Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

pajinkaa28
13. srp 2010

Ahojky holky! Tak tu máme zas víkend 😉
Dandi,hlavně at' vyberete dobře,ted' to máš opravdu těžké,každá ti tu napíšeme nějaké zkušenosti a pak babo rad' vid'.Jinak my máme landra od 6 měsíců,takže korbu nemám vyzkoušenou,ale prý se tam mimča vejdou i přes zimu.

@madlinka Tééda,to je krásné,jak přibývají,ale neboj,ono se to pak zpomalí 🙂 Hlavně at' máš zánět brzy pryč at' se necpeš hnusnými antibiotiky.My když začínali přikrmovat,tak jsme vyzkoušeli celkem 3 mléka a zvítězil klasický sunar.
@sonka.77 At' Ti vše hlavně dobře dopadne a jseš brzy těhu.Jsem zvědavá,jak se to bude vyvíjet u nás.
Přeji všem krásný víkend a at' ho prožijete podle svých představ.Opatrujte se.Pa pa pa

dvojcata2
13. srp 2010

Ahojky děvčátka nechci vpadat za chytrou ale asi takhle.Když to čtete a posloucháte od rúůznýcch kamarádek a známých tak slyšíte rozdílné názory na kočárky ale i že u jednoho typu je někdo strašně moc spokojený a někdo na ten samý kočárek nadává.Já to vidím v práci.Jestli vám bude kočík vyhovovat zjistíte jenom vy samy až budete prcka vozit,každý vozí v jiném terénu každý má jiné děcko atd.Můj názor je takový že se nevyplatí (pokud nejste milionáři a nevadí vám dát za kočárek 20-30000)kupovat takto drahý kočár už jsem se hodněkrát přesvědčila o tom že tyhle drahé značky jsou hodně poruchové od Cortiny přes Jané spolupráce se servisy hrozná k zákazníkům to je i u Casualu.Už jsem se tady zminovala máme v rodině 2 měsíční holčičku bydlí u mně v baráku a nabídla jse jim Tako GT je to Polská výroba kočárek i s autosedačkou vyjde na 8199 a je úplně milionovej.Bydlím ve stráni u lesa rozemletý cesty a jezdím si jak královna(protože si malinkatou furt kradu na projíždky)jsem maximálně spokojena ale i zákazníci a když jse něco rozbije vím že když to na prodejně vyměním za nový díl tak mi ho bez problému přivezou oni si totiž zákazníků váží.Ale jak říkám je to těžké radit protože to stejně každá musí zjistit sama 😉

dvojcata2
13. srp 2010

@sonka.77 My dvě máme stejný osud akorát že já jsem teprve objednaná na imuno a genetiku.A ještě ke všemu jdu v pátek na vyšetření střev rpotože mně hrozně bolí záda a po každém jídle mám bolesti a průjem takže na velkou chodím 6-8 krát deně.tak doufám že mi nic nenajdou tohle se mi objevilo při 2 IVF a od té doby mně to zlobí myslela jsem že to patří k tomu ale ted žádné hormony neberu a je to víc a víc horší.Ty máš taky poslední pokus před sebou vid???
ještě jaké máte zkušenosti s dr.Turkovou???Ona mně hned po první konzultaci objednala hned za týden na rozepsání protokolu když ještě nemám nic ani imuno a ni pojištovnu a to jsem si musela udělat sono prsu a každý se divil proč to chce že to nikdo navyžaduje 😕

mishi
15. srp 2010

madli, to to utika, uz mas skoro mesicni deticky 😀

soni, to jsou bezva zpravy, ze jsi "zdrava". bud rada, ze nemusis brat nejake leky. treba to bude v te deloze a az se prelecis, tak vam sance stoupnou.moc vam to preju, abys nas nasledovala v brzke dobe
teda to preji i vsem snazicim se!!!!

