Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

petronela82
24. lis 2011

@kaculkadraculka - ahoj, jesli mohu poradit => tak jdi do Isacru, jednoznačce všemi deset jsem pro Isacre

kaculkadraculka
24. lis 2011

Holky díky, já byla včera u doktorky a oni s ISCARE spolupracují.
Dostala jsem Duphaston, protože mi MS nechodí a od nového roku dostanu Clostylbegyt a možná i Pregnyl.

puckal
25. lis 2011

@kaculkadraculka tak aspn se už někam posuneš 😉 Potom půjdeš na IUI?

jika10
26. lis 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a tak mam nejake novinky. Teda zatim se o mimiska v brisku nejedna, ale i tak. Vcera jsem byla v ISCARE u p. Babickove na mobilizaci patere a ode dneska zacinam cvicit, tak snad to pomuze. Pani Babickova mi tam rikala pribehy ze sve praxe a jsem si na 100% jista, ze i MY se dockame mimiska. 😉 Jedine co me trochu zarazilo, ze nam zakazala do brezna otehotnet, dokud nebudu mit poradne drzeni tela. Navic mi psal muj dr. ze nam prislo schvaleni na IVF, tak ted nevim jak se s tim poprat, budu se s nim muset nejak domluvit .... Nevim, mozna to s manzou vidime tak, ze si dame jeste cas do letnich prazdnin 2012 a kdyz se nezadari do te doby, tak pak IVF. Co si o tom myslite. Sama pani Babickova rikala, ze by tomu jeste chvilku dala. Podle meho Dr mam PCO, ale ja mam pocit ze ovuluju kazdy mesic, jen mam dlouhe cykly (cca 36 dnu)

puckal
28. lis 2011

Dobré ránko, hlásím že jsem 14DPO a je jen / ☹ Ale to jsme i tak trochu čekaly, takže v lednu jdeme do IVF, manža dneska říkal mému vajcu a jeho klukům že stejně na ně vyzrajeme 😉

@jika10 tak to držím palce, pokud je problém tady dala bych tomu šanci. Jen si myslím, kdyby jsi měla PCO, tak by ti MS sama nikdy nepřišla, jedině s hormonama, tak si myslím, pokud jsi MS dostala po 36 dnech tak jsi ovu měla ale déle, než je to běžné třeba až 20DC 😒

mpetula
28. lis 2011

@puckal Tak to je mi líto ☹ ale přístup manžela je správný a jistě je oblafnete a bude to tam😀

puckal
28. lis 2011

@mpetula taky doufám, jinak bych do toho nešla 😉 Je tam prostě jistota že se díky ISCI najdou 😉 A co ty, odpočíváš?? Kdy budeš testit?

jika10
28. lis 2011

@puckal No prave ze mi MS chodi sama v pohode. Nepotrebuju zadne davky hormonu, ani neberu zadny ultogestan (doufam, ze se to tak pise 😅 ) a MS prijde. Proste mam jen problem s tim, ze obcas MS prijde za 30 dnu, obcas za 36 a obcas za 34 ..... Takze ovu bych musela hlidat a to se mi nechce, protoze pak mam pocit ze na to myslim az nezdrave moc. Ted jsem v pohode co nemerim BT a nesleduju se .... Tak uvidim co se mnou mojziska udela, snad pomuze a kdyz ne, tak uz jsem s mym Dr domluvena na IVF v breznu 2012 😉

mpetula
28. lis 2011

@puckal Jo jo, odpočívám. Testit mám až příští týden v úterý, je to ještě doba 😒 ach jo, jsou to nervy... Břicho mě pobolívá chvilkama jak na ms, tak doufám, že to nic neznamená.

puckal
28. lis 2011

@jika10 tak to jste to hezky vymysleli 😉 Zkusit se má všechno, když si myslí, že to může pomoci 😉 Když ne, s IVf je vyšší šance 😉
@mpetula - to určitě znamená, že se uvrtává 😉 Ale co jsem četla, tak většinou někdo má tlak v břichu, ale to může být také po té stimulaci hormony, MS už určo nepřijde 😉 Nožky dej nahoru a oteřvi okno a načerpej sílu z paprsků 😎

pajinkaa28
28. lis 2011

Ahojky holky,
to je venku tak krásně,škoda že nemůžem ven,marodíme ☹ Tak nás čeká další cyklus snažení,mrcha je pryč,tak hurá do toho 😉 Manža už pije kotvičník a já bych si zítra měla jít pro kontryhel,tak uvidíme 🙂 Jj,teď by bylo nejideálnější otěhotnět.
@puckal Tak to je mi opravdu líto,manža to řekl dobře a určitě to vyjde 🙂

puckal
29. lis 2011

@pajinkaa28 tak to heuky připravujete na miminko, tak at to pomůže a vyjde 😉 Taky v to doufám, že to nebudu muset absolvovat více krát, ale uvidíme 😉 V prosinci jdu vyfasovat, tak si řeknu o ty dražší, co se doplácí a snad bude úrodička 😉

jika10
4. pro 2011

Ahoj holky, no jak Vas tady ctu, tak uz dalsi pise, ze si rekne o ty drazsi leky, co se doplaci. To si jako muzete vybrat jakyma lekama budete stimulovat??? Ja myslela, ze ty leky schvaluje pojistovna a ze je tam uz mate pripraveny a jen si je vyzvednete. Ze vlastne uz dr musi na pojistovnu psat, jake leky budou pouzity a to ze pojistovna schvaluje. A ono to asi tak neni. Ja kdyz totiz mluvila s mym dr, tak mi rikal at si dojdu do ISCARU vyzvednout leky, ktere jsou tam pro me pripraveny a jak jinak by vedeli jake leky tam mam mit pripravene, kdyz bych si mohla rict co chci ???? asi jsem tele, ale tohle mi hlava fakt moc nebere 😅

