Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

pavlinka83
28. pro 2011

Tak holky blbý dneska jsem to dostala i přes Proveru, tak nemůžu začít stimulovat, budu muset počkat do další MS. Hlavně že jsem si vyběhala předoperační, platí to předoperační tři měsíce? Poslouchala jsem správně?

pajinkaa28
28. pro 2011

@pavlinka83 Tak to je blbé.Jj,předoperačko je platné 3 měsíce

pavlinka83
29. pro 2011

@pajinkaa28 Dík a co vy budete zkoušet IUI po Novém roce?

puckal
2. led 2012

Ahojky, tak dnes jsem 1DC, takže zítra na utz a pro injekce a jdeme do toho 😉 Už včera jsem MS cítíila, přišla dobře, snad nám začne hezky rok 2012 😀
@pavlinka83 to je mi líto.....tak příští měsíc už to bude muset vyjít, njsou žádné svátky, tak tam budou......oni tam nebyly mezi svátky, viď?

pavlinka83
3. led 2012

@puckal Tak co jak si dopadla? Jj oni tam měli nějaké volno a hlavně mi Dr. říkala, že s odběrem vajíček začínají až 9.ledna a to bych nesihla. A normálně jsi si tam včera zavolala aby tě tam na druhý den někam vmáčkli jo?

puckal
4. led 2012

@pavlinka83 Ahojky, jo jo zavolala jsem jim 2.1. že musím 3.1. 2dc na utz a pro léky a vmáčkly, a kdyby nevmáčkly tak Dr.říkala přijít stejně. Jen na to že jsem byla obědnaná, tak tam bylo lidu 😨 čekla jsem přes 40m......ale co by jsme pro mimčo neudělaly, viď? Tak jsem vyfasovala 2 pera gonalu, 2 injekce orgalutranu, včera večer první včelka, píchá i to manžel, asi mu dělá radost, jak se ho bojím......sadista 😅 v pondělí jdu na kontrolu, jak narostly a pokud to bude OK tak čt nebo pá nebo so odběr 😵
U tebe s tím termínem....to máš pravdu, říkaly, že odběry až od 9.1., což by ti nemuselo vyjít, tak si tento měsíc ještě hezky odpočin, a koncem měsíce přijde MS a jdete do toho 😉

pavlinka83
4. led 2012

@puckal Jj ještě to zkusíme posnažit doma 🙂 Píchání se moc nebojím u IUI jsem si taky Ovitrelle píchla sama. A léky jsi si vyzvedla dole v té lékárně? A kolik tě to stálo? Mám stejné léky, taky Gonal a Orgalutran. A co ten utz, já mám z toho obavy v době ms.
Tak ať folíci pořádně rostou a dej pak vědět. 😉

puckal
4. led 2012

@pavlinka83 já se normálně injekcí nebojím také, ale když manža chce, jen se mi líbí jak mu to dělá dobře. Jo dole, protože jinde to bylo o dost dražší. Nedaly mi recept, řekly, že to tam mám elektronicky poslané a řeknu r.č. a vydají to. platila jsem cca 3100,- za vše, což opavdu jde protože v jiné mi řekly za to stejné 4500 🙄
Utz šel, nemyslela jsem na to a byla to rychlovka.....přežiješ to, já naštěstí už 2dc to měla málo 😅

pavlinka83
4. led 2012

@puckal Tak to je super cena může se patit i 5000,- Akorát se s nima domluvím, že si u nich dole vyzvednu jenom Gonal a zbytek u nás v lékárně, páč tam pracuju.
Ještě se chci zeptat dělali ti v ISCARu imuno nebo genetiku? Mě ne, ale co jsem tady pročítala diskuze tak někde to dělají hned a někde až když nevyjde IVF.

pajinkaa28
4. led 2012

Ahojky holky,tak jsem nakukuji a koukám že se něco děje.Moooc Vám držím pěsti.Mě začíná ovulka,třeba se stane zázrak.Zatím to neřešíme,kdy by jsme se zase vydali do Iscaru.mě dělali tenkrát genetiku před 1.pokusem a imuno vůbec,to mě docela zarazilo.Za léky je to opravdu pálka.Ještě počkám jak bude ten zákon od března s tím 4.ivf.

