Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

siki26
2. říj 2009

Rosalgin je dobrej, ten jsem používala při 1.IVF po OPU do doby transferu. V Brně ho automaticky naordinují.
Je fakt, že ta příprava je děs, ještě, že jsem ho používala jen 5 dní.

elana
2. říj 2009

Siki fakt? Až takhle? To je zajímavý. Já ho používám po MS (někdy, když si vzpomenu) a jinak když cítím, že mě dole pálí. Stačí den dva za sebou, laktouši se postaví do latě🙂 a dají mi na dva týdny pokoj 😠

aktaka
2. říj 2009

El, tak to jo, to by ti asi spíš ještě zhoršilo

já tady ten barák nesnáším, cokoli vařím, tak mi najdou smrady nahoru a nedá se to vyvětrat. a to máme celkem výkonnou digestoř 🙄 teď mi celé patro smrdí rybou, fakt super 😠

elana
2. říj 2009

Akty, to je paráda, no...tohle znám z baráku od našich, cokoli mamka dole vaří, tak MNĚ puší v pokojíčku, přitom vůbec není nad kuchyní, dodnes jsem to nepochopila.

A u nás pro změnu je tak blbě okno a všechno, že se prakticky nedá kuchyně větrat, takže smrad taky až na chodbu ještě dva dny. Ale my teda digestoř nemáme nic moc, "zdědili" jsme ji po býv. majiteli a i když kuchyni máme novou, tak jsme ji tam nechali...ale je na prd. Aby se to vylepšilo, musel by se udělat odtah do komína a to nám soused pod náma nedovolí, teda dovolí, ale za dva roky tam chce dělat krb, tak bysme ji museli stejně zrušit...achjo🙂

aktaka
2. říj 2009

tak mi napadlo, že zkusím vyměnit ten uhlíkový filtr. my máme totiž jen recyrkulační dig, nešla udělat do komína, tak třeba to pomůže. tohle je fakt děs. mně je z toho smradu docela blbě 😒

no ale jak vidíš, není rozdíl mezi výkonnou novou a starou digestoří 😅

aktaka
5. říj 2009

dobré ráno všem

jak se máme? jaký byl víkend? nějaké novinky?

El už má za sebou celou čtvrtinu pobytu 🙂

siki26
5. říj 2009

Dobré ráno,

u mě novinky žádné. Víkend byl celkem fajn, lítali jsme po oslavách a návštěvách. Každý den jsem se vyvalovala minimálně do 11h, takže pohodička 🙂

aktaka
5. říj 2009

Siki, takže spíš dobře? já mám problém, že jak se vzbudím, tak už jen málokdy usnu. a jelikož se budím každý den mezi šestou a sedmou na čůrání, tak mám smůlu, že už nezaspím. i když se cítím unavená. ještě štěstí, že se nebudím ve tři v noci 😅

elana
5. říj 2009

Dobré ráno a hezký týden🙂

Akty, už jen 48h 😉 😅

Siki, to je dobře, že sis užila víkend. Já tu měla rodiče, zajeli jsme do Mariánek na fontánu, ve 21 a 22h hraje barevně, tak to je nádhera 😵

Jinak už mám spolubydlící...je celkem fajn, hodně teda ukecaná, ale snad to nějak zvládnem, ty tři neděle. Jo a bydlí 20km od nás ve městě, kde jsem se vdávala🙂, svět je malej. Jinak má za sebou 2xMA po IVF, tak si máme i o čem povídat 😖 ale je statečná, humor evidentně neztratila🙂

aktaka
5. říj 2009

El, tak to je dobře, že ti tam dali někoho mladého s podobnými problémy. snad se ti tou ukecaností za týden nezprotiví 😅 ono to někdy celkem leze krkem

jj, už za dva dny, jsem posratá až za ušima, tím spíš, že mi zase vůbec nic není, příznaky fuč. ale vysledovala jsem, že to mám každý víkend. možná je to jen tím, že jak je tu manžel, nemám tolik čas se sledovat 😅 akorát mi tedy zůstal ten neskutečný apetit, ale to můžu být jen tak rozežraná 😀

