Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
17. zář 2009

ale mám tu hromadu prádla na žehlení a pak potřebuji dát do kupy nějaké doklady. manžel (tedy posledních pár let já) dělá přiznání jednomu svému kámošovi. za ty roky, co to dělal manžel je v tom trochu binčus, tak to nějak poskládat, založit do šanonu, ať to nějak vypadá. už se na to chystám asi dva roky 🙂

baraf
17. zář 2009

jo, jo...to jsem dělala min.týden. přerovnávala jsem veškeré naše doklady, vyhazovala starý paragony, zakládala výpisy, smlouvy...... 😠 vyžehleno mám , tak mi zbývají tak okna, ale jak mě se do nich nechce.....

aktaka
17. zář 2009

jo, to mě taky čeká, srovnat naše doklady. potřebovala bych na to nové šanony, ale to by je někdo musel koupit, že jo..... 🙂

jinak jsem včera rozebírala s mužem ještě tu mou práci. on je toho názoru, že bych to měla říct v práci hned, ať se podle toho zařídí. že není fér je tahat za nos, že přijdu přijdu, a pak říct sorry, už se nevrátím. což je tedy přesně to, co mě trápí, že se vůbec rozhoduji jestli jim to říct hned. takže jsem zase tam, kde před pár dny, ž enevím, co mám dělat 🙄

baraf
17. zář 2009

já bych to fakt vydržela do srdíčka..... ale je to jen čistě na Tobě. už se Tě ptali, kdy se vrátíš?

aktaka
17. zář 2009

no právě, že se ptají pořád. resp. čekají, že se každým dnem vrátím

jde ještě o jednu věc. i kdyby to náhodou nedopadlo dobře, tak já bych stejně dala výpověd, už se tam opravdu vrátit nechci

siki26
17. zář 2009

Dobré ranko,

Baruš, tak Lukyn se ti zamiloval? 😵 To je hezký...

Akty, jen to s tou prací moc nepřeháněj. Odpočívat by jsi měla, tak ne že začneš vytírat, luxovat a všechno najednou 😠

baraf
17. zář 2009

Akty-tak v tom případku bych jim to neříkala,stejně nemáš co ztratit a na neschopence na Tebe stejně nemůžou.

Siki-jo,jo zabouchnul se. prej si půjčujou kočárek a starají se o miminko 🙂

aktaka
17. zář 2009

Siki, neboj, rovnat papíry, to je pohodička v sedě. a i k tomu žehlení mám v plánu si vzít židli a rozhodne nebudu žehlit všechno najednou
to se zase nebojde, já nejsem žádný extra pracant, a už vůbec nechci ohrozit drobky 🙂

tak já tedy asi ještě budu v práci mlžit. mně samotné se mi to nechce říkat tak brzy, ale manžel mě včera zase zvyklal, že to není fér

Baruš to je fakt strašně roztomilé s Lukym. ale chápu, že pro matku je to nápor na nervy, já už bych si představovala jak se mi ožení a odejde 😅

siki26
17. zář 2009

Akty, podle mého názoru bys jim to říct měla. Pokud se tam stejně už nechceš vrátit, tak je to jedno ne? A je fakt, že je to k nim docela nefér. Nevím tedy, jestli jim tam teď chybí síla nebo to zvládají bez problémů, ale mně jako šéfovi by se tohle jednání asi nezamlouvalo.

baraf
17. zář 2009

ono asi fakt záleží na tom, jak se kdo ke komu chová v práci- kyž jsem se vdala bavili jsme se se šéfem o tom,že plánujem rodinu,tak mi za dva dny přivedl do práce paní na záskok (paní se mě ptala kdy by asi tak mohla nastoupit ) a když jsem to pak šéfovi řekla (a to jsem pro něj dělala i na neschopence a pak celý tři roky a jak jsem dopadla) tak mi řekl,že jsem mu udělala čáru přes rozpočet 😠 tak jsem poučená....

