Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

salenas
23. srp 2016

@lussinka88 nn,nechodím, já občas juknu někam jinam a zrovna jsem svoje výsledky měla po ruce, tak jsem se objevila i tady :D .. a tobě ten agolutin pomohl ? jak dlouho jsi ho píchala ?

salenas
23. srp 2016

@lussinka88 mě dělali odběr krve při menstruaci, pak už ne ... nebrali mi krev ani při stimulaci

salenas
23. srp 2016

@lussinka88 myslíš pregnyl nebo ovitrele ? píchala sem si ted třikrát po pěti dnech ovitrele, i když jsem ovulaci neměla

lussinka88
23. srp 2016

@salenas ja myslela ze si pichas agolutin ne ovitrelle! Jinak pregnyl je stejnej jak ovitrele jen pregnyl se musi namichat...

lussinka88
23. srp 2016

@salenas já nepíchala agolutin, ale měla jsem utrogestan (to je to samy, akorat v tabletach - ty urcite znáš 🙂). Nevím proč si pícháš ovitrele.... schválně se na to zeptej. 🙂 Jakej máš problém? Jinak se známe z diskuze IVF leden 2016 🙂) já jdu na IVF až v září 🙂 nemám s tím žádný zkušenosti zatím... tak jsem zvědavá....

Hlavní je věřit CARu!!!, oni Ti ty vyšetření na 99% dělali, jen Ti nedali výsledky (mě je taky nedali, ale viděla jsem je, protože jsem si o ně řekla 🙂).

ještě k těm odběrům během stimulace... U nás je taky nedělaj, viděj to na UTZ.. navíc pokud si tam chodila předtím a kontrolovali ti ovu tak ví kolik ti dorůstaj folíky... Možná mě naprášíš nebo ukamenuješ, ale holky v tý diskuzi jsou vyloženě posedlý Heliosem... můj táta dělá gynekologa, s hodně CARama spolupracuje a osobně je tam zná. A říká, že každej CAR má něco a dělá něco jinak... ALe pořád chtěj na lidech vydělávat, takže vymýšlí další zbytečnosti aby za ně lidi platili (protože to pomohlo třeba dvoum lidem z xxx a lidi to zaplatí, protože co by pro to neudělali). A lidi hodnotí CARy podle toho jestli se jim to napoprvé, podruhé povede/ nepovede.... Nenech se zvyklat tím, co dělaj a maj ostatní. V CARu nejlíp ví, co je pro tebe nejlepší. A navíc je otázka jestli Helios je "nejlepší", protože kdyby byl jak většina prezentuje, tak už v té skupince skoro nikdo není. Navíc mi přijde nesmyslné, že za to dáváte takový nehorázný sumy (já platím necelých 17tis se vším všudy včetně léků). A co jsem slyšela od mojí doktorky, tak stejně nejdůležitější je náhoda, zručný operatér a kvalitní laboratorní zpracování a uchovávání.... Ale je to jen můj názor.... Každopádně přeju hodně štěstí!

europa00
23. srp 2016

@lussinka88 no já práve četla že se muže brat mezi 6 až 8 dnem po ovulaci..já dnes šla jako samoplatce 9den..tak snad tM JEŠTE NBUDE VELIKY ZKRESLENY POKLES...no bere se to adi proto aby zjistili jak ses hormonalne pripravena na zahnizdeni vajička..protože to určuje vysku te sliznice atd...zitra budu mit vysledky tak uvidime co vyjde

salenas
23. srp 2016

@lussinka88 já píchám agolutin a píchala jsem i třikrát ovitrele. to vyšetření mi nedělali, brali mi pouze krev v září při měsíčkách a pak v lednu na pohlavní choroby, no vlastně, jedině že by spláchly nějaké vyšetření v té krvi na pohl. choroby.
ovitrele píchám pro podporu zahnízdění, první byla na zvýšení lh hormonu, agolutin právě kvůli nezdaru, dává se jako prevence po potratech .. atd . já za svoje první ivf dala 27 000, 3100 léky, icsi, prodloužená kultivace, asistovaný hatching, vitrifikace, dvě slámky s embyi na zamražení a platba úschovy na dva roky a šup, jsme na 27 000. co ty v tom všechno máš ?

lussinka88
23. srp 2016

@salenas Já v tom mám léky (asi 10kč doplatek), ICSI, prodloužená kultivace, mražení a uskladnění. Mě na asistovaný hatching říkala, že se to dává pacientkám, který těhu ještě nebyly. Já už těhotná 3x byla, tak je to prý zbytečný.Nakonec to teda bylo zamlkly...

Tak se na ten HP zeptej v CARu.

salenas
23. srp 2016

@lussinka88 HP je co ? a jaké léky máš ? si to všechno písnu na papír a pak je budu chtít taky :D , gonal je strašně drahej a teď má i ten výpadek, že ?

monrougemerise
29. srp 2016

Ahoj holky, měly jste někdo Crinone gel na zavádění po IUI? A jestli jo, měly jste takovou divnou chuť v puse? Úplně něco divnýho. Dnes první den ráno, co to cítím. Ve středu jsem měla IUI a od čtvrtka ráno zaváděla Crinone. Takže když nepočítám IUI ve středu, tak dnes jsem 5. den po. Může to být z toho progesteronu nebo co to jako je? 😲 Je půl dvanácté a já jsem od rána vypotřebovala skoro celou zubní pastu... 😀

lussinka88
29. srp 2016

@monrougemerise ja to nemela ☹ to ted davaj nove? Ja mela normos utros ale bylo mi po nem na zvraceni

monrougemerise
29. srp 2016

@lussinka88 Asi je to jedno. Doktor říkal, že se dává buď utroš nebo ten Crinone. Je to v podstatě to samé, prostě progesteron.