je to asi tyden, kdy citim "promachnuti rucickama nebo nozickama", bud rano nebo vecer , kdyz lezim. asi to jsou pohyby, driv jsem to necitila a opakuje se to kazdy den
taky me pekne roste brisko, uz sjem musela v HM koupit dvoje kalhoty, jedny dziny a jedny cerne do prace. je to takova pohoda s tim pasem, nikde nic netlaci🙂)
a Bebe mi zacina tlacit na mocovy mechyr, z ceho radost nemam, cekala jsem to pozdeji, stejne jako ty pohyby. rano me to brzy zbudi a musim na toaletu. kdyz jsme vcera byli na houbach, tak jsem byla asi 3x 😒
je to docela neprijemny, ale musim to vydrzet do konce tehotenstvi. doufam, ze to nebude pokracovat i po porodu, vim, ze nekdo tim trpi i nadale...

taky jsem koupila neco pro Bebe na aukro, svetle ruzovou kombinezu, 2 overaly a kalhoty, vse od 1 prodejce, abych uestrila na postovnem 😉
a dostala jsem zatim 2 tasky obleceni od kamosky, ktera ma segru v agnlii a zasobuje ji vecma odn next, george, mothercare.

pajinkaa28
15. srp 2010

@mishi Ahojky! To jsou dobré zprávy.Cítit první pohyby je tak krásné,takové lechtání. 🙂 To běhání na toaletu je nepříjemné,ale zas nic hrozného,jako třeba zánět m.měchýře,tan mě postihl 5 měsíců po porodu. 😢
Tak se opatruj.Pa

danda78
16. srp 2010

ahoj holky,
taky se hlásím po víkendu..
dnes k obědu jsem měla taky sladké knedlíky s meruňkama,tvarohem,cukrem a máslíčkem, dala jsem si jich na talíř 7 a snědla jsem nakonec jen 4....
já pořád to jídlo nějak nemusím,tak stejně jako před těhu...
břicho mám už taky pořádné, dnes mi pěkně při chůzi tvrdlo a pak mimi kopalo o 100 šest.. ale kila zatím jen ty 4kg nahoře..
teď mám chvíli volno, ráno jsem byla na stavbě, v práci, ve městě na nákupu, v bance...
a dnes v 6 zase jdu ..
předtím ještě musím skočit na opravu nehtu, ve čtvrtek mi dělala krásné nové nehty a hned v sobotu mi 1 upadl,ale to bylo tím co jsem vše dělala kolem stavby...
tak pěkné odpolko, zítra snad nakouknu,ale jen dopolko, odpoledne a večer jsem zase v práci..
ve středu mám inventuru v práci a pak se chystám asi k našim do Zlína ale jën na otočku na 2 dny, protože v sobotu už musím být ráno zase zpět... pracovně..
takže se fakt nenudím..
mějte se.

danda78
16. srp 2010

jinak na cukr jdu příští pondělí, tj. 23.8. v 6 ráno a kontrolu mám až 7.9. ale věřím že mimi je ok, pěkně kopká každý den...
včera jsem se dozvěděla,že holčina kterou jsem učila asi 5 let anglinu v jedné firmě přišla před měsícem o mimi, bylo to asi jen měsíc před porodem, mělo omotanou pupeční šňůru kolem krku,tak se asi udusilo... je teď na neschopence a doma na práškách... se nedivím, bych se asi taky zbláznila..
snad to byla jen výjimka a my budeme všechny určitě ok...

danda78
16. srp 2010

mishi, taky jsem začala cítit takové první pohyby jako ty ve 20tt. a bylo to moc fajn..
te´d už to jsou občas pořádné kopanečky a nemusím ani přikládat ruku na bříško,protože jdou vidět i přes něj..
já taky chodím na záchod pořád, připadá mi přes den snad co hodinku-dvě a v noci min.1-2x
kde máme baru, akty, siki, sonku dneska,??

baraf
17. srp 2010

ahoj

nějak nestíhám, Luky začíná být dost živej 😀 navíc jsem byla teď bez netu.....