puckal
5. led 2012

@pavlinka83 ahojky, imuno jsem už měla před Carem v pořádku a genetiku nedělali, co vím, tak pokud vědí, kde je problém, což u nás vědí 😅 tak nedí důvod dělat další vyšetření......já dokonce nebyla ani na laparce s hyster. kam mě poslal můj obv.gyn. ptala jsem se v iscare zda mám jít, a prý tím, že vědí kde je problém u mě i u manžela, tak je to zbytečné, stejně jdeme do IVF a tím by se to mělo vyřešit 😉 A u tebe v lékárně ten Gonal neseženeš levněji než oni???
@pajinkaa28 to je dobře, že ovulka chodí sama, když je vajucho tak je vždycky šance, zázraky se dějí 🙂

pavlinka83
5. led 2012

@puckal Já právě nemám ani to imuno, to mě trošku zaráží. Ale dr. mi napsala ke stimulce jako prevenci nějaké imunologické reakce Prednison. No uvidme nebudu nad tím bloumat. Laparku s hyster. mám za sebou, ale to už jsem tady psala, taky mě tam poslala moje gyndařka.
Ten Gonal bych určitě měla levnější u sebe v lékárně,ale když ho ten den už budu potřebovat až tam pojedu, tak si ho budu muset vyzvednout tam. Nevím přesně jakou tu sílu budu mít, je jich pět druhů.

puckal
5. led 2012

@pavlinka83 - já ho mám, ale ani tam nic ode mě nechtěli, tak to ani neví 😅 Prednison je snad na snížení imunity aby jsi embrijko nevypudila 😉 Hele msuíme jim věřit, nic jiného nám nezbývá 😉 S tím Gonalem.....mě ho tam nepíchaly na místě ale až já večer doma, aby jsem si ho mohla píchat vždy ve stejnou hodinu, tak záleží v kolik tam půjdeš, to by jsis ho mohla bud vyzvednout potom nebo dopředu to nejde a druhý den dát recept, Pokud by jsi to měla ještě levnější, tak by se to vyplatilo 😉

amadores
5. led 2012

@pavlinka83 to imuno bys mít měla,Jaržembovská ho píše i před 1.IVF.Tu genetiku většinou až po nevydařeném 1.IVF

pavlinka83
5. led 2012

@puckal Já vím že jim musíme věřit, ale člověku to hlodá v hlavě. Zakážu si na to myslet. 🙂 A ať se stane co se má stát.

@amadores právě Jaržembovská mi radši napsala ten Prednison pro jistotu když nemám hotový imuno, ale proč mi ho neudělala nevím. Možná že už by se nestihly výsledky, nevim jak dlouho travjí. Ale předtím jsem byla i u Turkový.

tina74
5. led 2012

@pavlinka83 Já jsem naopak měla genetiku hned, ještě před IUI, na imunologii jsem dostala žádanku až po zamlklém těhotenství. To jsem taky absolvolala i něco dalšího z genetiky (aspoň myslím, že trombofilní mutace jsou spíš genetika...)

pavlinka83
5. led 2012

@tina74 No vidíš každá to má jinak i když jsme ve stejném CARu. Tak nevím podle čeho to dělají. Já mám za sebou dvě neúspěšné IUI. A teď se právě chystáme na 1.IVF.

tina74
5. led 2012

@pavlinka83 Možná časem změnili postupy, nebo se to liší podle lékaře. Já jsem tehdy (už to budou tři roky) byla na vstupní konzultaci u MUDr. Turkové a na genetiku nás poslala skutečně hned. Paní doktorka Pryanichniková mi pak po zamlklém těhotenství dala žádanku na imunologii (+ rozšířenou genetiku), kam jsem ale nestačila jít, protože jsem to nejdřív odkládala a pak najednou spontánně otěhotněla. Zase jsem měla zamlklé těhotenství, kdy byla provedena i genetika embrya (nic mu nebylo) a já jsem si konečně s manželem zašla na imunologii/genetiku (alergie na spermie, buněčná imunita, aktivita NK buněk, trombofilní mutace atd.). Taky se nic nenašlo, ale nakonec se při hysteroskopii/laparoskopii (které jsem zase neměla já) zjistil a vyřešil problém - přepážka v děloze.

puckal
6. led 2012

Jak jde vidět, tak je to opravdu individuální........dělají to asi podle toho, jak potřebují.......co o nás vědí, pokud asi našly problém jinde, tak dál nehledají.......no uvidíme, ale nic jiného nám nezbývá, než jim věřit 😅

evitaa
6. led 2012

@pajinkaa28 Zákon už schválili. Ze zdravotního pojištění budou hrazeny 4 pokusy, pokud při prvních dvou transferech bude zavedeno jen jedno embryo. Nevím, jak to chodí v Iscare, ale většinou se zavádějí 2.
A ještě prodloužili věk ženy - o 10 let.

