Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

ringle
27. črc 2009

My teď máme mrazáčku 9, tak se nějaký ten pokus konat bude 🙂 Ale poprvé to taky tak bylo a nic....ale jak píšeš musíme všechny věřit v další pokus, že bude úspěšný 🙂 A to doufám, že bude....

Jinak lázně jsou super, už jsem tam byla 😎 a chci zkusit navrhnout MUDr. jeslti by mě zase neposlal a nezkusili bychom další pokus poté....Mě se to loni nepovedlo, protože jsem naknec skončila v nemocnici na operaci....ale byla ta se mnou jedna holčina a ta hned po lázních otěhotněla a za 6 týdnů bude rodit 😅
Takže lázním začínám hodně věřit ....

😎 já bydlím zase SZ od Prahy, m,á,e to do Prahy 45 km a v Praze i pracuju 🙂

ten čas tolika letí, že si myslím, že další pokus vidím taky na listopad.....už se těším, ikdyž to čekání jeslti to vyšlo or ne je hodně veliký stres....

elana
27. črc 2009

Ahoj, hezký večer, vidím, že máme novou spolubojovnici, Ringle vítej 😉

Já jsem od Prahy jižně😀

V květnu jsem měla 1.IVF, bylo to mimoděložní, mrazáčky máme 2, KET bude někdy po těch lázních (takže cca. listopad, prosinec...jak to vyjde). Potom na jaře případně 2.IVF, ale kéž by nebylo nutné.

Soni, tak definitivně konec...no dobrá. Už žádný ohlížení se dozadu, teď budem koukat směr podzim 😉 však je to za chviličku.

sonka.77
27. črc 2009

Ringle, to je super úroda mražáčků, snad je taky budeme příště mít.
Jakou máš diagnózu? Já mám neprůchodné vejcovody, tak nevím, jestli mám na lázně nárok, ale zkusím se zeptat dr.

Tak v listopadu, to fakt půjdem všechny spolu. Třeba se v Iscare potkáme na pokoji. Ringle, kdy jsi byla na OPU a ET?

Ahoj Eli, jo je to definitivní, ono to bylo definitivní už před týdnem, ale srdíčko odmítalo věřit. Koukám už jenom dopředu. 🙂

sonka.77
27. črc 2009

Eli, nějak jsem nepostřehla, že máš myom. Určitě bude skvělý zajít k tomu Márovi! 🙂 Ale fakt vím o holkách, co byly těhule i s myomem.

elana
27. črc 2009

Ringle, a kolik je Ti roků? Mně je 30.

Soníku na ty lázně se určitě zeptej, podle mě nárok máš. Zvlášť když se neví, proč je máš neprůchodné, můžou být jen "slepené" a cvičením, proplachy, teplem...se to uvolní. Kdo jiný už by lázně měl mít, než primární sterility, u kterých se může stát zázrak? 😉

Mně dneska obvoďák poslal domů papíry, takže je podepíšu, odnesu na pojišťovnu a budu čekat na telefonát.

sonka.77
27. črc 2009

Siki jde pozítří na UTZ, já se těším, doufám a věřím, že přinese jen samé pozitivní zprávy a povzbudí nás do dalšího pokusu. 🙂

elana
27. črc 2009

Nojo, už pozítří🙂 toto uteklo. Určitě bude mít dobré zprávy, teď jen jestli dvojité, nebo jednojité 😝

sonka.77
27. črc 2009

Mě je 32. Jo to je vlastně jasný z mýho nicku. 😀

Eli, tak myslíš, že jo? K dr. jsem objednaná na 10.8., tak se hnedka zeptám, ale po pravdě, pokud bych měla být z práce měsíc, tak bych musela s celou pravdou ven a to se mi moc nechce. No ale kdyby to mělo pomoct, tak práce musí stranou.
Ringle, jak dlouho jsi byla v lázních?

Eli a termín si dohodnete až po tom schválení? A víš už na jak dlouho to bude?

ringle
27. črc 2009

Jo jo úrodu to máme, jen aby to bylo k čemu 😎

Jinak moje diagnóza je bez jednoho vejcovodu po mimoděložním těhotenství, endometrioza a 4x potrat a nikdo neví proč 😎 to jsem prostě já....