puckal
5. pro 2011

@jika10 ahojky, co já vím, tak pojištovna svhaluje výkon IVF ale né léky. Dr. ti nějaké doporučí ale máš na výběr z 2 typů léků, vše je popsané od nich v papírech, které jsme dostaly při vstupu. Většinou stačí ty normální ale může na ně být horší reakce apod. proto jsou ty druhé, které jsou podstatně dražší. Tím že je doplácím, mohu říct, chci tyto či ne. Aspon tak mi to řekla kámoška, co tam chodila........ale skutečnost se teprve dozvím tento týden, tak napíšu jak to dopadlo 😉

puckal
5. pro 2011

@jika10 a ty už máš stimulaci doma?

jika10
5. pro 2011

@puckal No prave ze leky na stimulku doma nemam. Muj dr rikal, ze leky na me v CARu pockaji do toho brezna, proto me to prekvapilo, ze si muzu rict o nejake leky. Asi to bude tim, ze ja nechodim k doktorum v ISCARU, ale mam svyho dr, kterej s ISCARE spolupracuje, ale jinak vsechno dela on sam a zarizuje. A vlastne i i samotnyho odberu, transferu bude vzdycky jenom on.

puckal
5. pro 2011

@jika10 aha tak to bude asi tím.....on už napsal co bude chtít, jen si to tam vyzvedneš 😉

pavlinka83
5. pro 2011

Ahoj holky jsem teď tady nebyla. Druhé IUI nám bohužel nevyšlo. Tak ve středu jedeme do ISCARu se domluvit na IVF.

jika10
5. pro 2011

@puckal Aha, tak jsem zvedava jake dostanu leky .... Ale co do brezna se muze stat veci 😉

pajinkaa28
5. pro 2011

Ahojky holky,
tak jaký by Mikuláš? My byly na Mikulášské diskotéce a malý se bál čertíků ☹
Jinak mám mít zítra,pozítří ovulku,tak snaženíčko probíhá na plné obrátky 😀
@pavlinka83 Tak to je mi líto,že to nevyšlo,moc přeji hodně štěstí do dalšího boje a mnoho sil 😉

puckal
6. pro 2011

@pavlinka83 - neboj, brzo se štěstí obrátí i na vaší stranu 😉 vždycky je to smutné ale musíme věřit, dočkáme se 😉 Já také jdu vlednu na IVF, uvidíme jak nám to vyjde časově....já tam jedu v pátek, tak potom písnu.
@jika10 třeba léky už nebudeš potřebovat 😵
@pajinkaa28 u nás mikuláš ani nebyl, ale manžovi tam něco nechal......já rozbila včera sprchu tak mi donesl novou a ještě větší 😉

puckal
6. pro 2011

@pajinkaa28 Bál se ale vydržel to, je šikovný, rok od réoka to bude lepší 😉 Tak se hezky snažilkujte, at máte krásný dáreček 😵

jika10
6. pro 2011

@puckal No tak takove nadeje si vubec nedelam. Spise pocitam s tim, ze je potrebovatz budu

pajinkaa28
7. pro 2011

Ahojky holky,
jak se máte? Mě je nějak divně,kéž by to byl těhu příznak,ale to asi ne.

briuska
9. pro 2011

Ahoj holky, jste spokojené v Iscaru? Dr. mě posílá do Pronatalu, ale ještě zvažuji, do jakého CAR půjdeme....váhám nad Iscarem. díky za odpovědi 🙂

pajinkaa28
9. pro 2011

@briuska Ahojky,já spokojená byla a snad ještě budu 😉 Jinak je to dilema,ty CARy se docela předhání 😒

pavlinka83
10. pro 2011

@briuska Ahoj já jsem spokojená, ale každý CAR má své pro a proti, je to těžké rozhodování, také jsem váhala.

pavlinka83
10. pro 2011

Ahoj holky tak v lednu bych měla začít stimulovat, ještě jsem ted dostala Proveru na oddálení abych to dostala až po Novém roce, protože prý odběr vajíček začínají dělat až od 9.ledna. A domluvily jsme se s Dr. na Gonalu, jsou to ty dražší.

@puckal a co ty jak jsi na tom?

puckal
12. pro 2011

@pavlinka83 ahojky, tak to budeme mít stejně 😉 Také gonal, MS mám dostat začátekm roku+-(beru utroš) tak hned 2.DC jdu na utz a začnu píchat 185jed. teda ne já ale manža 😅 já to zkusím až časem 😉 Tak doufám, že to půjde tak hladce, jak říkala Dr.-když se manža ptal, co jako potom s těma mrazáčkama-myslel kdy můžu jít na další KET, když to napoprvé nevyjde, tak Dr. řekla, no až budete chtít druhé détko, tak přijdete 😉

pavlinka83
14. pro 2011

@puckal Taky mám přijít 2DC na UTZ, ale to budou dělat asi přes břicho ne, nešlo mi to do hlavy, když budu mít MS? Já budu mít vyšší dávkování kvůli endometrioze 225jed.