jo a hlásím mám první kilo nahoře 🙄

elana
5. říj 2009

Akty, možný že zprotiví, já to ráda nemám, jsem spíš introvert. Ale ona dost kouká na TV a já když nemám náladu, tak přestávám mluvit🙂 a tvářím se nepříjemně, tak snad to bude dost názorný🙂 Nojo, 3 týdny snad zvládnem...já jsem ráda,že máme podobný problémy, jsme i skoro stejně starý; na druhou stranu, už jsme obě hotový ženský se svýma zvykama a povahama...ale s tím se asi musí počítat. Člověk si nesmí nechat s.át na hlavu, ale zas být tolerantní, když to čeká od jinýho.

Je mi jasný, že se bojíš, tenhle první uzv je takový hop nebo trop. Ale jasný je, že seš těhule a vše je ok, jen jestli jednou či dvakrát 😉

První kilo si hýčkej😀

Jdu si chvíli číst, pak mám perličku, tak ať se na ni připravím🙂

siki26
5. říj 2009

El, tak to je super, že tam už nejsi sama. Snad ti spolubydlící nevykecá díru do hlavy 😀 Ale lepší zábavná a ukecaná než nudná a uťápnutá ne?

Akty, já spím tedy v pohodě. Ještě teď mi přijde, že napolo spím 😅 Příznaky nesleduj, zjistila jsem, že to stejně nemá smysl. Jednou prostě jsou a pak se na chvilku zase někam vytratí. Jsem zvědavá, jak dopadneš ve středu. Jdeš tam hned ráno?

aktaka
5. říj 2009

El, snad to nějak zvládnete, zase musí chápat, že někdo nehodlá krafat celý den
ale já to mám stejně, jak mě někdo začne štvát, nahodím hodně výmluvný ksicht
taky se se mnou táhne pověst totálně nepřístupné ženy 😅 já totiž nahazuji nepříjemný obličej i zcela preventivně před cizími lidmi, aby si nemysleli, že se hodlám jen tak s někým vykecávat a že si na mě můžou dovolovat 😀

Siki, taky už to neřeším, to bych se zbláznila. stejně ani nic nevyřeším, buď to tam ve středu bude nebo ne. já to fakt mám jak na houpačce, v pátek mi bylo celý den blbě, v sobotu trochu a včera vůbec nic

aktaka
5. říj 2009

holky já jsem asi ztratila klíče od auta 😖 😖

aktaka
5. říj 2009

uff, klíček nalezen, manžel si ho vzal a ani nenahlásil 😀

aktaka
5. říj 2009

jinak v práci už se z mého stavu stává veřejné tajemství, akorát mi psala kolegyně, že gratuluje. mmch kolegyně, která tam ani nepracuje, pže je toho času na mateřské 😀
snad bude všechno ok až do porodu, když už se to tak ví

aktaka
5. říj 2009

konec monologu 😀

siki26
5. říj 2009

Mně taky dneska napsala jedna holčina z kina z Letňan, že gratuluje, takže už se to roznáší i po kinech. Co se divím, Letňany, to je jedna velká drbárna 😀

Mě dneska docela zlobí žaludek. Jdu si ohřát oběd, snad to poleví.