Solni: Jinak na OPU jsem byla 4.7. a na transféru 9.7., no a kdy bude další to přesně nevím, ale už se těším 😀

El: je mi 29 a půl 😠 a už od 24 se s manžou snažíme a pořád nic a když jo, tak to špatně skončí 😒

Lázně to je rychlost, já jsem odnesla papíry na pojišťovnu a do 14 dnů jsem odjížděla do lázní 🙂 ale bylo to super.....Jen až Ti - Vám přijdou ty papíry, tak si tam zavoláš sama a domluvíš se na termínu.....jak ty budeš chtít a jak oni budou mít volná místa

elana
27. črc 2009

Soni, jasný to není, třebas mohla vážit 77kg😀😀

Já myslím že jo a hlavně za zeptání nedáš nic. Hele, já taky pořád práce, práce...celé IVF jsem tam chodila, nikdo nic nepoznal, celé těhu jsem byla ochotná tam chodit...a pak prásk ho, ze dne na den jsem skoro na měsíc vypadla a co-dneska už všichni ví, že chci být těhotná (že neví o způsobu početí je vlastně fuk), takže tajemství je pryč a každý už bude jen čekat, kdy do toho vlítnu znova (a kéž by brzo 😖 😝 ).

Jo, myslím že je to tak,že oni až to schválí, tak se s pojištěncem spojí a nabídnou termín a domluví se. Jezdí se na 4 týdny, 1, kdy je MS, tak jsou procedury omezený (nejsou tamponády atd.), ale pitný režim atd. je zachován. Aspoň tak jsem se to dočetla.

sonka.77
27. črc 2009

To je fakt, stačilo by jediný embryjko, pokud by se uchytilo a krásně rostlo. 🙂

Já ještě nikdy nebyla těhu, nikdy sem neviděla //. Neprůchodné vejcovody mi zjistili letos v dubnu, snažíme se přes dva roky.

Tak to jsme se nepotkaly, já měla OPU 8.7. a ET 11.7.

Na jak dlouho jsou ty lázně? To je teda rychlost!

elana
27. črc 2009

Á Ringle, tak jsi mi to upřesnila, díky. No, pro mě připadá v úvahu ten říjen, tak snad když je to takhle předčasně, tak budou mít volno.

No, to máš za sebou teda dost. A snažíte se už taky hezky dlouho...to my jsme břídilové, dva roky teď čerstvě. Ale i tak je to dlouhý.

sonka.77
27. črc 2009

No tak to teda prr! Já a 77 kg?! No snad těsně před porodem. 😀 To bych brala. 🙂

Jo já vím, že práce musí být až na druhém místě a do loni bych to neřešila, ale od ledna jsem vedoucí a je to trochu obtížnější. Kdybych věděla, že letos otěhulím, tak vše hodím za hlavu, ale chodit po firmě třeba ještě pár let s pohledy ostatních - to je ta, co nemůže mít děti, to je prostě hrozná představa.

Tak fakt měsíc. No to je darda. 🙂

elana
27. črc 2009

Nojo, to je jasný, že se do toho člověku takhle nechce...kor když třičtvrtiny kolegyň otěhotněly do půl roka a zastávají názor, že na to moc myslíš a že je to v psychice, co?😀😀 znám to, znám...ale s tím člověk nic nenadělá. Nakonec jsou horší a politováníhodnější nemoci, než je neplodnost...páč my ji zdoláme 😝

No, je to darda. Nevím co si počnu🙂 ale ten pracovní týden vždycky uteče jak voda a na víkend se mi tam vystřídají naši s manželem. A vlastně víkendy jsou to jen 3.