Soni-na tebe jsem myslela... no je dobře, že nic nenašli, ale příčina by asi byla lepší co? že by se "něco" řešilo. a co zánět, dobrý? tak pak dej vědět jak jsi dopadla u Mrázka

Madli-nebooooj, broučkové se srovnají, musíte si zvyknout a zaběhnout režim.... a krásně teda přibejvaj.

biris
17. srp 2010

Ahoj holky,tak jsem byla dnes u Anušky protože Hulvert má ještě dovolenou a Anuška mi dala od 21 dne cyklu synarel a pak mám přijít 4 až 6 den na ultrazvuk,prý nejlépe k Hulvertovi ale ten je v Iscare jen pondělky a úterky tak nevím jak se do toho trefím.Dál mi předepíšou injekce ale jen pokud se mi vstřebá cysta co se mi vytvořila na vaječníku,to mám pech já ještě nikdy cystu nemněla a teď se mi jako na potvoru udělá.
Holky co jste si píchali gonal jak dlouho jste si píchali a kolik byl doplatek v lékárně?Ptám se jen na kolik se mám připravit.Anuška teda říkala že buď mi nakombinujou menopur ještě s něčím pokud to po synarelu bude stačit a nebo mi daj rovnou něco jinýho.Ale pořád zdůrazňovala Hulverta,tak nevím ke komu mám jít když mi to výjde na jinej den než pondělí nebo úterý.Díky moc za radu.

mishi
17. srp 2010

tak se nam tady zacinaji rozjizdet brzke nove IVF cykly, ze? 😀
holky, sverujte se, budeme to priozivat s vama!!

biris. zkusim te uklidnit. ja jsem taky nikdy cystu nemela, az ten cyklus pred prvnim IVF a hulvert me ujklidnoval, ze urcite praskne, ze se to nekdy stava. a taky ze praskla a tak jsem mohla zacit s hormony. nechala jsem se kontrolovat po ovulaci a to uz tam cysta nebyla.

no s Hulvertem to je tezky, on je dost vytizenej. jak pises, v iscare je po a ut dopo a odpo + st,ct,pa ma sve pacientky ve sve ordinaci (do ktere chodim🙂)
myslim, ze pokud ti to vyjde na jine dny, tak preci kvuli nemu nebudes cekat na dasli cyklus! anusce se do toho nechtelo, ze ti doporucovala hulverta? ze si nevi rady?

dvojcata2
17. srp 2010

holky a co říkáte na tu dr.Turkovou jak jsem tady psala???

biris
17. srp 2010

mishi:určitě kvůli Hulvertovi na další cyklus čekat nebudu!Jsem z toho už na nervy že jsem musela čekat od nezdařeného ivf v květnu až doteť!A nevím co si mám myslet o Anušce,taky jsem mněla pocit že se jí do toho nechce!Asi si se mnou vážně neví rady když jí to semnou napoprvé nevyšlo s dlouhým protokolem!Jednou jsem byla přesně před odběrem u kudrnatýho doktora "ale nevíém jak se jmenuje" a ten se moc netvářil na vyšetření po Anušce,ale já si myslím že anuška je fajn ale už se jí do mně asi nechce!
dvojče:dneska jsem byla v iscare a dr.Turková tam mněla nějakou pacientku a byla samá sranda,tak nevím!

biris
17. srp 2010

dvojče :sono prsu jsem musela mít taky a to z toho důvodu že je mi víc jak 35let,mně se taky divily na ginekologii a říkali že to slyší poprvý!

pajinkaa28
17. srp 2010

@biris Ahojky,já měla poslední cyklus s Menopurem a jen injekce mě vyšli na cca 6000 kč.Píchala jsem si 11 dní,jestli jsem to zpočítala dobře 😉 Jinak se synarelem zkušenosti nemám.Pak mi k tomu přidali tuším že cetrotide na dozrávání a ty byly bez doplatku.Mě za chvíli taky čeká další IVF.Ted' si nechám ještě jeden MC a pak se objednám na ten 10 den na kontrolu,což mi vychází na 13.září,jestli bude MC 28 dní. 🙂