lussinka88
29. srp 2016

@monrougemerise tak to asi muze byt. Jen si pamatuju ze mi po tom bylo spatne...

monrougemerise
29. srp 2016

@lussinka88 Díky! Jako úplně dobře mi taky není. Ale spíš je to chvilkové.

monrougemerise
31. srp 2016

@nita1984 Ahojky, jak to s tebou vypadá? To čekání mě vůbec nebaví.. 🙄 😀

nita1984
31. srp 2016

@monrougemerise já mám dočekáno.. v pondělí jsem to dostala ☹ ☹ ☹ ☹ Takže do konce roku vyhlašuji pauzu a pak se vrhneme na IVF

karlos12
31. srp 2016

@monrougemerise Ahoj , to držím pěsti 🙂 .Crinone jsem měla a už ho nechci , sice jsem neměla žádné vedlejší úč., ale kvůli zavádění vstávat o hodinu dřív jsem už nechtěla .Teď mám utrouš a dobrý . Co bydlení ? Jinak jsem dnes 14 .den po IUI a zatím nic .Jsem jsem nebyla schopná si koupit test , tak nevím nic .

monrougemerise
31. srp 2016

@nita1984 Ach jo ☹ No co naděláš. Ale na nový rok bude IVF úspěšné určitě hned! 😵 Držím palce.

@karlos12 Ježišííí, nenapínej! 😲 😀 Držím moc palečky! Máš nějaký příznaky?
Prosím tě, proč si vstávala o hodinu dřív? 😲

nita1984
31. srp 2016

@monrougemerise aktuálně jsem si užila dva dny totálních depresí, dneska nám přivezli dvě koťata tak je to trochu lepší, ale i tak nic moc.... do konce roku to odmítám už řeśit dva roky jsou dlouhá doba a v lednu tedy začneme řešit IVF

monrougemerise
31. srp 2016

@nita1984 Chápu tě, na psychiku je to těžký. ☹ Třeba ti pomůže ta pauza a snažit se věnovat něčemu jinému. Jeee, koťátka musí být hrozně roztomilý. 😵

nita1984
31. srp 2016

@monrougemerise jsou úžasný, jsou tu půl dne a už se neskutečně mazlí 🙂 Já jsem zvířomil, máme teď krátce velký statek, tak se nám tu zvířátka pomalu rozrůstají 🙂
Uvidíme, co bude dál. Tobě držím palce

monrougemerise
31. srp 2016

@nita1984 Teda to musí být super mít statek! Ale určitě dost práce. Já jsem teda vyloženě městský typ, ale třeba na víkend to musí být krása. 😵 Já tobě taky držím palce, ať je líp. 😵

karlos12
31. srp 2016

@monrougemerise nemám žádné . Ale já to moc neřeším, bylo to jen tak , že byla ta možnost . A vstávala jsem kvůli zavádění .Prý je lepší to zavádět ráno , chvíli poležet .Nic neteklo a nebyla jsem " zabetonovaná " 😉

monrougemerise
31. srp 2016

@karlos12 Tak uvidíš. 😉 Mě teda říkali, že si to mám dát hned ráno a hýbat se, aby se to vstřebalo.

karlos12
1. zář 2016

@monrougemerise také mi říkal ráno , ale já měla strach že to vyteče , proto jsem chvíli počkala. Jinak opět nic , tak poslední IUI a pak IVF .Ale to už snad budu mít výsledky imuna .Jdem 20.9. na odběry a 11.10. máme volat na výsl .Docela rychlé , myslela jsem že to bude delší

lussinka88
2. zář 2016

@karlos12 jeee, tak snad to vyjde tenhle cyklus... Ja zacinam stimulaci od 6. Zari... Tak na me myslete...

salenas
2. zář 2016

@lussinka88 to už máš za pár 🙂

monrougemerise
2. zář 2016

@karlos12 Chtěla bych ti napsat, aby sis z toho nic nedělala, ale jsem zvědavá, jak z toho nebudu nic dělat já. ☹ Tak se drž a už aby bylo další IUI, ať se to někam posune. A taky tě brzy čeká to vyšetření imuna, tak aspoň se něco děje.

@lussinka88 Jasně že budeme moc myslet! 😵

Já si aktuálně hraju na to, že nečekám, že se to povedlo, ale trapně pozoruju jakékoliv příznaky. 🙄 😀 A vlastně si strašně přeju, aby se to povedlo, ale nechci být zklamaná. A taky je to jen první IUI, tak co bych jako chtěla. Všichni to tady zkoušíte mnohem víckrát. Jediný co mi je, tak mě pobolívá břicho. Ale to je nejspíš z toho progesteronu. Kdyby to tak nějak šlo hned vědět, jestli se to povedlo. 😀 😀 😀

karlos12
4. zář 2016

@lussinka88 to je jasné, myslet budeme a Ty nás budeš informovat. Já asi budu chvíli po Tobě. Už to beru jako jedinou možnost. A už mi to nevadí, naopak se těším ;)

karlos12
4. zář 2016

@monrougemerise Už nedělám, ale držím pěsti, proč by se nemohlo zapařit první? Bylo by to super 🙂