Akty-to víš, že mi bylo smutno,tak rychle to utíká.... jen doufám,že nebudu "tchýně do vtipů"

aktaka
17. zář 2009

no právě, mně to taky přijde nefér je tahat za nos, a pak říct, že stejně nepřijdu. na druhou stranu se bojím, abych si to nějak nezakřikla, když to tak brzy vypustím (já vím, iracionální důvod, ale nemůžu si pomoct). a fakt, že oni se ke mně nechovali hezky ještě není důvod, proč já se mám chovat jak svině. fakt nevím nevím a hrozně mě unavuje nad tím pořád přemýšlet. vždycky rozhodnu pro jednu variantu a za půl hodiny to změním. takhle asi 10x denně

Baruš, to už záleží jen na tobě jaká budeš tchýně 😀

baraf
17. zář 2009

Akty- fakt to udělej, jak to cítíš..... jde o to, jestli ti tam teď leží práce, kterou by už mohl za tebe dávno někdo dělat? tak bych to asi taky řekla.....ale pokud to zvládají bez problémů, tak bych počkala. já to fakt měla jiný, že svou práci jsem dělala dál i doma.
teď si tady připadám jako potvora,která to neřekla.... na druhou stranu, kolik ženských to v práci neřekne a čeká právě do konce třetího měsíce (kritické období) .

aktaka
17. zář 2009

tu práci tam nemá kdo dělat, protože to nikdo jiný neumí. ale dokud někoho neseženou, tak to stejně nikdo dělat nebude. a vůbec, toho někoho bych stejně musela zaučit já... no fakticky fakt nevím jak to tam budou dělat, bude to ještě veselé. ale to už mě tolik netrápí, to je jejich problém, že si zajeli úžasný systém nezastupitelnosti a že máme hlavní účetní, která krom jedné firmy o ostatních vůbec lautr nic neví
uvidíme, ještě si to přes víkend nechám projít hlavou, pořeším s mužem, a třeba něco vymyslíme

já vím, že ostatní to říkají až po třetím měsíci, jenže ty ostatní právě chodí do práce 🙂

siki26
17. zář 2009

Právě, kdyby jsi chodila do práce, tak není co řešit...Ale pokud tě ani nemá kdo zastoupit...No uvidíš. Hlavně si myslím, že kdybys to konečně rozlouskla, tak už na to myslet nemusíš. A neboj, určitě bys tím nic nezakřikla.

Holky, dala jsem do albíčka můj břich, tak mrkněte 😉

aktaka
17. zář 2009

tjooooooo, Siki, ty už máš pupík obrovský!!! 😵

siki26
17. zář 2009

trošku roste 🙂 Přijde mi, že dost vyrostl za poslední týden...Pořád nic nic a najednou šup a jsem tady 😀 doufám, že teď už poroste víc když se blížím do toho 5.měsíce 🙂

aktaka
17. zář 2009

no je to fakt, že když jim to řeknu, budu mít aspoň klid na duši 🙂
a jestli se má/mají udržet, tak se udrží, i kdybych to vytroubila celému světu, jde jen o můj pocit

Siki, já myslím, že ony ty pupíky rostou tak skokově, chvíli nic a pak najednou šup, snaží se to dohnat 🙂

baraf
17. zář 2009

jůůůů,to je krásný bříško 😉 teď už poroste.....

Akty - tak jim to řekni,když tě tam nikdo nemůže zastoupit, to je jiná. protože tam stejně budeš muset chodit zaučit někoho jiného...... a čím dřív,tím líp. jsi fakt v jiný situaci než jsem byla já.

aktaka
17. zář 2009

Siki, ale máš krásné bříško. to u mě nehrozí, já mám teď už solidní vrstvu tuku, takže než vyleze, to chvíli potrvá 😀

no právě Baruš, že zase kdybych to neřekla, tím spíš bych prodloužila tu dobu, kdy tam bude bezvládí, a akorát je víc naseru

baraf
17. zář 2009

Akty-to jo, já to fakt brala podle sebe. u tebe asi čím dřív, tím líp, už takhle ti tam leží práce 3 týdny skoro.... a čím dřív někoho zaučíš, tím dřív budeš mít pokoj. kolik máš firem?

siki26
17. zář 2009

A už abych cítila pohyby. to si ale ještě chvilku počkám 🙂

Akty, přesně tak. Mimísci se udrží i kdyby jsi skákala metr dvacet a věšela se hlavou dolů 😀 To samozřejmě přeháním 🙂 ale od začátku byli silní, tak není důvod, aby to najednou vzdali. A klid je nejdůležitější. Hlavně bude lepší, když tam budeš zaučovat teď, než potom s bříškem.

