna náladu nepřidá🙂

elana
11. črc 2009

Jo a s tím pitím, ono se to nemusí tak hrotit, nám embryoložka povolila vyčurat se (ideálně pokusit se ne úplně, ale tak do 3/4-náročný, ale jde to😀) tak půl hodiny před ET.

A někde jsem slyšela, že bohatě stačí vypít na ex 3dl 45min před transferem. Když se předtím pije celý ráno, tak jsou ledviny nastartovaný a udělají přesně tolik moče, aby byl měchýř poloplný, jak to má být. On když je až moc plný, tak zas je blbě vidět děloha...

sonka.77
11. črc 2009

No jedna z těch holek, co se mnou byly na pokoji, říkala, že k Turkový chodí ráda, že se s ní dobře pokecá a že je fajn. 🙂

Akti, já musela asi třikrát učůrnout, jinak bych to nevydržela a to jsem si do dneska myslela, že učůrnout nejde, že buď všechno nebo nic. Ale jde to. 😀

Eli, no asi záleží jakou má náladu a není moc diplomatka.

sonka.77
11. črc 2009

No u mě to s tím pitím bylo tak, že ráno jsme vystartovali z domu, a ani nesnídali ani nepili, abysme to stihli. Tak jsem cestou pila a nějak jsem furt pila, až to bylo moc. Ale hlavně sestra nám řekla, že to bude za chvíli a bylo to asi až za hodinu, takže se to nedalo naplánovat.

elana
11. črc 2009

Soni, přesně, učůrnout, to je to slovo😀 a jde to, viď🙂 mě to taky naučila až nouze před ET 😝

S Turkovou přesně, není diplomatka, že mi odsekla, že zas tak přestimulovaná nejsem, to beru...ale mrzelo mě, že tak ošklivě reagovala na ty folikuly. Podstupovala jsem to poprvé a když jsem to slyšela, tak jako laik co si můžu říct jinýho, než "no paráda, takže to zastavíme nebo jak"...takže bych byla uvítala nějakou doložku ve smyslu že ale nevadí, připíchnem a bude.

elana
11. črc 2009

No, to je fakt, že oni to tam mají v tomhle trošku rozhozený (myslím časově🙂): my tam byly pouhý dvě a přesto se to zdrželo taky skoro o hodinu a nikdo to neřekl, takže jsme pořád hypnotizovaly hodiny a dveře.

sonka.77
11. črc 2009

Jo Eli, to je fakt, všechno se dá říct hezky, kor když se nic neděje, prostě hlavně to vysvětlit, ne říct jen "ono to neroste". 🙂

Mám dvě osmibuněčná embryjka, což je normál pro třetí den.

Akti na co jdete do kina?

elana
11. črc 2009

To máš krásný prcky🙂 Teď to uteče, brzo budeš mít dvojnásobný osmiměsíční bříško a potom osmiměsíční a osmiletý dvojčata😀😀