@dvojcata2 Taky zdravím.Dr.Turková je v pohodě,vše vysvětlí a když se na cokoli zeptáš,tak určo poradí 😉 Jinak držím pěstičky,at' je vše v pohodě.
Jinak všem nastávajícím a čerstvým maminkám přejeme hlavně štěstíčko a zdravíčko.Pa pa všem 🙂

biris
18. srp 2010

pajinko:já mněla zatím první stimulaci a taky menopurem,píchala jsem si 7dní a 6 a 7 den taky cetrotide to bylo zadarmo a menopur mně vyšel na 3tis.Píchala jsem si 3 ampulky jednou denně,to je taky asi podle pojišťovny já mám MV.

madlinka
18. srp 2010

Tak jsme byli u dr., za 5 dnů přibrali oba 300g, tímhle stylem nás sežerou i s kocourem 😀

Birisko já píchala Gonal od 3 do 12 DC ale doplatek si bohužel nepamatuju 😒

baraf
18. srp 2010

@madlinka -jsou to šikulky 😀

madlinka
18. srp 2010

Barů tojo, dr. říkala že takhle prospívající a bez problémů dvojčátka už několik let neviděla. Máme 4250g a 3680g a dneska jsou nám 4 týdny........
Jediný problém je, že nechtějí moje mlíko ☹

baraf
18. srp 2010

Madli-já bych to jako problém neviděla.... já sama jsem kojit nemohla a Luky je zdravější než několik kojených dětí,co znám (ťuk,ťuk,ťuk...) ale je to náročný na psychiku,viď? s tím se srovnáš...

biris
18. srp 2010

madli:to jsou teda žrouti ty tvoji mimískové,ale je to dobře že takhle přibívaj.Moje skorošvagrová má půlroční holčičku a má asi tak 6,5kg a ségry 1,5 roku mrňous nemá ani 11kg.Obdivuju tě jak zvládáš dvojčátka já si to neumím vůbec představit§Dobrou noc.

madlinka
18. srp 2010

Barů já vím, ale je mi to líto ☹ , to víš, člověk chce pro ty prďolky to nejlepší.......... ale v našem případě je nejlepší sunar. Protože tak budou spokojený bříška a tudíž i spokojená maminka. Jak mi řekla doktorka, děti potřebujou mámu ne trosku tak se na to kojení vykašlete.....

pajinkaa28
18. srp 2010

@biris Já mám taky MV,já měla ze začátku 2 ampulky a pak mi to zvedly na 3,měla jsem snad 30 akpulek,už si to přesně nepamatuji a 1 mi zbyla. 😒 .Takže ono to finančně vychází.Taky jsem začla 3 den.
@madlinka No to je krásné,jak přibírají.Nic si z toho nedělej,že nekojíš,u nás byl zlom cca v 5 týdnu,kdy malej přestal uplně a skončily jsme na sunaru,ptala jsem se na to dr. a říkala že je to takové zlomové období,no rostě bud' a nebo. 😉

baraf
19. srp 2010

@madlinka -MUDra má pravdu.... líto to je, ale nejlepší je právě to,že z tebe nebude troska,ale milující mamča. to je fakt důležitý.

aktaka
20. srp 2010

ahoj ve spolek
tady se zase kecá 🙂

biris já píchala gonal, spotřebovala jsem 3 pera, takže nějaké 3tis

madli, to tedy prckové fakt prospívají!! a mlíko vyloženě nechtějí tvoje nebo se nepřisají? heleď nejdůležitější je spokojené mimi a máma 🙂

aktaka
20. srp 2010

Paji děkujeme za pochvalu 🙂

madlinka
21. srp 2010

Akty přisají se, ale řvou po kojení hlady a kojla jsem pořád dokola na střídačku i 7 hodin v kuse..... 😖

madlinka
22. srp 2010

Hodila jsem trošku foteček, ještě i pupík před porodem 😉

baraf
22. srp 2010

Madli-jsou to miláčkové. a Tobě to teda taky sekne i s pupíkem 😉

pajinkaa28
22. srp 2010

Ahojky holky!
Tak máme krásný slunečný týden za námi.Doufám že takto bude i příští týden na srazíku. 😉
@madlinka Jsou moooc krásní bobánkové a Tobě to moc sluší 🙂
Taky bych chtěla přidat fotky,ale nejde mi to a nevim proč ☹