ringle
27. črc 2009

Dočetla si se správně 😉 Lázně jsou na 4 týdny a záleží na tom , který jejich obvodní lékař tě dostane do rukou....a ten ti pak rozepíše procedury....každý do dělá jinak....no a když ti přijdou měsíčky, dojdeš za sestřičkama, nahlásíš jim to, ty to nechají na týden předělat a chodíš třeba jen šlapat bazénky, popíjet, no moc toho ten týden není, ale ono se s tím tak počítá 🙂

Ale je to tam krásný, hezký prostředí, spouta cukráren 🙂 a každý den jsme chodili hladit Františka 🙂
Prostě super odpočinek 😉

Soni: já minulý rok v září změnila práci a v listopadu jsem odjela do lázní...no a teď jsem tady byla doma....a v práci s tím počítají, ikdyž neradi, ale mám super kolektiv a tak se dokážeme podržet 😉

elana
27. črc 2009

Tyjo, já se tam snad začnu těšit 😉

Ale jo, myslím, že to bude prima, já se moc snadno neseznamuju, tak z toho mám trochu obavy, abych tam nebloumala sama, ale nakonec já se zabavím😀...a jinak celkově myslím, že po těch dvou letech, po IVF, po mimoni a operaci...to bude přesně to, co potřebuju.

sonka.77
27. črc 2009

Eli, dneska jsem volala psycholožce, sestra mi řekla, ať zavolám 3.8. ráno, že bude objednávat září a říjen. Je tady u nás dost proslulá, tak k ní chtějí všichni a všichni mají volat toho 3. Takže to bude, kdo se dovolá dřív. Pokud se k ní nedostanu, tak mám ještě v záloze jednu známou, taky super psycholožku, ale nevím, jestli bych se u ní mohla úplně otevřít. Taky v Iscare nabízejí psychologickou pomoc, že? Chtěla bych to zkusit, třeba to pomůže.

Jo jsou horší věci, to je jasný.

A nezapomeň na mě, já tě taky přijedu navštívit. 🙂

sonka.77
27. črc 2009

Jo, Eli těš se, myslím, že to tam bude fakt prima. 🙂

sonka.77
27. črc 2009

Já myslím, že mě by měsíc dovolené taky moc prospěl. 🙂

elana
27. črc 2009

Soni, to ani nevím, že Iscare nabízí psychologickou pomoc. Já o tom teď hodně přemýšlím (ale ne o psycholožce), našla jsem tady na koníkovi kamarádku, která se zabývá kartama a dost teď o tom debatujem (kdy je doba na dítě, proč to třeba nedopadlo a tak)...tak to mám místo toho (navíc ona je dlouhodobá-opravdu, kam se na ni hrabe i Ringle🙂 snažilka, tak si rozumíme). Takže pokud věříš, že Ti to pomůže, tak musím říct, že to určitě stojí za zkoušku, minimálně se člověk na celou problematiku začne dívat z jiných než zaběhaných úhlů pohledu.

Jo a Ty🙂 vlastně. Ale já tak maliličko doufám, že by nám to třeba mohlo vyjít tak, že bys nepřijela na návštěvu, ale že bys byla spolupacoška🙂

ringle
27. črc 2009

El: určitě se těš, je to super...jdou tam i super výlety, k jezeru Amerika, pak do lesa zacinkat si na zvon-kolikrát ti zacinká tak podle toho se ti narodí holčička or kluk....no jsou tam prostě samý vychytávky 😀
A myslím, že po těch útrapách co si ženská prožije si to určit zasloužíme 😠
Jinak seznamování je pro mě taky docela náročný, ale jde to ......když si z někým na pokoji, tak se musíš seznámit, no a pak když jste dvě tak to jde samo 😀

Abych pravdu řekla, tak jsem ani neslyšela o psychlogické pomoci....ale myslím, že je to dobrý nápad...

sonka.77
27. črc 2009

Eli, já se ke kartám už stavím negativně, byla jsem u kartářky před cca devíti lety, jako že to bude sranda, ale ono se 95% toho co řekla splnilo (včetně problémů s otěhotněním) a mě to úplně vyděsilo. Už nikdy bych ke kartářce nešla, myslím, že není dobré nahlížet do budoucnosti, i kdy je to lákavé. Takže bych tě chtěla ze své zkušenosti spíš varovat, ale samozřejmě je to na tobě. Ale jinak je rčitě fajn, se na vše podívat úplně z jiného úhlu.