Baruš, už jsi dosnídala? Já právě přemýšlím, že mám už hlad, ale je mi blbý jít si koupit něco k jídlu už před 11h 😅 Pošli mi nějaký rohlík 🙂

baraf
17. zář 2009

Siki-jsi hubená, pohyby ucítíš už brzo..... 😉 dosnídala jsem už dávno. rohlík nemám, ale dělala jsem hraběnčiny řezy s jablíčkama a Luky mi to vrátil, že mu to nechutná (on na ty koláče krom tvarohových fakt není) tak ti pošlu,jo? mě to pečení baví,ale pak tomu taky moc nedám, tak to jí manža a babi s dědou.

aktaka
17. zář 2009

Siki, já to vidím tak ještě dva týdny a ucítíš 🙂
a jen si něco dej, já už mám za sebou sváču a za chvíli si začnu chystat oběd

na to se fakt "těším", až budu někoho zaučovat. to byla vždycky má noční můra 🙄

Baruš, pošli i mně, prosím, já miluju hraběnčiny řezy 🙂 (taky jeden z mála koláčů, co dělám)

siki26
17. zář 2009

Baruš super, to je lepší jak nějaký rohlík. Tak sem s tím 🙂 No nedá se svítit, budu muset jít, už máme hlad všechny tři 😀 Holky, já mám takového tucha, že to budou holčičky. Nevím proč, ale už jim ani jinak neřeknu. Tak jestli tam bude kluk, tak bude asi dost uraženej 😅

baraf
17. zář 2009

Akty- a co máš dnes dobrého? já polívku se zeleninou - Luky ji normálně jedl a teď mi ji hodil na hlavu.... tak byl o hladu 😠
věřím, že z toho zaučování máš hrůzu- ani já bych z toho nebyla nadšená....

zkoušela jsem nacpat ty řezy do CD romu a vložit do mejlu,ale nejde mi to 😀

já si teď udělala presíčko, tak si pochutnávám....

baraf
17. zář 2009

Siki- já jsem tak nějak asi tušila,že budeme mít doma kluka. I když natruc tchýni jsem chtěla holčičku, protože ona do mě pořád hustila,že to bude kluk....

aktaka
17. zář 2009

Siki, já mám ale taky pocit, že budeš mít holčičky 🙂
ale třeba tobude páreček, to by bylo super, to bych chtěla já

Baruš, dnes si dám bolonské špagety a ještě si budu muset vymyslet nějakou polévku. měla jsem chut na česnečku, ale odpoledne půjdu mezi lidi, tak to si nechám asi na zítra 🙂
děti mají hrozné vrtochy, co? nejhorší je, když táta řekne, ž něco nejí. v ten moment to nejí ani to dítě, i kdyby mu to před tím kdo ví jak chutnalo
to ho se bojím u nás, že se manžel neudrží, on je totiž v jídle hrozně vybíravý. ale už teď ho připravuju na fakt, že nesmí ceknout ani ň před dětmi 🙂

Baruš, asi to děláš nějak blbě, zkus to znovu 😀

já teď vůbec nemám chu´t na kafe. a to jsem dřív pila každý den. tedy jen jedno, ale vždycky jem se na to těšila, máme taky dobré presíčko. teď si dám tak jedno za týden, to mi stačí

baraf
17. zář 2009

AKty-jo,jo pořád slyším, ale táta (nebo děda) to taky (ne)dělá a pod. 😠 taky kolikrát manžovi říkám, ať si dá pozor na jazyk 😉 já taky kafe moc nepila.... občas tedy jo,ale občas a nebo bez kofeinu.

uděláme to s tím koláčem jinak jo? až budem mít zas nějaký srazík, slibuju, že vám ho upeču, fakt... 😉

siki26
17. zář 2009

Akty, já bych taky nejraději páreček. ale pokud to budou holčičky, taky dobře, aspoň se nebudeme s Honzou dohadovat, jak se bude jmenovat chlapeček. Protože já bych se za jméno Stáník asi fakt styděla. A to přeci nejde, abych se styděla za své vlastní dítě ne?

Baruš, asi to děláš opravdu špatně. Jen zkoušej dál, já už mám vážně hlad 🙂

Já byla taky zvyklá na jedno kafe denně vždycky ráno v práci. Do minulého týdne mi to nedělalo problém si ho nedat, ale když jsem dostala chuť (1x až 2x týdně), tak jsem si dala bez kofeinu. Tento týden už jsem měla ráno 2 kofeinový. Že by se mi vracela chuť? Ale je to jen z toho důvodu, že ráno přijdu do kuchyňky a nádherně tam voní. Kdybych ho necítila, tak si nedám. Dělají mi to tady schválně 😀

aktaka
17. zář 2009

no kočky, a co se sejít, když to máme všechny do těch letňan tak blízko? 🙂
akorát, že tentokrát se k nám asi už nepřidají Sona s El, když to mají daleko, pro ně by to asi znamenalo zase vzít si dovolenou ☹