Jinak nám tento týden přivezou postýlky 🙂 Našla jsem na netu inzerát, paní po dvojčátkách prodává 2 postýlky s veškerým vybavením za 3.000,-, což jsem jí nemohla nechat 🙂

aktaka
5. říj 2009

já myslím, že drbárna je každá firma. možná čím větší, tím rychleji ty tamtamy pracují 😀

tak to sji rozhodně nemohla nechat bez povšimnutí 🙂
my jsme zrovna včera uvažovali, že to bude fakt mazec, kdyby taky dvojky. všechno pořídit dvakrát, děti po sobě nic nezdědí. já ani nevím jak vpasujeme dvě postýlky do ložnice 😅

siki26
5. říj 2009

místo na postýlky jsme taky řešili. a nezbývá nám nic jiného než mít postýlky rovnou v pokojíčku. Do ložnice se nám prostě nevejdou, sotva by jsme tam dali jednu. Kdyby Honza nebyl na vozíčku, tak by to ještě šlo, ale takhle potřebuje víc místa a s postýlkami to prostě reálné není. Takže budu běhat vedle do pokojíčku. abych tam nakonec i nespala 😀

aktaka
5. říj 2009

no jeslti u nás budou dvojky, tak to asi taky tak dopadne
nicméně, já chci mít v děcáku určitě postel. jestli bude dítě/děti řvavé, tak se odklidím tam a nechám manžela vyspat. přeci jen bude chodit do práce. a stejně bych musela tak jako tak vstávat kvůli kojení, tak proč ho zbytečně budit. on maká kolikrát do noci, tak aby pak v té práci nepadal na pusu při nějakém jednání, to by nebyla pěkná vizitka 😀

siki26
5. říj 2009

Honza sice do práce vstávat nebude, ale postel tam už máme taky připravenou. Stejně k nim budu vstávat jen já, tak ho taky necháme vyspinkat do růžova 😀

aktaka
5. říj 2009

jj, budou se mít jak prasata v žítě ti naši chlapi 😀

siki26
5. říj 2009

jen nevím, nevím, jestli by jsme je měli tak rozmazlovat 😎

aktaka
5. říj 2009

že jo? no co, vytvoříme jim falešný pocit, že se v klidu vyspí a pak o víkendu si to vynahradí, já si budu válet šunky a M bude dělat náhradní matku 😀 😀

siki26
5. říj 2009

a ty věříš tomu, že to klapne? Já teda tak naivní nejsem. Je mi jasné, že Honza bude náhradní matka jen do doby, než začnou mimča řvát. To uslyším pak jen bouchnutí dveřma a prach za tím, jak vystřelí ven 😀

aktaka
5. říj 2009

to víš, že ne. ale zase, třeba u něj řvát nebudou 🙂
nicméně doufám, že se nám podaří nějaký zdravý kompromis, že ty děti nebudu mít na krku 24h denně. myslím, že můj muž je celkem rozumný, abych chápal, že si budu potřebovat chvíli orazit, i kdyby to mělo být na půl hodiny. a zase on se fakt těší, tak bude i chtít sám od sebe

siki26
5. říj 2009

to já taky doufám. Snad mi Honza taky nechá chvilku o samotě. I když já mám štěstí, že mamča bydlí 2min odemě, takže jako správná babička vezme kočár a aspoň na hoďku s ním zmizí 😀

aktaka
5. říj 2009

tak to máš tedy obrovskou výhodu
já mamču sice nemám daleko, byla by u nás tak za půl hodiny, ale pořád pracuje, takže to půjde jen tak jednou za čas. honit jí sem každý den taky nemůžu. i když, kdo ví, třeba bude chtít sama 😀
no a tchýně je 300km daleko
akorát mě tedy vyděsila, protože se nechala slyšet, že mi přijede po porodu pomoci. což možná bych samo o sobě i ocenila, akorát já jí nesnesu déle jak dva tři dny. navíc poslouchat rady jak se to dělalo s dětmi před třiceti lety, to taky nic moc....

siki26
5. říj 2009

jo tak to věřím, taky by mi to nebylo při chuti. Já se těším na dobu, kdy přijdeme z porodnice domů a udělám si ve všem svůj systém. Nikdo mi už nebude říkat, co dělat, jak to dělat, kdy to dělat...Prostě to bude vše podle mě 🙂 A kdyby něco, zvednu telefon a mamča je u mě za 2min.
No mám to dobře naplánované, uvidíme, jak to bude ve skutečnosti 🙂