No já a pacoška? Třeba to tak nakonec dopadne. Co já vím. Ale pokud pojedeš první týden v říjnu, tak to fakt nemůžu. Líbil by se mi spíš nástup v druhé poloviněi října. 🙂

elana
27. črc 2009

Ringle díky moc, už se těším🙂 opravdu. Jak říkáš, určitě si to zasloužíme a rozhodně to neuškodí.

Ve středu zanesu na pojišťovnu papíry a uvidíme 😝

Kočky, dneska to pomalu zabalím, včera jsme to nějak přepískli a ráno jsem byla jak zombík 😎 tak dneska jdu něco nahnat.

Mějte se krásně a zítra ahoj.

PS: Soni, dnes vysazuješ Utrouš?

sonka.77
27. črc 2009

Jo, dneska ráno jsem měla poslední kuličku.

Kdyby to nevyšlo, tak tě navštívím a ty pak mě. 🙂

Dobrou noc, já se jdu taky natáhnout, tělo to potřebuje. 🙂

elana
27. črc 2009

Soni, tahle holčina mi vyloženě nevykládá úplně striktně budoucnost, spíš takový ty možnosti, cesty...mám tam teď, že se musím naučit na svou touhu po dítěti koukat jinak, ne jako na životní cíl...a potom se uvolním a půjde to (i když asi ne přirozeně stejně) a tak. Já jinak taky mám z těhle věcí dost instinktivní obavu (už proto, že jsem poměrně citlivá a úzkostná-uvnitř, ne navenek, neboj, nejsem magor co chodí v černém rouchu😀😀), takže si s tím nezahrávám. Spíš to beru filozoficky, než fatalisticky 😝

Já opravdu vůbec nevím, kdy pojedu. Prostě to tak nějak pojmu celé tak, že se děje jak se to dít má, pže od toho, kdy se vrátím, se bude odvíjet termín KETu. Takže to tak nějak nechám volně plynout. A i kdybysme se měly spolu mihnout třeba o týden, dva, tak to bude prima, ne?

sonka.77
27. črc 2009

Tak to je dobře, že je to v takové spíš filozofické rovině. To je naprosto v pořádku. To si právě myslím, že by měla zvládnout i ta psycholožka.

Tak uvidíme, třeba se tam aspoň na pár dnů potkáme jako pacošky. 😀

Tak dobrou a krásné sny. 🙂

ringle
27. črc 2009

dobrou noc oběma 🙂

siki26
28. črc 2009

Dobré ráno holky,

Ringle, vítej 😉
Teda do čtvrt na jedenáct - vy jste teda ukecaný 🙂 To já už měla dávno půlnoc...

Soni, moc mě to mrzí, ale je správný, že se neohlížíš za sebe. Jen a jen dopředu 😉

JJ, zítra mě čeká utz a už teď jsem z toho pěkně nervózní. Včera mi bylo tak špatně od žaludku, že jsem šla už před třetí hodinou domů z práce a polevilo to až v osm večer 😝 Fakt děs...Ale naštěstí žádný zvracení.

Taky bych si lázně nechala líbit 😵 Bylo by fajn si odpočinout a nechat se všemožně obskakovat.Já bych tam teda jela jen tak rekreačně, ale co bych za to dala... 😀

elana
28. črc 2009

Ahojky, no co je to s Váma🙂 Kdepak jsou všechny? 😕

Siki, jojojo, Ty na lázně zapomeň na dobrých 20 let. A potom tam pojedeš už leda jako žlučníkářka nebo na nervy😀😀

Neboj se, to je jasný, že jsi nervozní, aby ne, vždyť poprvé uvidíš díťata 😉 dřív se na to čekalo až k porodu a teď je to o tolik dřív. Bude to krásný, neboj 😵

sonka.77
28. črc 2009

Ahoj Eli, já tu jsem, koukám, že nakukuju v pravý čas. 🙂