evitaa
6. led 2012

Před Vánoci jsme byli na 1. konzultaci u dr. Jaržembovské. Na genetiku nás poslala hned, což mě moc nepotěšilo. Chtěla jsem začít stimulovat od ledna, ale takhle se posunulo až na březen. Výsledky z genetiky trvají měsíc a objednali nás až na 16. 1. Rozhodla jsem se jít jinam a 2.1. jsme byli na konzultaci v genvie. Manželovi dělali test na to, jestli není přenašeč cystické fibrózy (prý kvůli špatnému spermiogramu). Dále nám zkoumají trombofilní mutace a geny XY a XX.
Na další kontrolu do Iscare jdeme 9. 1. k dr. Hulvertovi. Také jsem musela prosit, protože měl úplně plno. Dr. Jaržembovská totiž nezažádala na pojišťovnu a schválení prý trvá až 4 týdny. Zkrátka mám honičku, abych vše do února stihla 😉

puckal
6. led 2012

@evitaa určitě to stihneš, většinou to prý schálí dřív, než za měsíc 😉 A jak víš, že nezažádala? S tou genetikou.....a vy máte nějaké špatné přepoklady, nebo prostě jen rovnou vás tam poslala??

evitaa
6. led 2012

@puckal Byla jsem tam ve středu na krvi a ptala jsem se setřičky. Máme za sebou jedno neúspěšné IVF jinde, možná proto. Nebo také protože já mám systémový lupus, ale doktorka na genetice nám řekla, že tato nemoc není geneticky dědičná, že nám s ní nepomůže. Každopádně tvrdila, že pro genetiku se vždy důvod najde, že by ji měl mít udělanou každý než se začne "množit" 😉, ale z fininančních a kapacitních důvodů to není možné.

puckal
6. led 2012

@evitaa aha, tak to je možné, že tím že jsi už 1 byla na IVF tak to dělají. Mě také řáíkala, že když to nevyjde, bude další kolo vyšetření. Asi se vždy důvod najde, ale známe naše zdravotnictví, nejde mít všechno, mě stačí, když jsem viděla, kolik doplácí za ty injekce pojištovna, to je pálka 😕

tina74
6. led 2012

No, holky, pálky to jsou☹ Já si každý rok nechávám poslat výpis od VZP a u genetiky/imunologii to šlo celkově do desetitisíců...

evitaa
6. led 2012

@tina74 To není špatný nápad. A jak to děláš? Žádáš si na pobočce nebo posíláš dopis někam na centrálu?

tina74
6. led 2012

@evitaa Vždycky tam jenom zavolám na zákaznickou linku, řeknu jim rodné číslo (popř. další identifikační údaje, které chtějí) a poprosím, aby mi poslali výpis úhrad za zdravotní péči za předchozí rok. Většinou to přijde do týdne. Je to docela zajímavé počtení...

pajinkaa28
6. led 2012

Ahojky holky,
kámoška brala při ivf taky Prednison a má krásná dvojčátka,teď bych si hi asi taky nechala napsat.
@evitaa Děkuji za info,my si vždy nechai zavést jen jedno,více jsme neměli ☹ Ještě se budu informovat přímo v Iscaru,ale to má ještě čas 😉
My máme Pojišťovnu ministerstva vnitra a veškerou mou péči mám na netu.Je to pravda,že je to zajímavé.

puckal
14. led 2012

Ahojky, tak včera vše dopadlo na 1 😀 Opu byla OK, nic mě nebolelo, jen břicho jako na MS. Bylo 11 folíků, a z toho 7 vajuch 🙂 Co mě překvapilo, tak že manža má super spermiogram, tak mi embrioložka doporučila 3 nechat oplodnit jen IVF a 4 ICSI, prý s tak dobrým spermiogramem 😝 , to máme zkusit, že jsou potom vajucha kvalitenější a PK.Dnes jsem volala a 2 se oplodnily IVF a 3 ICSI, takže pořád dobrý 😉 V úterý nebo středu bude ET, to se teprve dozvím 😀

pajinkaa28
16. led 2012

@puckal Ahojky,tak to je fajn,že jste jich mlěi tolik a kolik si necháte zavést? Držím pěsti ať se dobře vyvíjí.